Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Motoar...

08.11.10, 22:06
Przecież to są jakieś jaja!

Waldemar Przybyszewski: Nowy stadion żużlowy jest najlepszym przykładem na to, że budowanie drogich obiektów nie jest najważniejsze. Wielokrotnie jako klub radnych Platformy Obywatelskiej zwracaliśmy uwagę prezydentowi Zaleskiemu, że stadion żużlowy przynosi straty. Niestety, otrzymywaliśmy nic nieznaczące odpowiedzi.
Przypomnę, że decyzja o wybudowanie MotoAreny zapadła m.in. głosami radnych Platformy Obywatelskiej! Zapomniał wół....?

Michał Zaleski: W bieżącym roku na Motoarenie odbyło się kilka prestiżowych imprez, m.in. Grand Prix na żużlu, eliminacje Mistrzostw Świata Strongman 2010, Speedbike Grand Prix - Otwarte Letnie Mistrzostwa Torunia w Jeździe na Rowerze, turniej dzikich drużyn w piłce nożnej, czy koncert znakomitego Jose Carrerasa.
A jak.... prestiżowe letnie mistrzostwa Torunia w jeździe na rowerze! Prestiż ogromny i chwała też. A jaka promocja miasta w kraju i za granicą! Dobrze że zbliża się zima. Będą wyścigi skuterów śnieżnych.
    • pini67 Re: Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Moto 08.11.10, 22:16
      reszcie konkretne pytanie i od razu widać, że żaden z kandydatów nie ma nic do powiedzenia. Pierwszy nawet się przyznaje otwarcie...
    • przos Gigantomania i bizancjum w inwestycja miejskich 08.11.10, 22:28
      władza buduje sobie pomniki: moto-renia, csw, fonnnntannnna, most na wschodniej, średnicowa - to nie są inwestycje dla torunian tylko żeby sławić Zaleskiego. Dlatego "ociekają złotem". - dzieci precz od fontanny, bo popsujecie - tak przecież wołała latem prasa.
      - Pan Prezydent nie będzie mógł się napawać widokiem cosmokundlisa.

      Te inwestycje są zbędne, upiornie drogie i szkodliwe dla rozwoju Torunia.

      Motorarena będzie stała pusta, aż rozpieprzy ją wicher historii, bo takie jej przeznaczenie.
      Historia rozliczy też Zaleskiego - jako największego szkodnika w Toruniu.
    • nslaw Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Motoar... 08.11.10, 23:04
      Poza Motoareną i CSW Zaleski zafunduje nam jeszcze kilka swoich "pomników-skarbonek". W kolejce stoją następne bizantyjskie "dzieła" gospodarza: hala sportowa, hala widowiskowa, i najnowszy pomysł - muzeum w młynach. Do wszystkich tych przedsięwzięć miasto będzie dopłacało krocie przez lata, a potem na Motoarenie urządzimy "jarmark kujawy" , hale i muzea czeka podobna katastrofa. Będzie katastrofa, katastrofa im, Michała Zaleskiego.
      Ku..wa zapomniałem o największym "dziele" gospodarza - moście im. Michała Zaleskiego.
      Zaleski to taki gospodarz co w stodole pozakładał złote klamki, a zapomniał obsiać pole.
      Z jakich to "plonów" opłacimy utrzymanie tych "inwestycji", gdy trzeba będzie spłacać zaciągnięte kredyty?
    • juggalotus Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Motoar... 08.11.10, 23:15
      Jak czytam odpowiedz Zaleskiego to mi rece opadaja!
      -turniej dzikich drużyn w piłce nożnej (WTF!!!)
      -eliminacje Mistrzostw Świata Strongman 2010 (wow, tysiace kibicow na stadionie i miliony przed telewizorami ogladaja na zywo wystep koksiarzy, o rany!)
      -czy koncert znakomitego Jose Carrerasa (znakomity to on byl jakies 10-15 lat temu, do Torunia przyjechal sobie po prostu zarobic!)
      -Zwiększenie wykorzystania stadionu na główne cele, do jakich on powstał (imprezy żużlowe), zapewni również zadaszenie toru. Budowa dachu zacznie się jeszcze w tym roku (pytam sie o ile zwiekszy sie wykorzystanie bo z tego co wiem to imprezy rozdzielane sa w miare proporcjonalnie wiec to ze bedzie dach nie spowoduje ze Torun otrzyma wiecej imprez zuzlowych)

      Brak slow...
    • franek-dolas Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Motoar... 08.11.10, 23:25
      Widzę, że sztaby wyborcze nie próżnują...
    • juggalotus Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Motoar... 08.11.10, 23:37
      Moto Drama to najwieksza porazka tej dekady.
      Zbudowano obiekt ktory przez zuzlowcow jest wykorzystywany moze 12-13 razy w roku (pomijam treningi).
      Przez okolo 7 miesiecy hula tam wiatr. Ten obiekt przynosi straty.
      Z tego co wiem to zadaszenie bedzie ale nie calego stadionu lecz tylko miejsc dla kibicow wiec na zdrowy rozum jak spadnie deszcz lub beda opady to i tak zawody beda odwolywane.
      Zaleski broni sie jak moze ale kazdy wie ze Moto Drama powstala po to aby zdobyc przychylnosc zuzlowej spolecznosci.
      Swoja droga po raz kolejny pozwole sobie przedstawic wlasna opinie dotyczaca zuzla.
      Nie rozumiem jak mozna tak bardzo inwestowac w sport ktory poza tym ze strasznie zszedl na psy to jeszcze jest malo emocjonujacy.
      Inwestujmy w koszykowke, siatkowke, pilke nozna/reczna.
      Jak widzialem kilka dni temu Poznan i jego mieszkancow zyjacych meczem Lecha z Manchesterem City (40 000 na meczu!) i te emocje, radosc, tlumy to przypomnial mi sie Torun - "City of Sport" i ogarnal mnie pusty smiech.
      Taka jest moja opinia.
      • obraza.uczuc.religijnych Re: Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Moto 09.11.10, 12:06
        To w tej chwili miejsca dla kibiców nie są zadaszone?
    • kid_cassidy Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Motoar... 09.11.10, 11:53
      >>>Michał Zaleski: W bieżącym roku na Motoarenie odbyło się kilka prestiżowych imprez, m.in. Grand Prix na żużlu, eliminacje Mistrzostw Świata Strongman 2010, Speedbike Grand Prix - Otwarte Letnie Mistrzostwa Torunia w Jeździe na Rowerze, turniej dzikich drużyn w piłce nożnej, czy koncert znakomitego Jose Carrerasa.

      Spółdzielnia zapomniał, ze jeszcze miały tam miejsce dwa wzniosłe wydarzenia- przysięga wojskowa oraz biesiada diskopolowa.
      JAk on w ogóle mógł przeoczyć te dwa ze swoich niezliczonych sukcesów?
      • waiting4 Re: Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Moto 09.11.10, 12:21
        Zawody jeździeckie w każdej formie, zawody cyklotrialu, zawody lekkoatletyczne z rozkładaną infrastrukturą (w Łuczniczce tak robią), wystawy psów w końcu można postawić również namiot cyrku Zaleski przynajmniej lokalizacja odpowiednia nie gdzieś tam na Rubinkowie:-) Ogólnie jednak brak płyty piłkarskiej to dramat :/
    • szlachcic Re: Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Moto 09.11.10, 21:34
      moim zdaniem Motoarena jest wykorzystywana satysfakcjonujaco
      Odbylo sie tam wiele prestizowych imprez i tego nie mozna odmowic Zaleskiemu.
      Malo tego, prawie by sie odbyl tam wyscig kosiarek co zwiekszyloby liczbe ultraprestizowych imprez do kilkudziecieciu

      a na powaznie
      towarzyszu gospodarzu, macie ludzi za durniow? wladza ci padla na dekiel?
      czy po prostu towarzyszu Zaleski czas zmiencie lekarza?
      • buckshot Re: Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Moto 10.11.10, 22:45
        Szlachcic nie narzekaj, Zaleski podobno ma już podpisaną umowę na cykl imprez rangi mistrzowskiej - Wyścigi kosiarek pchanych (ale to za parę lat) .
        Na początek ma zagwarantowane festiwale muzyki biesiadnej oraz Disco Polo, do tego za rok ma być gwiazda na miarę Carerasa a wystąpi podobno może nawet Caskada (super disco prosto z Niemiec).
        • szlachcic Re: Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Moto 11.11.10, 20:44
          > Szlachcic nie narzekaj, Zaleski podobno ma już podpisaną umowę na cykl imprez
          > rangi mistrzowskiej - Wyścigi kosiarek pchanych (ale to za parę lat) .

          to wielka impreza, prawie na poziomie olimpiady letniej albo MS w pilce
          To musi trwac, ja nie poganiam towarzysza gospodarza, najwazniejsze dobrze sie przygotowac
          ale nie rozumiem dlaczego tylko recznie pchane kosiarki? Jakbby byly tez jezdzace to mamy cos na miare olimpiady
    • sandalzmaslem Czytelnicy pytają kandydatów: jak ożywić Motoar... 11.11.10, 14:08
      jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził...nie było nowego stadionu było źle, jest nowy stadion - też jest źle... zastanówmy się czego chcemy, bo ja na razie to potrafimy tylko narzekać...to takie typowo polskie...a raczej toruńskie.
      Co najważniejsze...od kiedy prezydent miasta jest organem uchwałodawczym? To wszystkie uchwały podejmuje Rada Miasta...a kto był jej przewodniczącym??? Czyżby Pan Przybyszewski sam bicz na siebie kręcił?
Pełna wersja