Dodaj do ulubionych

Rozkopany Szczecin. Zobacz, jak się u nas buduj...

08.08.11, 06:32
Gazeta widzi budowy, inni widzą chaos i burdel.
Obserwuj wątek
    • mlecznybaton Rozkopany Szczecin. Zobacz, jak się u nas buduj... 08.08.11, 07:42
      Zaczynam tracic cierpliwość. Czyżby Gazeta przeszła na utrzymanie Piotra Krzystka ! Ogromnym ale to ogromnym nadużyciem jest porównywanie tego co robi Pan Krzystek do tego co zdziałali Haken lub Ackermann. Działania Krzystka bardziej przypominają to co komunisci wyrabiali w tym mieście. Tow. Stopyra w centrum budował radzieckie blokowiska, a za Krzystka w mieście powstana kolejne hipermarkety i nikomu nie potrzebne koszmarne biurowce.
    • andreas.007 Niech budują, gdyby nie te budowy to byłoby dno 08.08.11, 09:08
      Niech budują, zeby tylko zdążyli przed kryzysem!
      Należy sie cieszyć, ze budują, bo to także jest pieniądz,
      który wpada na nasz rynek i miejsca pracy, a dla miasta podatki...
      Oczywiście budowy biurowcow przez 3 lata zostały zwolnione z podatków,
      ale przecież w końcu inwestorzy bedą musieli zadbać by nie stały puste!
      Tak wiec możemy sie spodziewać, ze będzie tam sie coś działo!
      Ja tam sie cieszę!

Czeka nas niestety kryzys, chyba ze ekonomiści to malkontenci... :)
      tak oby tylko zdążyli skończyć te budowy, a za 3 lata bedą także podatki
      od nieruchomosci !
    • nightraven Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 10:51
      Moim zdaniem dramatem jest to, że już teraz przeładowana samochodami Brama Portowa w niedalekiej przyszłości wzbogaci się o rzeszę pracowników dwóch nowych biurowców i ich rozmaitych petentów a w planach architektonicznych uwzględniono 22+36 (sic!!) nowe miejsca parkingowe. Gdzie ma się zostawiać swoje auta cała reszta pracowników i kooperantów? na parkingu w Kaskadzie??
      • Gość: kmicic Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.11, 12:00
        nightraven napisała:

> Moim zdaniem dramatem jest to, że już teraz przeładowana samochodami Brama Port
        > owa w niedalekiej przyszłości wzbogaci się o rzeszę pracowników dwóch nowych bi
        > urowców i ich rozmaitych petentów a w planach architektonicznych uwzględniono 2
        > 2+36 (sic!!) nowe miejsca parkingowe.

Czy ja się mylę, czy też rzeczywiście żadna z prezentowanych w tekście inwestycji nie jest parkingowcem? Co komu po powierzchni biurowej, jeśli miasto będzie totalnie zakorkowane?
      • yamato.1 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 12:17
        Nie ma miast, gdzie w centrum (zwłaszcza ścisłym!) byłoby dość miejsca na wszystkie auta, które tam chciałyby się zatrzymać. A może znasz takie miasta? To podziel się z nami tą rewelacyjną wiedzą!
        A gdybyś nie wiedział, to na Bramą Portową łatwo dojechać czy to tramwajem czy autobusem - jadąc tam do pracy, auto można zostawić spokojnie w domu. Przy obecnym stopniu zmotoryzowania między bajki możesz włożyć teorie, że w ścisłym centrum powinno być miejsc dla 100 procent potrzebujących - zarówni mieszkańców, jak i przyjeżdżających do pracy!
        Już widzę ciebie jako inwestora na Bramie Portowej: pięciopiętrowy podziemny parking, który tak bardzo podniósłby koszt inwestycji, że nikogo by nie byłoby stać na wynajęcie powierzchni biurowej!
        • andreas.007 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 12:22
          Kolego jeżeli do miasta nie będzie można wjechać i bedą korki,
          a nadto nie będzie gdzie zaparkować, to możemy zapomnieć o tym,
          ze biurowce znajda chętnych na wynajem... nikt nie przyjedzie do miasta,
          w którym na wjedzie w samym centrum jest blokada w postaci molocha handlowego,
          a wjazd czy wyjazd to kilkugodzinne korki....
          Trzeba trochę myśleć.
          • hsps Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 12:32
            O ile dobrze zrozumialem to yamato zaproponowal dla osob pracujacych w scislym centrum przesiadke na srodki komunikacji. Wiec skad te prorokowane korki? W wielu miastach europejskich idzie sie na kompromis i stosuje sie Park&Ride co dla osob dojezdzajacych do pracy stalo sie dobrym kompromisem. Ilosc pojazdow w scislym centrum ulegla sporej redukcji co zapobieglo pelnemu zakorkowaniu. Inna sprawa czy komunikacja miejska "nie peknie":)
          • Gość: abraham Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe IP: *.nitka.net.pl 08.08.11, 13:08
            Człowieku skończ wreszcie ten bełkot. Jeżeli tak bardzo Ci Szczecin nie pasuje, to po prostu stąd wyjedź - do suuuuuuuuuuuuuuper Poznania, do Wrocławia a najlepiej to do Warszawki, bo to miasto idealne dla takich polaczków jak ty.

Reprezentujesz sobą plebs intelektualny. Do narzekania i negacji pierwszy, ale dupska z domu nie ruszy, żeby zrobić coś dla miasta. Rzygać się chce, jak czyta się wypociny takich prostaków.

Miłego dnia życzę.
              • andreas.007 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 15:57
                Off nie gledze, ale krytykuje i wytykam idiotyczne deczyje władz tego miasta.
                To duza róznica, byc moze Ty tego nie odrózniasz.

Pisze o tym jakie decyzje podejmuja i krytykuje...
                Jak wyrzucano młodziez, czyli Pałac Młozdiezy z Willi Lentza - mówiłem, ze to glupia decyzja.
                Wówczas wiceprezydent i wielu na forum uwazalo, że malkontenctwo przemawia,
                bo Bałtycki Port Kultury jest temu miastu potrzebny, niezbedny wrecz.
                Był potrzebny przez 10 miesiecy, wydano na to pół miliona,
                nie liczac adaptacji pomieszczen i przeprowadzania młozdiezy.
                Młodziez przeniesiono, a teraz jest problem co z tym zrobic...
                ulokowano tam agencje Dizajn, ktora za 140 tys. ma zajmowac tam pomieszczenia,
                a takze szkolic artystow jak zarabiac na kulturze.
                Czy to było gledzenie - NIE, IDIOTYCZNA decyzja była!
          • yamato.1 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 13:49
            Kolego, powtarzam, że w KAŻDYM mieście centrum (a już zwłaszcza ścisłe centrum!) zapewnia jedynie minimalną ilość miejsc parkingowych. Pokaż mi przykład miasta wielkości Szczecina lub większego, gdzie centrum zapewnia miejsca parkingowe dla wszystkich chętnych, a kupię ci zieloną wiewiórkę :-)Szczecin jest juz nasycony autami w tak wielkim stopniu, że pracując w centrum należy zrobić to, co robią mieszkańcy tysięcy miast: zostawić auto w domu i wsiąść w tramwaj. Akurat BP jest znakomicie skomunikowana z resztą miasta.
            • andreas.007 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 16:56
              Yamato, bo w innych miastach w centrum nie ma juz miejsca...
              u nas jak widac nawet znalazło sie w samym centrum miasta
              miejsce na takie wielkie centrum handlowe jak Kaskada!
              Co zapewne Yamato przyznasz w zadnym innym miescie nawet polskim
              nie byłoby mozliwe, a na pewno nie w miescie wojewódzkim!
              Tak to tylko w Szczecinie!

Wracajac do tematu - w Szczecinie jeszcze mielismy miejsca na parkingowiec,
              ale niestety zabudowuje sie biurowcami i centrami handlowymi.
              Zreszta biurowce, to głownie beda sklepy na dole o powierzchni do 4-5 tys. m kw.

To nie jest malkontenctwo,
              ale krytyka IDIOTYCZNYCH DECYZJI ZARZADZAJACYCH MIASTEM!
              • Gość: areq Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe IP: *.ds4.zut.edu.pl 08.08.11, 17:24
                A dlaczego w innych miast w centrum już nie ma miejsca? No bo w innych miast w centrum budowali właśnie biurowce i galerie handlowe. Zrobili po prostu to x lat wstecz. Zresztą teraz zdecydowana większośc biurowców i halerii buduje się razem z parkingami podziemnymi. Swoją droga słyszałem niedawno, że Wrocław to najabrdziej cakorkowane miasto Europy - tam to dopiero muszą narzekać, ale jak widać każde miast, w którym jest biznes/przemysł itp. jest zakorkowane - gorzej, jakby nikt po tym mieście nie jeździł.
              • Gość: Off Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.11, 17:38
                andreas.007 napisał:

> Yamato, bo w innych miastach w centrum nie ma juz miejsca...
                > u nas jak widac nawet znalazło sie w samym centrum miasta
                > miejsce na takie wielkie centrum handlowe jak Kaskada!
                > Co zapewne Yamato przyznasz w zadnym innym miescie nawet polskim
                > nie byłoby mozliwe, a na pewno nie w miescie wojewódzkim!
                > Tak to tylko w Szczecinie!

Wciśnięta w samo centrum Krakowa Galeria Krakowska:
                www.gorpol.pl/foto/1261_d.jpg
                MyZeil w centrum Frankfurtu nad Menem:
                maps.google.pl/maps?q=MyZeil,+Zeil,+Frankfurt,+Germany&hl=pl&ll=50.114273,8.681763&spn=0.002219,0.005681&sll=52.025459,19.204102&sspn=8.724445,23.269043&t=h&z=18
                Bullring w Birmingham:
                www.aeroengland.co.uk/bullring-bm53.jpg
                Stary Browar w Poznaniu:
                pu.i.wp.pl/?k=MzcyNjYxOTEsMzQ3ODYx&f=browar_wm08.jpg
                • andreas.007 Centrum Handlowe moze rozwijac miasto 08.08.11, 18:01
                  To nie do konca prawda...

Stary Browar został obudowany innymi biurami, został zrobiony tam deptak,
                  a teraz wyglada jakby znalazł sie w centrum, bo to centrum zrobiło sie wokół.
                  Bylem tam, gdy byla pierwsza czesc... to były peryferie... boczne uliczki.
                  Dzis obudowano biurami, deptakiem, ulicami.

W Krakowie takze kilkupasmowa nitka wyraznie omija to centrum, a nie wpada na centrum!

U nas głowna nitka wjazdowa do miasta, kilkupasmowa wpada wprost na niewielkie rondo
                  przy którym w samym centrum miasta ulokowano moloch handlowy... to idiotyzm.

Poza tym jezeli zezwalano na budowy w centrum miasta, to wyciagneli wnioski,
                  dzis na takie cos tam nie ma zezwolenia!

To cos jak gdyby na Gontynce taki moloch pobudowano, a wokół powstałyby biurowce,
                  zrobiono deptaki, poszerzono ulice... tylko, ze to centrum handlowe spowodowalo,
                  naturalny rozwoj tej czesci miasta, a nie odwrotnie.

Powiem wiecej, wlasnie takie centrum handlowe, automatycznie i naturalnie,
                  powoduje rozwoj okolicy w nfrastrukture i inne obiekty, biura -
                  rozsadni zarzadzajacy miastem potrafia wykorzystac inwestorow,
                  by rozwinac te czesci miasta, ktore moze sa mniej atrakcyjne...
                  U nas niestety - wladze miasta nie potrafiły tego zrobic!

• andreas.007 Re: Centrum Handlowe moze rozwijac miasto 08.08.11, 20:58
                      Graniczy ze Starówka, jest czym innym niż usytuowanym w centrum,
                      na końcu nitki wjazdowej kilkupasmowej drogi do miasta...
                      zauważam, ze tam ta droga jest zupełnie gdzie indziej!
                      Gdyby nawet to centrum handlowe umieszczono gdzieś z boku,
                      ale w centrum to nie byłoby to takim idiotyzmem jak to!

Nie rozumiesz, ze potok aut wpada wprost na rondo przy którym jest
                      olbrzymi moloch handlowy - to zrozumiesz jak miasto sie zatka i nikt
                      nie będzie chciał tu inwestować, bo za dużo czasu bedą jego pracownicy
                      tracić stojąc w korkach w centrum!
                      • yamato.1 Re: Centrum Handlowe moze rozwijac miasto 08.08.11, 21:06
                        Akurat wróciłem z Krakowa :-) więc widzialem na własne oczy, że Galeria Krakowska stoi w CENTRUM miasta pomiędzy Dworcem Głównym a Starym Miastem.
                        I coż to za argument, że wjeżdżający Trasą Zamkową wpada na graniczący z Kaskadą plac??? I CO Z TEGO? Jesli kierowca nie będzie miał tam interesu, to po prostu pojedzie swoją drogą dalej: w prawo, w lewo lub prosto! A może napotka tam jakies szlabany z napisem "Jedź do Kaskady, bo w łeb"? Nie, WIĘC O CO CI CHODZI? CO ZBUDOWAŁBYŚ ZAMIAST KASKADY? PARKING???????????
                        W KAŻDYM dużym mieście centrum jest zapachane samochodami - i co z tego, czy te miasta z tego powodu obumierają??? No właśnie,NIE!
                            • andreas.007 Re: Centrum Handlowe moze rozwijac miasto 09.08.11, 16:15
                              Otóż w związku z tym, ze potrafię przewidzieć zagrożenia w biznesie i im zapobiec
                              od dawna nie muszę pracować, a pieniądze mam - dzięki temu mogę korzystać z życia.
                              Pozwala mi to być człowiekiem wesołym i towarzyskim, bywam na wielu imprezach,
                              bo lubię sie bawić... czytam dużo książek, kocham długie wyprawy z plecakiem po górach,
                              moje hobby to gadżety... zazwyczaj jak tylko coś z elektroniki sie pojawi, to kupuje...
                              czego i Tobie życzę.
                              • andreas.007 O rany jak mi dobrze, o rany jak mi miło 09.08.11, 18:18
                                Powiem - Męskie Granie

"Tekst piosenki:

O rany jak mi dobrze, o rany jak miło
                                I bawi mnie co robię i to kim jestem i kim byłem
                                I dobrze by się stało
                                Gdyby i tobie się udało.
                                O Jezu jak mi dobrze, o Jezu jak się cieszę
                                I robię to co lubię i robić to mi chce się
                                Nie nie wkurza mnie kolego
                                Gdy się też masz cieszyć z tego.

I może zdarzy się coś tak niezwykłego
                                Że będziesz sobie, mnie życzył tego samego. /x2

Późno już i wieje, a słowa nic nie znaczą
                                I wierząc w cud, patrzymy w noc, kobiety nam wybaczą
                                I rozkołyszą znowu w nas męską muzykę
                                Snopowiązałka w ruch, snów wylęgałka

I ja sobie to tu żyje, żyje sobie to tam
                                Który z nas, naprawdę prawdę zna, pojęcia ja nie mam
                                I nie pomyśl ten tego, kolego, że gadam tak przez grzeczność
                                Ale dziękuję Ci za twoją w moim życiu obecność.

30 cm nad chodnikiem idzie pan
                                Dziwoląg wielki, co te dźwięki z ręki daje wam
                                A język jak chorągiew powiewa tu i tam
                                Gruby jak ta Lola co chciała zmieniać świat
                                Jakby ciągły tyci był jak jakiś tyci typ
                                Na placu zabaw skoki w górę jak 20 dni
                                A bawi go ogromnie to, co robi to, co gra
                                Mikrofon w ręku, wtyki na start

I może zdarzy się coś tak niezwykłego
                                Że będziesz sobie, mnie życzył tego samego. /x2"

"Kobiety nam wybacza"

www.youtube.com/watch?v=so3rnRc_xkM&feature=youtube_gdata_player
                • yamato.1 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 20:58
                  Szczęście, że nie jesteś prezydentem Szczecina, bo w miejsu Kaskady zrobiłbyś wielopiętrowy parking. Znasz jakieś miasto przeznaczające najbardziej atrakcyjne, najdroższe tereny w ścisłym centrum pod parkingi? Bo ja nie!

Znasz jakieś miasto gwarantujące w ścisłym centrum chętnym 100 procent spodziewanych miejsc parkingowych? Bo ja nie!

Znasz jakieś miasto, w którym pracującym w wybudowanych w ścisłym centrum PLOMBACH gwarantuje się 100 procent wymaganych miejsc parkingowych? Bo ja nie!

Zamiast przekomarzać się jałowo, daj mi po prostu PRZYKŁADY na to, że jest inaczej, niż ja twierdzę!
                  • andreas.007 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 21:04
                    Gdyby to ode mnie zależało, to tam by była niska zabudowa wspolgrajaca
                    z parkiem, zeby był oddech przestrzeni, a tam miejsca na spotkania i być może
                    akcje kulturalne czy inne... czyli zieleń, rzeźby, fontanny...
                    Nie trzeba wszystkiego zabudowywac.

Parkingowiec raczej gdzieś z boku, powinien być przy wjeździe,
                    najbardziej mi by pasował parking przed Urzędem Celnym, gdzie jest teraz
                    namiot opery...
                    • yamato.1 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 21:21
                      "niska zabudowa wspolgrajaca z parkiem, zeby był oddech przestrzeni, a tam miejsca na spotkania i być może akcje kulturalne czy inne... czyli zieleń, rzeźby, fontanny... "
                      Od "oddechu przestrzeni" są inne dzielnice, nie ścisłe centrum!

"Parkingowiec raczej gdzieś z boku, powinien być przy wjeździe, najbardziej mi by pasował parking przed Urzędem Celnym, gdzie jest teraz namiot opery...
                      ZGODA W 100 PROCENTACH! Tyle że - jak widać z licznych tu wypowiedzi, malo kto byłby zadowolony z takiej opcji, bo wciąż a naszych kierowcach tkwi logika z PRL, kiedy to można było parkować bezproblemowo WSZĘDZIE! I teraz, z ponad 150 tysiącami aut w 400-tysięcznym mieście, nadal takie oczekiwania sa (głupio i bez wyobraźni) formułowane! Jest niewykorzystany parkingowiec koło Neptuna, a jednoczesnie mieszkający np. na Piłsudskiego żalą się na brak miejsc parkingowych tuż pod własną bramą (no bo jak, mam iść 5 minut do auta? W ŻYCIU!) . Bo wciąż u nas panuje zasada: jesli nie mam zagwarantowanych DWÓCH miejsc parkingowych (pod domem i koło pracy), to jest to skandal i granda. A Ty naiwnie myślisz, że ktoś zastawiłby swoje autko na Łasztowni, a potem wsiadłby w tramwaj? W ŻYCIU!
              • yamato.1 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 20:46
                Całe szczęście, że nie jesteś prezydentem Szczecina, bo wtedy na miejscu Kaskady zbudowałbyś wielopiętrowy parking. Znasz jakieś miasta, w którym najlepsze,najdroższe tereny w ścisłym centrum przeznaczonoby na parkingowce? Moze ty znasz, bo ja nie. Znasz miasta, które budujac PLOMBY w ścisłym centrum gwarantowałby jednocześnie 100 procent miejsc parkingowych dla owych plomb użytkowników? Może ty znasz, bo ja nie. Znasz miasta, gdzie wszelkie nowe - plombowe! - budowle w ścisłym centrum dają 100 procent potrzebnych miejsc parkingowych? Moze ty znasz, bo ja nie.
                Udowodnij mi na PRZYKŁADACH, że się mylę!
                • andreas.007 Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe 08.08.11, 21:02
                  Gdyby to ode mnie zależało, to tam by była niska zabudowa wspolgrajaca
                  z parkiem, zeby był oddech przestrzeni, a tam miejsca na spotkania i być może
                  akcje kulturalne czy inne... czyli zieleń, rzeźby, fontanny...
                  Nie trzeba wszystkiego zabudowywac.

Parkingowiec raczej gdzieś z boku, powinien być przy wjeździe,
                  najbardziej mi by pasował parking przed Urzędem Celnym, gdzie jest teraz
                  namiot opery...
                  • Gość: Off Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.11, 23:30
                    andreas.007 napisał:

> Gdyby to ode mnie zależało, to tam by była niska zabudowa wspolgrajaca
                    > z parkiem, zeby był oddech przestrzeni, a tam miejsca na spotkania i być może
                    > akcje kulturalne czy inne... czyli zieleń, rzeźby, fontanny...
                    > Nie trzeba wszystkiego zabudowywac.

Niska zabudowa już tam była... o ile pamiętam była nawet miejscem spotkań kulturalnych:
                    images33.fotosik.pl/232/34242108fa03ddf5.jpg
                    Andreas, litości. Jest miejsce na budynki i jest miejsce na park, a niektórzy najchętniej niczego by nie budowali tylko wszędzie wstawiali zieleń i fontanny. Podobne ("a może lepiej park") pojawiają się praktycznie zawsze, gdy tylko mowa jest o budowaniu: tak jak w przypadku miejsca po grzybku albo terenów po Barze Extra.
      • Gość: do nightraven -a Re: Brama Portowa - przyszłe piekło parkingowe IP: *.szczecin.mm.pl 08.08.11, 23:12
        nightraven, a moim zdaniem tragedią jest to, że takie głupki jak ty się tutaj wypowiadają. Brama Portowa jest bardzo ruchliwa i nikt nie wyda zezwolenia na budowę miejsc parkingowych w takim pukcie. A jak by miały wyglądać wjazd i wyjazd dużego strumienia samochodów spod budynków i ich włącznei eiś do ruchu? Myślenie nie boli. Poza tym jest planowany duży parking (ok.4400 miejsc)pod byłym domem towarowym Posejdon, który w końcu kiedyś też zacznie się rozbudowywać. Nie zależnie od tego pod Medicusem jest parking z którego prawie nikt nie korzysta.No i w Galerii Kaskada będzie mnóstwo
        miejsc parkingowych. Ludzie, na wszystko narzekacie, a myśleć nie potraficie.
      • Gość: erotoman Koncepcja jest taka....... IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.11, 18:26
        budujemy biurowce, dużo biurowców, docelowo zagęszczenie biurowców ma osiągnąć poziom 3 biurowce/człowieka,. ponieważ jeden człowiek nie jest w stanie być fizycznie w trzech biurowcach naraz mamy do czynienia z tzw. przesileniem biurowcowym, czyli mówiąc trywialnie - office kicha. Naważniejsze w tym jest, że powstaje złudzenie przesytu biurowcowego, ale to oczywiście tylko złudzenie. Najlepiej o tym wie Prezydent, którego wizje są dalekosiężne i sięgają tak gdzieś 2050 roku. wtedy to zagęszczenie biurowców osiąga poziom krytyczny, a mianowicie 16000 biurowców/m2. Na bazie tego wszystkiego bardzo szybko konstruujemy w Ciecinie kosmodrom i ewakuujemy się na planetę Vega.

• yamato.1 Re: Koncepcja jest taka....... 08.08.11, 21:27
          Nie BUDUJEMY, tylko budują PRYWATNI inwestorzy, więc po co płaczesz nad cudzymi pieniędzmi? Ich pieniądze, ich ryzyko! NIE TWOJE I NIE MOJE. I nawet jesli ty mentalnie żyjesz w "ciecinie", ja jestem dumny będąc mieszkańcem SZCZECINA! A ciebie mi żal, z tym twoim "ciecińskim" kompleksem niższości. Tacy ludzie jak ty, NIGDY nic dobrego nie zrobią dla naszego miasta, bo są zbyt zakompleksieni!
      • Gość: west Budzący się ze snu Szczecin IP: *.proxy.aol.com 23.10.11, 22:13
        Szczecin jest bardzo ładnie usytuowanym w terenie miastem. Posiada wiele przestrzeni, co jest zarówno efektem działań przedwojennych urbanistów jak i walk w okresie końca II wojny swiatowej.
        Powoli Szczecin zaczyna isc w slady Wrocławia, który nieomal kompletnie zniszczony w okresie II wojny przez wiele lat nie mógł podniesć się z ruin.
        W Szczecinie okres tymczasowosci trwał znacznie dłuzej. Obecnie następuje przełamanie, odzwierciedlające sie w rozwoju budownictwa. Całkowite pożegnanie z kompleksami uwidoczni się po zrekonstruowaniu pięknego symbolicznego pomnika, dawnego symbolu miasta. Sprawy były na dobrej drodze, jednak tragicznie zginął w wypadku drogowym twórca i realizator tej inicjatywy.
        Szczecin posiadał kiedys dwie drużyny piłkarskie w najwyższej klasie rozgrywek. Obecnie Pogoń walczy w I lidze (to jest na drugim poziomie rozgrywek), zas Arkonia na o wiele niższym poziomie. Zniknęła ze sportowej mapy polski drużyna hokejowa, grajaca kiedys na lodowisku Lodogryf.
        Czas więc na zainwestowanie w obiekty sportowe. Może teraz szczęsliwiej niż przed laty.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka