Dodaj do ulubionych

Kuria wstrzymuje szpital

30.12.10, 18:00
www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=1&idx=66644
Kuria wstrzymuje przygotowania do adaptacji części byłego szpitala miejskiego
2010-12-30, 12:10 Autor: Jarosław Gowin
Kuria wstrzymuje przygotowania do adaptacji części byłego szpitala miejskiego w Szczecinie na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Kuria wstrzymuje przygotowania do adaptacji części byłego szpitala miejskiego w Szczecinie na potrzeby Domu Pomocy Społecznej.
Jak dowiedziało się Radio Szczecin, przedstawiciele archidiecezji wystąpili o zawieszenie procedury w sprawie wydania pozwolenia na budowę, które jest niezbędne do rozpoczęcia prac.
- Przyczyny takiej decyzji nie są znane - mówi Tomasz Klek z biura prasowego Urzędu Miejskiego. - To jest pytanie do inwestora. Inwestor ma takie prawo. Podejrzewamy, że potrzebuje więcej czasu, żeby uzupełnić dokumentację.
Przedstawiciele kurii na razie nie komentują sprawy. Rzecznik kurii - ksiądz Sławomir Zyga powiedział, że nie dotarła do niego informacja na temat zawieszenia postępowania.
Szpital miejski w ręce Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej trafił kilka miesięcy temu. Miasto przekazało kompleks za 20 tysięcy złotych. Kuria, zgodnie z umową podpisaną z miastem, prace nad utworzeniem DPS-u na jego terenie ma rozpocząć w ciągu trzech lat.

______________________________________________________

Ale kaplicę postawią?
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka