Dodaj do ulubionych

Będzie umowa o rosyjskiej inwestycji w Szczecinie

03.02.11, 23:58
Dlaczego tak duża firma nie ma swojej strony www?
Obserwuj wątek
  • andreas.007 Nie w Szczecinie a w Zachodnioporskiem... 04.02.11, 01:44
   To jak z ta anegdota o samochodach, które mieli rozdawać -
   bo to nie w Szczecinie ma chyba być i tylko ośrodek badawczy!

   Za Radiem:
   "Centrum Badawczo Rozwojowe rosyjskiej firmy samochodowej powstanie w naszym województwie.

   Przedstawiciele firmy Intrall już w poniedziałek podpiszą w tej sprawie list intencyjny z województwem zachodniopomorskim i Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Harmonogram prac związanych z inwestycją zostanie przekazany do końca marca, jednak już dziś znamy kilka szczegółów.

   Inwestycja ma zostać zlokalizowana na terenie szczecińskiego obszaru metropolitalnego. Kryteria to specjalna strefa ekonomiczna, bliskość portu oraz węzłów komunikacyjnych. Inwestor zainteresowany jest tylko nowymi obszarami - tzw. greenfieldem. Wyklucza to więc tereny postoczniowe.

   W centrum prowadzona ma być dokumentacja techniczna i niewielka produkcja. W sumie zatrudnienie w centrum badawczo rozwojowym ma znaleźć około 40 osób - głównie inżynierowie, absolwenci szczecińskich uczelni technicznych. Wartość inwestycji to maksymalnie 20 mln euro. Polski ośrodek ma współpracować z rosyjską fabryką o mocach 60 tys. aut rocznie, która ruszy w 2013 roku."
   -----

   Ale znam firmy, które zaczynały oo ośrodków badawczych, a dziś
   już zatrudniają kilkudziesięciu pracownikow i zainwestowali kilkanaście mln zł -
   własnie w Szczecinie...

   Tak wiec cieszmy sie, bo bedą korzystać z naszego portu,
   a moze także tu bedą mieli biura.
   • arstxx Re: Nie w Szczecinie a w Zachodnioporskiem... 04.02.11, 09:02
    andreas.007 napisał:

    > Tak wiec cieszmy sie, bo bedą korzystać z naszego portu,
    > a moze także tu bedą mieli biura.

    Teoretycznie, bo w przypadku utrzymania status quo związanego z wysoką stawką podatku VAT na usługi portowe w Polsce, nie jest powiedziane, że Rostock wyda im się bliższy.
    A jakoś dziwnie wydaje się, że taki stan rzeczy będzie utrzymany - bodajże ostatnio w komisji finansów przepadła poprawka z tymże właśnie związana.
    No i to byłoby w ogóle na przekór logice prezentowanej przez obecne "elity rządzące", wszakże czy rząd, co to podwyższa podatek VAT w jednej sferze zgodziłby się na jego zniesienie w innej?

    Już prędzej te biura tu zobaczymy.
  • Gość: śledczy ;) Re: Będzie umowa o rosyjskiej inwestycji w Szczec IP: *.pl 04.02.11, 09:17
   słuszne pytanie ;) zaciekawiło mnie to i poszukałem na stronach rosyjskich. Generalnie to za najlepiej z tym nie jest. Mieli kiedyś stronę, ale po tym jak zlikwidowali produkcję w Lublinie teraz ktoś inny kupił ten adres (no chyba, że koncern telekomunikacyjny jest tak na prawdę właścicielem Intralla - a tu można uwierzyć we wszystko, w końcu to Rosja ;) ). Dobra, superdobry z rosyjskiego to ja nie jestem :( generalnie samochody tej marki są sprzedawane i można je znaleźć i kupić (firma na pewno istnieje)

   To do czego mi się udało także dostać, że Intrall to może być tak na prawdę sojusz brytyjsko-rosyjski - firma, która działała już w Lublinie (ale upadła z jakiś bliżej nie znanych mi powodów). Pojawia się nazwa firmy International Truck Alliance Ltd. (stąd skrót Intrall?), która ma siedzibę w Londynie. Ona ma stronę www, ale szczerzę mówiąc mam wrażenie, że to także błędny ślad ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka