Dodaj do ulubionych

Festiwal Literatury Kobiet. Gryfia dla "Włoskic...

20.05.12, 20:19
Festiwal Literatury Kobiet....

Rozumiem, że kobiety np. w sporcie są słabsze i nie mogą rywalizować na równi z mężczyznami, dlatego rywalizują tylko między innymi kobietami Ale w nauce, literaturze itd.? Ten festiwal to jawne przyznawanie, że są kobiety są gorsze od mężczyzn również na polu intelektualnym.

A po drugie, co by się stało, gdyby powstał Festiwal Literatury Mężczyzn? Podniósłby się niesłychany wrzask o dyskryminacji...
Obserwuj wątek
  • eeendriu3000 Re: Festiwal Literatury Kobiet. Gryfia dla "Włosk 21.05.12, 07:25
   zgadzam się. Ponad tymi argumentami jest jeszcze ten, że to jawna dyskryminacja facetów i tyle. Szczecińska polonistyka jest piekielnie sfeminizowana i chciałaby się wybić do szerszego grona odbiorców, więc wymyślili sobie jedyną taką nagrodę w PL i... powodzenia ;-) Z drugiej strony jedyne znane nazwiska współczesnych literatów ze Szczecina to kobiety, więc...
  • Gość: Joanna Re: Festiwal Literatury Kobiet. Gryfia dla "Włosk IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.12, 08:49
   Polonistyka szczecińska podporządkowała się grupce feministek , to prawda. Komuś to odpowiada, ma z tego duże korzyści , specjalny parasol ochronny , dotacje itd.
   Zwróćmy jednak uwagę na fakt,iż wszystko to finansują, dowartościowują męzczyzni .I to już jest wielki fałsz.Też na tym coś ugrywają dla siebie .
   A poza tym nie wszyscy /wszystkie/ myślą tak jak ośrodek feministyki na US, a nawet ostentacyjnie odcięli się /odcięły/ od tego.
   • Gość: Co zalatuje lisem Re: Festiwal Literatury Kobiet. Gryfia dla "Włosk IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.12, 09:15
    A ja myślałem ,że to jest reaktywacja wewnątrz zakładowej gazetki Gryfia. Swego czasu bardzo przodująca, często były przedruki w innych krajowych periodykach. Ideologicznie też pasuje bo Gryfia to był komuszy organ propagandowy.
    Tak sie ucieszyłem ,że historia portowego miasta przetrwa w takiej formie konkursu
    Tu podrzucam tytuły i tematy które szanowne panie pisarki mogłyby włączyć do swoich projektów
    Kaszalot to ryba.
    Rybak i śnięta rybka.
    Szprotka -rybka na każda kanapkę
    Wspomnienia portowej mewki.
  • Gość: XX4Ever Re: Festiwal Literatury Kobiet. Gryfia dla "Włosk IP: *.globalconnect.pl 21.05.12, 10:59
   A ja proponuję rozszerzyć te wyścigi o dumnie wywieszone na slupach galaxianskich statystyki:
   1. ilość kobiet wieszczów, poetów, dramaturgów (nie dramaturżyc) wielkich epików (epiczek?) w historii literatury kontra ilosc piszacych mężczyzn Dante contra Konopnicka.
   2. koniecznie wyscigi kompozytorskie i tablice porównawcze, ilu kompozytorów (i jak często granych w światowych salach koncertowych); dodatkowa dyscyplina - wielcy dyrygenci niech bedzie tylko XX wieku od Artura Toscaniniego, Emila Młynarskiego do Antoniego Wita
   3. porównanie płciowe wielkich myslicieli i filozofów w dziejach ludzkosci.
   Na tle tych tablic porównawczych koniecznie obłudny wykład o wyższości artystycznych dokonań kobiecych, bo maja macice. Tekla Bądarzewska contra Mozart, Magdalena Środa contra Immanuel Kan. Kogo wiecej czyta świat.
   4 wielcy architekci (architekcice) Brunelleschi z kopuła na SAnta Maria del Fiore contra Dziunia Ciumkała i projekt zagospodarowania piaskownicy w parku na Prawobrzeżu.
   I tak dalej i tak dal...
   Wszystko można zakłamać odpowiednią propagandą...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka