Następny będzie Jaruzelski

28.07.15, 12:55
Radnym, którzy nie licząc się z licznymi protestami mieszkańców Szczecina, przepchnęli na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miasta decyzję o budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego, pragnę dać pod rozwagę, że z pewnością znajdzie się w Szczecinie dostatecznie wielu zwolenników postawienia pomnika Wojciechowi Jaruzelskiemu, a ich przedstawiciele mogą kiedyś też mieć większość w Radzie Miasta...

/uprzedzając wątpliwości wyjaśniam, że budowie pomnika Jaruzelskiego jestem dokładnie tak samo przeciwna, jak budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego/
    • teodor_jeske_choinski_1 Re: Następny będzie Jaruzelski 28.07.15, 16:51
      Uwazam ze wszyscy honorowi mieszkancy ciecina powinni miec swoje pomniki:
      Wojtyla z Hitlerem i Chruszczow z kapusiem wolszczanem..
      • Gość: Vlad.H. Re: Następny będzie Jaruzelski IP: *.ftth.telfortglasvezel.nl 28.07.15, 18:19
        A co z Stiepa Bandera? Zasluga Leszka Kaczynskiego jest wyrazenie zgody na restytucje antypolskiej BnaiBrith oraz przelewanie polskiej krwi w interesie Izraela... (do czego przyznal sie z rozkoszna szczeroscia)
        • as9943 Re: Następny będzie Jaruzelski 28.07.15, 18:35
          skoro honorowym Szczecina został wałęsa , właściwie wróg Szczecina bo także za jego sprawą szczecin był marginalizowany kosztem gdańska to dlaczego nie kaczyński
    • Gość: as Re: Następny będzie Jaruzelski IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 21:58
      Jak babo nie widzisz różnicy między L.Kaczyńskim, a Jaruzelskim - to się nie odzywaj.
      • androsak Re: Następny będzie Jaruzelski 28.07.15, 22:25
        prezydent Jaruzelski zasłużony żołnierz, generał, dzięki stanowi wojennemu zapobiegł być może krwawym zamieszkom a może interwencji z zewnątrz. Kim był L Kaczyński - był bratem prezesa Kaczyńskiego. mówimy o pomniku a co z tym podziemnym w.c., to zasłużony zabytek
        • aysy.1 Re: Następny będzie Jaruzelski 29.07.15, 05:03
          androsak napisał:

          > prezydent Jaruzelski zasłużony żołnierz, generał, dzięki stanowi wojennemu zapo
          > biegł być może krwawym zamieszkom a może interwencji z zewnątrz.
          zgłoś go do pokojowej nagrody nobla:)
      • damakier1 Re: Następny będzie Jaruzelski 28.07.15, 23:33
        Jak, dziadu, nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to zamilcz.
        • aysy.1 Re: Następny będzie Jaruzelski 29.07.15, 05:03
          Odpowiadasz na:

          damakier1 napisała:

          > Jak, dziadu, nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to zamilcz.
          ostatnio czerwoni jacyś nerwowi. na głodzie ?
    • aysy.1 Re: Następny będzie Jaruzelski 29.07.15, 05:02
      zwolennicy ewentualnego postawienia pomnika Jaruzelskiego w szczecinie to dzisiaj garstka ludzi. o reszcie szkoda pisać. sądzę, że tyluż samo chętnych poprze postawienie pomnika towarzysza Bieruta.
      twoja figura retoryczna mocno nietrafiona albo dla naiwnych szanowna damo.
      • damakier1 Re: Następny będzie Jaruzelski 29.07.15, 10:03
        Ty uważasz, że garstka, mnie się wydaje, że co najmniej duża garść. Ale nie w tym rzecz. Posłużyłam się przykładem Jaruzelskiego, bo podobnie jak Lech Kaczyński budzi skrajne emocje i w wypadku, gdyby rzeczywiście postanowiono budować mu pomnik, wielu szczecinian byłoby tym równie oburzonych, jak jest teraz. I pewna jestem, że w wielu wypadkach byliby to ci sami.
        W ogóle z budowaniem pomników nie należy być zbyt rychliwym, a już stawianie pomników osobom tak kontrowersyjnym, których ocena budzi tak wielkie spory i emocje, jak jest w wypadku zarówno Lecha Kaczyńskiego, czy byłoby w wypadku Wojciecha Jaruzelskiego to całkowita niedorzeczność.
        • Gość: Vlad.H. Re: Następny będzie Jaruzelski IP: *.ftth.telfortglasvezel.nl 29.07.15, 18:19
          eee tam... Jaruzelski strzelal do Polakow, Kaczynski tylko wysylal Polakow na wojny USA i Izraela...

          Jak dla mnie kontrowersyjnosc Jaruzelskiego nie istnieje - Jaruzelski jest konrowersyjny dla ludzi ktorzy ignoruja zbrodnie przeciw wlasnemu narodowi - za to kaczynski moze budzic kontrowersje - pelna zgoda - tak czy siak zaden z nich nie zasluzyl na pomnik w Szczecinie.
      • as9943 Re: Następny będzie Jaruzelski 29.07.15, 17:36
        dlac zego kaczyński był kontrowersyjny?Czy dlatego że opóżnił najazd Rosji na ukrainę o jakieś 2 lata.Inna rzecz że tzw możni tego świata jego nie zrozumieli albo nie chcieli zrozumieć.
        • Gość: Vlad.H. Re: Następny będzie Jaruzelski IP: *.ftth.telfortglasvezel.nl 29.07.15, 18:25
          dlatego ze restytuowal zakazana przez Moscickiego Bnaibrith, dlatego ze stawial interes Izraela wyzej niz interes Polski - to pierwsze kontrowersje jakie przychodza mi do glowy.
          Co najazdu Rosji na Ukraine - Rosja bierze jedynie co jej (Krym) jaki najazd? Co do Donbasu - ze tez nie wstyd krytykowac ci wolnosciowych dazen narodu Noworosji... Pewnie wolalbys zeby dalej mordowano bohaterskich partyzantow z UCK.
Pełna wersja