Dodaj do ulubionych

Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne dłużej

18.10.10, 19:15
Jestem matką pracującą, mam nienormowane godziny pracy, a mąż pracuje na zmiany. Przedszkola i żłobki publiczne w Szczecinie czynne są do 16:30 (w niektórych na drzwiach widnieje napis "odbiór dzieci do 16:20"). Każde 15 minut to kara pieniężna w wysokości 30 zł.
Tylko jeden żłobek w Szczecinie na Pomorzanach jest zmianowy.
Czasy się zmieniły, pracujemy na różnych zmianach. Pytanie komu mają służyć takie godziny pracy żłobków i przedszkoli? Na pewno nie matkom pracującym na zmianach w supermarkecie, zakładach produkcyjnych, policjantkom czy pielęgniarkom.
Obserwuj wątek
  • aga305 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 19.10.10, 10:25
   wg mnie tak, albo powinny byc zmiany. Czasy się zmieniły i mało kto pracuje od 7.00- do 15.00 :-(
   • kjp83 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 20.10.10, 15:46
    Mi tez nie pasują te godziny ale uważam że nie powinno się ich wydłużać. Dziecko to mały człowiek który potrzebuje rodziny ciepła i domu a nie cały dzień w żłobku.
    • marzenia3101 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 20.10.10, 20:14
     Nie no najlepiej oddać dzieciaka i trzymać od rana do wieczora w placówce obojętnie jakiej!!!
     Wszystko można zrozumieć, zmiany w pracy itd... ale dziecko jest najważniejsze, trzeba tak sobie wszystko organizować aby sobie radzić. a pożniej wychodzą w przyszłości problemy, a dlaczego, bo dziecka nie ma od dzieciństwa poświęcanej sporej uwagi, ciepła itd...
     Już to widzę jak autorka wątku założy swojemu 6-letniemu dziecko sznurek z kluczami na szyje i do szkoły od rana, potem świetlica ile wlezie do zamknięcia a dla dziecka już nie będzie zbyt wiele czasu... żałosne.........
     • slonko1335 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 20.10.10, 21:14
      marzenia3101 napisała:

      > Nie no najlepiej oddać dzieciaka i trzymać od rana do wieczora w placówce oboję
      > tnie jakiej!!!

      a gdzie ona napisała ze chciałaby tak zrobić,skąd wiesz, ze jak ma na 14 to nie chce dzieciaka dopiero o 13 zaprowadzić, tylko z góry zakładasz, że poleci przed 7 dzieciaka się pozbyć? wszystko fajnie jak rzeczywiście większość czasu w pracy spędza się w godzinach gdy żłobek czy przedszkole czynne ale co właśnie mają zrobić Ci co pracują cały tydzień miedzy 14 a 22?
      Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia....
      • kjp83 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 20.10.10, 21:36
       Jak ma takie godziny pracy to sorry albo szuka innej albo organizuje męża/ babcie/ ciocie. Generalnie bardziej ku opcji 1 się skłaniam bo tak jak napisałam to jest człowiek który potrzebuje ciepłai uwagi a nie placówki przyjmującej zmianowo. Dziecko potrzebuje tez stabilizacji a zmianowa praca raczej to wyklucza bo raz ma się na rano raz na popołudnie. Trza z szefem pogadać albo go zmienić bo to dziecko jest najważniejsze
       • slonko1335 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 20.10.10, 22:12
        jp83 napisała:

        > Jak ma takie godziny pracy to sorry albo szuka innej albo organizuje męża/ babc
        > ie/ ciocie

        a może nie ma babci, cioci a mąz tez na zmiany pracuje albo do 17?

        Dziecko potrzebuje tez stabilizacji a zmianowa praca raczej to wyklucza bo
        > raz ma się na rano raz na popołudnie. Trza z szefem pogadać albo go zmienić bo
        > to dziecko jest najważniejsze

        może trzeba ustawowo zakazać prokreacji tym co w systemie ciągłym i zmianowym pracują?
        czasami nie da się pogadać z szefem bo pracę lekarza, policjanta, ratownika medycznego czy choćby przyziemną kasjerkę na dworcu całą dobę trzeba wykonywać a nie da się tych wszystkich stanowisk bezdzietnymi obsadzić a i urlop wychowawczy wiecznie nie trwa...
        • kjp83 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 21.10.10, 08:19
         Matkooo to sie zatrudnia nianie. Wiem wiem zaraz bedą komentarze że nie każdego stać... mozna tak w kółko tylko trzeba pamiętać że jak się powiło na ten świat dziecko to trzeba się poświęcać. Nie mam na myśli matki Polki która wiecznie siedzi w domu z dzieckiem, ale trzeba sobie zorganizować życie, a jak się nie potrafii ... no cóż zmianowy żłobek nie pomoże bo zaraz taka osoba znajdzie inny problem.
         Sama musiałam się nieźle gimnastykować aby zapewnić opiekę mojemu dziecku poza żłobkiem, lub chociażby kogoś kto go z tego żłobka odbierze. Miałam do wyboru popołudniową nianie albo rozmowa z szefem i postawienie ultimatum. Wybrałam drugą opcję bo nie chciałam aby mój syn poza żłobkiem spędzał czas z kolejna obcą osobą. To chyba nie na tym polega rodzicielstwo.

         Zmianowe żłobki powstana, na pewno będzie ich więcej bo jest taka potrzeba. Jak nie teraz to za rok, za dwa. Tylko czy dzieci zostawiane w takich żłobkach nie są czegoś pozbawiane, czegoś najważniejszego w ich życiu- rodziców, ciepła poczucia bezpieczeństwa?
         • slonko1335 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 21.10.10, 08:40
          a moze trzeba było wziąć wychowawcze skoro na dziecko się decydowałaś i posiedzieć z nim w domu???

          fajne i ograniczone myślenie nie? Ty też takie przedstawiasz w tej kwestii...czy dzieciak będzie rano w żłobku czy po południu nie ma dla niego większego znaczenia...ale czy matka z nim w domu czy w żłobku czy po innych obcych już ma większe jak sądzę...
          • kjp83 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 21.10.10, 23:49

           > a moze trzeba było wziąć wychowawcze skoro na dziecko się decydowałaś i posied
           > zieć z nim w domu???

           a może nie chciałam, nie wszystkie kobiety to matki polki a niektóre lubią spełniać się zawodowo? Problem w tym żeby te dwie rzeczy pogodzić- da się.

           cz
           > y dzieciak będzie rano w żłobku czy po południu nie ma dla niego większego znac
           > zenia

           Chyba ma.
           Ze względu chociażby na plan dnia takiego dziecka. No i cały czas będę sie upierać przy systematyczności- Mały człowiek jej bardzo potrzebuje.

           Jak znam życie dzieci w takich żłobkach beda siedziały po 10 godzin.
           Autorka wątku zapytała co o tym sądzimy to odpowiedziałam. Koniec tematu z mojej strony. Jeśli masz coś do dodania proszę bardzo ale mi się już nie chce kontynuować rozmowy.
           • slonko1335 Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 22.10.10, 07:48
            a może nie chciałam, nie wszystkie kobiety to matki polki a niektóre lubią speł
            > niać się zawodowo?
            no pięknie a może niektóre muszą się spełniać zawodowo albo po prostu na chleb zarabiać w pracy zmianowej a niektóre zdecydowały że to dziecko jest najważniejsze w ich życiu i same się mogą nim zająć zamiast oddawać do jakiejkolwiek placówki-każda ma prawo do swojej decyzji rozumiesz??? i nie Tobie osądzać która jest lepsza dla kogoś....

            >Problem w tym żeby te dwie rzeczy pogodzić- da się.
            nie to nie problem tylko możliwość i praca zmianowa też taką daje

            Ze względu chociażby na plan dnia takiego dziecka. No i cały czas będę się upierać przy systematyczności- Mały człowiek jej bardzo potrzebuje.

            >podobnie jak matki której potrzebuje dużo bardziej niż systematyczności

            > Jak znam życie dzieci w takich żłobkach beda siedziały po 10 godzin.
            przedszkole nie zmianowe mojej córki jest czynne od 6 do 16.30 więc dzieciak może siedzieć 10,5 godziny i jak ktoś chce się dzieciaka pozbyć na tyle to do niezmianowego wystarczy przyprowadzić....

            Autorka wątku zapytała co o tym sądzimy to odpowiedziałam. Koniec tematu z moje
            > j strony.
            nie moja droga ja kontynuuję Twoją odpowiedź na mój post w tym wątku, zresztą bardzo ograniczoną wąskim myśłeniem (placówka przyjmująca zmianowo dziecko nie ma ciepła i uwagi, zwykły żłobek ma świetną-cudowne podejście).....
           • lila1974 Arogancja 21.12.10, 09:32
            i ograniczony punkt widzenia.
         • karpinskab Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 24.10.10, 17:28
          podoba mi się to co napisałaś... czyli też masz problem kto będzie Twoje dziecko ze żłobka odbierać, naginać szefa, kombinować, to nie daje stabilności dziecku ani nie pomaga Tobie. Więc wracam do pierwotnej myśli, zaprowadzać dzieci do przedszkoli w takich godzinach jakich pracujemy... oczywiście zachowując umiar. Tak jak napisałaś dziecko jest najważniejsze a szarpania go od babci do cioci wcale szczęściu dziecka nie służy.
          • anetwoj Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 15.12.10, 13:02
           Wczoraj musiałam zostać trochę dłużej w pracy. Wpadłam do żłobka o 16.40, zdyszana, sp[ocona, biegłam po tym śniegu, ale jeśli chcę pracować i mieć na utrzymanie, nie moge się postawić - wiadomo i tak jak się patrzy na młode matki po macierzyńskich - kaczka na odstrzał. Paniw żłobku z wielkim wyrzutem i pretensjami, bo musiała czekać, dziecko spłakane, bo pani nerwowo tupała nóżkami nie zwracając na nie za bardzo.
           Pracuję do 16.00 planowo, dojazd do żłobka zajmuje mi około 35-45 min - z centrum na słoneczne, gdyby był czynny godzinę dłużej, zdążyłąbyum, bo po godzinach nie muszę zostawać.
     • karpinskab Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 24.10.10, 17:19
      to nie tak aby zostawiać dziecko na całe dnie, ale, żeby mieć możliwość pracy popołudniowej (takie czasy) i po południu zaprowadzać dziecko do przedszkola. Można wtedy spokojnie pracować. A dziecku poświęcić przedpołudnie i wieczór. Pomyśl o tym.
    • karpinskab Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 24.10.10, 17:15
     to prawda, ale nie trzeba trzymać dzieci przez cały dzień w żłobku, tylko w godzinach pracy, jeśli masz prace na drugą zmianę to do południa jesteś z dzieciaczkiem i nie musisz po południu "podrzucać" dziecka do ciotki, koleżanki czy niańki
  • anetwoj Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 11.12.10, 20:08
   no własnie... jak się siedzi z dziećmi w domu - to mówią, że nie chce się matkom pracować, jak już pójdą dop pracy, to ciągle pod górkę.
   Ja pracuję od 8.00 do 16.00, mąż od 9.30 - 17.30. Dojazd z centrum na prawobrzeże zajmuje mi około 40 mi z dojściem do żłobka około 45-50 minut zależy jak zdążę na autobus.
   Gdyby nie godzina na karmienie, nie miałabym szans na odebranie dziecka w określonej godzinie. Ale szef już pyta, kiedy przestanę karmić. łatwo jest oceniać. Nie mam nikogo, kto mógłby mi pomóc, musze radzić sobie sama.
   • agnieszkamama Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 15.12.10, 18:59
    Anetwoj,
    nie wszystkie żłobki czynne są do 16:30, jest jeszzce żłobek zmianowy na Pomorzanach, który jest czynny do 20:00.
  • sweetdeal Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 28.06.11, 22:30
   ABSOLUTNIE TAK, czego potwierdzeniem jest obłożenie żlobków dwuzmianowych w naszym mieście
  • mamabasia Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 29.06.11, 07:33
   Dzieciom ma to służyć. 12 czy więcej godzin poza domem to żadne wychowywanie dziecka.
   • sweetdeal Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 30.06.11, 19:19
    Jak prześledzisz wcześniejsze wpisy, to zobaczysz, że nei chodzi o zostawianie dzieci na 12 godzin, ale dopasowanie opieki do godzin pracy rodziców. Ja pracuję od 10.00 do 18.00, mogę zostawiać dziecko o 9.30 i zabierać o 18.30, czy jestem złym rodzicem, bądź czy to szkodzi mojemu dziecku?
  • zmyslkobiety Re: Czy żłobki i przedszkola powinny być czynne d 17.06.12, 10:16
   jestem n-lem przedszkola, moim zdaniem placówki mogłyby byc czynne dłuzej ale tylko pod jednym warunkiem, rodzice nie mogliby zostawiac dzieci od tak zwanej deski do deski. Porównac to mozna do pracy idzie dziecko na 6 rano i pracuje do 17, jest wykończone, niestety czesto tak jest:(

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka