Dodaj do ulubionych

Templariusze w Szczecinie? Czyli dziwna sytuacja

06.07.13, 21:47
Siema!

Słuchajcie, wczoraj byłem przejazdem w Szczecinie i miałem bardzo dziwną sytuacje.
Wcześnie rano zajechałem do Szczecina po całej nocy jazdy - było jakoś po szóstej więc zaparkowałem samochód i poszedłem do jedynej kawiarni jaką znam w Szczecinie koło parku na ul. Malczewskiego, to chyba park Żeromskiego jeśli się nie mylę. Spacerując po parku akurat w tej części nie było ani żywej duszy i czekając na otwarcie kawiarni zobaczyłem nagle dziwnie ubranego gościa. Był w białym habicie z płaszczem na którym był czerwony krzyż, gościu robił zdjęcia.
Z historii byłem niezły bo miałem żyletę nauczyciela i dobrze pamiętam jak mnie nauczyciel zdzielił linijką w łeb. Facet miał na sobie habit Templariusza. Pomyślałem sobie, że pewnie jest z jakieś grupy rekonstrukcyjnej i pewnie z kolegami szukają miejsca na jakieś pokazy. Zagadałem do niego i zapytałem się z której jest grupy rekonstrukcyjnej. Jego odpowiedź mnie bardzo zdziwiła, stwierdził, że nie jest z żadnej grupy rekonstrukcji historycznej, a jest z prawdziwego zakonu Templariuszy i z polecenia Wielkiego Komandora razem z drugim "bratem służebnym" szukają lokalizacji dla jedynej ujawnionej komandorii na świecie.
Przez chwilę pomyślałem sobie świr jak nic, ale popatrzyłem na niego i nie wydawało się - jego strój to nie zwykła biała kiecka, a płaszcz to zarzucone białe prześcieradło. Pomyślałem, że wyciągnę coś więcej od niego, jak się zapląta to znaczy świr. Spytałem się, czy Templariusze nie zostali rozwiązani - odpowiedział przedziwnie wyczerpująco, że tak, zostali rozwiązani, ale ci co uciekli zeszli do podziemi i działali w konspiracji jako zakon ekumeniczny - jednak to co ostatnio się dzieje na świecie stwierdzono, że pora powoli wychodzić z cienia i na próbę ujawnić nowo rekonstruowany zakon w Polsce. zrobił jeszcze parę zdjęć parku i powiedział, że musi już iść wysłać zdjęcia do Wielkiego Komandora bo od niedzieli rusza samodzielnie oglądać wybrane miasta. Zapytałem go jeszcze, czym się teraz zajmują. Odchodząc odpowiedział, że tym co zawsze pomaganiem ludziom.

Dziwna sytuacja i nie wiem co o niej myśleć. Myślicie, że faktycznie Templariusze w Polsce się odradzają dosłownie z popiołów i mają rację bytu? Dlaczego nie ujawnią się w całości? I czemu akurat teraz? Dokładnie pamiętam, pomimo wczesnej godziny i całej nocy za kółkiem, że padło słowo zakon ekumeniczny. Sprawdziłem co to znaczy i znalazłem wyjaśnienie, że to zakon istniejący poza Kościołem Rzymsko Katolickim lub też dialog między kościołami. tu raczej wchodzi opcja I. Zaintrygowała mnie ta sytuacja i poszperałem dalej. Okazało się, że na Śląsku powstali ostatnio jacyś "Templariusze" ale za zgodą kościoła, ale jeśli się nie mylę to co belfer nas uczył, to to, że Templariuszy wyklęto za fałszywe pomówienia Króla Francji, a kościół ich nie chce zrehabilitować.
A wy co byście powiedzieli na Komandorie Templariuszy w swoim mieście? Może i to kiepski żart ale byłby zbyt profesjonalnie wyreżyserowany, a może pora się wybrać do psychiatry po kwity na zmianę pracy na tryb dzienny.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka