Dodaj do ulubionych

Oświatowe konsultacje społeczne?

21.11.07, 06:30
Elżbieta Masojć Zastępca Prezydenta Szczecina spotkała sie z Radą Rodziców Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych oświatowych konsultacji społecznych. W obecności licznie zgromadzonych rodziców, pani Prezydent przedstawiła przygotowaną ofertę rozwijającą zdolności sportowe, z zaznaczeniem że jest to dopiero w fazie koncepcji i dlatego też trwają konsultacje ze wszystkimi środowiskami, rodzicami, trenerami oraz gronem pedagogicznym, mające na celu wypracowanie wspólnego stanowiska.
Koncepcja restrukturyzacji oświaty polega na utworzeniu w ciągu najbliższych lat dużego, interdyscyplinarnego ośrodka edukacji sportowej na prawobrzeżu, który umożliwi stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do efektywnego wykorzystania czasu na naukę i treningi. Kompleks sportowy będzie równocześnie ośrodkiem szkolenia trenerów, w którym będziemy mogli dzielić się doświadczeniami w szkoleniu mistrzów.
W trakcie spotkania rodzice przedstawili swoje obawy odnośnie planowanych zmian .Zgodnie przyznali, że nie są przeciwko idei stworzenie centrum edukacji sportowej w Szczecinie. Sprawą sporną jest temat przeniesienia S zkoły M istrzostwa S portowego na prawobrzeże, brak bazy szkoleniowej oraz niepewna- zdaniem rodziców- możliwość inauguracji roku szkolnego , w nowym miejscu 1 września 2008 r.
Pani Prezydent zapewniła o swojej otwartości na wszelkie uwagi i sugestie. W spotkaniu ucze s tniczyli rodzice uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8, posłowie Arkadiusz Litwiński i Bartosz Arłukowicz, radny Paweł Bartnik oraz dyr ektor Wydziału Sportu i Turystyki Robert Szych.
www.szczecin.pl/umszczecinswiat/chapter_59018.asp?soid=3E61C03504E345CFA3884D794D994B3C&chapterdest=59018...
Najbardziiej mnie rośmiesza uzgodnienie wspólnego stanowiska? Pewnie tutaj chodzi tylko o stanowisko urzedu - macie to przyjąć i już, bo wy sie na tym nie znacie. A nic nie napisano, że poseł Arłukowicz zarzucił kłamstwo p. Masojć.
Obserwuj wątek
  • Gość: zmęczony wymóg ustawowy i z głowy... IP: 195.28.182.* 21.11.07, 08:56
   Przecież to jest ewidentna formalność - musi spełnić wymóg ustawowy konsultacji społecznych, to to robi. Jak na papierze nie wpłynie kilkanaście petycji podpisanych przez ludzi, to będzie twierdziła, że przekonano nieprzekonanych i z głowy.

   Ciekawe za co Krzystek trzyma Masojć na tym stanowisku - przecież co jej "reforma" to mu ubywa zwolenników.
   • xxtoja_live Re: wymóg ustawowy i z głowy... 21.11.07, 20:24
    Dzisiaj p. Masojć pokazała jak się odbywają konsultacje społeczne,dla niej jest to informowanie wszystkich dookoła po części informacji, najpierw inna mówi prasie, później inną część z rodzicami, później inną część rozmawiając z jakimis klubami, inną część gdzieś na jakimś spotkaniu i twierdzi powiedziałam mówiłam i do tego jeszcze umiejętnie manipuluje. Dzisiaj nazwała posła Arłukowicza awanturnikiem i dlatego nie powiedziała mu na interpelację jaką złożył 30 sierpnia dotyczacej restrukturyzacji szkół, tylko dlatego aby awantury na sesji nie robił jako radny, jest jego zachowań fanką, bo wiedziała, że przed wyborami toby zaszkodziło platformie zdobycia tylu mandatów do sejmu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka