Dodaj do ulubionych

KW PO w Koszalinie przegrał proces w trybie wyborc

19.11.10, 18:46
Sprawa w sądzie, bój na słowa.
ImageW piątek, 19 listopada, w samo południe, w koszalińskim Sądzie Okręgowym dojdzie do pierwszego w naszym mieście procesu w trybie wyborczym przed niedzielnymi wyborami samorządowymi. Komitet Platformy Obywatelskiej zarzuca Arturowi Wezgrajowi ze Stowarzyszenia „Lepszy Koszalin" niegospodarność i publikuje potwierdzające to dane w rozdawanej na ulicach miasta gazecie. Artur Wezgraj odpiera zarzuty i za kłamliwe według niego informacje pozywa do sądu KW Platformy Obywatelskiej.
Ogłoszenie wyroku musi nastąpić jeszcze w piątek, bowiem od północy następuje w całym kraju cisza wyborcza. Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę. O urząd prezydenta naszego miasta ubiega się Artur Wezgraj ze Stowarzyszenia „Lepszy Koszalin" i Piotr Jedliński, kandydat komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej. To właśnie komitet wyborczy PO zarzucił Arturowi Wezgrajowi niegospodarność jako kanclerz Politechniki Koszalińskiej i podawanie w swoich materiałach wyborczych nieprawdziwych danych o pieniądzach jakie uczelnia pozyskała z Unii Europejskiej.

Informacje w gazecie
„Artur Wezgraj w swojej ulotce wyborczej przedstawia się jako najskuteczniejszy w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych. W ulotce widnieje suma 150 mln zł." - pisze Mateusz Komorowski, działacz młodzieżówki PO w gazecie rozdawanej na ulicach Koszalina i dodaje: „Zgodnie z danymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (politechnika) pozyskała z europejskich funduszy 69 258 938 (w latach 2004-2010)".
Z artykułu sponsorowanego przez Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej, dowiadujemy się również, że Politechnika Koszalińska w porównaniu z politechnikami m.in.: rzeszowską, świętokrzyską, śląską czy szczecińską, w pozyskiwaniu pieniędzy z Unii wygląda po prostu słabo. Dodatkowo, w tym samym materiale czytamy, że w 2005 roku Politechnika Koszalińska otrzymała od miasta za symboliczny jeden procent wartości (wyceniony na 1 mln zł) budynek przy ulicy Piłsudskiego 53. Uczelnia, miała w tym budynku ulokować Centrum Niekonwencjonalnych Technologii Hydrostrumieniowych. Dziś budynek niszczeje. Według autora publikacji, winny tego stanu rzeczy jest Artur Wezgraj, który jako kanclerz Politechniki odpowiada za stan jej mienia.

podał kronika
PO idzie do sądu
Stanisław Gawłowski szef lokalnej platformy dodaje: - Nie ukrywam, że chciałbym, aby ta sprawa trafiła do sądu. Informacje, które publikujemy pochodzą sprzed miesiąca, natomiast informacje z wczoraj są niestety dużo gorsze. Świadczy to o tym, że (Artur Wezgraj – dop. red.) ani to dobry menadżer, ani skutecznie działający człowiek w obszarze pozyskiwania środków. To są tylko i wyłącznie suche fakty. Fakty na dziś są jeszcze gorsze od tych, które my publikujemy. W sądzie udowodnimy, że to co pokazujemy jest prawdziwe.

Artur Wezgraj ripostuje
Szef „Lepszego Koszalina" na artykuł KW Platformy Obywatelskiej odpowiada: - Ta publikacja odnosi się głównie do mojej osoby, czyli nie jest propagowaniem własnego programu, własnych kandydatów, tylko jest próbą oczernienia mnie w oczach wyborców po to, żeby zmniejszyć moje szanse - mówi. - Publikacja ta zawiera informacje nieprawdziwe, które służą jedynie działalności propagandowej. Podanie takiej informacji jest czystą manipulacją, wręcz kłamstwem, które ma służyć tylko i wyłącznie celom wyborczym, ale propagandowym, ponieważ nie ma żadnego odniesienia do prawdy.
W oświadczeniu komitetu „Lepszy Koszalin" czytamy: „W rzeczywistości Politechnika Koszalińska w latach 2004 - 2010 realizowała i realizuje projekty o łącznej wartości 189 618 484, 17 złotych, z czego dofinansowanie w ramach programów europejskich wynosi 168 675 516, 64 zł. Wkład własny (w większości finansowany ze źródeł krajowych) to suma 20 942 967, 53 złotych."
Natomiast jeśli chodzi o budynek przy ulicy Piłsudskiego 53, Artur Wezgraj dodaje, że według niego autor publikacji pozwolił sobie na kłamstwo porównując ten budynek do innych, którymi zarządza uczelnia. - To jest kłamstwo, ponieważ budynki, lub nieruchomości Politechniki są najlepiej, albo jedne z najlepiej zagospodarowane i utrzymywane w Koszalinie - twierdzi.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka