Dodaj do ulubionych

Nasza Irena Santor ukończyła 76 lat.

09.12.10, 20:27
Mało kto wie ,że Pani Irena urodziła się nie gdzie indziej jak na Ziemi Chełmińskiej w Papowie Biskupim w 1934r.,jest więc rodowitą Pomorzanką.

muzyka.onet.pl/10172,2239526,newsy.html
"Irena Santor urodziła się jako Irena Wiśniewska 9 grudnia 1934 roku w małej wsi Papowo Biskupie, położonej na terenie dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego. Od dziecka pięknie śpiewała, co zauważyły nauczycielki Ireny, które sugerowały, aby dziewczyna na poważnie zainteresowała się śpiewem. Na samych sugestiach się nie skończyło. Jedna z nauczycielek poprosiła o przesłuchanie swojej uczennicy Zdzisława Górzyńskiego, ówczesnego dyrygenta opery w Poznaniu, gdy ten gościł w Polanicy Zdroju. Irena zrobiła na nim duże wrażenie. Górzyński napisał list rekomendujący do Tadeusza Sygietyńskiego, założyciela Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze", a ten przyjął dziewczynę do zespołu. "..........
Obserwuj wątek
  • vojnik Re: Nasza Irena Santor ukończyła 76 lat. 09.12.10, 21:29
   kdesw napisał:

   > Mało kto wie ,że Pani Irena urodziła się nie gdzie indziej jak na Ziemi Chełmi
   > ńskiej w Papowie Biskupim w 1934r.,jest więc rodowitą Pomorzanką.

   dlaczego wiec uhonorowano ja w Bydgoszczy ,czyli na Kujawach (?) , wmurowujac plaskorzezbe z jej podpisem w nawierzchnie ul Dlugiej, tworzacej tzw. aleje autografow? :)
   tutaj
  • alfred_prawdomowny Piosenka Ireny Santor o Bydgoszczy 09.12.10, 22:21
   Bydgoszcz jedyne miasto moje tutaj ujrzałam świat, tutaj jedynie tylko tu wspomnień znajduję ślad.
   Bydgoszcz najmilsze miasto w świecie tu się nie wstydzę łez, kochaj to miasto tak jak ja bo warte tego jest.
   Tak wiele lat, wiosennych lat przeżyłam tu w tym mieście. Tu w starych drzewach wciąż echo śpiewa czy mnie poznaje jeszcze? Pamiętam dzień gdy w mieście tym zbudziło się me serce i gdy do skrzynki wrzuciłam wtedy miłosny pierwszy list. W wąskich uliczkach tak jak dawniej kroki dzwonią, zegar odmierza czas tak samo, gwiazdy do wszystkich okien zaglądają one wzruszenie moje pamiętają- one mnie znają. Witaj Łuczniczko, obietnicy dotrzymałam wracam jak ptak do swego gniazda, nigdzie piękniejszej wiosny nie widziałam niż tu nad naszą rzeką Brdą.
   A może ktoś tu pośród Was za innym miastem tęskni, gdzie jest to miasto czy jest daleko czy w innej świata części. Zapewniam Cię, że w mieście Twym to samo słońce świeci a kochać można nie tylko swoje lecz cudze dzieci też. Tu w Bydgoszczy ławkę w parku też odnajdziesz, słowik dla Ciebie tu zaśpiewa, w lesie dookoła miasta szumią drzewa a wiatr rozwiewa słowa te..
   Bydgoszcz jedyne miasto moje tutaj ujrzałam świat, tutaj jedynie tylko tu wspomnień znajduję ślad.
   Bydgoszcz najmilsze miasto w świecie tu się nie wstydzę łez, kochaj to miasto tak jak ja bo warte tego jest.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka