Dodaj do ulubionych

Dyrektor ZUS odwołany - ponownie Tadeusz Drabik

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.07, 16:08


Zbigniew Zalewski, dyrektor oddziału ZUS w Szczecinie, został dziś odwołany ze stanowiska.

O odwołaniu Zalewski dowiedział w Osuchowie pod Warszawą, gdzie wspólnie z innymi szefami oddziałów ZUS-u miał przejść szkolenie dotyczące zatrudniania niepełnosprawnych.

- Dwie godziny temu przyjechał prezes Sylwester Rypiński (nominowany wczoraj na stanowisko przez premiera - przyp. red.) i wszystkim wręczył odwołania - powiedział Zbigniew Zalewski w rozmowie z Polskim Radiem Szczecin. - Jednoczenie poinformował, że na te stanowiska w całym kraju Polsce powołano poprzednich dyrektorów. Tak więc dyrektorem szczecińskiego oddziału ZUS jest ponownie Tadeusz Drabik.

Zalewski pełnił funkcję dyrektora oddziału ZUS przez blisko dwa miesiące. Był nim już po raz drugi, wcześniej zarządzał firmą w latach 1999-2002, za rządów Akcji Wyborczej Solidarność. Znany jest powszechnie jako działacz lokalnej prawicy. W przeszłości zajmował różne stanowiska w samorządzie, był m.in. przewodniczącym Rady Miasta, wiceprzewodniczącym Sejmiku Wojewódzkiego i wiceprezydentem ds. polityki mieszkaniowej, kultury i sportu, gdy Szczecinem rządził Marian Jurczyk.

Z wykształcenia jest matematykiem, wykłada w Akademii Morskiej.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka