Dodaj do ulubionych

Salezjańska szkoła podstawowa

03.01.11, 17:38
Na Ku Słońcu. Zamierzam tam mlodego poslac do szkoly, szkola podoba mi sie "fizycznie" jako budynek, rozklad zajec itp. Czy ktos ma tam swoje dziecko? Jaka panuje atmosfera, jakie opinie? Warto???
Obserwuj wątek
  • fruzelina56 Re: Salezjańska szkoła podstawowa 06.01.11, 22:54

   WITAM!!
   Szkołę Salezjańską na Ku Słńcu w tym roku kończu moja córka(podstawową oczywiście).Budynek rzeczywiście okazały,super sala gimnastyczna,stołówka na miejscu,niby wszystko ok ale........Szkoła zakłada przede wszystkim,że oprócz nauki nacisk kłaść będzie na wychowanie i zachowanie.Wiem,że wiele a nawet prawie wszystko zależy od wychowania dziecka w domu ale uważam,że szkoła mało co robi w tym kierunku.Nie każdy nauczyciel daje sobie radę z dzieciakami,nauczyciele nie do końca potrafią zgrać klasę(a może moje dziecko akurat tak trafiło)Proszę nie myśleć,że jak to Szkoła Salezjańska to dzieci aniołki.Przekleństw chyba jak wszędzie bez liku.Nawet ostatnio ksiądz(młody i nowy) nie wytrzymał i używał niecenzuralnych słów.Oczywiście zgłoszone to zostało przez rodziców do wychowawcy.Jeżeli chodzi o kadrę nauczycielską to super nauczycielka jest od jęz.polskiego w klasach 4-6 a także p.Wiesia,nauczyciel klas 1-3.Postrach szkoły to pani od muzyki i informatyki takie dwa w jednym.Straszy,krzyczy i dzięki niej moje dziecko jak i inne przestały lubić ten przedmiot.Reszta w sumie ok.Jeżeli chodzi o modlitwę to codziennie o 9 mają słówko czyli taką krótką modlitwę i co piątek o 8 msza.Każda impreza szkolna zaczyna się mszą.Bzika w szkole mają na punkcie mundurków-totalnego bzika.Ubiór tylko w kolorach ciemnych,broń Boże jasne i kolorowe,bo to działa jak płachta na byka a rodziców doprowadzają uwagi ze strony nauczycieli do szału.
   pozdrawiam
    • magdziula_r Re: Salezjańska szkoła podstawowa 14.02.11, 21:40
     mojej koleżanki syn chodzi do tej szkoły i opinia pokrywa się z poprzednią - nauczycieli nie potrafią sobie radzić z dziećmi, zgadzam się, to że szkoła jest katolicka to nie znaczy, że chodzą tam aniołki, dzieci są różne i w każdej szkole nauczyciel powinien umieć radzić sobie z różnymi dziećmi, ja swojego syna na pewno tam nie poślę, chociaż szkoła jest najbliżej mojego domu
     • Gość: iza Re: Salezjańska szkoła podstawowa IP: *.pum.edu.pl 23.11.21, 16:04
      Poza ładnym zapleczem, szkoła nie oferuje nic więcej. Kadra jak w podrzędnej szkole, bo niestety nie radzą sobie z dziećmi. Wielokrotnie słyszałam to określenie i oddaje w 100% ducha tej katolickiej szkoły: "Salezjanie nie lubią dzieci z problemami". Osobiście znam kilka rodzin, które zabrały stamąd swoje dzieci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka