Dodaj do ulubionych

Zdobycie wykształcenia w liceum uzupe. zaocznie.

06.05.12, 15:58
Witam.

Mam obecnie wykształcenie zawodowe, chciałabym pójść dalej i wrócić do edukacji.
Musze tylko połączyć prace z nauką, ponieważ pracuję od poniedziałku do piątku, w systemie dwuzmianowym.
Zostają więc wolne weekendy.
Tu od razu więc wychodzi, że muszę szukać jakiegoś liceum uzupełniającego.
Przeglądałam oferty nie których i są płatne ale i bezpłatne.
Nie wiem tylko jak to jest z ta nauką w takich liceach, czy trzeba się naprawdę uczyć? Czy wystarczy jak będzie się uczęszczało na zjazdy w co drugi weekend?
Wiadomo, że są tez sytuacje gdzie nie w każdy weekend co będzie zjazd będzie można się pojawić na zajęciach. Co w tedy? Jak jest z opuszczaniem zajęć w takich zaocznych liceach?
Kiedyś chodziłam do takiego liceum ale w innym mieście i było fajnie, tzn. płaciło się kasę co miesiąc (liceum było prywatne -płatne) i w sumie wystarczyło pojawić się w szkole na zjazdach co jakiś czas,a miało się same 5 i 4, najważniejsze było tylko pojawianie się na zaliczeniach ale też wystarczyło tylko być, bo nawet jak się nie umiało to nauczyciele pomagali.
Niestety nie udało mi się ukończyć tej szkoły bo musiałam wyjechać i przeprowadzić się do Szczecina (Sprawy prywatne).
Teraz temat średniego wykształcenia powraca jak bumerang i nie wiem jak tu to jest w Szczecinie.
Może ktoś ma jakieś doświadczenia?
Może ktoś poradzi jakąś szkołę w której wystarczy zjawiać się na zjazdach aby zdawać lub wystarczy płacić ???
Polecicie coś dobrzy ludzie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
   • Gość: uczennica Re: Zdobycie wykształcenia w liceum uzupe. zaoczn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.07.12, 15:03
    Dziecino, z takim jak Twoje podejściem kup sobie od razu jakieś świadectwo na bazarze, to się wydaje po tym, co piszesz, najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

    Szanowny Sympatyk PO napisał Ci coś, czego pewnie nie rozumiesz. Ludzie wykształceni nie mają wiedzy o tym, jak coś skręcić, jak coś wyłudzić i jeśli nie stoją przed plutonem egzekucyjnym, nie kłamią. Nie dlatego, żeby nie potrafili, o co to to nie. Po prostu, człowiek wykształcony (nie posiadacz „papierów”) ma dla siebie i innych, swojej i innych pracy, szacunek i pokorę wobec wiedzy, dochodzi do celu drogą, która dla innych jest niedostępna i nie traci siebie. Im też się czasem wydaje, że to nie wiedza, a zwykłe frajerstwo siedzieć w jakiejś szkole, kiedy można tak na rympał.
    Można, ale nie warto. Spotykam lekarzy, którzy nie znają odpowiedzi na proste pytania o bakterie, adwokatów, którzy nie umieją złożyć prawidłowo myśli w zdaniu, odmienić słów przez przypadki i bredzą dookoła zamiast wziąć do ręki słownik. Takich rzeczy uczą w dobrej szkole. Spróbuj taką znaleźć. Jeszcze są.
    I jeszcze jedna ważna wiedza: im głupsza szkoła, tym trudniej ją skończyć.
    • Gość: Vlad.H. Re: Zdobycie wykształcenia w liceum uzupe. zaoczn IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 17.07.12, 21:13
     > Ludzie wykszta
     > łceni nie mają wiedzy o tym, jak coś skręcić, jak coś wyłudzić i jeśli nie stoj
     > ą przed plutonem egzekucyjnym, nie kłamią. Nie dlatego, żeby nie potrafili, o c
     > o to to nie. Po prostu, człowiek wykształcony (nie posiadacz „papierów
     > 221;) ma dla siebie i innych, swojej i innych pracy, szacunek i pokorę wobec wi
     > edzy, dochodzi do celu drogą, która dla innych jest niedostępna i nie traci sie
     > bie.


     ty tak na serio?
     • Gość: :) Re: Zdobycie wykształcenia w liceum uzupe. zaoczn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.07.12, 21:40
      Jak najbardziej. To jest to także to „dornowskie" rozróżnienie między wykształconymi a wykształciuchami. Wykształconego człowieka cechuje również poziom kultury, na którym pewne rzeczy nie uchodzą. Dziś prawdziwe wykształcenie jak kiedyś prawdziwe szlachectwo, po prostu zobowiązuje. Niewielkie jest może u nas grono tych, którzy to rozumieją, ale wszędzie w cywilizowanym świecie tacy ludzie rozpoznają się po pierwszym spotkaniu :))

      noblesse o·blige ( -bl zh ). n. Benevolent, honorable behavior considered to be the responsibility of persons of high birth or rank.
       • Gość: :)) Re: Zdobycie wykształcenia w liceum uzupe. zaoczn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.07.12, 09:22
        > Taki Krzystek, wyksztalcony, krzyzemzalega w katedrze a etycznie... no coz nie
        > znajduje zadnego cywilizowanego okreslenia oddajacego mizerie moralna tego kari
        > erowicza.

        Etyka chrześcijańska jest tak niedościgniona w historii cywilizacji, że przez całe jej trwanie człowiek niczego doskonalszego się dopracował. Życie w zgodzie z nią jest jednocześnie niezwykle trudne. Wielkość jej polega na tym, że sama lojalnie informuje i uprzedza, że zło (szatan) jest potężny i przybiera różne postaci.Czasem pozory kultu chrześcijańskich wartości.

        Nie znam pana Krzystka, więc nie mi osądzać. Znam za to np. kilku masonów, którzy z resztą swojej katolickiej rodziny, w każdą niedzielę bardzo gorliwie chodzą na mszę i gdybym nie wiedziała, co robią poza tym i nie znała kodu mowy ciała, też myślałabym, że się tam modlą do Boga i są gorliwymi synami Kościoła ;)

        "Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 "Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.”
        wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=3316:mowa-jezusa-przeciw-uczonym-w-pimie-i-faryzeuszom&catid=12:wiara&Itemid=10
  • joanisia Re: Zdobycie wykształcenia w liceum uzupe. zaoczn 07.10.20, 14:35
   Z zaocznych liceów mogę polecić Cosinusa, uczyłam się u nich właśnie w szczecinie i nie stwarzali mi problemów z łączeniem nauki z pracą w tyg. Żeby zaliczyć trzeba mieć 50% obecności, co jest na pewno osiągalne, poziom jest ok, jeżeli chodzi się regularnie na zajęcia to nie ma prbolemu. Ja zdałam maturę bez dodatkowych kursów itd.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka