Dodaj do ulubionych

urządzenie łazienki w skosie

30.08.05, 16:40
Cześć,
Stałam się szczęśliwą posiadaczką mieszkania, w którym jedna z łazienek ma
skos z oknem połaciowym. Sama łazienka jest dość duża bo ma po podłodze ponad
8 metrów. Teraz tylko mam zachwostkę jak ją ciekawie i najbardziej
ergonomicznie urządzić. Czy ktoś może z Was wie gdzie można w necie znaleźć
podgląd projektów takich nietypowych "skośnych" łazienek?
ziutex
Obserwuj wątek
    • pishor Re: urządzenie łazienki w skosie 30.08.05, 23:33
      No wszystko zależy od tego, co w takiej łazience Chciałabyś umieścić.To ilość i
      wielkość urządzeń(?), elementów wyposażenia(?)sprawi ,że łazienka będzie miała
      taki ,a nie inny wygląd, a w związku z tym (biorąc pod uwagę jej powierzchnię i
      kształt)nada jej taki,a nie inny charakter.Rodzaj i sposób ułożenia płytek ,
      kolorystyka, ewentualne rozwiązania meblowe będą tylko wynikową jej
      funkcjonalnego ustawienia.Oczywiście kropkę nad "i" postawią Twoje indywidualne
      oczekiwania i upodobania:))
      • ziutex6 Re: urządzenie łazienki w skosie 31.08.05, 10:12
        hmmm,
        Dużo otwartych kwestii do przemyślenia przeze mnie, a w zasadzie chodzi mi o
        to, że ja na razie nie mam wyraźnego pomysłu na tę łazienkę, a dokładnie:
        na pewno chciałabym mieć zgrabną, niezbyt dużą wannę narożną,
        na pewno chciałabym mieć dużą umywalkę, pralkę z przednim "okiem", muszlę WC i
        ew. bidet.
        Marzy mi się styl japoński z elementami naturalnego bambusa i geometrią oraz
        wymurowana donica pod oknem, w której rosłyby żywe kwiatki (np. papirus :-)
        Ale czy to się pomieści? I na co uważać i o czym pamiętać przy ustawianiu sobie
        zabudowy w takim pomieszczeniu?
        ziutex
        • kamyk4 Re: urządzenie łazienki w skosie 31.08.05, 11:06
          Nie podajesz zadnych szczegolow dotyczacych wygladu lazienki (ile na ile, gdzie
          okno, gdzie drzwi, gdzie odplywy itp) wiec trudno cokowliek radzic. Natomiast
          mam tylko jedna rade, sprawdzona i wyparaktykowana. Niech cie reka boska broni
          umieszczac wanne pod skosem. To swietnie wyglada ale jest diablo niepraktyczne.
          Nie bedzie mozna sie wyprostowac w wannie i wziac prysznicu nie wspominajac o
          recznej przepierce bo co wyzsze osoby beda sie walic glowa w sufit. Wiec jezeli
          myslisz o naroznej wannie (ktora jest duza strata miejsca) wlasnie pod skosem
          to musisz ja odpowiednio odsunac od sciany. Najlepiej jest wziac encyklopedie
          alebo cos co ma 10 cm wysokosci, stanac na tym pod swoim skosoem i sprawdzic od
          ktorego momentu mozna sie wyprostowac. W tym miejscu moze dopiero zaczynac sie
          otwor wannowy. No i oczywiscie odpadaja tam wszystkie urzadzenia typu bidet,
          sedes czy umywalka (z tego samego powodu).
          Pozdrawiam
          Kama
          • ziutex6 Re: urządzenie łazienki w skosie 31.08.05, 14:20
            ok, trochę więcej szczegółów:
            łazienka jest w prostokącie, na krótszym boku, naprzeciwko wejścia jest
            centralnie umieszczone okno poddaszowe,

wymiary łazienki to: 8,6 m po podłodze, 3,30 m na 2,40m

obecnie w łazience jest wanna podłużna, która ustawiona jest wzdłuż dłuższego
            boku, na prawej ścianie od wejścia, ale wygląda to jakoś smutno. Na tej samej
            linii jest "kibelek", a na przeciwko mała i smutna umywalka, jakiś metro od
            niej w stronę okna znajduje się przyłącze do pralki.
    • mucha.j Re: urządzenie łazienki w skosie 31.08.05, 12:22
      Ja także mam taką łazienkę. Skos zaczyna się na wysokości 1 metra, nie jest
      więc od samej podłogi, a metr na nią. i własnie tam umieściłam bidet i klbelek.
      spłuczka w ścianie, więc jeszcze się dodatkowo odsunęło i nikt głową nie
      zachacza. Umieszczenie tam wanny (co planowałam na początku) było by bardzo
      niepraktyczne, ponieważ utrudniałby ruchy i zmuszało do ciągłego schylania się.
      • ziutex6 Re: urządzenie łazienki w skosie 31.08.05, 14:23
        a masz jakieś fotki swojej łazienki, żebym mogła sobie to zobaczyć? U mnie skos
        też właśnie zaczyna się gdzieś na wysokości 1 metra, ale np. zastanawiałam się
        czy nie byłoby ciekawym i jednocześnie wygodnym pomysłem, żeby jednak postawić
        wannę pod oknem i skosem, ale oddzielić ją od skośnej ściany wymurowaną donicą
        na kwiaty, które pod oknem miałyby dużo światła i dobre warunki.....

Motam się trochę...
        • margie Re: urządzenie łazienki w skosie 31.08.05, 15:26
          No to ja bym dala pod skosem, lekko od niego oddalona wanne owalna,
          wolnostojaca. Boze, kapac sie z widokiem na niebo, bajka:)) Na jednym boku
          dajesz kibelek i bidet, ba drugim, na wprost tych urzadzen, np rowno pomiedzy
          nimi umywalke nablatowa na wiszacym blacie. pod blatem dajesz jakies szufladki
          rowno z krawedziami blatu. Umywalka centralnie. Jesli lubisz wchodnie
          dekoracje, kolorystyka biala z wenge, papirus w donicy ( pamietaj, z eon
          uwielbia wode, wiec moze w ogromnym szklanym naczyniu bez ziemi- sama tak
          hodowalam super rosl), wenge blat pod umywalke- jest taka seria kafelkow chyba
          opoczno albo tubadzin, bardzo ladne....
          • bussie Re: urządzenie łazienki w skosie 31.08.05, 17:16
            Zeby można się kąpać z widokiem na niebo trzeba by chyba dodaćjakieś dyskretne
            oświetlenie - żeby światło nie odbijało od szyby. Dotyczy to oczywiscie kąpieli
            wieczornych - gdy za dużo światła wokół nie masz szans zobaczyć gwiazd. Ale
            jeśli w ciągu dnia słońce świeci centralnie w okno to można niczego nie
            widzieć. A jeśli w wodzie nie ma pianki i odbija się w niej słoneczko to można
            z czystym sercem powiedzieć, że jest się skompanym w słońcu. Nie ma w tym
            gdybaniu żadnej złośliwosci. Pomysł mi się podoba. A co myslisz o tym
            oświetleniu? Chyba jakieś kinkiety, czy cuś? Pozdrawiam serdecznie:)
            • kamyk4 Re: urządzenie łazienki w skosie 31.08.05, 18:09
              Bede znowu praktyczna!
              Jesli chcesz miec piekna owalna wanne do ogladania gwiazd to musisz albo
              zamontowac kabine do brania prysznica, albo liczyc sie z tym ze bedziesz
              lazienke zalewac prysznicem branym w wannnie lub miec druga lazienke z
              prysznicem.
              A co do skosow: to niewazne na jakiej wysokosci sie zaczynaja tylko pod jakim
              sa katem!! Zmierzcie po prostu w jakiej odleglosci od sciany (po podlodze)
              macie sufit na wysokosci min. 1,70 i tam tak naprawde zaczyna wam sie
              powierzchnia "mieszkalna" lazienki.
              K.
              • ziutex6 Re: urządzenie łazienki w skosie 01.09.05, 13:35
                dobra Twoja sugestia z tym zmierzeniem kątą od skosu, dzięki :-)
                a co do praktyczności, to mam też w tym mieszkaniu drugą łazienkę z prysznicem
                właśnie więc luuuz
                a co myślicie o wymurowaniu pod oknem takiej donicy na roślinki?
                ziutex
    • aynur1 tez mam w skosie ale o polowe mniejsza 03.09.05, 12:26
      2m na 3m po podlodze, z tym 1.70 wysokosci to bedzie jakies 2m na 2.50m na
      wejdzie wanna???? mam druga lazienkie z prysznicem na parterze a ta jest na
      pietrze i raczej taka na relaks. Z tym ze kibelek tez powinien wejsc
      zasadniczo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka