Dodaj do ulubionych

Firma Falck nalicza niezgodne z uchwałą Rady Mi...

IP: 213.77.101.* 09.04.04, 00:19
To dziwne! W 1998r. moje auto miało być odcholowane za złe parkowanie na ul.
Czackiego. Policja przyjechała, a ja w międzyczasie zszedłem do samochodu i
poprosiłem, aby nie "wzywać" holowania, ale Pan Policjant powiedział, że już
za późno bo wezwali holowanie. Przyjechał samochód z firmy "STACIWA" i
skasował mnie na 120 zł. Pan z tej firmy nie chciał mi wystawić rachunku, ale
po moich naleganiach zrobił to z wielkim bólem!! Czyżby usługi te staniały od
tamtego czasu!? Spytałem Pana z firmy "STACIWA" czemu tak drogo - odparł: "TO
są ceny ustalone przez Wojewodę"
Obserwuj wątek
    • Gość: ZS Re: Firma Falck nalicza niezgodne z uchwałą Rady IP: 213.77.101.* 09.04.04, 00:24
      P.S. Aha zapomniałem o jednym: żadnego holowania NIE BYŁO!!!!!!!! Po prostu
      zapłaciłem firmie "STACIWA" za przyjazd, bo jak twierdzili Policjanci nie można
      już było tego odwołać. Zastanawim się tylko dlaczego ten Pan był tak nie
      zadowolony, że musiałł mi wystawić rachunek za usługę, której de facto nie
      było. Ponadto prócz 120 zł za "holowanie" zapłaciłem 300 zł mandatu za złe
      parkowanie czyli razem przyjemność kosztowała mnie 420 zł.
    • Gość: andreas Re: Firma Falck nalicza niezgodne z uchwałą Rady IP: *.intranet.salsa.pl / *.SALSA.PL 09.04.04, 00:53
      Bo tu sa Prosze Panstwa duze pieniadze. Przetargi to wielka bitwa niestety z
      zaangazowaniem policji. Nasi dzielni chlopcy maja swoje udzialy, jak wezwa
      holowanie. I dokladnie tak jak wezwie policjant, to powinno byc po stawce z
      przetargu - ale ktory z klientow o tem wie? Natomiast jak cena wolnorynkowa, to
      sobie wzywamy kogo chcemy, tanszego. Ale na pewno Pan Policjant nam o tym nie
      powie.... i zabulimy. No i bez rachuneczku pieniazki pod stolem...
    • Gość: konkurent Re: Firma Falck nalicza niezgodne z uchwałą Rady IP: 217.153.19.* 09.04.04, 22:59
      Rok temu był zorganizowany przetarg na usługi holowania pojazdów na zlecenie
      policji jednakże na koszt właściciela.Firma FALCK zaproponowała najniższe ceny
      i dlatego została wybrana ta oferta.Bardzo długo trwało zanim Rada Miasta
      podjęła uchwałę o wysokości opłat a Prezydent ja podpisał. O ile pamietam stało
      się to w czerwcu 2003 roku.Rada Miasta przyjęła ceny zaproponowane przez firmę
      FALCK, i są one śmiesznie niskie, że żadna inna firma nie miała zamiaru na nie
      przystać. Została podpisana umowa z Falck-iem.Z góry było wiadome, że nie
      zamierzają stosować się do cen które sami zaproponowali. Od samego początku nie
      stosują cennika zgodnego z uchwałą Rady Miasta, tylko stosują sobie tylko znane
      cenniki korzystając z niewiedzy właścicieli pojazdów. Natomiast odnosząc się do
      przeczytanej notatki - wczesniej obowiązywały stawki związane umową z
      Wojewodą , które minimalnie wynosiły 100 złotych za holowanie pojazdu osobowego
      na terenie miasta ( od 1997 roku - 100zł, póżniej nieznacznie rosły ).
    • Gość: konkurent Re: Firma Falck nalicza niezgodne z uchwałą Rady IP: 217.153.19.* 09.04.04, 23:27
      Chcę odpowiedzieć ZS - chyba trochę przesadziłeś z tym że firma STACIWA nie
      chciała wypisać rachunku 1998 roku. Jestem z tej branży i wiem na pewno, że
      firma ta w 1998 roku nie była płatnikiem podatku VAT, a podatek dochodowy
      płaciła w formie karty podatkowej, więc nie miała żadnego interesu w tym , żeby
      ukrywać dochody, bo podatek który płaciła miesięcznie był zupełnie niezalezny
      od obrotów, tylko był stały wyliczony przez Urząd Skarbowy uzależniony od
      ilości zatrudnionych pracowników. Takie są zasady karty podatkowej , więc to co
      piszesz jest bez sensu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka