Dodaj do ulubionych

Ile powinien zarabiać lekarz?

18.02.08, 09:10
lekarzom pensje sa niepotrzebne, dentysci za kazdego zeba w
przychodni w czasie godzin przyjec na zlecenie NFZ biora od 50 -
80zl/szt.Na koszt NFZ to robia tylko przeglad! Gdzie sa lepsze
pieniadze. Dentysci to nie wyjatek podejrzewam!
Obserwuj wątek
    • Gość: Wkurzony Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.chello.pl 18.02.08, 09:29
      Właśnie mam chorego syna (malutki człowieczek który nie nadaje się do
      wychodzenia na dwór przy dzisiejszej pogodzie)Dzwonie na pogotowie - i co
      usłyszałem na pogotowiu ze mam zgłosić sie do lekarza rodzinnego a co lekarz
      rodzinny mi powiedział że proszę przyjść do przychodni a w przychodni nie ma
      numerków już do tej pani doktor.
      To co mam kur.... zrobić bo sie pogubiłem.
      Lekarze maja pacjenta w d...ie bo nawet na płatną wizytę domową nie chcą przyjść.
      Wprowadzić kasy fiskalne prawnikom, lekarzom.

Burdel nie kraj
      • plosiak Re: Ile powinien zarabiać lekarz? 18.02.08, 10:15
        Sam popracuj za darmo :)

Jeśli lekarze będą mieli karty rejestrujące ich czas pracy (jak w fabryce), to
        można się zastanowić nad podwyżkami. Tymczasem powszechną praktyką jest, iż w
        godzinach pracy przyjmują "swoich" prywatnych pacjentów, dostać się do lekarza
        to cud właściwie. Niezbędna jest reforma całej "służby" zdrowia. Podniesienie
        składki zdrowotnej nic nie da, bo szpitale w większości są źle zarządzane i
        przejedzą każdą złotówkę. A i tak za ileś lat budżet ich oddłuży.
        • Gość: rezydent Re: Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.resetnet.pl 18.02.08, 11:02
          Jestem rezydentem w Lublinie. W tym roku nie dostałam podwyżki od Religi, chociaż duzo się o tym mówi (może dostanę po wakacjach?). A pieniędzy z dyżurów nikt nie ma prawa podawać jako moich dochodów, bo nikt nie podaje też DODATKOWYCH I KOSZTEM RODZINY uzyskanych dochodów osób pracujacych w innych zawodach i dorabiających po godzinach.
          • Gość: mirek Re: Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.08, 12:17
            drogi lekarzu rezydencie. pomimo skończenia studiów medycznych, nie
            nabyłeś podstawowych jnformacji o funkcjonowaniu społeczeństwa. I
            jak byłeś głupi przed studiami ( wybrałeś medycynę , czyli zawód nie
            przynoszący profitów) tak samo jesteś po studiach. Średnia krajowa
            płaca w Polsce składa się z sumy WSZYSTKICH wynagrodzeń uzyskiwanych
            przez pracownika a nie z wynagrodzenia zasadniczego. W to średnie
            wynagrodzenia wchodzą również nadgodziny i inne składniki. Ale
            lekarze mają problemy z matematyką więc wolą operować wynagrodzeniem
            zasadniczym, bo z dodawaniem innych składników płacowych to już
            kiepsko.
            • Gość: szampierz Re: Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 15:22
              drogi mirku, od głupich Cię wyzywać nie będę, ale wytłumacz mi, jak to jest, że
              medycyna NA CAŁYM ŚWIECIE (łącznie z krajami afrykańskimi, Kirgizją i Wyspami
              Dziewiczymi, a nawet Rosją) jest dziedziną dochodową, a w Polsce ma niby nie
              być, co? czyli, że niby lekarz ma być ubogi, czy co? i dlaczego właśnie w
              Polsce, to jakiś eksperyment na skalę światową, czy co? i dlaczego właśnie
              lekarz , a nie np. informatyk? i dlaczego jak to zgrabnie niezwykle ująłeś skoro
              lekarz to zawód nie przynoszący profitów, to kto u licha będzie chciał nas
              leczyć, co? wyłącznie jacyś niepełnosprawni intelektualnie ludzie, czy co? no bo
              nie chce mi się wyobrazić inteligentnego człowieka po studiach (z tego co się
              orientuję to włącznie ze specjalizacją jakieś 12 lat nauki), zobowiązanego
              USTAWOWO do stałego samokształcenia, który będzie tu siedział lecząc nas, ludzi
              za friko! ja tam bym do takiego nie poszedł, toć on nie może być zrównoważony
              psychicznie! a jeszcze jakby mnie tak miał kroić....

CHOĆBYŚ SIĘ SKICHAŁ LECZENIE LUDZI BYŁO, JEST i BĘDZIE DOCHODOWE w każdym kraju,
              nawet w Polsce (informatyka swojego mieć nie musisz, lekarza nawet jeśli nie
              teraz to w przyszłości NA PEWNO!). Gorzej, jeśli nie będzie już komu zapłacić za
              leczenie....
          • Gość: pacjent Re: Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 12:37
            Gość portalu: rezydent napisał(a):

> Jestem rezydentem w Lublinie. W tym roku nie dostałam podwyżki od Religi,
            chociaż duzo się o tym mówi (może dostanę po wakacjach?). A >pieniędzy z dyżurów
            nikt nie ma prawa podawać jako moich dochodów, bo >nikt nie podaje też
            DODATKOWYCH I KOSZTEM RODZINY uzyskanych dochodów >osób pracujacych w innych
            zawodach i dorabiających po godzinach.

Zastanawiam się co tacy ludkowie myślą idąc na medycynę? Bierzecie przykład ze
            starszych kolegów lekarzy, którym forsa z oczu wyziera? Jak dla mnie powinieneś
            zarabiać ok. 15k miesięcznie. Pod warunkiem, że studia byś w całości opłacił ze
            swojej kieszeni.
          • dziewczyna_zorro Re: Ile powinien zarabiać lekarz? 18.02.08, 13:52
            Jedynym rozwiązaniem tego problemu są zmiany systemowe. Z jednej
            strony lekarze za swoją ciężką pracę są źle wynagradzani a z drugiej
            nie rozliczają się z wszyskich swoich dochodów. Żenującym zarówno
            dla pacjetów, ale jak myślę również dla lekarzy jest fakt, że część
            swoich dochodó uzyskują z tzw. łapówek. Należy stworzyć system gdzie
            lekarz zarabia godziwie i jedocześnie jest weryfikowany i rozliczany
            z efektów swojej pracy jak i uzyskanych dochodów. System sam
            eliminowałby konowałów i łapówkarzy. No, ale pytanie jak to zrobić?
            • Gość: doktór Re: Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.jmdi.pl 18.02.08, 23:14
              System sam
              > eliminowałby konowałów i łapówkarzy. No, ale pytanie jak to zrobić?
              prywatyzacja prywatyzacja prywatyzacja prywatyzacja prywatyzacja prywatyzacja
              prywatyzacja prywatyzacjaprywatyzacja prywatyzacja prywatyzacja
              prywatyzacjaprywatyzacja prywatyzacja prywatyzacja prywatyzacjaprywatyzacja
              prywatyzacja prywatyzacja prywatyzacja
              współpłacenie współpłacenie współpłacenie współpłacenie współpłacenie
              współpłacenie współpłacenie współpłaceniewspółpłacenie współpłacenie
              współpłacenie współpłaceniewspółpłacenie współpłacenie współpłacenie
              współpłaceniewspółpłacenie współpłacenie współpłacenie współpłacenie
              składki (podstawowe - tylko ratowanie życia i NIC więcej) płacą WSZYSCY BEZ
              WYJĄTKU składki (podstawowe - tylko ratowanie życia i NIC więcej) płacą WSZYSCY
              BEZ WYJĄTKUskładki (podstawowe - tylko ratowanie życia i NIC więcej - reszta
              płatna 100%) płacą WSZYSCY BEZ WYJĄTKUskładki (podstawowe - tylko ratowanie
              życia i NIC więcej - reszta płatna 100%) płacą WSZYSCY BEZ WYJĄTKUskładki
              (podstawowe - tylko ratowanie życia i NIC więcej - reszta płatna 100%) płacą
              WSZYSCY BEZ WYJĄTKU
              i tyle - reszta zrobi się sama...
              • dziewczyna_zorro Re: Ile powinien zarabiać lekarz? 19.02.08, 08:42
                W dużej cześci się z Toba zgadzam, prywatyzacja i wolny rynek
                eliminowałby patologie. Trzeba tylko pamiętać, że nie wszyscy są
                piękni, mądrzy i bogaci. Wiekszość społeczeństwa jest biedna i mało
                zaradna, czy to oznacza, że mają nie korzystać z opieki zdrowotnej?
                Z drugiej strony czułaby się wykorzystywana gdyby z moich składek
                opłacało się leczenie innych osób /przykład rolnicy i KRUS/. Koszyk
                świadczeń podstawowych i dodatkowe dobrowole opodatkowanie się, czy
                jak piszesz współpłacenie wydają się dobrym rozwiązaniem. Boję się
                tylko, że do koszyka świadczeń podstawowych co roku nowe rządy
                wrzucałyby kolejne świadczenia.
    • moliik Ile powinien zarabiać lekarz? 18.02.08, 11:01
      Ja to bym dała każdemu nawet 10 tys na rękę ,ale podpisuje papier , który zakazuje mu prowadzenia prywatnej praktyki oraz ze pracuje tylko w tym jednym miejscu. Znaczy ja mu płace ale on zawsze ma być do mojej dyspozycji , ma być wypoczęty. A nie 5 etatów i prywatna praktyka a potem nie widzą człowieka przed sobą tylko przypadek najczęściej utrudniający mu życie. Bo mnie wkurza jak na pytanie kiedy najabliższy termin do specjalisty : koniec października! A prywatnie ?? NO wie pani w przyszłym tyg. ://///////
    • Gość: magda Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.wholesale.rp80.se 18.02.08, 11:05
      Oj ludzie co wy wypisujecie!?
      Co to za "ptak który we własne gniazdo sra"?
      Lekarze, pielęgniarki oraz wszyscy ludzie pracujący w Polsce
      powinni zarabiać tyle co obywatele państw Europy zachodniej.
      Przecież żywność,opłaty wogóle życie kosztuje w naszej ojczyznie
      tyle samo albo nawet jest droższe.Jestem obecnie za granicą
      i znam te realia.Jeśli będziemy krytykować strajki jakiejkolwiek
      grupy zawodowej to ukochany rząd będzie zacierał ręce, o to przecież
      chodzi by skłócić ludzi.Trzymajmy się razem bo w tym nasza siła.
      Wymagajmy za swoją pracę godziwej zapłaty i przestańmy traktować się
      jak ludzie gorszej kategorii.
      • Gość: auroa Re: Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.softdesk.com.pl 18.02.08, 12:54
        nie wiem gdzie ta odpowiedzialna praca, w święta miałam okazję spotkać się w szpitalu z młodymi "lekarzami-rezydentami". normalnie nóż się w kieszeni otwierał, siedzi taki jeden z drugim na dyżurze w izbie przyjęć, patrzy na pacjenta i nawet nie wie do jakiego specjalisty go skierować, bo on jest "neurologiem" czy innym logiem nie związanym z tą częścią ciała :/ nożesz qrwa i oni mają czelność rządać wiekszej kasy - specjalizacja specjalizacją ale porządny lekarz powinien umieć chociażby rozpoznać charakter choroby i umiec skierować do odp. lekarza.
    • yola13 lekarz który......... 18.02.08, 12:25
      lekarz który nie umie postawic diagnozy, przepisuje jakies leki bez
      rozeznania dobrze choroby albo przy nie diagnozowanej chorobie nie
      zleca żadnych badań, albo taki co przepisuje antybiotyki na byle
      pierdołę bez badań posiewowych, no i w godzinach przyjmowania
      pacjentów na NFZ przyjmujacy prywatne wizyty swoich znajomków, albo
      proponujacy bardzo drogi specyfik albo lek którego ulotek od swojego
      przedstawiciela ma całe mnóstwo(i przepisuje go tylko dlatego ze ma
      w tym jakis udział procentowy) powinien dostac kopa w dupę a nie
      podwyżkę, a takich lekarzy jak opisuje wyżej jest w Polsce całe
      multum, przekonuje sie teraz na własnej skórze
      • mazda1f Re: lekarz który......... 18.02.08, 13:32
        ty za to uogolniasz cos w stylu "kazdy polak to zlodziej"
        problemow jest kilka
        - nierentownosc szpitali(przerosniete kadry nie medyczne,nieudolni dyrektorzy itp.)
        - adekwatnosc wynagrodzenia do pracy(lekarz ktorego opisujesz robi tak bo w tym samym czasie ktos inny zasuwa za dwoch otrzymujac o wiele mniejsze pieniadze - przynajmniej w szpitalach tak jest) powinni zrezygnowac z wszelkich dodatkow premii itd., placic zaleznie od kwalifikacji/umiejetnosci(nie zawsze tytul naukowy = wiedza i umiejetnosci)+ dyzury osobno
        - wprowadzic dodatkowe oplaty jak u sąsiadów po 5-10zl za wizyte co by ludzie przestali marnowac czas lekarza(mniejsze kolejki)
        - drogie leki - moze ci farmaceuta w aptece dac tanszy zamiennik mozna tez o to spytac

problem niekompetencji lekarzy to raczej problem calej edukacji gdzie profesorem jest sie do konca zycia chociaz nie napiszesz ani jednego artykulu, ani niczego nowego sie nie nauczysz
        tutaj po prostu konsekwencje takiego stanu moga byc bardziej niebezpieczne i dotkliwe
        • yola13 Re: lekarz który......... 18.02.08, 14:49
          ja nie napisałam że wszyscy lekarze tacy są, chodzi o to ze takich
          niekompetentnych lekarzy jest mnóstwo ale znam tez dobrych lekarzy,
          rozumiem ze brak kompetencji tych konowałow usprawiedliwiasz
          systemem, tylko lekarz moze cos tak głupiego napisać, czyli co na
          katarek zapiszesz mi 3 antybiotyki bo system jest głupi tak? Albo
          zlecisz mi wycięcie czegoś czego nie ma bo system jest do dupy?
          Posłuchaj sam jakie bzdety wypisujesz. A co pacjent jest winien
          systemowi? A zachowanie lekarzy odbija sie głownie na pacjentach, a
          pozatym przyjmowanie prywatnych pacjentów w godzinach pracy na NFZ
          jest zdaje się niezgodne z prawem.........nie chce mi sie dalej tego
          tłumaczyć, a jeżeli chodzi o nieudolnych dyrektorów szpitali to
          dlatego ze na tym stanowisku powinni byc prawdziwi menedżerowie po
          Akademii Ekonomicznej albo po studiach prawniczych
        • Gość: anty,anty Re: lekarz który......... IP: 82.146.248.* 18.02.08, 21:12
          mazda1f-ale Ty jesteś"MąDRY"-same głupoty wypisujesz.Który farmaceuta da ci
          tańszy zamiennik,kiedy ma % dochód od ceny leku.Im droższy lek tym ma większy
          dochód.Uważasz,że jest wspaniałomyślny i będzie działał przeciw
          sobie?-bzdura.Panie doktorze mazda1fm pan(i) zapomniał kto jest dla kogo.Pan
          uważa,że pacienci są dla lekarzy aby Ci mogli dobrze zarabiać a mnie się
          wydaje,że jest odwrotnie lekarze są dla pacjentów.Spróbujcie wprowadzić
          symboliczne współpłacenie np: 5 zł od wizyty lekarskiej to władza przepchnie
          przez ucho igielne nawet słonia.Najpierw będzie 5 zł,za 2 m-ce 10 zł,za 6 m-cy
          20 zł,za 12 m-cy 50 zł a za 18 m-cy pełna odpłatność.Pusty śmiech mnie ogarnia
          jak wszelkiej maści przedstawiciele"braci" lekarskiej oświadczają,że
          wspópłacenie zmniejszy kolejki bo pacjenci w ramach zagospodarowania wolnego
          czasu wyczekują (często na stojąco) w tasiemcowych kolejkach do lekarza i mają w
          tym przyjemność-większej obłudy nie słyszałem.Takie gadanie zmierza do wyłudenia
          dalszych pieniędzy od biednego społeczeństwa.Emeryci wspomagajcie lekarzy czynem
          i umierajcie przed terminem bo PANOWIE lekarze chcą Was obedrzeć ze skóry.
          • Gość: doktór współpłacenie jest potrzebne IP: *.jmdi.pl 18.02.08, 23:29
            wbrew pozorom, współpłacenie daje pacjentowi prawo do powiedzenia "płacę i
            wymagam". Teraz pacjent NIE PŁACI (może komuś tam płaci, jakiemuś NFZowi, ale
            nie lekarzowi, więc nie płaci). Jak będzie płacił FIZYCZNIE, dostanie fakturę
            gdzie będzie napisane ile co kosztuje, to nie da sobie zrobić bezsensownych
            badań, nie będzie łaził do lekarza z byle powodu i nie dopuści do sztucznego
            zawyżania świadczeń (przykład - hospitalizacje z powodu "przełomu
            nadciśnieniowego") bo będzie to JEGO obciążało bezpośrednio. Pacjent będzie miał
            prawo wymagać jakości. Najlepsza kontrola to kontrola ODDOLNA - nie przez
            urzędników z NFZ, ale przez pacjentów, którzy płacą, wiedząc za co i mają wybór
            idąc tam, gdzie jest lepiej i taniej. A w tej chwili, ponieważ wszystko jest za
            darmo, pacjent może nam skoczyć.
      • tritomek Re: lekarz który......... 18.02.08, 16:14
        "antybiotyk bez badan posiewowych" kobieto, zastanow sie co piszesz...
        po pierwsze primo: wiesz ile kosztuje posiew? to sie dowiedz, i wiedz ze nasz system opieki tego nie wytrzyma.
        po drugie primo: na posiew czeka sie kilka dni (zaleznie od tego w jakim kierunku sie go wykonuje). bedziesz czekac 3 dni na wynik bez leczenia?
        • Gość: znachor Re: lekarz który......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 20:02
          Jasne tritomku! Po chu...steczkę robić posiew. Lepiej przetestować na pacjencie
          to, co koledzy przedstawiciele proszą, żebyś wypisywał.
          Pacjent pobierze sobie ze 3 specyfiki przez miesiąc, w końcu któryś zasoczy, a
          Ty zarobisz na kolejną konferencję sponsorowaną przez <cenzura> lub <cenzura> a
          może nawet <cenzura>.
          • tritomek Re: lekarz który......... 18.02.08, 22:20
            chyba musze napisac jasniej... zanim otrzymalibysmy wynik posiewu pacjent musialby miec wdrozone leczenie (ktore zwykle zadziala, bo wiadomo jakie patogeny najczesciej wywoluja infekcje - inne np. u dziecka szkolnego, inne u pacjenta oddzialu szpitalnego), inaczej jego stan na pewno sie pogorszy. jezeli to leczenie nie pomoze to wtedy jest czas na posiew. nasz system opieki zdrowotnej nie da rady udzwignac posiewu u kazdego zakatarzonego pacjenta. nie wiem tez na jakiej podstawie sugerujesz ze wypisuje leki, o ktorych wypisanie prosza przedstawiciele...
      • Gość: gość Re: lekarz który......... IP: *.devs.futuro.pl 18.02.08, 19:01
        Tego nie dokana nawet Stwórca.
        W dziesięć minut: (bo tyle trwa wizyta u lekarza ze względu na to że jest ich mało a pacjentów dużo)
        1. Wysłuchac pacjenta
        2. Poprosić żeby się rozebrał i dokładnie zbadać
        3. Postawic diagnozę
        4. Wybrać leki zgodnie z życzeniami finansowymi pacjenta i zachowaniem zasad konkurencji
        5. Wypisać skierowania nabadania przesiewowe
        6. Wypisac plik recept (zwykle każdy pacjent chce każdy lek na odrębnej recepcie bo tak taniej bo sobie kupi każdy w innej aptece)
        7. Wypisać zwolnienie lekarsie
        8. Pożegnać pacjenta

Czego Wy ludzie od nas oczekujecie. Czy wam się nie wydaje że nam byłoby lepiej pracować w godnych warunkach zarówno dla nas jak i dla naszych pacjentów. A tak w ogóle to w tym całym natłoku agresji nie wydaje się wam że są też tacy lekarze którzy są mili dla swoich pacjentów nawet jak zarabiają 1100 netto. I że starają się ich leczyc dobrze. I że się angażują. Dzwonią wieczorami do szpitala i pytają o swoich chorych mimo że rano i tak przyjdą. Bardziej niż brak pieniędzy boli mnie ta wasza agresja. I bardziej z tego powodu wyjechałabym z granicę niz z powodu pieniędzy.
        • Gość: anty Re: lekarz który......... IP: 82.146.248.* 18.02.08, 21:25
          Gości-jak dzwonią wieczorem i pytają o stan chorego to Ciebie odrywają od pilnej
          pracy związanej z oglądaniem telewizji w pokoju lekarskim.Wszyscy co
          kiedykolwiek leżeli w szpitalu wiedzą jak panowie lekarze rękawy sobie
          wydzierają w czasie pracy na dyżurach.Pytanie czemu lekarze nie mogą pracować w
          systemie pracy zmianowej? drugie pytanie czemu gabinety lekarskie nie maja kas
          fiskalnych a sprzedawca pietruszki w sklepiku musi mieć?
      • Gość: dr Re: prawnik który......... IP: 80.51.10.* 18.02.08, 21:47
        prawnik ktory ma zalatwiona robote po znajomosci i nie zna sie na niczym a juz
        na pewno na prawie tez powinien dostac kopa w dupe. jednak w zwiazku z tym nikt
        nie postuluje zeby wszystkim prawnikom pracujacym w panstwowych firmach obnizyc
        pensje ponizej poziomu pensji hydraulika.
    • Gość: x Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.ltkalmar.se 18.02.08, 12:30
      A gdzie jest powiedziane, ze dyrektor szpitala ma zarabiac wiecej
      niz specjalista? Poza tym dyzury to drugi etat, wiec nalezy sie
      minimum drugie tyle, co z pensji.
      Ta dyrektor najwyrazniej nie rozumie, ze to zadne wytlumaczenie , ze
      lekarz 2morze sobie doronbic " na dyzurach. Sama niech sobie dorabia
      na dyzurach, albo jako noicny stroiz, glupia baba jedna!
      Pensja dla specjalisty ma byc 3x srednia krajowa i koniec dyskysji.A
      dyzury sa kosztem wypoczynku i prywatnego zycia. Tylko tepaki tego
      nie sa w stanie zrozumiec!!!
      • Gość: Ania Etat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 12:40
        Podwyżki tak, ale za pracę "na etacie" tzn. lekarz siedzi na d.... w
        swoim miejscu pracy 8 h dziennie. A teraz pytanie za 100 punktów,
        kto zna takiego lekarza w państwowej służbie zdrowia?
        No tylko wtedy, to już nie będzie siły i czasu na prywatną praktykę
        i/lub dyżury.
        • Gość: lekarka Re: Etat IP: *.chello.pl 18.02.08, 21:11
          droga moja! Ja tak pracuję. A właściwie nawet mniej- po urodzeniu
          dziecka stwierdziłam, że wolę spędzać więcej czasu z nim, niż
          agresywnymi pacjentami. Napisałam podanie o 1/4 etatu - i jestem w
          pracy dokładnie 9 h 28 minut tygodniowo. I więcej nie mam zamiaru.
          Jak widać na forum- mam rację. Niech żałuja pacjenci- będzie trochę
          trudniej dostać się do chirurga dziecięcego.
      • Gość: coss Re: Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.bsi.bytom.pl 18.02.08, 12:53
        > Pensja dla specjalisty ma byc 3x srednia krajowa i koniec dyskysji.A
        > dyzury sa kosztem wypoczynku i prywatnego zycia.

Ja też jestem specjalistą, też po wymagających studiach i nikt mi jakoś 5k nie chce od ręki zapłacić za to tylko, że mam wykształcenie. Bo niby za co? Zarabiasz tyle, ile warta jest twoja praca, a nie tyle, ile roisz, że ci 'się należy'.
        Lekarze powinni się ocknać. Cztery lata egzaminów, czasem wymagających, ale do zdania, nie oszukujmy się. Dwa lata popijania kawusi na tzw. blokach. Brak nawet symbolicznej magisterki. Wszystko na koszt państwa (mój!). A zaraz po studiach gwarancja zatrudnienia. Naprawdę macie jak pączki w maśle.
        Żądanie 5k po samych studiach z argumentacją 'bo tak' to plucie w twarz reszcie społeczeństwa!
        • dr01 Re: Ile powinien zarabiać lekarz? 18.02.08, 23:35
          > Ja też jestem specjalistą, też po wymagających studiach i nikt mi jakoś 5k nie
          > chce od ręki zapłacić za to tylko, że mam wykształcenie. Bo niby za co? Zarabia
          > sz tyle, ile warta jest twoja praca, a nie tyle, ile roisz, że ci 'się należy'.
          > Lekarze powinni się ocknać. Cztery lata egzaminów, czasem wymagających, ale do
          > zdania, nie oszukujmy się. Dwa lata popijania kawusi na tzw. blokach. Brak nawe
          > t symbolicznej magisterki. Wszystko na koszt państwa (mój!). A zaraz po studiac
          > h gwarancja zatrudnienia. Naprawdę macie jak pączki w maśle.
          > Żądanie 5k po samych studiach z argumentacją 'bo tak' to plucie w twarz reszcie
          > społeczeństwa!
          Drogi Panie, ja bym bardzo chciał, aby moja pensja była kształtowana przez WOLNY
          RYNEK - zależała od wykształcenia, doświadczenia, umiejętności itede. ALE TAK
          NIE JEST, bo w polskiej ochronie zdrowia NIE MA WOLNEGO RYNKU!!!!! Więc albo
          zrobią reformy i wolny rynek, albo 3x średnia krajowa dla specjalisty (wolałbym
          wolny rynek, bo wtedy zarobię WIĘCEJ)
          zdrowia życzę

• Gość: juesej 2 Re: Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.dsl.wlfrct.sbcglobal.net 19.02.08, 08:57
        Hmmm czytam i coraz bardziej sie dziwie,-jakich to "wspanialych"
        lekarzy mamy w Polsce.Sa wyjatki ale w wiekszosci tak wlasnie jest,-
        pazernosc,arogancja,brak kultury i nierozumienie,ze pacjent to
        ich "chleb". Nie lecza, a przyjmuja pacjentow....tasmowka.
        Traktuja pacjentow ,jak przedmioty a nie podmioty.Paniska.
        A dlaczego nie pracuja na zmiany?Tak jest np.za oceanem.A dyzury sa
        24 godz.I zawsze sa przyjaznie nastawieni,kompetentni ,profesjonalni.
    • Gość: LO Ile powinien zarabiać lekarz? IP: 195.39.217.* 18.02.08, 12:44
      Powinni być rozliczani z czasu pracy tak jak inni pracownicy.Nieraz
      od pacjentów szpitali słyszę, że przed 8 rano jeszcze lekarzy nie ma
      a po 12 już nie ma.Dostać się do specjalisty lub na badania
      dodatkowe to dla pacjenta horror. Po kilka miesięcy czekania.
      To że lekarz wywalczy większą pensję i tak nie poprawi sytuacji
      pacjenta.
    • Gość: M.K. Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 12:54
      Bez zmain w całym systemie opieki, każde dodatkowe nakłady zostaną
      przeznaczone na wzrost płac personelu medycznego. Należy skończyć z
      zarządzaniem szpitalami przez lekarzy. Jacy z nich meandżerowie
      widać świetnie po ilości zadłużonych szpitali. Dlaczego rezydent ma
      zarabiać 5000 zł? Niech najpierw pokaże kwalifikacje a nie dyplom
      uczelni medycznej. Jeżeli je posiądzie i zostanie specjalistą niech
      zarabia i 5 średnich krajowych ale nie wcześniej.
    • Gość: Misia Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.08, 13:06
      Lekarz, nauczyciel, prawnik zaraz po studiach wszystko jedno nie powinien
      zarabiać więcej niż polowa śtredniej krajowej brutto tj. ok. 1500 zł. Zaraz po
      studiach, gdy adept zawodu przychodzi do pracy, właściwie umie i potrafi
      niewiele, albo prawie nic. Dopiero po uplywie 5-10 latach pracy, mozna
      powiedzieć, że zdobył on jakiś "szlif". Natomiast, żeby zostać specjalistą w
      danym zawodzie potrzeba jest ok. 15-20 lat pracy. I to z całą pewnością
      potrzebne jest duże zaangażowanie, aby taką wysoką specjalizację móc uzyskać.
      Teraz byle konował, jak ma kasę otwiera praktykę prywatną. I okazuje się, że
      choć tyle jest gabinetów prywatnych, to tak naprawdę nie ma się gdzie leczyć. No
      i co z tego, że tam płaci się ogromne kwoty za leczenie? Może jedynie jest tam
      czyściej, lekarze milsi i lepiej ubrani. Ale poza tym nic więcej nie wynika
      dobrego dla pacjentów.
    • Gość: Andrzej W dupach im sie poprzewracalo!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.08, 13:07
      Maja laczna pensje ok. 5000 zl a chca 2-3 razy wiecej. Ja pracuje u
      prywaciarza zarabiajac 3200 zl i oddaje miesiecznie kilka stow
      podatku na skladke zdrowotna (tym samym oddaje na pensje lekarzy
      wynoszaca 5000zl - jak juz pisalem). Lekarze ze swoich zarabkow dla
      mnie nic nie daja. Jak chce isc do lekarza specjalisty to on mi
      mowi, ze nie moze mnie przyjac bo nie ma takiej mozliwossci, ze juz
      limit wyczerpany. Wtedy musze isc prywatnie do lekarza placac
      kazdorazowo 50-100zl. Lekarze zaczna mnie leczyc panstwowo dopiero
      wtedy gdy dostana podwyzki 5000-10000zl, gdy ja bede zarabial
      3200zl. Cisnie mi sie pare slow na jezyk w stylu sku..., chu....itp.
      Ktos napisze, ze skoro mam tylko 3200zl i jest mi malo to moge
      zmienic prace a nie biadolic. Oczywiscie, ze moge. Tylko, ze jezeli
      lekarz uwaza ze malo zarabia to tez moze zmienic prace lub wcale nie
      isc na studia medyczne skoro od wielu lat wiadomo jest, ze
      bajonskich sum sie nie zarabia. Ale ludzie ciagle ida na studia
      medyczne, poniewaz im sie to oplaca i nie maja az tak zle jak sami
      mowia! Chca tylko zarabiac 5 srednich krajowych bo ratuja ludzkie
      zycie. Skladaja przysiege Hipokratesa lub przyrzeczenie lekarskie ,
      ze beda ratowac ludzkie zycie i niesc pomoc. A moze powinno sie
      znowelizowac te przysiegi, przyrzeczenia: "Bede niesc pomoc i
      ratowac ludzkie zycie, ale gdy bede zarabial znacznie wiecej niz
      zwykly szary czlowiek, ktoremu niose pomoc. Znacznie wiecej - min 5
      srednich krajowych". Banda sku...ow! Skoro teraz nie moge sie
      doczekac wizyty u lekarza wiec mam ich w d... i jak dla mnie sluzba
      zdrowia powinna byc zlikwidowana. Skoro chodze prywatnie wiec dalej
      bede chodzil prywatnie a lekarze niech strajkuja, glodowki robia,
      ale nie dawac tym dusigroszom zadnych podwyzek.
      • Gość: do Andrzejka Re: W dupach im sie poprzewracalo!!! IP: *.cable.ubr09.croy.blueyonder.co.uk 18.02.08, 13:22
        Witam potencjalnego klienta. Nie ma sie co licytowac na liczby. My
        chcemy reformy, a nie byc na byle zachcianke takiego typka jak ty,
        zeby leczyc jasnie wielmoznemu katarek, albo natychmiast kierowac do
        specjalisty (w wiejszosci miejsc na swiecei sa kolejki do
        specjalistow). Przez takich jak ty (zaluje, ale nie uzyje okreslenia
        Pan) ludzie wyjezdzaja, a nie tylko dla pieniedzy. Skoro tobie cisna
        sie okreslenia sku... chu..., nie pozostaje nic innego jak
        powiedziec nawzajem. Kup sobie poradnik medyczny cwoku i dawaj w te
        pedy lecz cukrzyce, padaczke, wytnij sobie co nieco (koniecznie
        laparskopowo), moze zdazysz sie nauczyc czegos o chorobach nerek, a
        moze o leczeniu bialaczek. Lec po Poradnik sku... chu...!!!!!
    • tewie60 W kamasze gó..arzy !!! 18.02.08, 13:13
      Autor pisze:
      "...Tymczasem fora internetowe pełne są opinii, że o godz. 8 lekarza jeszcze nie
      ma, a po 11-12 już nie ma na oddziale. Dlaczego? Bo mają prywatne praktyki,
      gdzie przyjmują pacjentów, którzy nie mogą dostać się do "zapracowanych" lekarzy
      w szpitalach. I kasują 100 zł za wizytę trwającą pięć minut. Oczywiście bez
      rachunków..."

I tu się kłania pomysł poprzedniej władzy - w kamasze !!! gó..arstwo i niech
      się nauczą, że "służba" w nazwie zobowiązuje. Ledwo taki szczeniak wyjdzie z
      uczelni, a już by chciał mieć willę z basenem. A wszystko kosztem ludzi starych
      i schorowanych oraz dzieci, bo przecież te dwie grupy wiekowe stanowią
      zdecydowaną większość pacjentów.

Rozpieprzyć korporacje zawodowe ( z prawnikami jest tak samo) i dać wybór - albo
      państwowy etat, albo prywatna praktyka, a nie 2 w jednym.
      Człowiek w każdym innym zawodzie płaci rocznie grube tysiące na tzw.
      "ubezpieczenie", a przysługuje mu jedynie miejsce w poczekalni.
      Może od tego zacząć, od praw pacjenta, a nie od zachcianek wydrwigroszy w
      białych kitlach !
    • ortopedawawa Ja lekarz 18.02.08, 13:42
      Trudno nie zgodzić sie z wieloma opiniami na tym forum - ale
      zastanawia mnie jedno - czy Państwo jestescie świadomi, że Polska
      należy do państw UE wydających najmniej na głowę mieszkańca - nawet
      o połowe mnhiej niż Czechy!!!. Dostęp do specjalistów jest
      dramatyczny ponieważ ich po prostu nie ma, a NFZ, który powinien
      gwarantować ich świadczenie po prostu płaci za nie grosze - w moim
      dawnym Szpitalu 3.75 zł - tak to prawda. Zgodnie z tym co tu wszyscy
      Państwo piszecie, o zmianie stanowiska pracy, ja właśnie tak
      zrobiłem. Odszedłem ze Swojego Szpitala, gdzie leczyłem ludzi
      operacyjnie - za przyjazd w nocy do operacji dostawałem ekstra ok 20
      zł - a zapewniam Państwa, że jest to bardzo dobry Szpital i powazne
      operacje. Teraz pracuje w Prywatnej Firmie - Pacjenci zdrowi,
      sympatyczni no i oczywiście zamożni. Zarabiam za naprawde lekką
      pracę dokładnie CZTERY razy tyle co w państwowym szpitalu i to bez
      dyżurów. Czasami tylko zastanawiam się czy z punktu Państwa
      polskiego tak powinno być - wykształcenie mnie na tym poziomie to 10
      lat pracy - teraz korzystają tylko zamożni - normalni Pacjenci maja
      trochę mniejsze szanse - i czy tak powinno być?
      Pozdrawiam
    • Gość: srs Ile powinien zarabiać lekarz? IP: *.spray.net.pl 18.02.08, 14:07
      Młody lekarz powinien spłacić koszt swoich bardzo drogich studiów.W
      związku z tym przez pierwsze 5 lat praktyki w zawodzie lekarza
      pensja nie powinna być wyższa niż średnia krajowa po np 3ch latach
      nienagannej pracy.Potem oczywiście wyższa,ale sensownie.Specjaliści
      i wykładowcy pensje wysokie,ale za praktyki prywatne KASY FISKALNE
      OBOWIĄZKOWO !