Dodaj do ulubionych

Wybory Prezydenta - sondaż

10.11.10, 08:42
Są dwa sondaże:

torun.gazeta.pl/torun/9,35576,7315491.html
nowosci.com.pl/look/nowosci/netSonda.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1560&NrSection=900&NrArticle=186986&IdTag=837

Moim zdaniem wyniki sondażu Nowości mogą się sprawdzić (oczywiście frekwencja będzie niższa, zagłosują ludzie spoza internetu, ale wyniki - przy wszystkich błędach tej prognozy - z grubsza odzwierciedlają poparcie dla kandydatów dziś).

Bardzo dobry wynik Mielczarka. Cieszę się, że może być kandydatem dla wszystkich, którzy są bardzo zmęczeni różnymi niezrozumiałymi zachowaniami polityków.

Myślę że Przybyszewski jeszcze podskoczy w sondażach, powyżej 30%. Druga tura jest więc moim zdaniem bardzo prawdopodobna.
Obserwuj wątek
   • przybyszewski_0 Re: Wybory Prezydenta - sondaż 10.11.10, 16:56
    Tak, najbardziej wiarygodny jest sondaż Nowości. Mhhhh ... jasne. Jedyne w miarę, podkreślam w miarę, wiarygodne badanie jest na facebooku.
    Ponadto Pan Waldemar nie ma najmniejszych szans w ewentualnej drugiej turze. Jedyna formacja, która go poprze to KPiER, może SDPL - nie ma co największe siły polityczne w kraju i mieście. Tyle w temacie. I możecie tu snuć swoje fantazje itp., itd. Takie są fakty.
     • przybyszewski_0 Re: Wybory Prezydenta - sondaż 10.11.10, 20:00
      Śpieszę z wyjaśnieniem. Na Facebooku głosować można wyłącznie raz. Jedno konto jeden głos. Na wszelkich innych sondach magicy rożnej maści robią takie "myki", iż w jakimkolwiek stopniu nie można traktować ich poważnie. Sprawę opisywał chociażby W. Giedrys.
      • jaz0n Re: Wybory Prezydenta - sondaż 10.11.10, 20:17
       I to według Ciebie czyni sondaz na facebook'u 'wiarygodnym'? No badź powazny. W ten sposób to możesz najwyżej stwierdzic względnie wiarygodnie kto zostałby prezydentem facebook'a:) Internauci to zupełnie niereprezentatywna grupa jesli chodzi o sondaże.
       Co nie zmienia faktu ze i tak niespecjalnie wierze że wygrac może ktokolwiek inny niz 'dębowy mocny'- niestety.
       • przybyszewski_0 Re: Wybory Prezydenta - sondaż 11.11.10, 00:30
        Czy ja twierdzę, że FB to grupa reprezentatywna? Twierdzę natomiast, iż ze wszystkich form internetowej zabawy, sondaż itp., itd. jest to forma najniejsz zwichrowana. I tyle. Nie będę tu cytował czym jest tablica, próba warstwowa, itd. Nie o to chodzi. Tu przynajmniej można nadać jakiś sensowny tytuł. "Sondaż poparcia w wyborach na prezydenta miasta Torunia wśród osób, które wykazały zainteresowanie sondą" Podkreślam, że to i tak brzmi debilnie!!!
        Reasumując, na FB jeden człowiek nie może oddać kilku tysięcy głosów, a na stronie nowości, cóż nie będę dzieci uczył rodziców robić.
      • nicopass Re: Wybory Prezydenta - sondaż 10.11.10, 23:14
       nie kompromituj się, proszę. Hecer robi to na każdym kroku. Usiłuje robić krecią robotę Zaleskiemu, a używa tak koszmarnych argumentów, zwykłych bzdur i kretyznimów, że wszyscy się z niego śmieją i nikt nie traktuje poważnie.
       Sonda wyborcza to jest zabawa. I wie o tym każdy, kto skończył chociaż 6 klas podstawówki.
     • przybyszewski_0 Re: Wybory Prezydenta - sondaż 10.11.10, 20:14
      Jeszcze w sprawie FB vs. Nowości. Każdy szanujący się metodolog o sondażach internetowych wypowiada się z prawdziwym niesmakiem. Są to raczej zabawy.
      Co do betonu na FB - oczywiście masz rację boczipl.
      Na FB siedzi raczej młody elektorat - generalnie PO. Ta właśnie sprawa zapewne martwi sztabowców i spin doctorów Pana Waldemara, ponieważ to jest zasadniczo ich grupa docelowa!
      Nie będę pisał jakie jeszcze błędy popełnił Pan Waldemar, ale jest ich wiele, bardzo wiele. Wspomnę tylko o jednym, zasadniczym, popełnionym przez całą PO.
      Masa pieniędzy została władowana w kampanię, która ma przekonać społeczeństwo, iż Platforma nie ma nic wspólnego z polityką [sic!]. To się nazywa schizofrenia polityczna. Na szczęście społeczeństwo jest czujne i łapie się za głowę. Zewsząd słychać komentarze, iż jest to największy kit tej kampanii. To kolejna wpadka po "seksistowskim klipie" Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego (zje obiad jeśli żona mu pozwoli) - miało być śmiesznie, wyszło nie bardzo...
      • nicopass Re: Wybory Prezydenta - sondaż 10.11.10, 23:53
       przybyszewski_0 napisał:

       > Jeszcze w sprawie FB vs. Nowości. Każdy szanujący się metodolog o sondażach int
       > ernetowych wypowiada się z prawdziwym niesmakiem. Są to raczej zabawy.
       > Co do betonu na FB - oczywiście masz rację boczipl.
       > Na FB siedzi raczej młody elektorat - generalnie PO. Ta właśnie sprawa zapewne
       > martwi sztabowców i spin doctorów Pana Waldemara, ponieważ to jest zasadniczo i
       > ch grupa docelowa!
       > Nie będę pisał jakie jeszcze błędy popełnił Pan Waldemar, ale jest ich wiele, b
       > ardzo wiele. Wspomnę tylko o jednym, zasadniczym, popełnionym przez całą PO.
       > Masa pieniędzy została władowana w kampanię, która ma przekonać społeczeństwo,
       > iż Platforma nie ma nic wspólnego z polityką [sic!]. To się nazywa schizofrenia
       > polityczna. Na szczęście społeczeństwo jest czujne i łapie się za głowę. Zewsz
       > ąd słychać komentarze, iż jest to największy kit tej kampanii. To kolejna wpadk
       > a po "seksistowskim klipie" Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego (zje obiad
       > jeśli żona mu pozwoli) - miało być śmiesznie, wyszło nie bardzo...

       największy błąd PO to jest fakt, że ta partia nic nie robiła przez ostatnie cztery lata. Radni PO popierali niemal wszystkie uchwały PO. A to już jest śmieszne, że najpierw PO rządzi miastem, a potem mówi, że rządziła źle i trzeba zmienić prezydenta.
       • jaz0n Re: Wybory Prezydenta - sondaż 11.11.10, 01:16
        Masz sporo racji- moim zdaniem Platforma popełniła ten sam bład co w swoim czasie Samoobrona i LPR wchodząc w koalicje z PiS. PO weszła w koalicje z Zaleskim i choc z ich perspektywy nazywało sie to 'porozumienie programowe' to z punktu widzenia gospodarza oznaczało to 'jesteście przystawką'. Tak było poniewaz wszystkie kwestie w których sie zgadzali i tak szły na konto 'dębowego' bo w końcu jest prezydentem, natomiast skoro praktycznie nie było sie w czym nie zgadzac to teraz kampania przeciw Zaleskiemu w wykonaniu PO brzmi cokolwiek niewiarygodnie.
        • nicopass Re: Wybory Prezydenta - sondaż 11.11.10, 15:31
         nie znam udanej kampanii wyborczej opartej na byciu przeciw komuś. A taką kampanię robi PO i przybyś: na każdym kroku atakują zaleskigo. A ludzie nie są głupi, jakby chciała tego PO. Wiedzą, że PO współrządzi Toruniem.
   • jacek-jacenty Re: Wybory Prezydenta - sondaż 12.11.10, 17:15
    amkkmp napisał:

    > Hecer zatrzymał się tak daleko przed podstawami statystyki, że zanim zrozumie,
    > czym różni się sondaż od sondy, miną przynajmniej dwa semestry.

    Hehehehehe :)
    Chyba go przeceniasz. On się zatrzymał dużo wcześniej w rozwoju.
  • nicopass hecerku 10.11.10, 23:05
   hecerku, dziecku, ty zbyt rozgarnięty to nie jesteś. Sondę internetową traktujesz poważnie? Słyszałeś kiedyś o metodologii socjologicznej, o próbie reprezentatywnej? Mówi ci coś tablica liczba losowych?
   • buckshot Re: hecerku 10.11.10, 23:15
    Niestety w większości 'starsi' i z wykształceniem co najwyżej średnim ( a jest ich siła) nie biorą udziału w tego rodzaju sondażach gdyż zwyczajnie ich to nie interesuje.
    Później niestety często z niewiedzy głosują podczas wyborów prezydenckich na populistów typu Zaleski mówiąc ''Że tak uczynili gdyż coś tam Zaleski buduje''. Nie liczy się dla nich za bardzo czy w dobrej kolejności i tym bardziej za ile.
  • przybyszewski_0 Re: Wybory Prezydenta - sondaż 11.11.10, 01:12
   hecer napisał:

   > Są dwa sondaże:
   n=900&NrArticle=186986&IdTag=837</a>
   >
   > Moim zdaniem wyniki sondażu Nowości mogą się sprawdzić (oczywiście frekwencja b
   > ędzie niższa, zagłosują ludzie spoza internetu, ale wyniki - przy wszystkich bł
   > ędach tej prognozy - z grubsza odzwierciedlają poparcie dla kandydatów dziś).
   >
   > Bardzo dobry wynik Mielczarka. Cieszę się, że może być kandydatem dla wszystkic
   > h, którzy są bardzo zmęczeni różnymi niezrozumiałymi zachowaniami polityków.
   >
   > Myślę że Przybyszewski jeszcze podskoczy w sondażach, powyżej 30%. Druga tura j
   > est więc moim zdaniem bardzo prawdopodobna.

   Stary ty się w ogóle nie znasz na polityce. Tu leży właśnie wasz problem. Daliście się wciągnąć w gierkich, któych sami nie rozumiecie. Jesteście zwykłym mięsem armatnim, potrzebną przystawką jak LPR i Samoobrona w 2005 r. Scenariusze są dwa. Załóżmy, że wchodzi od was, no powiedzmy dwóch ludzi:
   S. 1. PO po wygranych wyborach do rady i przegranych prezydenckich przechodzi do betonowej opozycji wobec prezydenta MZ. Oczywiście jej ludzie nie są na tyle zdeterminowani i merytorycznie przygotowani by debatować o czymkolwiek dlatego właśnie przydają się im wasi dwaj ludzie, powiedzmy Kołacz i Cichowicz. Mija rok. Wszelkie projekty PO, a właściwie wasze, przepadają z uwagi na ostry konflikt. WP zwala wszystko na MZ i opowiada wszem i wobec jaki MZ jest jest zły i odpowiada również za koklusz i gradobicie. Sam oczywiście szykuje się do prezydentury. Mija rok. Pojawiają się sensowne projekty ze strony opcji rządzącej, ale wam nie wolno ich poprzeć ponieważ jesteście w betonowej opozycji. Mija kolejne pół roku. Wasi ludzie są zniecierpliwieni. Do rady poszli dla idei, a nie dla kariery i gotowi sa dogadać się z drugą stroną, by zdziałąć coś sensownego w tym mieście. Ale uwaga nie wolno. Mija kolejne pół roku. Zaplecze stawy.net wkurza się coraz bardziej. W wyniku czystej walki politycznej żaden projekt PIT nie jest nawet dyskutowany. Paweł Kołacz ma dosyć oglądania Łukasza Walkusza jedynie kiwającego głową i WP powtarzającego, że to wina MZ. Wierchuszka zaczyna jednak wyczuwać pismo nosem. Nagle okazuje się, że ktośtam korzystał z mienia gminy przy prowadzenia jakiejśtam działalności i zapomniał przepisać na kumpla. Z wielkim hukiem wylatuje z rady i robi miejsce dla... wiernego słuchacza radia TVN i telewizji Onet.pl. Oczywiście cała wina jest zwalona na MZ bo on jest niedobry, ale teraz już NGO, OPP i takie tam nie są już potrzebne.

   Scenariusz drugi.
   Okazuje się, że srodowisko Waldemara wymyśliło jeszcze kolejne 27 cudów. Oszołomiona społęczność Torunia gremialnie głosuje na Waldemara. Ten wygrywa, PO ma najwięcej mandatów, ale ma problem bo jakby liczył nie wychodzi 13. Podejmuje rozmowy koalicyjne. Niestety za niedługo wybory parlamanetarne i nikt nie chce zawierać sztywnych sojuszy, bo wstyd będzie przed wyborcami. Najbliżej było do PiSu, lecz niestety. Jarosław Kaczyński w kolejnym akcie zwierania szeregów zabrania w tajnym dokumencie, ujawnionym przez Morozowskiego i Sekielskiego, zawierać jakichkolwiek koalicji z PO. Ta nie ma wyboru. Przecież nie będzie pertraktować z CG. To byłaby kompromitacja.
   Po przeciągających się naradach, obradach, tłumaczeniu w mediach, obelgach itd., itp. wypracowuje komrpomisowe 15 Punktów dla Torunia. Oto one:
   1. Dokończenie budowy mostu
   2. Budowa hali widowiskowo-sportowej
   3. Zagospodarowanie terenu Jordanek z halą koncertową
   4. Budowa trasy średnicowej
   5. Rewitalizacja Bydgoskiego
   6. Rozbudowa sieci tramwajowej + karta miejska
   7. Nowy program dla kultury
   8. Nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach
   9. Rozwijanie programu orlik + sportu amatorskiego
   10. Budowa centrum nowoczesności w młynach
   11. Poprawa warunków bytowych w domu spokojenj starości
   12. Dokończenie sprzedaży terenów JAR
   13. COś o sieci drogowej
   14. Coś o przedsiębiorczości
   15. Metropolia

   W radzie generalnie trwa burdel i rozpierduch. Wszyscy się nie lubią. Raz, że pozostają zadry po wyborach. Dwa rodzą się nowe zadry przed wyborami. Pada projekt za projektem. Nieliczne przechodzą, ale w znacznie okrojonym kształcie. PIT dostaje furii. Nie tak miało być. Mieliśmy budować "Toruń Nowych Możliwości", a jest PO staremu. W okolicach lipca 2012, po wielkiej klapie EURO 2012 - sportowej, organizacyjnej i finansowej, Kaczyński żąda głowy premiera. Spada PKB i kiedy inni wychodzą z kryzysu w Polsce zaczyna dawać o sobie znać kryzys gospodarczy wywołany podwyżką VATu. Sytuację podgrzewają wieści z Brukseli. Polacy nagle dowiadują się, że kolejny budżet UE to wielka lipa. Koniec wielkich inwestycji. Z wielkich obietnic nic nie wychodzi. Tymczasem na wysokości ulicy wschodniej dobiega końca wielka inwestycja poprzednika WP - most. Zaleski nagle rośnie w siłę. Wypoczęty, wzmocniony poparcie wszelkich opcji poza PO czeka. Inicjatywa wychodzi oczywiście z PiSu rządają głowy przybyszewskiego po tym jak obiecane Muzeum Kopernikańskie pochałania kolejne sto milionów, a końca inwestycji nie widać. Odbywa się referendum o odwołanie Prezydenta. Skłócony z NGOsami dla któych nie starczyło pieniędzy w dorocznych konkursach, podgryzany przez kolegów z biura na Starym Rynku, krytykowany za plany tworzenia metropolii przez kolegó z bydgoszczy, Waldemar przegrywa i w Toruniu mamy zarządce komisarycznego.
   • hecer pofilozofuj sobie o tym z Żółkiewiczem 11.11.10, 22:39
    wiesz, nie chcę mi się czytać całości, ale domyślam się do czego zmierzasz i bardziej interesuje mnie na ile ty w taki bełkot wierzysz.

    Ktoś mi kiedyś powiedział - lepiej z mądrym przegrać, niż z głupim wygrać.

    więc weź idź pogadaj sobie z Jerzym Żółkiewiczem z MSM o waszych sukcesach, pajacu. Ten facet powinien się częściej wypowiadać, a ludzie wiedzieliby na kogo na pewno nie zagłosują.

    www.torun.tv/portal.php?moves=true&pos=4270&theme=60¬ice=

    Jeszcze raz powtórzę - lepiej z mądrym przegrać niż z głupim wygrać.

    Nie wątpię, że taki Krzysztof Koman (przybyszewski_0?) wypłynie w polityce, nawet po ciężkiej porażce Zaleskiego (nie wyborczej - chodzi po polityczne bankructwo i porażkę całej prezydentury). Ale nigdy w niej nic nie osiągnie, bo nabrał już jednego głupiego nawyku - nie ważne z kim, ważne że do przodu.

    pozdrawiam

    HAKER

    Prezydent Torunia: "Nie wszyscy chyba do końca rozumieją, że zwalczając Zaleskiego, zwalczają Toruń, zatrzymują go w biegu."

    www.czasnagospodarza.pl/
   • hecer lepiej niech już nic nie mówi 11.11.10, 23:06
    kabaretowy występ. Facet sili się na jakąś wyrafinowaną gestykulację, opowiada wzruszającą historię o swoich podróżach "do Europy Zachodniej... I WSCHODNIEJ!", robi się taki wzruszająco protekcyjny wobec innych - "zna życie, zna Toruń, widział świat". Jest jak gospodarz Stanisław Anioł cytujący "wielkiego poetę Sofronowa". To jest ten poziom wyrafinowania, elokwencji i obycia.

    Kompletny brak logiki i spójności wypowiedzi. Najbardziej udał mu się ten fragment - jak był mały, to most planowano na Waryńskiego ale on mieszkał na PCK i to był koniec miasta. Po takiej wypowiedzi normalny człowiek doszedłby do wniosku, że teraz most powinien być w Lubiczu i Czerniewicach, czyli tam gdzie autostrada. No to zagubiony mówi o tym, że przecież most Wschodni jest w centrum. Gdzie tu jest sens? Pomieszanie z poplątaniem, głupota bijąca po oczach. Ale co z tego, kolejne 20 minut będzie gadał do kamery, bez żadnego zażenowania.

    I najbardziej odurzające dla mnie jest to, że wśród tych starych pierdzieli mających pusto w głowach próbują się odnaleźć młode wilczki... no bo tam przecież nie ma młodych ludzi, tam jest sam beton spółdzielczy, ludzie tej samej generacji, zbliżonego wieku. Nie ma mlodych bo nic młodej osoby do tego środowiska nie może przyciągnąć.

    A jednak, przyciąga. Pojawił się tam Koman. No więc co go przyciągnęło? Elokwencja? Wyzwania? Osobowość? Autorytet? Program?

    Nie. To jest po prostu osobowość karierowicza, koniunkturalisty, oportunisty, któremu wisi co robi, dla kogo robi, z kim współpracuje - a ważne jest tylko to, "co z tego będzie miał".

    No więc przestańcie mi tu mędrkować o polityce, bo ja tego nie czytam. Nie interesują mnie wywody ludzi, którzy chcą kompromitować, ludzi którym w żadne słowo nie można uwierzyć. Ludzi, których słowa nie mają wartości. Sami się nie szanujecie, więc nie zawracajcie mi głowy na forum.

    Moim zdaniem najważniejsze jest właśnie to, "z kim". Z kim chcesz żyć, z kim chcesz mieszkać pod wspólnym dachem, z kim chcesz pracować, z kim chcesz mieć dzieci, z kim chcesz politycznie się angażować.

    Jak to komuś wisi, to... a sami sobie powiedziecie, co wtedy.
    • przybyszewski_0 Re: lepiej niech już nic nie mówi 12.11.10, 00:10
     Stary - ja ci nie będę twoich własnych słów przypominał o Panu Przybyszewskim. Tego się nie da cytować bluzgasz na faceta aż wióry lecą. Nie chcesz zrozumieć jednej prostej rzeczy - nie musisz. Fakty są takie - w obliczu kampanii wyborczej stałeś się potrzebny. Za niedługo o tobie zapomną.
     Jak ci się wydaje, że partia cię ochroni to się grubo mylisz. To tak nie działa - nie w PO. Zapomną szybciej niż ukochali. Dzisiaj ty i tobie podobni jesteście po prostu potrzebni.
     Nawet nie wy co wasza niska stabilność psychiczna. Pytanie kiedy zaczniecie się nawalać nawzajem.
     Największy ubaw mam z tych dzieciaków co siedzą godzinami na forach. Szefowie zacierają rączki. Za jakiś czas poklepią po plecach zrobią sobie zdjęcie i tyle. PO jest już tak napompowane, że tworzą się frakcje we frakcjach. Nie ma miejsca dla nowych ludzi. Przynajmniej nie na stałe.
     • hecer Re: lepiej niech już nic nie mówi 12.11.10, 16:42
      ale ja nawalam w każdego, kto bredzi i mówi głupoty, nie sprawdza się w roli polityka. Piszę to, co myślę. I ludzie to czytają - dla relaksu, po to, aby się czegoś dowiedzieć czy po to, aby wyrobić sobie własne zdanie.

      Ja nie jestem politykiem. Na forum uprawiam publicystykę. Owszem, jest ona zaangażowana politycznie bo uważam, że to właśnie politycy decydują o tym, w jakim kierunku i w jakim tempie rozwijać się będzie miasto. Jestem jednak w swoich ocenach obiektywny - każdego polityka mierze tą samą miarą, posługuje się tymi samymi kryteriami.

      Weź teraz poczytaj siebie, pooglądaj telewizję Toruń...

      Wy, nawet gdybyście udowodnili, że oceniacie wg tych samych kryteriów wszystkich polityków, to dalibyście się przyłapać na tym, jakimi kryteriami się posługujecie.

      Najważniejszym celem tego, co tu robię na forum, jest promocja pewnych sensownych kryteriów oceny polityki, działań samorządu. Niektórzy kandydaci na prezydenta lepiej w tych kryteriach wypadają inni gorzej. Namawiając na Przybyszewskiego po prostu wskazuję na to, że on najlepiej wypada w ocenach w tych kategoriach oceny, jakimi się posługuję.

      I nadal będę go oceniał.

      Już nudzi mi się ocenianie Zaleskiego... Bo ile razy można wstawiać dwóję z wykrzyknikiem? Jak ktoś nie zdaje za 10tym podejściem to trzeba mu zabrać indeks i tyle.
   • hecer Scenariusze, scenariusze 13.11.10, 19:18
    > S. 1. PO po wygranych wyborach do rady i przegranych prezydenckich przechodzi d
    > o betonowej opozycji wobec prezydenta MZ.

    itd, itd - o tym, że nie ma sensu w ogóle być w tej radzie miasta, wchodzić w tę politykę, itd...

    Pardon, ale co się traci w tym scenariuszu, bo nie rozumiem? Udowadniasz, że Misiek jest nie do ruszenia przez cały czas (innego scenariusza nie dopuszczasz). Ale co ci szkodzi, że w radzie miasta jest opozycja, gamoniu?:) Mi to na pewno nie szkodzi.

    Głos z rady miasta jest lepiej słyszalny, to raz. Dwa, więcej można się dowiedzieć o kulisach. Opozycja zapewnia pewną niezbędną przejrzystość.

    Całe to twoje klepanie mogę skomentować w jeden sposób - co się na tym traci?

    > Scenariusz drugi.
    > Okazuje się, że srodowisko Waldemara wymyśliło jeszcze kolejne 27 cudów. Oszoło
    > miona społęczność Torunia gremialnie głosuje na Waldemara. Ten wygrywa, PO ma n
    > ajwięcej mandatów, ale ma problem bo jakby liczył nie wychodzi 13.

    W tej sytuacji był Michał Zaleski przez 8 lat. Więc daj sobie siana, bo nie wiem do czego pijesz. Pożegnanie Miśka rozwiązuję tyle problemów, że jakiekolwiek inne przeszkody są naprawdę marginalne.

    > Po przeciągających się naradach, obradach, tłumaczeniu w mediach, obelgach itd.
    > , itp. wypracowuje komrpomisowe 15 Punktów dla Torunia. Oto one:
    > 1. Dokończenie budowy mostu

    Tak, z tym mostem to ja też się obawiam. Dlatego z mojej strony sprawa wygląda naprawdę prosto. Platforma zagłosowała za mostem na Wschodniej wielokrotnie - i w Toruniu, i w Warszawie. Przyjdzie im za to zapłacić. Ale zawsze będą współodpowiedzialni - razem z Miśkiem.

    Ja to biorę na siebie. Tego mostu na Wschodniej nie będzie, bo to jest warunek normalnego funkcjonowania i rozwoju tego miasta. To musi się rozpieprzyć po prostu.

    Co do reszty twoich punktów to ja liczę przede wszystkim na to, że na liście nie pojawi się znów jakaś żenada typu dach nad motoareną czy obciachowe CSW.

    Co do innych inwestycji, to naprawdę mój drogi, ja siedzę na tym forum dostatecznie długo by je sobie przegryźć i ocenić ich wartość. Dla mnie mają drugorzędne znaczenie, no może poza salą koncertową Menisa, bo jestem miłośnikiem dobrej architektury (szkoda tylko że program funkcjonalno użytkowy pisali ludzie nie mający pojęcia o tego typu inwestycjach co zresztą jest powodem ogromnego opóźnienia w realizacji tej inwestycji).

    Niestety, ale rozczarowujesz mnie. Te twoje scenariusze jednak jak niewiele łapiesz. Z żalem dochodzę do wniosku, że jednak dobrze trafiłeś ze swoim politycznym obyciem.

    Te scenariusze sprowadzają się w zasadzie to jednego - Michał Zaleski jest dobrym prezydentem, dobrze zarządza miastem i nie ma żadnej konkurencji. Nawet nie wiesz, jak niewiele rozumiesz dochodząc do takiego wniosku. Tak naprawdę doprowadziły cię do niego wyłącznie sondaże wyborcze i przemożna, niekontrolowana chęć politycznego zaistnienia. To bardzo zgubne połączenie, ono w zasadzie przesądza o losach twojej kariery politycznej. Chcesz, chcesz tak bardzo, że tracisz z oczu wszystko, co najważniejsze. Przestajesz rozumiesz o co tu chodzi, liczy się tylko twoje pragnienie i wyrachowana polityczna kalkulacja.

    Nuuuda! Bye!
    • hecer most na Wschodniej 13.11.10, 20:05
     jeśli chodzi o most na Wschodniej to tylko ci, co nie chcą wiedzieć, uważają, że to będzie sukces. Ci co chcą wiedzieć, dobrze rozumieją, że jest to katastrofa.

     Są tacy, którzy chcą czekać 4 lata by się przekonać o tym, że nic już nie da się zrobić, nic nie da się naprawić, że można stąd tylko spieprzać.

     I są tacy, którzy uważają, że jest to ostatni moment by coś zmienić, by uchronić miasto od tej katastrofy.

     Nie chcecie zrozumieć, że to nie było wbijanie łopaty pod przyszły sukces, tylko kopanie sobie grobu. Sobie i wszystkim torunianom - tym, którzy żyją dziś w tym mieście i przyszłym pokoleniom.

     Gdybyś choć troszkę czasu poświęcił na rzeczy ważne a nie tylko na swoją własną potrzebę politycznego zaistnienia, to byś to wiedział.

     I to ciebie właśnie najbardziej wyrolują politycy. Bo oni za 4 lata sobie pójdą, odejdą. A ty biedaku zostaniesz z tym czasem gospodarzy... Co ty sobie wyobrażasz? Że będzie inny Misiek? Czy że cię przygarną w Platformie bo jestem giętki jak plastelina?
     • przybyszewski_0 Re: most na Wschodniej 13.11.10, 21:21
      hecer napisał:

      > jeśli chodzi o most na Wschodniej to tylko ci, co nie chcą wiedzieć, uważają, ż
      > e to będzie sukces. Ci co chcą wiedzieć, dobrze rozumieją, że jest to katastrof
      > a.
      >
      Uparłeś się z tym mostem, ale rozumiem - to już jest sprawa osobista.

      > Są tacy, którzy chcą czekać 4 lata by się przekonać o tym, że nic już nie da si
      > ę zrobić, nic nie da się naprawić, że można stąd tylko spieprzać.
      >
      > I są tacy, którzy uważają, że jest to ostatni moment by coś zmienić, by uchroni
      > ć miasto od tej katastrofy.
      >
      Nie wiem czy to do ciebie dotarło. Budowa mostu się rozpoczęła. Amen

      > Nie chcecie zrozumieć, że to nie było wbijanie łopaty pod przyszły sukces, tylk
      > o kopanie sobie grobu. Sobie i wszystkim torunianom - tym, którzy żyją dziś w t
      > ym mieście i przyszłym pokoleniom.
      >
      > Gdybyś choć troszkę czasu poświęcił na rzeczy ważne a nie tylko na swoją własną
      > potrzebę politycznego zaistnienia, to byś to wiedział.
      >
      Stary ja absolutnie nie mam potrzeby politycznego zaistnienia. Ja w ogóle nie miałem nigdy takiej myśli - żeby tacy jak ty wieszali na mnie psy bo im się to lub tamto nie podoba? Dziękuję uprzejmie. Mam lepsze zajęcia.

      > I to ciebie właśnie najbardziej wyrolują politycy. Bo oni za 4 lata sobie pójdą
      > , odejdą. A ty biedaku zostaniesz z tym czasem gospodarzy... Co ty sobie wyobra
      > żasz? Że będzie inny Misiek? Czy że cię przygarną w Platformie bo jestem giętki
      > jak plastelina?
      >
      W życiu bym się do PO nie zapisał. Nie powiem jest tam kilku sympatycznych ludzi. Tylko, że ta partia jest całkowicie bezideowa. Jest to formacja ludzi chcących robić karierę. Nic więcej. Ich celem jest władza dla samej władzy. Co akurat jest dobre dla sondaży - bierzemy. Dlatego też jak odwołują się panowie do spuścizny po solidarności to mnie śmiech pusty ogarnia.
      Napisz mi proszę gdzie się wzięła druga Irlandia? Co zrobiła cudotwórcza komisja sejmowa przyjazne państwa. Naprawdę, gdyby tyle energii poświęcano na naprawę RP co marnuje się na PR, wówczas żylibyśmy w dużo ciekawszej przestrzeni. Mój i Twój Premier mnie zawiódł. Zero reform, tylko podwyżki podatków. To SLD było o niebo bardziej liberalne od PO.
      Ideały zwiędły wraz ze schowaniem do szuflady reform finansów publicznych i innych. Wybacz - by być premierem trzeba mieć jaja. Pan Premier winien udać się po nauki do Pani Thatcher. Ta Pani to miała polityczne cojones.
      Tak samo jest w Toruniu.
      Ponadto, patologią nazywam zależności, któe spowodowały, iż w walce o fotel prezydenta Torunia PO nie wystawiłą prawdziwego lidera samorządowego - Całbeckiego. Dlaczego - ponieważ wybory na szefa partii wygrał Lenz. Paranoja. A jakby nie wygrał to co - Całbecki byłby złym kandydatem na Marszałka (uwzględniając pośredniość wyboru)?
      • hecer Re: most na Wschodniej 14.11.10, 00:50
       > W życiu bym się do PO nie zapisał. Nie powiem jest tam kilku sympatycznych ludz
       > i. Tylko, że ta partia jest całkowicie bezideowa

       uff, ty się o ideałach nie wypowiadaj, koniunkturalisto. Poza tym ideowość w przypadku Czasu jest jeszcze bardziej dyskusyjna. Najbardziej wkurzające jest to, że ta formacja (ten dziwaczny twór) nie ma nic wspólnego z demokracją samorządową. NIC!

       > Zero reform, tylko podwyżki podatków. To SLD było
       > o niebo bardziej liberalne od PO

       Mnie PO bardzo przyjemnie rozczarowała. Owszem, widzę słabości - np brak dokończenia reformy emerytalnej (wypłaty emerytur, przywileje). Ale to jest o niebo lepsze niż rząd PiS+LPR+SO. I dużo lepsze niż rząd SLD pod względem trafności podejmowanych decyzji dotyczących gospodarki. Tylko że ty o tym nie wiesz. Wierzysz w demagogię ekonomiczną którą uprawia na swym blogu Rybiński, którą student pierwszego roku ekonomii jest w stanie wyśmiać. Są to dokładnie tego rodzaju argumenty - a to, że zadłuża jak Gierek, a to, że nie reformuje. Żeby to zrozumieć, gamoniu, musiałbyś po pierwsze skończyć ekonomię, po drugie - interesować się trochę polityką gospodarczą.

       > Ponadto, patologią nazywam zależności, któe spowodowały, iż w walce o fotel pre
       > zydenta Torunia PO nie wystawiłą prawdziwego lidera samorządowego - Całbeckiego
       > . Dlaczego - ponieważ wybory na szefa partii wygrał Lenz. Paranoja. A jakby nie
       > wygrał to co - Całbecki byłby złym kandydatem na Marszałka (uwzględniając pośr
       > edniość wyboru)?

       Znajdź lepszego kandydata na marszałka województwa najpierw. Potem możemy pogadać.
       • przybyszewski_0 Re: most na Wschodniej 14.11.10, 11:10
        > uff, ty się o ideałach nie wypowiadaj, koniunkturalisto. Poza tym ideowość w pr
        > zypadku Czasu jest jeszcze bardziej dyskusyjna. Najbardziej wkurzające jest to,
        > że ta formacja (ten dziwaczny twór) nie ma nic wspólnego z demokracją samorząd
        > ową. NIC!

        Jasne - to ja podjąłem współpracę z najsilniejszą formacją polityczną w kraju, którą jeszcze nie tak dawno krytykowałem -mhhh - litości. Mój drogi ja nigdy się do żadnej partii nie zapisałem, do żadnej. A do stowarzyszeń należę tylko takich, którą naprawdę są NGO - nie jakieś tam QUANGO...

        Tylko że ty o tym nie wiesz. Wierzy
        > sz w demagogię ekonomiczną którą uprawia na swym blogu Rybiński, którą student
        > pierwszego roku ekonomii jest w stanie wyśmiać. Są to dokładnie tego rodzaju ar
        > gumenty - a to, że zadłuża jak Gierek, a to, że nie reformuje. Żeby to zrozumie
        > ć, gamoniu, musiałbyś po pierwsze skończyć ekonomię, po drugie - interesować si
        > ę trochę polityką gospodarczą.

        Nie trzeba kończyć ekonomii, aby zauważyć, że reformy obiecane przez PO nie zostały zrealizowane. Co więcej komisja o której wspomniałem okazała się wielką klapą. Dziś nadal realizując najprostszą procedurę administracyjną muszę wypełniać setki papierków, a w urzędach jestem traktowany jak intruz. I mówię tu o skarbówce, urzędzie celnym i innych centralnie koordynowanych. Poza tym, gdyby Panowie ministrowie pochylili się nad procedurami, wówczas nie odbijalibyśmy się od urzędniczej ściany. Samorząd działa na zasadach określonych ustawowo.

        > Znajdź lepszego kandydata na marszałka województwa najpierw. Potem możemy pogad
        > ać.
        Widzisz nie zrozumiałeś, albo nie chcesz zrozumieć. Patologią nazywam sytuację, kiedy szefowie partii w Warszawie decydują o kształcie samorządu terytorialnego Torunia. Co do samej postaci Piotra Całbeckiego się całkowicie zgadzam, ponieważ jest to chyba jedyny sensowny człowiek z toruńskiej ekipy PO.
        • hecer Re: most na Wschodniej 14.11.10, 12:58
         > Jasne - to ja podjąłem współpracę z najsilniejszą formacją polityczną w kraju,

         z najsilniejszą w mieście, tak. Z liderem sondaży, tak.

         > Poza tym, gdyby Pano
         > wie ministrowie pochylili się nad procedurami, wówczas nie odbijalibyśmy się od
         > urzędniczej ściany. Samorząd działa na zasadach określonych ustawowo.

         ja akurat zetknąłem się z tym, jak to wygląda z drugiej strony. Nie wiem, jak można uprościć procedury, bo nie jestem prawnikiem. Moim zdaniem można pewnie trochę zmienić na tym polu ale nie dużo.

         Najbardziej kuleje zawsze wdrażanie, mój drogi. Zwykła organizacja pracy. Zarządzanie instytucją. Na tym polu można osiągnąć ogromny wzrost efektywności. A to wymaga po prostu odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach.

         Ty oczywiście mówisz o "instytucjach centralnie kierowanych", nie o tych samorządowych... Za pracę skarbówki winny jest Tusk, a więc winny jest również Przybyszewski, itd.

         > Patologią nazywam sytuację,
         > kiedy szefowie partii w Warszawie decydują o kształcie samorządu terytorialneg
         > o Torunia

         Tak, to oni - Tusk i Schetyna - uczynili Michała Zaleskiego prezydentem.

         (zaparz sobie melisę)

         ja kojarzę że PO poszukiwała kandydata, koordynował to poseł Karpiński, kiedyś radni Torunia. Więc o jakim decydowaniu w centrali mowa?

         herbatkę z bromem?
      • hecer Re: most na Wschodniej 14.11.10, 01:01
       > Uparłeś się z tym mostem, ale rozumiem - to już jest sprawa osobista.

       Nie. To sprawa publiczna. Osobistą sprawę robi z tego gospodarz.

       > Nie wiem czy to do ciebie dotarło. Budowa mostu się rozpoczęła. Amen

       I wkrótce się skończy. Niedługo będę żałował, że się ze szlachcicem nie założyłem swego czasu.
       • przybyszewski_0 Re: most na Wschodniej 14.11.10, 11:11
        hecer napisał:

        > > Uparłeś się z tym mostem, ale rozumiem - to już jest sprawa osobista.
        >
        > Nie. To sprawa publiczna. Osobistą sprawę robi z tego gospodarz.
        >
        > > Nie wiem czy to do ciebie dotarło. Budowa mostu się rozpoczęła. Amen
        >
        > I wkrótce się skończy. Niedługo będę żałował, że się ze szlachcicem nie założył
        > em swego czasu.
        >
        >
        Tak, niedługo - za 32 miesiące. Pogódź się z tym.
  • szlachcic Re: Wybory Prezydenta - sondaż 11.11.10, 20:39
   > Moim zdaniem wyniki sondażu Nowości mogą się sprawdzić

   powazny jestes??
   zadaniem tych wyborow jest sprawic ze Zaleski w przyszlych nie wystartuje badz bedzie mial prawdziwych przeciwnikow. Dzisiaj ma smiesznych kontrkandydatow
   Dzisiaj lysa pala przeciwnikow nie ma zadnych wiec latwo towarzyszowi jest podejmowac decyzje o starcie
   PO PIS i lewica spierd... sytuacje polityczna w miescie pod katem wyborow i brneli w tym do samego konca
   Nie maja zadnych szans. Zaleski bedzie na pograniczu wyboru w 1 turze a jak bedzie druga to zmiazdzy kazdego nie swoimic czynami a nieudolnoscia innych

   > Myślę że Przybyszewski jeszcze podskoczy w sondażach, powyżej 30%. Druga tura j
   > est więc moim zdaniem bardzo prawdopodobna.

   a czym Przybyzewski ma pokonac Zaleskiego?
   mostem tymczasowym? hecer, sam siie przyczyniasz do kompromitowania PO
  • muz-eum Re: Wybory Prezydenta - sondaż 14.11.10, 09:32
   Sondaże są jedną z form oddziaływania na wyborcę. Partie posiadają większe lub mniejsze grupy stałych zwolenników odpornych na sondaże, ale istnieje największa grupa wyborców koniunkturalnych i niezdecydowanych. Sondaż Nowości ma przekonać niezdecydowanych do kandydata, który zdaniem Nowości ma największe szanse wygrać. Słusznie Nowości promują Zaleskiego. To jedyny niepartyjny kandydat. Działacz społeczny, udzielający się aktywnie w Stowarzyszeniu Ordynacka. Przewodził swego czasu Ordynackiej w Toruniu. Wzorowo realizuje cele Stowarzyszenia Ordynacka. To dzięki niemu członkowie Stowarzyszenia Ordynacka mają zapewniony awans społeczny i możliwość sprawowania funkcji kierowniczych w Urzędzie i podległych spółkach dla dobra mieszkańców miasta. Jak ważne jest Stowarzyszenie Ordynacka przekonuje przykład Maryjana F. który porzucił dla Ordynackiej SLD aby po ponownym wyborze Zaleskiego zostać wiceprezydentem Torunia. Do wyboru Zaleskiego najlepiej przekonuje najważniejsza osoba w stowarzyszeniu i faktycznie kierujący Ordynacką i Zaleskim prezes MSM Jerzy Ż. Dla kolejnego sukcesu Zaleskiego ważne jest aby mohery nie poszły przed wyborami do okulisty i laryngologa.
   • sugarless PO- nowe kłamstwa 14.11.10, 14:28
    Ulotki j uż rozsypane, działacze partyjni natrętnie dzwonili do domowonów, ....bo partia karze...skutecznie dotrzeć do wyborcy.Wcisneli do drzwi moich ulotke Jabłońskiego,naradzie pana partyjka obiecuje ....gruszki na wierzbie i .....podnisi podatki .....prąd najwyższy na swiecie , przemysl kwiczy jak zarzynane prosie,w życiorysie dowiadujemy się o córce pracuje w Brukseli ....a przepraszam to robi kariere dla siebie i dla urzędniczego molocha jakim jest Brukesla ,latarnia europy ,najbardziej oświetlone miasto w europie, tam się na niczym nie oszcżdza , nawet autostrady są oświetlone, w przeciwiestwie do ciemności egipskich w Toruniu,Buzek kojarzy mi się z powolnym upadkiem polskiego górnictwa i przemysłu,wzrostem podatków ,oddajemy podad 60 % dochodów ,dochody z celne w 75% zasilają budżet Uni europejskiej , 25% vatu idzie również do Brukseli,co to jest nowoczesne miasto???????restauracje ,puby ,centra chandlowe, nowoczesny uniwersytet kształcących młodych do pracy na obrzyżnie?/?większość kandydatów na polityka kocha władze ,sprawy otocznia to wtórna sprawa,spełnili się w pracy i domu, teraz przyszedł czas na polityke ,to trampolina do osiągniecia coraz wyższej pozycji......np.bycie prezydentem , chciałbym aby nastały czasy odpowiedzalności politycznej, społecznej ....obiecujesz dobrze ...dostaniesz rozliczony, ...a tak na marginesie co to znaczy Torun miasto w pełni europejskie ....co jesteśmy w Afryce?miasto widzieć trzeba w pełni Polskie ,europejskie to jakie????niemieckie ,francuskie , chińskie????panie europejczyku ,niemiec czy francuz jest najpierw niemcem i francuzem,adres pan pomylił jeżeli jesteś europejczykiem rusz na Bruksele druga sprawa biznesowo- konferencyjne to jakie????? turystyka szkoleniowa , piwko i wódeczka i spakowana walizeczka i do domu ....a zapomniał człowiek o przemyśle...bardziej nas będą wyręczać chińczycy????raczej na księżyc pan się nadaje , oczywiście kolonizacje europejską na księżycu.......in medium armorum

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka