Dodaj do ulubionych

Jak wymienić drzwi i zostawić stare futryny?

19.04.06, 14:00

Chciałabym wymienić skrzydła drzwiowe. Niedawno zrobiliśmy remont, więc
wymiana ościerznic nie wchodzi w grę. Mieszkamy w bloku z wielkiej płyty,
zbudowanym w latach 80 tych, wymiary są standartowe jak w większości tego
typu blokach. Może ktoś już przerabiał ten problem i zna firmę, która
produkuje skrzydła drzwiowe, że wystarczy stare wyjąć i włożyć nowe ładne
drzwi, bez zbędnych problemów?

Obserwuj wątek
    • kamelia111 Re: Jak wymienić drzwi i zostawić stare futryny? 19.04.06, 14:08
      To nie ma sensu. My wymienialiśmy okna zaraz po remoncie (nagły przypływ kasy i
      nas przypiliło), wewnątrz uszkodziły się lekko glefy (chyba tak to się nazywa),
      od zewnętrznej strony trochę bardziej. Zostały zaszpachlowane i pomalowane
      odlaną i przetrzymaną od remontu farbą. Nie ma śladu! U nas nie były wymieniane
      parapety (były wymienione przy remoncie i zamocowane przy starych oknach
      jeszcze). Nie warto wymieniać okien bez wymiany ram...
    • ela.tu-i-tam Re: Jak wymienić drzwi i zostawić stare futryny? 19.04.06, 14:19
      7seven7 napisała:

> Chciałabym wymienić skrzydła drzwiowe. Niedawno zrobiliśmy remont, więc
      > wymiana ościerznic nie wchodzi w grę. Mieszkamy w bloku z wielkiej płyty,
      > zbudowanym w latach 80 tych, wymiary są standartowe jak w większości tego
      > typu blokach. Może ktoś już przerabiał ten problem i zna firmę, która
      > produkuje skrzydła drzwiowe, że wystarczy stare wyjąć i włożyć nowe ładne
      > drzwi, bez zbędnych problemów?

Zanim Elgre nas skasuje, bo lamiemy regulamin ...

Ja temat przerabialam.

Po pierwsze nie ma standartu w budownictwie, nigdzie na swiecie - to jest
      najwiekszy chaos jaki mozna sobie wyobrazic, i nie przesadzam.
      Wymiary drzwi to jedno, ale polozenie zawiasow, same zawiasy, nie mowiac o
      klamce i zamku - tuzin roznych parametrow, mozna oszalec.

Metoda jest nastepujaca, uzywana tutaj we Francji (w Polsce radze Ci pojsc do
      stolarza i zapytac). Wyjmujesz drzwi z oscierznic, sprawdzasz czy zawiasy nie
      powykrecane (stary polski zwyczaj wieszania ubran na drzwiach). Zawozisz drzwi
      do stolarza. On zdejmuje zawiasy, klamke, zamek. Wyrabia Ci drzwi jakie chcesz,
      dokladnie tego wymiaru co stare: szerokosc, wysokosc, grubosc. Poczym do tych
      nowych drzwi przykreca w identycznych miejscach stare zawiasy (wypucowane przy
      okazji), stary zamek, stara klamke. Zawozisz do domu, i tak zrobione drzwi
      wejda na stare zawiasy. Malujesz czy bejcujesz jak chcesz.

Ja moje stare drzwi uzywam jako stol do majsterkowania (mam dom podpiwniczony,
      to sie miesci).
    • kaszya Re: Jak wymienić drzwi i zostawić stare futryny? 20.03.17, 21:25
      niedawno miałam bardzo podobną historię. Pomalowałam mieszkanie a następnie wymyśliłam, że wymienię drzwi. Oczywiście nie było mowy o wyrywaniu starych ościeżnic. Na terenie Katowic jest firma, która się zajmuje tzn stlarskim dopasowaniami. Ja to robiłam 5 lat temu i wtedy to była zupełna nisza. polecam panów z firmy j-service. 504555911
      www.olx.pl/oferta/drzwi-z-montazem-bez-usuwania-futryn-nowe-drzwi-na-stare-futryny-CID628-IDfelHj.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka