Dodaj do ulubionych

Jak urządzić wąski pokój

20.12.04, 23:32
Mam problem z urządzeniem wąskiego pokoju w bloku. Jego wymiary to 2,3 na 4,5
m przy czym na jednej krótkiej ścianie jest okno, a po drugiej przeciwległej
drzwi :( typowe blokowe mieszkanie :( i zupełnie nie mam pomysłu co zrobić,
żeby wydało się szersze. Może ktoś coś podpowie, albo zna jakieś adresy w
sieci, które pomogą...
Obserwuj wątek
    • wredota25 Re: Jak urządzić wąski pokój 01.01.05, 09:56
      Hej!

Radzę zacząć od kolorów na ścianie. One zawsze ratują takie pomieszczenia.
      Jasne, ciepłe pomieszczenia poszerzają, poziomy podzial zresztą też.
      Polecam podłogę w ukośne pasy.

Jak znajdę dobre linki, podrzucę z chęcią, mnóstwo tego w sieci.

Pozdrawiam
    • nisiabu Re: Jak urządzić wąski pokój 02.01.05, 10:42
      Nie piszesz jakie przeznaczenie ma pokój, co chcesz w nim zmieścić ani gdzie
      dokładnie są drzwi i okna ani jakie mają wymiary.
      Ale żeby trochę zminiejszyć to tramwajowe wrażenie ustawiłabym meble na tych
      dwóch krótszych ścianach: okiennej i drzwiowej, nalepiej zrobionymi na wymiar
      (szafy i półki). W środkowej części pokoju ustawiłabym tylko lekkie i ażurowe
      meble, a ciężki i pełne w końcach.
      Pozdrawiam
      N.
      • mayta Re: Jak urządzić wąski pokój 03.01.05, 00:41
        jak chcesz nisiabu ustawiac polki i szafy tam, gdzie sa drzwi i okno?

sorry ale to bez sensu, sama mialam taki pokoj - na scianie z oknem jest
        glownie okno i tyle a jesli kolo okna postawic jakas poleczke to musialaby ona
        byc waska i wysoka - w sumie rezultat nieciekawy - nackane bo pamietaj ze na
        poleczce beda jeszcze graty, ksiazki - wydaje mi sie, ze pod oknem najlepiej
        postawic poziomy mebel a wiec wchodzi w gre lozko - to rozwiazanie najbardziej
        poszerza pokoj optycznie (ale wtedy blokujesz dostep do okna), biurko -
        rozwiazanie najpraktyczniejsze, zaleta - swiatlo na biurku poza tym brak dla
        niego miejsca w pozostalych wariantach (ale wchodzac do pokoju widzisz glownie
        tyl fotela) - sama tak mialam, lub tez stolik plus dwa fotele stojace bokiem do
        okna przodem do stolika - rozwiazanie najbardziej rozrzutne (w sensie:
        marnujace troche powierzchnie), ale chyba najladniejsze i najprzytulniejsze.

Polki na ksiazki - ja mialam wiszace na scianie i zrobione na wymiar - wtedy na
        podlodze pod nimi mozna cos postawic - np lozko lub kanape (kanapa jest fajna
        bo wtedy nie potrzeba juz foteli). Szafa - w rogu "zlamana" - sa takie w Ikei.
        Druga sciane (bez lozka i polek) proponuje zostawic pusta zeby moc sie w ogole
        jakos ruszac.

Kolory to dobry pomysl, ja do kolorow nie mam za bardzo wyczucia wiec czekam na
        te obiecane linki :) mysle tez ze w takim pokoju szczegolnie wazne sa zaslony -
        tzn. zeby nie bylo rolet czy zaluzji ale wlasnie tkanina, tez kolorami i wzorem
        dobrana, jakies tam pasy czy cos - tkanina po obu stronach okna tez rozszerzy
        optycznie sciane z oknem.

Tyle moich przemyslen, poczynilam od razu zalozenie ze pokoj ma byc krolestwem
        jednej mlodej osoby a nie np. sypialnia rodzicow.
    • 27kasia Re: Jak urządzić wąski pokój 03.01.05, 10:20
      Biuro architektonczne www.es-pro.pl może wykonać taki projekt za małą kwotę,
      polecam bo sama miałam taki problem. Trzeba im tylko dokładnie zmierzyc pokój
      i zaznaczyć okno, drzwi oraz dokładne przeznaczenie pokoju.
      • i-rena Re: Jak urządzić wąski pokój 03.01.05, 20:42
        mam podobny pokój,aby go poszerzyć,mam zrobiony szeroki parapet od ściany do
        ściany,na którym stoją kolumny głośnikowe.Pod parapetem jest kaloryfer i półka
        na książki.Nie ma firanek i zasłon.Przy jednej ścianie nad biukiem jst półka
        z "zieleniną",która rekompensuje brak firan i zasłon.Jest fajnie.
    • ewelakowalczyk Re: Jak urządzić wąski pokój 05.01.05, 14:22
      mam pokój o podobnych wymiarach jak twój. Jedyna różnica to ta że drzwi są
      umieszczone nie mal w rogu długiej ściany. Pokój ten urządziłam z
      przeznaczeniem dla trójki swoich dzieci. Na początku sądziłam że takie
      pomieszczenie dla trójki dzieci to raczej nie możliwe, a jednak się udało i co
      więcej jestem zadowolona z rezultatu.
      Cały pokój urządziłam w kolorze błękitnym z dodatkami ostro cytrynowymi. I tak
      tapeta jest w kolorze błękitny w cytrynowe gwiazdki (które z resztą świecą w
      nocy), na podłodze położyłam dwa owalne dywany jeden mniejszy drugi większy
      również niebieskim kolorze z dodatkiem żółtego. nad oknem powiesiłam habrowy
      karnisz, firankę mam krótką w żółto-niebieskie gwiazdki i zawieszony woal
      jaskrawo żółty (z jednej strony krótsz z drugiej dłuższy). na przeciw drzwi mam
      postawione piętrowe łóżko (które zresztą było pomysłem mojego męża, a ponieważ
      chcemy teraz zrobić trochę przemeblowania chcemy zmienić je na rozkładany
      tapczan)(chcę również zaznaczyć iż pomimo pozorów to piętrowe łóżko nie było
      złym rozwiązaniem). Za tym łóżkiem postawiony mam stolik typu "mamut"z
      taborecikami z ikea oraz małą pojedyńczą rogówkę. Po przeciwnej stronie stoją
      dwie nieduże komody scięte z obu stron kupione w zwykłym meblowym. Na ścianie
      nad stolikiem wisi obraz haftowany,a nad komodami zawiesiłam trzy małe pajacyki
      na huśtawkach oraz niebieską gwiazdkę z ikea. Uważam że każdy ma swój gust ale
      w tym pokoju wdrażaliśmy już wszystko co możliwe ale to rozwiązanie podoba nam
      się naj bardziej i zresztą nie tylko nam, bo kto tylko do nas przyjdzie jest
      zachwycony tym pokojem. Ponieważ nasze dzieci rosną ,a syn od września idzie do
      pierwszej klasy chcemy przystosować to pomieszczenie do jego potrzeb.Jak już
      coś postanowimy napewno napiszę. Narazie jestesmy na etapie aranżacij na
      papierze. A mamy nie zły orzech do zgryzienia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka