Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jakoś...

19.12.11, 14:36
<<Zdaniem profesora największą barierą dla Szczecina jest niski poziom kapitału intelektualnego. - Potrzebne są programy, które to zmienią - uważa profesor Zarzecki.>>

O kim myślał pan profesor?
O sobie i swoim zespole?
A może o urzędującym prezydencie?

Lubię takie magiczne słowa klucze : ,,potrzebne są programy".
Dla mnie jest to wytrych pozwalający na napisanie kolejnych wypocin, za które się weźmie kaskę i to nie małą.
Ja oferuję swoją pomoc w pisaniu programów rozwoju dla Szczecina.
Moja stawka zawsze = 1/10 stawki pana profesora.
Proszę mnie nie wykluczać z przyszłych konkursów.
    • zapomorski Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jakoś... 19.12.11, 14:44
      kolejne plany, kolejne strategie. miasto takie, miasto srakie. centrum tu, centrum tam. stadion tu, a moze tam.kamienice wyremontuje scr, a moze kto inny. i zawsze gó... z tego wynika ! co za ku... niekompetentni i niekonsekwentni ...!
    • tacx Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jakoś... 19.12.11, 14:45
      Proponuję jeszcze zmienic nazwę miasta na Bankcouver i będzie jak w Kanadzie od samego pstryknięcia palcem. Samorządy ściągną od podatnika kasę na pieczątki, blankiety, wzory umów, tablic itd i będzie koniunktura na nowe zlecenia. Wszak tak się ją nakręca w nowoczesnej gospodarce. na kreowaniu sztucznych potrzeb i tym samym kreowaniu nowych usług - niestety tylko finansowych które kreują wirtualny pieniądz.
      W tym mieście oprócz dilerów kredytów co uzalezniają szaraczków jak narkotyki niczego nie ma. Jest tylko pralnia tych kredytów pod nazwą kaskada tudziez inne galaxy . Paradoks historii - robotnicze miasto w którym najwięcej jest niedouczonych prawników świeżo po studiach zabijających się o robotę w kancelarii i doktorat jako przechowalnie na najbliższe 4 lata i ekonomistów. Robotnicze miasto w którym... nie robi się nic właściwie. A na pewno niczego się już nie produkuje. Czekać tylko jak pęknie ta samonakręcająca się bańka finansowa a taki Szczecin będzie modelowym przykładem na to do czego prowadzi bezrozumna polityka gospodarcza nie uwzględniająca społecznych uwarunkowań i potencjału tego społeczeństwa.
      Gierek przynajmniej importował technologie - marne bo marne ale tania siła robicza miała rekompensować energochłonność i nieekonomicznosć procesu technologicznego. Paliwko podrożało i te technologie w rezultcie o kant d... można było po latach ozbić. ale jakis pomysł w tym był. Chińczycy dziś to robią.
      A teraz Polakom wmawia się że model życia na kredyt, konsumpcja, jakośc życia bierze sie z kreatywnosci, nowych pomysłów i swobodnego przepływu kapitału a generalnie dziura budżetowa samorządów to betka . Zarabianie kasy w obecnych czasach to fun - weźmie się kredyt, wybuduje dołek z wodą, ludzie w czepkach będa walic drzwiami i oknami i przez 30 lat samo sie spłaci. No zobaczymy...
    • Gość: oślinionylubieżnik Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.ias.bredband.telia.com 19.12.11, 14:48
      Jak słyszę słowo "wizja", albo "strategia" i widzę stosowną wizualizację, to ściągam majty i się czym prędzej łonanizuję.
      Frenetycznie.
    • kre.c1k Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jakoś... 19.12.11, 15:10
      "potrzebne są programy które to zmienią"

      A może jakieś konkrety?? Jeżeli pan profesur nie ma pomysłu, to ja chętnie służę:
      1. Budujmy kolejne galerie handlowe w centrum - bo nic tak nie rozbudza intelektu jak świński pęd po sklepach na zakupy na kredyt.

      2. Kolejne ulice z handlowych przeróbmy na bankowe (tak jak to zrobiono np. z Krzywoustego) - przecież kredyty na zakupy w galeriach trzeba skądś brać!

      3. Obniżmy jeszcze bardziej kryteria przyjęć na studia w szczecińskich uczelniach - przecież papier równa się wiedza, a w produkcji papierów szczecińskie uczelnie są przodujące!

      4. Znieśmy wszystkie zakazy parkowania w centrum - i takt nikt o rozwiniętym intelekcie ich nie respektuje, a ci z rozwiniętym słabiej, którzy przez swoją głupotę chodzą pieszo, muszą omijać auta stojące na chodnikach i przejściach, poprzez regularne wkur...ianie się napewno staną się inteligentniejsi.
    • Gość: ds Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.szczecin.mm.pl 19.12.11, 15:42
      > O kim myślał pan profesor?
      > O sobie i swoim zespole?

      Tak, Widziałem skutki działań miernoty intelektualnej.
    • Gość: Off Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: 109.69.88.* 19.12.11, 15:55
      "Niski poziom kapitału intelektualnego" - zawsze powtarzam, że szczecinianie to banda zdebilniałych głąbów.
      • Gość: dziki Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.11, 16:24
        Gość portalu: Off napisał(a):

        > "Niski poziom kapitału intelektualnego" - zawsze powtarzam, że szczecinianie to
        > banda zdebilniałych głąbów.

        Z tobą na czele zadzie napływowy.
      • Gość: Zibs Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.bethere.co.uk 19.12.11, 22:32
        Mozesz jechac po apartczykach i pseudo naukowcach, ale zostaw normalnych ludzi tego miasta w spokoju. Ugryz sie w czolo zanim cos napiszesz...
        • Gość: Off Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.bielskpodlaski.mm.pl 20.12.11, 14:54
          Przecież władza jest odbiciem narodu. Dlatego Polską rządził kaczy przygłup, zastąpiony przez bambaryłę z wąsem. A Szczecinem cwaniaczek i krętacz.
          • Gość: laps Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.11, 17:44
            ale cwaniaczek co ci żreć Szymon z budżetu daje więc nie gryź ręki któa cię karmi
    • Gość: grzegorz Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.adsl.inetia.pl 19.12.11, 16:12
      "Szczecin - miasto wysokiej jakości życia" - może by pan profesor zdradził nam, maluczkim jak się osiąga "wysoka jakość życia" w mieście w którym bez znajomości trudno godziwą kasę zarobić.
      • Gość: twarda wazelina Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.11, 16:39
        Zarzycki pomylił się z powołaniem , to zawołany kaznodzieja -Musicie uwierzyć w papkę pijarowską ? to nie ładnie tak z ludzi robić idiotów , to źle świadczy o panu profesorze , to jest poziom gry w trzy karty na targowisku.
        • Gość: Mieszkaniec Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.11, 19:19
          Czy on myślał o " SOBIE" ?????????????????????????????????????????????????
          • Gość: grzegorz Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.adsl.inetia.pl 19.12.11, 20:16
            chyba tak, przy odpowiednich "dojściach" zawsze dostanie się zlecenia pozwalające na "wysoką jakość życia".
            • Gość: ds Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.szczecin.mm.pl 19.12.11, 21:54
              haha, całkiem w dziesiątkę
    • iwonka50 Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jakoś... 19.12.11, 19:19
      Najpierw to wy ten swój Szczecin posprzątajcie, bo tak brudnego i zasmieconego miasta w swoim życiu jeszcze nie widziałam. Przyszło mi się żyć tutaj i co wyjście na miasto, to odruch wymiotny. Dziwne, że tego nie widzicie. Do tego te wasze hasło - pływające ogrody 2050. Do tego czasu połowa mieszkańców Szczecina już nie będzie żyć. Dla nich to puste hasło. Kto to w ogóle wymyślił?
      • Gość: dd Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.11, 19:42
        Dziwne, że tego nie widzicie. Do tego te was
        > ze hasło - pływające ogrody 2050. Do tego czasu połowa mieszkańców Szczecina ju
        > ż nie będzie żyć.

        na pocieszenie powiem że o nowych gmachach muzeów, marinie mówi się od 10 a nawet hasła jeszcze nie wymyślili - plakatów tez jeszcze nie nadrukowali. Znaczy się inwestycja w perspektywie kilkuset lat chyba. jak byłem młody to była jakaś mowa o kwartałach norweskich - czyli przekręcie na grube miliardy. na szczęscie nie doszło do skutku ale jak wyglądają te kamienice to pozal się Boże bo od czasów norweskich miraży z większością nic nie zrobiono. Fajne miasto ale dziura niemożebna się zrobiła. wiele razy próbowałem tam zamieszkać i nijak nie mogłem. Ponure mieścisko. brud na ulicach to taki miejski folklor - choć mam nadzieję ze nikt akurat tego nie będzie chciał wpisać na listę dziedzictwa UNESCo bo znając szczecińskie elyty to moze i to komu do łba jeszcze by przyszło.
        Co w tym mieście jest potrzebne? To czym było za kaisera - zapleczem berlina. To miasto wbrew wszelkim zaklęciom potrzebne krajowi w czasach obecności PL w Nato jak dziura w stoczniowym gumiaku. Ani militarnie już nie ma znaczenia, stocznia padła, port też ledwo zipie. Taka polska Alaska z własnym mikroklimatem - ciut zatęchłym i zastalym ale całkiem w tym wszystkim uroczym nawet. Wszędzie daleko a jedyne co tam się zjeżdża to ludziska z okolicznych 'prowincyj' które awansują do miana elity miasta. I potem te elyty eksportowane sa w świat. Piechota, Arłukowicz, napieralski, Jojo Brudziński i paru innych reprezentantów grodu Gryfa.
      • Gość: grzegorz Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.adsl.inetia.pl 19.12.11, 20:18
        ależ czemu ci się hasełko nie podoba??? przecież to super hasło, ma na tyle odległą perspektywę czasową, że wyborcy nie mają szansy (albo maja nikłe) sprawdzić blefującego polityka.
    • organizacjapracy Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak 19.12.11, 19:26
      Ile trzeba głupoty i tupetu aby tak nazwać mieszkańców Szczecina. Chyba,że na ocenę dr hab.Zarzeckiego (jaki prof.przed nazwiskiem!!! jaki???) ma wpływ otoczenie w jakim się obraca! Sądząc po minie jest to wysoce prawdopodobne,sądząc po jakości życia mieszkańców-pewne.
      • Gość: Jam Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: 212.14.57.* 20.12.11, 00:02
        Wysokiej jakosci życie? Chyba mieszkasz na kosmosie albo się z choinki urwałeś teoretyzujący "doktórze". Spraw by przemysł ruszył, powstawały fabryki, eksport na szeroka skale i wtedy sie wypowiadaj! Jak narazie wokół same szopingi, magistry na kasach.
    • Gość: Jazon Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.szczecin.mm.pl 19.12.11, 20:14
      Kolejny dokument na półkę. Typowe pieprzenie w pędzel.
    • aysy.1 Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak 21.12.11, 08:04
      asiakiki napisała:

      > <<Zdaniem profesora największą barierą dla Szczecina jest niski poziom
      > kapitału intelektualnego. - Potrzebne są programy, które to zmienią - uważa pro
      > fesor Zarzecki.>>
      > O kim myślał pan profesor ?
      moze mial na mysli kogos z tego zespolu, ktory wspoluczestniczyl w opracowaniu tego wiekopomnego dziela. na przyklad wslawionegow latach 70 i 80 tych w dziedzinie ekonomii politycznej socjalizmu i kapitalizmu. tenze zaprezentowal poziom szczecinskiej kadry nie zabierajac w zasadzie glosu w dyskusji napieralski/ gomolka vs rostowski.
      to kadra moze byc jeszcze gorsza no bo chyba darek nie mial na mysli wspolautorow. to co dopiero jest dalej, poza ta kadra.
      to chyba jakis zbiorowy amok, jakies opary a moze nawet mgla absurdu nad naszym miastem.
      to scenariusz jakiejs groteski.
      • Gość: ? aysy1 to Jacyna-Witt IP: *.adsl.inetia.pl 21.12.11, 09:55
        ty aysy to chyba jesteś Małgorzata Jacyna-Witt bo ona mówi dokładnie to samo i w dodatku jako jedna jedyna ze wszystkich mówi to publicznie.rozumiem,że na forum obowiązuje zasada nieujawniania się ale w tym przypadku całkiem inteligentna zagrywka jawnie wypowiadać się jako sumienie konformistów i oportunistów a na forach internetowych schować się za nickiem
        • Gość: pracuś Re: aysy1 to Jacyna-Witt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.11, 12:06
          jest to bardzo prawdopodobne i logiczne. MJW stała się wyrazicielem opinii publicznej niezadowolonych z głupich decyzji w mieście a takich jest u nas co najmniej połowa więc ciekaw jestem kiedy zacznie wkoło siebie zbierać ludzi niezależnych do następnych wyborów bo w radzie miasta powinno takich być więcej
        • aysy.1 Re: aysy1 to Jacyna-Witt 21.12.11, 14:20
          Gość portalu: ? napisał(a):

          > ty aysy to chyba jesteś Małgorzata Jacyna-Witt bo ona mówi dokładnie to samo i
          > w dodatku jako jedna jedyna ze wszystkich mówi to publicznie.rozumiem,że na for
          > um obowiązuje zasada nieujawniania się ale w tym przypadku całkiem inteligentna
          > zagrywka jawnie wypowiadać się jako sumienie konformistów i oportunistów a na
          > forach internetowych schować się za nickiem
          no nie jestem.
          • Gość: car Re: aysy1 to Jacyna-Witt IP: *.adsl.inetia.pl 21.12.11, 19:36
            szkoda że nie jesteś.a byłeś u biskupa na wigilii? bo jacyna chyba nie byłą?
    • Gość: floating in space opracowała to firma z Warszawy lub Trójmiasta? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.11, 08:42
      Coś nam się kołącze, że autor pracuje na zlecenie obcej nam firmy, choć możemy się mylić!
      Opinie prawne z poza Szczecina są złe (np. w kwestii m...), a opracowanie strategii miasta, koncepcji 'pływającego kompostu' (bo nie ma czegoś takiego jak 'pływające ogrody' prócz ogromnej kupy śmieci np na środku Pacyfiku) przez firmy z zewnątrz, które nigdy tu nie były jest dobre. Szczyt hipokryzji władzy i płacenia za stołek .. to jest!
    • a-ja-na-to Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jakoś... 30.09.12, 19:03
      To już koncepcja "SZCZECIN LATAJĄCY DYWAN 2050" jest nieaktualna?
      A przeciez to byla taka fajna koncepcja.
    • aysy.1 Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak 30.09.12, 19:22
      asiakiki napisała:

      > <<Zdaniem profesora największą barierą dla Szczecina jest niski poziom
      > kapitału intelektualnego. - Potrzebne są programy, które to zmienią - uważa pro
      > fesor Zarzecki.>>
      > O kim myślał pan profesor?
      > O sobie i swoim zespole?
      sądzę, że miał na myśli uniwersytet szczeciński dołujący w większości rankingów.
    • Gość: ) Re: Nowa strategia Szczecina: miasto wysokiej jak IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.12, 20:50

      Tu strategia jest tylko jedna!
      www.szczecin.pl/strategia/_PL/html_start/main.html




Inne wątki na temat:
Pełna wersja