Dodaj do ulubionych

Aleją Kwiatową pospacerujemy w lipcu

07.03.12, 09:11
Nie bójcie się tego głośno powiedzieć. Ten pawilon to szpetota na którą nigdy nie powinno być zgody.
Obserwuj wątek
  • mouse_m Re: Aleją Kwiatową pospacerujemy w lipcu 07.03.12, 09:54
   To co się dzieje między p. Żołnierza a Walami Chrobrego woła pomstę do nieba. to jakiś koszmar pijanego architekta i walniętego w czaszkę urbanisty! Lekki pawilon w alei (tak miało hy7c wg prezentowanych projektów i wizualizacji) zamienił się w koszmarek wielkość 3-pietrowego bloku. Przemyślana perspektywa gwieździstego rozchodzenia się ulic z placów w centrum miasta z z widokiem perspektywicznym na zamek - została złamana. Piramidalny idiota , a nie profesjonalny urbanista wydal w mieście zgodę na taka przebudowę alei.
   Tuz obok enklawa zieleni z wiśniami japońskimi na placyku między Brama przy p. Hołdu Pruskiego z kościołem Piotra i Pawła najpierw zamieniono na klepisko z pomnikiem koszmarnego aniołka a teraz przebudowuje się na inny koszmarek - betonowe muzeum propagandowe. Kolejna wizja jakiegoś niedouczonego urbanisty i architekta.
   Pod piły poszły szpalery niskiej zieleni, które odgradzały aleje spacerową placyku od samochodów na parkingu ulicznym przy ul. Małopolskiej.
   Jak dodamy "doklejkę" architektoniczną do budynków przy placu Żołnierza vis a vis galerii "Kaskada" - to mamy wręcz wzorcowy przykład jak można koncertowo zeszpecić centrum miasta, nb będące zabytkiem urbanistycznym w Europie.
   Zagospodarowanie przestrzenne tego obszaru winno być rygorystycznie podporządkowane będącej tutaj już zabytkowej architekturze i pewnemu ładowi urbanistycznemu, który jest unikalny.
   Takie wymogi na razie spełnia tylko budynek nowo budowanej filharmonii, przynajmniej wg prezentowanych projektów i wizualizacji.
   Zieleń, konieczna w mieście, ze względu na spaliny, zmiany klimatyczne, jakie zachodzą i zdrowie mieszkańców, winna być starannie pielęgnowana i wzbogacana takimi okazami, które wchłaniają szkodliwe dla ludzi i zabytków - wyziewy samochodowe.
   przypominam, ze spaliny samochodowe, zwłaszcza "ropniaków" mają bezpośredni wpływ na wzrost zachorowań na astmę i inne dolegliwości oddechowe. Szkodzą też tynkom i cegłom zabytkowych budowli.
   W sumie w najbardziej reprezentacyjnym obszarze miasta - mamy urbanistyczny i architektoniczny koszmar ze szkaradzieństwami. I rozsypujące się Wały Chrobrego oraz zaniedbany maszt se statku rybackiego, dla którego w całym mieście brakuje po prostu kilku puszek stosownej farby i kogoś, kto by placyk koło masztu po prostu posprzątał, trawę zgrabił, elementy malej architektury (murki, postumenty) ponaprawiał a elementy żeliwne i metalowe pomalował.
   W sumie - brak gospodarza z elementarnym poczuciem estetyki.
   Szczecin, europejskie miasto,stołeczne przez pół millenium - zasługuje na bardziej wykwalifikowanego urbanistę, architekta miejskiego i speca od zieleni miejskiej. A przede wszystkim gospodarza z poczuciem estetyki.
   Jak brakuje takich w Polsce, to może skorzystamy z takich u zachodnich sąsiadów?
   Bo dalej tak być nie może!...
   To co piękne, zabytkowe, mające znaczenie dla kultury, sztuki, urbanistyki - ulega degradacji.
   • Gość: . Re: Aleją Kwiatową pospacerujemy w lipcu IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.12, 10:14
    Przemyślana perspektywa gwieźdz
    > istego rozchodzenia się ulic z placów w centrum miasta z z widokiem perspektywi
    > cznym na zamek - została złamana. Piramidalny idiota , a nie profesjonalny urba
    > nista wydal w mieście zgodę na taka przebudowę alei.

    Miastem tym nie od dziś rządzą debile... A kolejny z nich napisał ten artykuł - jak można spacerować po czymś, co nie jest już aleją, co zostało zastawione przerażającym pudłem, zasłaniającym wszystkim wszystko?! Chyba miało być "W lipcu będziemy chodzić przez pl. Żołnierza, przeciskając się obok szklano-metalowego badziewu"...
    • Gość: X Poprawka IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.12, 10:17
     Uzupełnię cię, kropko:

     miało być "W lipcu
     > będziemy chodzić przez pl. Żołnierza, przeciskając się obok szklano-metalowego
     > badziewu"...

     "W lipcu będziemy chodzić po byłej Alei Kwiatowej, przeciskając się obok szklano-metalowego badziewu"
    • Gość: twarda wazelina Re: Aleją Kwiatową pospacerujemy w lipcu IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.12, 10:28
     Ludzie Qrwa na niego głosowali, wizjoner ..any, zaczynał pierwszą kadencję ze strachem w oczach. mam nadzieje ,że tak skończy, ale ta betonowa rubież po nim zostanie niestety.( I ruina Baru Extra)
     Może to chodzi, o lewy interes na skażonym cemencie z chin, gdzieś to trzeba wylać .
     W państwie, gdzie nie ma administracji, kontroli, odpowiedzialności za decyzje, do głosu dochodzą szumowiny.
  • prestidigitator70 Aleją Kwiatową pospacerujemy w lipcu 07.03.12, 10:54
   Masakra architektoniczno - urzędnicza :(

   Wielkie larum się podniosło, jakiś czas temu - kilkanaście artykułów powstało i wywiadów na temat, jak to sobie właściciele kamienicy gdzieś na zapomnianym Pogodnie, na ul. Janickiego postanowili ta kamienicę przebudować. Były krzyki, że "be", że "burzy architektoniczny ład" et cetera, et cetera ...
   Teraz gdy w centrum miasta gwałci się takim "g..nem" przestrzeń publiczną, za grube publiczne pieniądze i to jeszcze z takimi opóźnieniami ... To jest w zasadzie cicho.
   Ja się jeszcze zapytam, retorycznie ...kto będzie konserwował, te strumyczki z tymi światełkami ? , gdy tak jak już przedmówca zauważył, niedaleko stoi osamotniony, zaniedbany, w większości roku zarośnięty wysokimi trawami maszt ?
   Czy nie warto było po prostu tą aleję odświeżyć w formie zagospodarowania trawników oraz położenia nowej nawierzchni oraz umożliwić dalszy handel tam kwiatami właśnie, w nowych cywilizowanych i ustandaryzowanych budkach ?


  • marysia.3.3 a prawo budowlane? 07.03.12, 11:37
   Pawilon wybudowany za pieniądze podatników jest niezgodny z prawem budowlanym - brak toalet dostępnych dla niepełnosprawnych.
   Jak widać nasi urzędnicy są młodzi i sprawni ( fizycznie) i w głębokim poważaniu mają przepisy i mieszkańców.
   Mam nadzieję, że szczecińskie sądy wezmą przykład z warszawskich i będą karać urzędników
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,11296952,Precedensowy_wyrok__klienci_maja_prawo_do_skorzystania.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka