Dodaj do ulubionych

W czyim domu mieszka radny KĘSIK z SLD?

29.10.04, 09:17
Za Kurierem Szczecińskim
"Szczecin chce zwrotu lokalu
W czyim domu mieszka radny?
GMINA wystąpiła o wydanie mieszkania komunalnego, nielegalnie zajętego przez Wiktora Kęsika, ojca Piotra Kęsika, szczecińskiego radnego z SLD dowiedział się nieoficjalnie "Kurier". Jest to jeden z wątków afery lokalowej z 2001 roku.
Chodzi o kawalerkę przy al. Wyzwolenia 25. Wiktor Kęsik, który wcześniej mieszkał wraz z synem w lokalu komunalnym przy ul. Druckiego-Lubeckiego 23, w 2001 roku wprowadził się do zadłużonej kawalerki przy al. Wyzwolenia. Ojciec radnego wszedł w prawa najmu do tego mieszkania, spłacając długi byłej lokatorki. Po zamianie kobietę przeniesiono do lokalu rotacyjnego przy ul. Komuny Paryskiej, gdzie jeszcze tego samego roku zmarła.
Zamiana byłaby legalna, gdyby lokatorka wprowadziła się do mieszkania przy ul. Druckiego-Lubeckiego, a rodzina Kęsików do kawalerki. Obecnie i syn, i ojciec mają prawa najmu do obu lokali. Oznacza to, że zasób gminnych lokali komunalnych, z którego są przyznawane mieszkania osobom czekającym w kolejce, został uszczuplony o jedno mieszkanie. Odbyło się to z pominięciem przyjętych przez miasto zasad gospodarowania lokalami komunalnymi. W wyniku zamiany ojciec radnego zajął mieszkanie, do którego po śmierci lokatorki powinna się wprowadzić osoba z kolejki.
Artur Chanaj, dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa i Lokali Użytkowych, odmówił komentarza, ale nie zaprzeczył, że gmina chce odzyskać mieszkanie. Dyrektor stwierdził, że w związku ze sprawą mieszkań Kęsików, trwa obecnie nagonka na niego w urzędzie.
Dlaczego ta kobieta nie przeprowadziła się do mieszkania przy ul. Druckiego-Lubeckiego, lecz do lokalu rotacyjnego, to nie jest pytanie do mnie ani do mojego ojca powiedział Piotr Kęsik. W styczniu tego roku mój ojciec wystąpił o wykup na własność mieszkania przy al. Wyzwolenia. Dotąd nie otrzymał odpowiedzi z urzędu na swój wniosek.
Nie wiadomo, czy Piotr Kęsik nie powinien także stracić prawa najmu do mieszkania przy ul. Druckiego-Lubeckiego. Niedawno szczecińska telewizja Gryf wyemitowała program, w którym radny pokazywał jako swoje mieszkanie przy ul. Grzymińskiej. Mieszkańcy tej ulicy twierdzą, że radny tam mieszka.
Mieszkanie nie należy do mnie, tylko do mojej teściowej tłumaczy Piotr Kęsik. Mieszkam przy ul. Grzymińskiej z żoną i dzieckiem w lokalu, do którego nie mam tytułu prawnego."

Czy jeśli pana radnego stać na mieszkanie komercyjne to etyczne jest zajmować mieszkanie komunalne? A gdzie lewicowa wrażliwość społeczna w stosunku do biednych osób z kolejki? XYZ i jego wierna czerwona drużyna na pewno się wypowiedzą oby z sensem :-)))

Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka