Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężkie ...

27.11.12, 09:08
główna księgowa dopuściła się ciężkiego naruszenia obowiązków. Chodzi m.in. o to, że nie weryfikowała sald należności i zobowiązań spółki. Nie miało to jednak wpływu na wynik finansowy ZBiLK.

Skoro "nie zweryfikowano sald należności i zobowiązań" to skąd wiadomo że "nie miało to wpływu na wynik finansowy"?
    • Gość: twarda wazelina Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 09:56
      To łona nabiła licznik temu panu z Obr.Stalingradu 200tys za remont mieszkania?
      • Gość: . ZBiLK to bagno! IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 10:30
        www.24kurier.pl/W-Kurierze/ZBiLK-u-sadowe-rachunki
      • Gość: eSka Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: 212.2.126.* 27.11.12, 13:34
        :))))))) dzięki za szczery śmiech. :)
    • Gość: gość Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 11:13
      razem z dyrektorką Kaliciakową powinna była wylecieć 2 lata temu
      • Gość: Gosc to jest fajne IP: 195.124.114.* 27.11.12, 11:29
        "z klasycznym ewidentnym układem prorodzinnym"
        i oczywiscie nikt nic nie wiedzial ... nawet jak dyrektor i wesola rodzinka na tych samych imprezach bywali ... normalnie cud a ludzie mowia ze to takie male miasto i nic sie nie ukryje ...
      • Gość: sg Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.12, 14:51
        Niestety, ale obawiam się, że szef ZBiLKu o niczym w tej firmie nie decyduje. Panowie z wyższych foteli potrzebują jeszcze więcej niekompetetnych marionetek, dlatego zwalnia się rzetelnych pracowników. Przykre, że to miasto tak funkcjonuje.
    • Gość: gośc Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: 94.42.194.* 27.11.12, 12:02
      Super.
      Najlepiej zatrudnic dyrektorow, ktorzy wykazuje sie totalna niekompetencja (zatrudnieni po lini partyjnej pis sld)., a zaczac zwalniac ludzi, ktorzy lata pracowali w tej firmie. Czystki, czystki ida. a teraz przyjda/-chodza nowi l;udzi z tej wlasciwej strony.
      Chciałbym zobaczyc ten rozpisany konkurs na dyrektorow i ile to lat zarzadzający obecnie pracowali z sektoprze publicznym przy czynszach.
      Kolesiostwo goni kolesiostwo. I zawsze tak było i będzie.
      Kiedy się doczekamy menadzerów zarządzających majatkiem jak w Poznaniu lub Wrocławiu.
      A czynsze jeszcze wypłyną :D.
      • Gość: Efka Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: *.ip.netia.com.pl 27.11.12, 14:58
        A z jakiego konkursu przyszedł do ZBiLK Pan Posadzy?
        • Gość: gośc Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: 94.42.194.* 27.11.12, 17:11
          google :). Ano takiego
          szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,10339168,Czas_konfitur__Krzystek_obsadza_stolki_ludzmi_z_PiS.html
          Wychodzi, że pracował w firmie Ruch SA na stanowisku kierownika ds. sprzedaży (czyli dobrze sie sprzedał na to stanowisko) hehe. Żeby tak z firmy prywatnej trafic na stołek dyr. w państwówce.
          Cały tekst: szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,10339168,Czas_konfitur__Krzystek_obsadza_stolki_ludzmi_z_PiS.html#ixzz2DRLFk2st

          Zawsze wydawało mi się, że zbilkiem powinien zarządzać prawnik (jest to centrala jakby tych adm z dzielnic) i trafiaja tam ciężkie sprawy. Trzeba podejmowac decyzje ze skutkiem prawnym, a nie wydawac kupe szmalu na prawników, którzy doja tylko kasę miasta, a jak zrobia babola to nikt ich nie karze. (patrz doradcy w sprawie pogoni lub zerwana umowa na teren komfortu i olbrzymie odszkodowanie). Poprzedni dyrektorzy musieli ustapić (PO), bo zmiana władzy. A konkurs był, ale niestety szary człowiek nie pozna personaliów bo to tajemnica pewnie. Tylko, że to nasze podatki na to idą.
        • Gość: goście jadą jadą Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: 94.42.194.* 27.11.12, 17:32
          A tak sie zapełnia miejsca dla znajomych znajomych.
          szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12742223,Zona_radnego_Szalabawki_z_PiS_dostala_prace_w_ZBiLK_u.html
          A juz widze pana Szymona nie ma w TV. Rzecznik, lktóry reprezentował kilka instytucji juz nie dla zbilk. bo teraz zbilk ma tyle pracy, że Pan dyrektor nie ma czasu na Tv i zatrudnił sobie rzecznika tylko dla zbilku. I ma luz, prasa, tv paszli do rzecznika. Zajęty jestem. ciekawe, że przez wiele lat wczesniej to jakoś działało :) i dyrektorzy sami wypowiadali się w kronice. Czyzbyśmy bali się walnąc gafę, pod ogniem pytań redaktora? heh
    • andreas.007 To skad urzad wie ile podwyzszyc czynsze? 27.11.12, 12:07
      To skad urzad wie o ile i jak podwyzszyc czynsze?
      Przeciez maja nieadekwatna ksiegowość!!
      Po prostu zarzad traktuje wszelkie opłaty jak zarobek!
      Zachowuja sie jak mafia czy kapitalistyczna firma
      zapominaja jednak ze zarabiaja na majatku tych na ktorych chca zarabiac!

      Dalismy im nasz majatek w zarzad, a oni doprowadzaja nas do ruiny...
      podnoszac oplaty i podatki lokalne na maksa!
      Jeszcze w czasie kryzysu!
      • Gość: gośc1 Re: To skad urzad wie ile podwyzszyc czynsze? IP: 94.42.194.* 27.11.12, 12:54
        Według mnie powinien tam byc przeprowadzony audyt, kto co robi i czym sie zajmuje.
        Bo tam jest taki meksyk, że szok.
        I nie audyt przeprowadzony przez znajomych tylko firmy zewnetrzne.
        • Gość: Gosc audyt niebezpieczna sprawa IP: 195.124.114.* 27.11.12, 15:13
          zazwyczaj do zwolnienia jest 20-30% darmozjadow ... a ze wsrod tych darmozjadow jest juz 80-100% znajomych krolika to raczej nigdy do niego nie dojdzie ...
      • Gość: eSka Re: To skad urzad wie ile podwyzszyc czynsze? IP: 212.2.126.* 27.11.12, 13:53
        > To skad urzad wie o ile i jak podwyzszyc czynsze?
        > Przeciez maja nieadekwatna ksiegowość!!
        > Po prostu zarzad traktuje wszelkie opłaty jak zarobek!

        Mnie zadziwia info o tym, że stosuje się jakiej historyczne przeliczniki dla oceny standardu
        danego lokalu. Tabelki, symbole i liczby, które "nikt nie zweryfikuje".
        Jako porównanie dla rozumienia przez zarządców Ich tematu, a dot. "...spraw komunalnych"

        :) cyt:
        Jan Brzechwa STO BAJEK SZÓSTKA-OSZUSTKA

        Jedynka - Służyła za pogrzebacz do kominka,
        Dwójka i trójka - Na łańcuszku wisiały w wujka,
        Czwórka - Była studnią pośrodku podwórka,
        Piątka - Ścinała trawę na łące i grządkach,
        Szóstka... Ach, cóż to była za oszustka!

        Uciekła raz z kalendarza, Co innym szóstkom nigdy się nie zdarza,
        Stąd zabrakło jednej soboty I ludzie w niedzielę poszli do roboty.

        Kiedy indziej wypadła znów z książki, Do której się zapisuje pieniążki,
        Wypadła szóstka, a zabrakło sześć tysięcy. Szukano jej przez kilka miesięcy,

        Aż wreszcie się znalazła za kanapą w biurze Cała umorusana i pokryta kurzem.
        Innym razem, nie dbając o zdrowie, Stanęła po prostu na głowie,

        Szła przed siebie z wypiętym żołądkiem I udawała dziewiątkę.
        Dnia pewnego, swym dziwnym zwyczajem, Udawała, że jest tramwajem,

        I zwróciła na siebie powszechną uwagę, Wołając: "Proszę wsiadać! Szóstka jedzie na Pragę." Tymczasem pojechała na Ochotę I już nie wróciła z powrotem.

        Odtąd przepadła o niej wszelka wieść. Taka to była szóstka - pal ją sześć!
    • Gość: eSka Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: 212.2.126.* 27.11.12, 13:33
      Art. cyt:
      "rzecznik prasowy ZBiLK, główna księgowa dopuściła się ciężkiego naruszenia obowiązków. Chodzi m.in. o to, że nie weryfikowała sald należności i zobowiązań spółki."

      Czy to może oznaczać? np., że "nie sporządzała nikomu nie potrzebnych sprawozdań, itp?"

      "Nie miało to jednak wpływu na wynik finansowy ZBiLK."

      Tu chce się tylko zacytować, napisać ".... gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą..."

      Kto ma i co? - powinno mieć wpływ na wynik finansowy jednostki budżetowej w samorządzie.
    • Gość: otton niech podziękuje MJW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.11.12, 16:07
      dopiero jak MJW zaczela robić wiatr wkolo zbilk to zaczeli szukac kozla ofiarnego i znalezli ksiegowa.a ze krzystek wszystko to przez lata popieral to nikt nie widzi
      • Gość: gosc Re: i dziękujemy radnym za... IP: 94.42.194.* 27.11.12, 17:44
        Toniemy w długach, a jestesmy najdrożej obsługiwanymi mieszkańcami.
        Piękna sprawa. nie ma co. Bida z pracą i najwyższe opłaty. do kitu takie zarządzanie
        jerzybielec.blogspot.com/
    • 0leni Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężkie ... 27.11.12, 19:09
      Zastanawiam się, kiedy - w końcu- ktoś bliżej przyjrzy się pracy obu panów dyrektorów a przede wszystkim ich kompetencjom....daleko im do ideału. ....zamiast w sposób naprawdę obrzydliwy zwalniać kompetentną księgową , która najprawdopodobniej najlepiej zna sie na zasadach , którymi rzadzi sie zbilk....w końcu przepracowała tam wiele lat.
      • Gość: gosc Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 19:42
        cały ZBiLK jest przeżarty kolesiostwem, tam nie ma nikogo spoza ukladu, każdy pod siebie grabi
      • Gość: szczecinianin Zwalniać gł. księgową 1 miesiąc przed końcem roku IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 19:52
        A na szczyt głupoty zasługuje zwolnienie jej na miesiąc przed końcem roku rozrachunkowego.
        Kto teraz porobi bilanse. Odkręci wszystkie zakręcone sprawy.
        Nikt racjonalnie myslący nie robi takiego ruchu przed zamknięciem roku. Można było dociągnąć ten 1 miesiąc.
        Kto teraz przygotuje dokumenty o mieniu komunalnym na planowany budżet na rok 2013??
        Co przyjdzie nowa pani i wejdzie w temat w tydzień? Bzdura i marnotrawstwo pieniędzy publicznych.
        Ktos chyba dąży do uwalenia całego zbilku i przygotowanie podłoża pod firmy prywatne zarządzające mieniem komunalnym. Już raz to przechodziliśmy w 2000r.
    • ktosiejewiatr Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężkie ... 27.11.12, 20:14
      ...i znów tzw. drugie dno. Główna to "kozioł ofiarny" i pewnie nie będzie tak łatwo ją odstrzellić. Argumentacja ignoranta, że nie weryfikowała sald należności i zobowiązań. Osoba z długoletnią praktyką zawodową i wiedzą naraża się na kodeks karny, naruszając dyscyplinę finansów publicznych? Śmieszne.... Ci, którzy to uknuli muszą się postarać o lepszą "legendę" na poparcie swoich tez, bo niedługo może będą musieli oglądać się tylko na pamiątkowych fotkach z "przyjacielskich" spotkań kolesiów...
      • Gość: Ania Re: Główna księgowa ZBiLK straciła pracę. "Ciężki IP: *.scopehosts.com 28.11.12, 06:53
        Ela trzymaj się. Jesteśmy z Tobą. Nie daj się tow. Szmaciakowi.
    • Gość: Stan szykuje sie w zbilku pralnia IP: 67.23.181.* 27.11.12, 20:41
      Znam Ele Cegielska osobiscie od 15 lat. G.Ksiegowa jest przeszlo 10. I nie wierze w zarzuty przytaczane przez Owsika. Czego jak czego ale braku kompetencji a juz na pewno uczciwosci zarzucic jej nie mozna. Potrzebny byl pretekst do wyrzucenia i wprowadzenia 'nowej jakosci' na ktore z pewnoscia Ela by sie nie zgodzila o ile wprost sie nowej preznej wladzy nie postawila. Czekamy na ruch panowie z pis i sld. Ktoredy wyplynie lewa kasa.
      • Gość: Gosc to nie sa zarzuty Owsika IP: 195.124.114.* 28.11.12, 08:31
        Owsik tylko pisze to co mu rzecznik powiedzial ...a rzecznik klamie pardon przekazuje to co mu dyrektor kaze ... ale jak ksiegowa pojdzie do sadu pracy i wygra to proponuje:
        dyscyplinarke dla dyrektora
        nagane dla rzecznika
        upomnienie dla prezydenta
        ps prezio wezwal dyrektora zeby sie wyspowiadal czy ma mocne kwity na ksiegowa, jak sie okaze ze sa "prawie" mocne to dyrektor zlozy rezygnacje ... oczywiscie dobrowolnie
      • Gość: gosc Re: szykuje sie w zbilku pralnia - jeszcze do .... IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 30.11.12, 19:19
        Ciekawy jestem kiedy sie do A. Szotkowskiej dobiorą. Młoda dostałą posade kierownika bo jest synową G. Szotkowdkiej z STBS. A jeszcze jest syn G. Szotkowskiej proacujący w ZBILK - rodzinka wie jak sie ustawić. Powinni skontrolować jak to sie stało ze tam pracują.

        Nie ma innych osób??? Kolesiostwo, nepotyzm = bagno
        ZBILK to bagno
Inne wątki na temat:
Pełna wersja