Dodaj do ulubionych

Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego

15.07.11, 18:08
Oszolom hecer i kretyn arafat i jemu podobni bydgoskie prymitywy mowia ze to most tylko dla Torunia i taki sam bedzie na Wschodniej.
Piatek, gdz 15.oo
Na 100 aut, 55 jest spoza miasta
Obserwuj wątek
      • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 15.07.11, 23:30
        nie idioto
        to dowod na twoja glupote
        a moze juz zapomniales jak mowiles ze to most miejski?
        Poza tym w tym watku mozna tez nawiazac do innego watku w ktorym tez zrobiles z siebie glupca a mianowicie tranzyt przez most ciezarowek.
        Jak juz chyba wiesz ciezarowki nagminnie omijaja platne odcinki i zauwazono to w ministerstwie. Omijaja bardzo wygodna i z lepszymi parametrami obwodnice poludniowa miasta i jada przez same miasto.
        Jest fajny artykul w Nowosciach kolku, mozesz poczytac.
        Spedytorzy, wlasciciele podpowiadaja sobie jak jechac by nnie placic. Na CB az kanal sie grzeje jak sobie kierowcy podpowiadaja.
        Prawnicy UM w Toruniu weruja ksiazki czy mozna postawic zakaz wjazdu
        Arafat, kazdy temat za jaki sie wezmiesz do komentowania konczy sie ze sie kompromitujesz
        Moja rada, staraj sie nie wypowiadac.
        zmniejszysz ilosc robienia z siebie glupca
        • arafat11 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 00:17
          nie idioto
          > to dowod na twoja glupote
          > a moze juz zapomniales jak mowiles ze to most miejski?

tak mowilem to ja i wielu innych...uwazasz, ze twoja krotka obserwacja obala wszystkie badania ruchu jakie prowadza odpowiednie sluzby?

Poza tym w tym watku mozna tez nawiazac do innego watku w ktorym tez zrobiles z
          > siebie glupca a mianowicie tranzyt przez most ciezarowek.
          > Jak juz chyba wiesz ciezarowki nagminnie omijaja platne odcinki i zauwazono to
          > w ministerstwie. Omijaja bardzo wygodna i z lepszymi parametrami obwodnice polu
          > dniowa miasta i jada przez same miasto.

fajnie tylko to nie ja pisalem idioto...masz jakies problemy z pamiecia?
          jak twierdzisz inaczej to daj linka...

Arafat, kazdy temat za jaki sie wezmiesz do komentowania konczy sie ze sie komp
          > romitujesz

a moze jakis dowod? bona razie ty zrobiles z siebie durnia w temacie o tym jak rzekomo bydgoszcz wchlonela ponad miare okoliczne wioski, wczesniej blysnoles intelektem twierdzac, ze tvn ulokowal u was oddzial bo jestescie na srodku regionu a teraz twierdzisz, ze polowa aut na moscie niejest z torunia bo sobie chwile popatrzyle na most...glupi jestes? ja wczoraj widzialem 5 japonczykow w bydgoszczy czy to wniosek, ze 100% turystow zagranicznych odwiedzajcych bydgoszcz pochodzi z Japonii? bo innych obcokrajowcow nie widzialem....
          • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 11:38
            > tak mowilem to ja i wielu innych...uwazasz, ze twoja krotka obserwacja obala ws
            > zystkie badania ruchu jakie prowadza odpowiednie sluzby?

a co uwazasz ze to przypadkowa proporcja?
            Mowiles ze 10% to przyjezdni
            Wiec w kontekscie tego nie mam zadnych watpliwosci ze proporcje sa ok pol a pol
            wiec z cala stanowczoscia stwierdzam ze to nie jest most miejski
            zwlaszcza ze sledzilem auta ktore jechaly w kierunku Poznania, a kierunek poznanski jest bardziej zaludniony od lodzkiego przez mieszkancow miasta

> fajnie tylko to nie ja pisalem idioto...masz jakies problemy z pamiecia?

ty psales idioto cos w stylu
            "Bedzie A1 i wszyscy beda jechac A1"
            Pisalem ci kretynie ze bezplatna "1" caly czas bedzie zawalona autami i przez Torun beda jechaly i ciezarowki i osobowki nadal. Pisalem cio kretynie ze w komtekscie cen za przejazd platnymi wielka czesc ludzi nie bedzie z nich korzystala. Pisalem ci kretynie i to dobrze pamietasz ze tranzyt to nie tylko polnoc-poludnie ale i kierunek Inowroclaw-Brodnica np
            i jezeli omijaja platne ciezarowki to tym bardziej omijac beda je osobowki
            To zas potwierdza to co pisalem wczesniej.
            tranzyt przez Torun nawet po oddaniu A1 bedzie ogromny
            Teraz sie widze wycofujesz rakiem? Jak zwykle kolku
            • arafat11 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 19:39
              a co uwazasz ze to przypadkowa proporcja?

tak, dokladnei taka sama jak w moim przypadku japonskich turystow...to, zeruch namosciew okolo 90% to ruch generowany przez totrunian i powiat to nie ja wymyslilem tylko osoby zajmujacesie badaniem ruchu...jezeli twierdzisz,ze twoje kilkuminutowe obserwacje sa lepsze to twoja sprawa...ale to znaczy, ze po prostu jestes glupi...

ty psales idioto cos w stylu
              > "Bedzie A1 i wszyscy beda jechac A1"
              > Pisalem ci kretynie ze bezplatna "1" caly czas bedzie zawalona autami i przez T
              > orun beda jechaly i ciezarowki i osobowki nadal. Pisalem cio kretynie ze w komt
              > ekscie cen za przejazd platnymi wielka czesc ludzi nie bedzie z nich korzystala
              > . Pisalem ci kretynie i to dobrze pamietasz ze tranzyt to nie tylko polnoc-polu
              > dnie ale i kierunek Inowroclaw-Brodnica np
              > i jezeli omijaja platne ciezarowki to tym bardziej omijac beda je osobowki
              > To zas potwierdza to co pisalem wczesniej.
              > tranzyt przez Torun nawet po oddaniu A1 bedzie ogromny
              > Teraz sie widze wycofujesz rakiem? Jak zwykle kolku

nic sie nie wycofuje: twierdzisz, ze a1 nikt nie bedzie jezdzil?
              obecnei caly ruch tranzytowy generuje jedynka biegnaca przez stary most, za kilka lat ten ruch sie rozlozy na : stary most, nowymostna wschodniej i a1...to ruch w toruniu siezmniejszy? pozostanei taki sam?zwiekszy sie?
              • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 20:10
                > tak, dokladnei, to nie ja wymyslilem tylko osoby zajmujacesie badaniem ruchu...

45tys aut w ciagu doby przejezdza przez most
                na lewej stronie mieszka 20 tys torunian, nie ma tam zadnych instytucji ktore generowalyby ruch z prawej strony poza dworcem
                Teraz sobie wyobraz czy 20tys ludzi i dworzec moze generowac 45tys aut aut na moscie
                Ewidentnie widac ze to nie 90%

dodatkowy argument
                W innych watkach placzesz razem z innymi kretynami bydgoskimi jakie to chamstwo robi Calbecki Solcowi bo nie chce im budowac mostu.
                Ja zapytam po co tam most, jak ten torunski jest tylko dla Torunia ktory lezy po obu brzegach.
                Daj mi argument na most w Solcu baczac na argumenty jakie stawiasz w tym temacie

Czekam kolku
                • arafat11 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 23:47
                  45tys aut w ciagu doby przejezdza przez most
                  > na lewej stronie mieszka 20 tys torunian, nie ma tam zadnych instytucji ktore g
                  > enerowalyby ruch z prawej strony poza dworcem
                  > Teraz sobie wyobraz czy 20tys ludzi i dworzec moze generowac 45tys aut aut na m
                  > oscie
                  > Ewidentnie widac ze to nie 90%

po pierwsze na lewym brzegu mieszka 25 tysiecy ludzi, plus dojezdzajacy z czesci powiatu...no iwezpod uwage, zekazdy dojezdzajacy( a wiesz,ze rano sa korki w strone miasta,a po poludniu w strone podgorza) pokonuje te trase2 razy dziennie...
                  po drugie takie sa oficjalne dane, uwazasz, ze one klamia? bo ty sobie cos policzyles?

dodatkowy argument
                  > W innych watkach placzesz razem z innymi kretynami bydgoskimi jakie to chamstwo
                  > robi Calbecki Solcowi bo nie chce im budowac mostu.
                  > Ja zapytam po co tam most, jak ten torunski jest tylko dla Torunia ktory lezy p
                  > o obu brzegach.

ja sie opieramna oficjalnych damnycxh,jak mi podasz oficjalne dane potwierdzajace twoja teze to sie ustosunkuje...bo nie bede sie ustosunkowywal do jakis twoich urojen...tak jak to bylo z metropolia slaska i jej rotacyjna stolica...
                  • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 10:38
                    > po pierwsze na lewym brzegu mieszka 25 tysiecy ludzi, plus dojezdzajacy z czesc
                    > i powiatu...no iwezpod uwage, zekazdy dojezdzajacy( a wiesz,ze rano sa korki w
                    > strone miasta,a po poludniu w strone podgorza) pokonuje te trase2 razy dziennie

ile aut jezdzi do pracy z tych 25tys ludzi?

> po drugie takie sa oficjalne dane, uwazasz, ze one klamia? bo ty sobie cos poli
                    > czyles?

podaj pelne zrodlo tych danych

> ja sie opieramna oficjalnych damnycxh,jak mi podasz oficjalne dane potwierdzaja
                    > ce twoja teze to sie ustosunkuje...bo nie bede sie ustosunkowywal do jakis twoi
                    > ch urojen...tak jak to bylo z metropolia slaska i jej rotacyjna stolica...

czym innym jest oszolomie udowodnienie czegos co okazalo sie trudne do udowodnienia bo nie wszystkie pomyskly czy koncepcje mozna znalezc w innternecie idioto
                    Przestan sie wiec osmieszac z ciaglym pytaniem mnie o ten dowod
                    Odpowiedzialem ci juz kretynie 20 razy ze go nie znajde, co nie znaczy ze o tej koncpepcji nie rozmawiano na slasku
                    Natomiast ty sam byles oburzony dlaczego nie jest budowany most w Solcu. Jezeli byles oburzony to chyba wiesz dlaczego. I chce abys mi powiedzial powod twojego oburzenia w kontekscie tego ze mowisz ze mostem w Toruniu jezdza tylko szczatkowo ludzie spoza miasta
                    wiec przestan lac wode.
                    Przestan tez uwazac oficjalne dane jako wyrocznie bo wasi inteligenci z UKW tez oficjalnie zaproponowali poprawe ruchu na moscie poprzez zrobienie suwaka na srodku mostu.
                    Mowilem przed zrealizoawaniem tego pomyslu ze to brednie i jak wiesz zycie pokazalo dokladnie to co mowilem i mowil kazdy rozsadny czlowiek
                • arafat11 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 23:48
                  dlaczego na to nie odpowiedziales?

nic sie nie wycofuje: twierdzisz, ze a1 nikt nie bedzie jezdzil?
                  obecnei caly ruch tranzytowy generuje jedynka biegnaca przez stary most, za kilka lat ten ruch sie rozlozy na : stary most, nowy most na wschodniej i a1...to ruch w toruniu sie zmniejszy? pozostanei taki sam?zwiekszy sie?
                  • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 10:55
                    > nic sie nie wycofuje: twierdzisz, ze a1 nikt nie bedzie jezdzil?

zacytuj kretynie mnie skad mogles wyciagnac takie wnioski
                    czekam na cytat kretynie
                    widzisz, to wlasnie pokazuje jaki jestes prymityw

> obecnei caly ruch tranzytowy generuje jedynka biegnaca przez stary most

nie idioto, potezny ruch przejela obecna wschodnia obwodnica ktora stanie sie za pol roku platna a na pewno za poltora roku

>za kilka lat ten ruch sie rozlozy na : stary most, nowy most na wschodniej i a1...to
                    > ruch w toruniu sie zmniejszy? pozostanei taki sam?zwiekszy sie?

ruch w Toruniu na 100% sie nie zmniejszy, ja uwazam ze sie zwiekszy.
                    Platna droga sprawi ze tysiace aut zacznie jezdzic przez miasto.
                    Zmiana z drogi bezplatnej na platna moze sprawic tylko jedna zmiane - "ucieczke z platnej"
                    O ile jeszcze ten kto jedzie z daleka ma wieksza szanse na wybor A1 w kierunku polnoc-poludnie, to im blizej Torunia i im blizej jest cel podrozy do Torunia to proporcje beda sie zmieniac na jazde po bezplatnych odcinkach. Z bardzo prostego wzgledu. Ile zaoszczedzisz na 200km trasy?
                    Pomijam juz to jaki jest sens jechania A1 jak jedziesz z Poznania na Mazury?
                    Praktycznie zaden. Dzisiaj ten poznaniak jedzie poludniowa wschodnia obwodnica miasta, a za dwa lata bedzie jechal przez miasto bo tam nie ma korku na moscie pilsudskiego
                    Ta teze uprawdopodabnia dzisiejsze zachowanie tirow ktore omijaja poludniowa obwodnice i jada srednicowka podgorza. Juz to zauwazono i pewne jest ze zjawisko sie nasili.
                    Dokladnie tak samo bedzie jak bezplatna obwodnica wschodnia dzisiaj stanie sie platna A1
                    Oczywiscie 2 most spowoduje ze ruch sie rozlozy. Nie bedzie juz korkow ale to nie zmieni faktu ze nadal tysiace aut dziennie beda tranzytem jechaly przez Torun
      • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 11:43
        Nie boj sie jojujacy
        Idiota arafat juz wycofuje sie rakiem ze swoich bredni co splodzil przed wprowadzeniem bramek na obwodnicach. a bramki na obwodnicach sa dokladnie tym samym czym bedzie platna autostrada - jak sie da trzeba omijac
        Biedny idiota myslal sobie ze na bezplatnej jedynce juz nikt nie bedzie jezdzil bo przeciez jest A1
        Bycie idiota to jego prawo, nie odbierajmy mu tego
              • arafat11 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 22:40
                arafat tez pisal o tym ze jak mozna jechac DK1 jak bedzie lepsza A1

ja tylkopisalem,ze napewno duzo ludzi pojedzie a1...chyab nie watpisz w to?

a ty napisales to:
                Idiota arafat juz wycofuje sie rakiem ze swoich bredni co splodzil przed wprowadzeniem bramek na obwodnicach. a bramki na obwodnicach sa dokladnie tym samym czym bedzie platna autostrada - jak sie da trzeba omijac

gdzie jak to napisalem? podaj cytat albo przepros smieciu...
                • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 22:47
                  nie, pisales cos takiego, to bedzie prawie cytat
                  fakt ze mnie nie zrozumiales
                  "jak mozna jechac A1 i zjechac z niej na nowobudowany most w Toruniu"
                  ty nie zrozumiales tematu, ja pisalem to w kontekscie tego ze dzisiaj ludzie jada DK1, zjezdzaja na obwodnice wschodnia a potem znowu wjezdzaja na DK1.
                  Jak bedzie platna to czesc tych co dzisiaj tak jedzie przestanie jechacna wschodnia obwodnice bo ona stanie sie platna A1
                  dlatego ruch po oddaniu A1 musi wzrosnac, czego nie potrafi zrozumiec heniek
      • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 16:21
        > a ile bez literko C na początku liczyłeś?

podane proporcje ci nie pasuja wiec zmieniasz zasady gry?
        Tematem watku prosty czlowieku jest udowodnienie ze most Pilsudskiego nie jest mostem miejskim co chce na sile udowodnic hecer, twoj kumplel idiota arafa i ty
        Wasze "dane" ktore podawaliscie ze aut spoza Torunia jest 10% sa juz na pierwszy rzut oka niewiarygodne. Oczywiscie po jednym liczeniu nie mam prawa mowic ze takie sa proporcje ale wynik pokazuje jasno ze wasze 10% bylo bredniami
        • arafat11 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 19:43
          podane proporcje ci nie pasuja wiec zmieniasz zasady gry?

jakie zasady? kto je ustalil? jakis idiota wyszedl namost policzylpare aut i zachwyca sie swoimi odkryciami...wieszjakwygladaj profesjonalne badania ruchu? ile trwaja? w jakich godzinach,w jakich dniach itp? jestes idiota bo twoje wyliczenia nie sanic warte...rownei dobrze moge ja takie przeprowadzic i wyjdziemi mi np, ze 100% to byly auta torunskie i co to oznacza? ze tranzyt wogole nie korzysta z mostu? czy oznacza to, zeakurat wtedy zadne takie nie jechalo? bo akurat mialem takie szczescie?
          • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 20:14
            Kretynie, odpowiedz na moj post wyzej
            tu piszesz polprawdami i wymyslasz fakty
            Ja nie mowilem nigdy ze moje jednostkowe pojscie na most jest profesjonalnym badaniem
            Lecz te liczenie pokazuje jedno co chcialem powidziec.
            Nie moze byc prawda twierdzenie ze 90% aut na moscie to torunskie auta a jak idziesz i liczysz wychodzi ze wiekszosc jest nie z Torunia
            ale specjalnie dla ciebie pojade i pobawie sie jeszcze kilka razy.
            zapewniam cie kretynie ze proporcje ktore uwazasz za slusdzne czyli 9:1 sa bredniami
            • arafat11 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 16.07.11, 22:46
              Ja nie mowilem nigdy ze moje jednostkowe pojscie na most jest profesjonalnym ba
              > daniem

to dlaczego sie na to powolujesz? jezeli nie jest profesjonalnieprzeprowadzone to niemazadnej wartosci...a dokladniemataka samajakmoj wniosek o turystach japonskich do ktorego sie nie odnosisz...

Nie moze byc prawda twierdzenie ze 90% aut na moscie to torunskie auta a jak id
              > ziesz i liczysz wychodzi ze wiekszosc jest nie z Torunia

ale pretensjekieruj nie domnie tylko do specjalistow ktorzy to jakos obliczyli...

ale specjalnie dla ciebie pojade i pobawie sie jeszcze kilka razy.

a co to zmieni? czy dzieki temu beda to bardziej profesjonalne badania? nie ! a poza tym jestes klamca wiec dlaczego mamy ci wierzyc? przeciez mozesz sobie napisac co chcesz....

i nie odniosles sie do tego:

...rownei dobrze moge ja takie przeprowadzic i wyjdziemi mi np, ze 100% to byly auta torunskie i co to oznacza? ze tranzyt wogole nie korzysta z mostu? czy oznacza to, zeakurat wtedy zadne takie nie jechalo? bo akurat mialem takie szczescie
              • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 12:40
                > ale pretensjekieruj nie domnie tylko do specjalistow ktorzy to jakos obliczyli.

udowodnij to na co sie powolujesz

> a co to zmieni? czy dzieki temu beda to bardziej profesjonalne badania? nie ! a
                > poza tym jestes klamca wiec dlaczego mamy ci wierzyc? przeciez mozesz sobie na
                > pisac co chcesz....

ty mozesz kretynie udawac nadal ze 100% to auta z Torunia
                ja ci tego nie bronie

> ...rownei dobrze moge ja takie przeprowadzic i wyjdziemi mi np, ze 100% to byly
                > auta torunskie i co to oznacza? ze tranzyt wogole nie korzysta z mostu? czy oz
                > nacza to, zeakurat wtedy zadne takie nie jechalo? bo akurat mialem takie szczes
                > cie

kretynem jestes bo znowu oczekujesz ze dam ci dowod ze takie sa proporcje.
                Ja kretynie nie mowie ze te proporcje co podalem sa srednia
                Ja ci kretynie chce przekazac ze moje liczenie jakos drastycznie jest inne od tego co ty podajesz.
                Ja nie wierze w to ze to byl przypadek i zaraz po moim liczeniu sytuacja wraca do tych bredni co ty mowisz czyli 9:1 dla Torunia
                To jest bardzo malo prawdopodobne ze tak mnie sie trafilo i doskonale o ty wiesz
                Podaj dane ktore mowia ze auta spoza Torunia to 10%
                Czekam na to
                Kto robil te badania i kiedy
                to co ty mowiles we watku "most miejski" czyli slawetne 10% to prawdopodobnie auta spoza wojewodztwa.
                I zadalem ci pytanie na ktore znowu uciekasz.
                Dlaczego optujesz za mostem w Solcu skoro sens mostu w Toruniu dla obcych uwazasz za zaden.
                Pamietaj o roznicy. Torun lezy na obu brzegach rzeki. Solcowi jest on 100% nie potrzebny bo miasto lezy tylko na jednym brzegu.
                Czekam na argument sensu budowy mostu w Solcu w kontekscie podwazania budowy 2 mostu w Toruniu.
                czekam kolku
                • arafat11 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 18:41
                  udowodnij to na co sie powolujesz

juz podalem link....

ty mozesz kretynie udawac nadal ze 100% to auta z Torunia
                  > ja ci tego nie bronie

a ty dalej mozesz sobie twierdzic, zejest pol na pol bo cos sobie policzyles...tylkokogo toobchodzi iczy kogokolwiek to interesuje? zwlaszcza, ze twoje liczenie niemazadnego sensu...kiedy sie odniesiesz do mojego przykladu o japonskich turystach?

kretynem jestes bo znowu oczekujesz ze dam ci dowod ze takie sa proporcje.
                  > Ja kretynie nie mowie ze te proporcje co podalem sa srednia
                  > Ja ci kretynie chce przekazac ze moje liczenie jakos drastycznie jest inne od t
                  > ego co ty podajesz.
                  > Ja nie wierze w to ze to byl przypadek i zaraz po moim liczeniu sytuacja wraca
                  > do tych bredni co ty mowisz czyli 9:1 dla Torunia
                  > To jest bardzo malo prawdopodobne ze tak mnie sie trafilo i doskonale o ty wies
                  > z
                  > Podaj dane ktore mowia ze auta spoza Torunia to 10%
                  > Czekam na to
                  > Kto robil te badania i kiedy

juz ci podalem....

to co ty mowiles we watku "most miejski" czyli slawetne 10% to prawdopodobnie a
                  > uta spoza wojewodztwa.

bo tylko takie jest sens liczyc...przeciez mieszkaniec grebocina przyjezdzajacy do torunia po zakupy to chyba jest problem torunia a nie rzadu budujacego drogi krajowe i autostrady?
              • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 21:49
                Idioto, kolejne dane
                niedziela gdzo 15
                stanelem na chwile w okolicach mostu.
                Postanowilem dokonac niedzielnego liczenia
                63:37 na korzysc aut spoza miasta
                Spodziewalem sie w dzien wolny lepszego wyniku niz w dzien powszedni ale wynik mnie zaskoczyl
                Idioto, czekam na dowod potwierdzajacy rzekomo ze jest 9:1 dla aut torunskich
                Oczywiscie idiota arafat powie ze jestem klamca.
                Mozesz kretynie przyjechac i policzyc, mozesz poprosic oszoloma hecera ktory mowi w sumie podobnie do ciebie i opowiada ze tranzytu przez miasto nie ma
                Ale najpierw arafat dowod ze 10% to auta spoza Torunia
                    • jerzy_gw Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 12:15
                      szlachcic napisał:

> > A w niedziele są powroty z weekendów.
                      >
                      > no i co?

To, że jest wiele różnych czynników i Twój "pomiar" jest niemiarodajny. Nie twierdzę, że nie masz racji ale potrzebne są profesjonalne badania by to stwierdzić, a wyników takich nie znam.
                      • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 12:35
                        > To, że jest wiele różnych czynników i Twój "pomiar" jest niemiarodajny.

oczywiste jest to ze aby pomiar byl profesjonalny trzeba zrobic go kilkukrotnie o tej samej porze w kilku czasowych punktach
                        Ja nie chce nikomu niczego udowadniac bo idiocie arafatowi nie udowodnie nawet ze 2+2 jest cztery
                        To idiota
                        Ja po prostu nie wierzylem w dane jakimi on sie posluguje, czyli ze tylko 10% aut jest spoza Torunia
                        nie mam zadnej watpliwosci ze tak nie jest
                        Proporcje pewnie sa okolo pol na pol
                        dobrze zas wykombinoalem ze w weekend proporcje na korzysc tych spoza sa wieksze.
                        zdziwil mnie tylko wymiar tego
                        Idiota arafat chce umiejszyc znaczenie tego mostu bo chce udowadniac ze Bydgoszcz jest oszukiwana. To zakompleksieniec, zawsze bedzie szukal winnego ze cos jest nie po jego mysli
                        temat ten scisle wiaze sie z nowym mostem.
                        Hecer ktory uwaza sie za fachowca od drog mowi ze most na Wschodniej bedzie nieuzywany, ze korki na Pilsudskim beda takie same jak dzisiaj. Ja mu pisalem ze most na Wschodniej moze zostac mostem tranzytowym, ze tam nalezy kierowac tranzyt, tam przestana sie klinowac tiry.
                        Do jego zakutego lba nie dotarlo nic. a ponad 20tys aut jadacych tranzytem przez Torun bedzie mialo sens jazdy przez most Wschodni
                        do tego dochodzi ze czesc torunian tez bedzie z niego korzystac. Najwieksze osiedle w miescie, czyli 30% mieszkancow najlepsza droge za most bedzie mialo po Wschodnim.
                        100% mieszkancow miasta jadac do Lodzi najlepsza droge beda mieli ten po moscie Wschodnim
                        Ja probuje obalic teze oszolomow ktorzy mowia ze ten most bedzie niewykorzystany a na Pilsudskim korki beda takie same jak dzisiaj
                          • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 20:13
                            jerzy_gw napisał:

> Obyś miał rację,

poza tym co pisze, Zaleski i Glonek maja POTEZNE mozliwosci aby nakierowywac zwlaszcza duze samochody a most na Wschodniej
                            Nie wyobrazam sobie, aby nie bylo zakazu wjazdu na Pilsudskiego pow 3,5t
                            Nie wyobrazam sobie aby lysy nie zamknal bulwaru i nie stworzyl tam deptak (dlaczego jeszcze nie ma konkursu na zagospodarowanie bulwaru)

a ja tylko probuje obalic tezy hecera ze ten most bedzie pusty a na starym beda takie same korki
                            czekam na hecera i rzeczowe argumenty ale on ich nie ma
                            Wschodnia czesc miasta jadac za most bedzie jechala mostem Wschodnim - szybciej i latwiej
                            wiec mozna zalozyc ze 30% torunskich aut bierze Wschodni
                            Pozostale 60% jadac do Lodzi tez we wiekszosci moim zdaniem wezmie Wschodni (po co sie tluc po centrum)
                            Zakaz wjazdu na Pilsudskiego pow 3,5 t sporawia ze wszystkie ciezkie jada przez Wschodni
                            Tranzyt wezmie we wiekszosci most wschodni, te co jada z Lodzi wezma go w 100%
                            Te co jada z Poznania na Olsztyn na 100% wezma Wschodni
                            Lewobrzeze jadaca na Rubinkowo wezmie Wschodni
                            to co pisze to wielceprawdopodobne rozwiazania ukady wyborow
                            to co napisalem wyzej drastycznie rozni sie od tego co mowi hecer czyli wschodni pusty, Pilsudski zakorkowany jak dzisiaj
                            Teraz prosze o rzeczowa dyskusje i wskazanie moich ew niepoprawnych przemyslen
        • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 09:49
          Nie umiesz bez wyzwisk nie? Ale to ty sobie wystawiasz świadectwo.

Co do wątku, to gadasz jak ograniczony. Gdybyś rano, między 7 a 10 stanął na moście na Focha w Bydgoszczy i liczył zamiejscowych to byś policzył więcej zamiejscowych niż Cb bo ludzie z okolic jadą do pracy. Potem na zakupy itp. Tak jest bo jheżdżę tamtędy codzienie i idzę. CNA CBY to wiekszość. Stąd moje grzeczne pytanie na które odpowiadasz inwektywami i łaczeniem wszystkich forowiczów w jedną masę. Zastanów się. Na 100% grube tysiące ludzi zjeżdża do Torunia do pracy lub na zakupy i stąd ci taki wynik wyszedł. Policz te bez C na początku i wtedy zobaczysz czy to miejski mosta czy o znaczeniu krajowym. To tak odnośnie tego nowego z pola na łąkę
          • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 10:24
            >Zastanów się. Na 100% grube tysiące ludzi zjeżdża do Torunia do pracy
            > lub na zakupy i stąd ci taki wynik wyszedł.

No i o ten wynik mnie chodzi
            Ten watek ma za zadanie podwazyc to ze mowiliscie ze 90% aut na tym moscie jest z Torunia

>Policz te bez C na początku i wtedy
            > zobaczysz czy to miejski mosta czy o znaczeniu krajowym.

Ty wrzucasz do jednego wora auta torunskie bydgoskie grudziadzkie inowroclawskie i wloclawskie i mowisz ze ich duza liczba pokazuje ze to most torunski
            Tak myslacy jak ty rok temu i wczesniej mowili ze miasto powinno ten most budowac za swoje
            Ja udowadniam ze bredziliscie i jak widac bredzisz nadal
            Oczywistym jet to ze aut z Katowic na tym moscie bedzie porazajaco mniej niz z Byd czy Wloc
            Jednak za pol roku znowu wzrosnie proporcja na korzysc aut spoza miasta a ty nadal zapewne bedziesz mowil ze z tego mostu korzystaja tylko torunianie.
            Zebys zrozumial temat to powiem inaczej. Gdyby nie auta spoza Torunia 2 most nie bylby wogle potrzebny

>Stąd moje grzeczne pytanie

hehehehehe
            Rozumiem ze bydgoskie auta maja byc traktowane jak torunskie bo ci nie pasuje do twojej chorej koncepcji
            Ja powiem tak, nie ma znaczena w kontekscie miejskosci tego mostu badz nie czy auto jest z Aleksandrowa, Bydgoszczy czy Rzeszowa
            • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 20:07
              > Ty wrzucasz do jednego wora auta torunskie bydgoskie grudziadzkie inowroclawski
              > e i wloclawskie i mowisz

No weź mnie nie robawiaj. Czy ty tylko udajesz czy rzeczywioście jestes taki ograniczony? Dobrze wiesz, że chodzi o CTR i temu podobne a nie B W i G. Wynika to jasno z tego co napisałem.

> Tak myslacy jak ty rok temu i wczesniej mowili ze miasto powinno ten most budow
              > ac za swoje

Tak nie pisałem ale mam takie samo zdanie. 100 milionów razy ważniejsza dla komunikacji w kraju jest S5 niż most z pola na łąkę ułatwiający komunikację podtoruńskim wioskom. Wiesz o tym doskonale i to jest niepodważalne. Droga łącząca Wrocław z Gdańskiem jest niewspółmiernie ważniejsza niż lokalny most mający znaczenie głównie dla Torunia.
              porównałem do S5 ponieważ tajemnica Poliszynela jest to, że to miliard złotych ze (i to udowodniono nie tylko dziennikarsko) specjalnie blokowanej budowy S5.

> Jednak za pol roku znowu wzrosnie proporcja na korzysc aut spoza miasta a ty na
              > dal zapewne bedziesz mowil ze z tego mostu korzystaja tylko torunianie.
              > Zebys zrozumial temat to powiem inaczej. Gdyby nie auta spoza Torunia 2 most ni
              > e bylby wogle potrzebny

Człowieku co ty piszesz? W każdym mieście jest tak samo. Czy jest jeden czy 100 mostów ze wszystkich będą korzystać ludzie spoza miasta i ci co jadą tranzytem też. Położenie mostu i drogi które łączy mają się nijak do S5 i ruchu Wrocław Gdańsk. Ten most jest przeinwestowany przez siedemset serpentyn tuneli i innych dupereli koniecznych ze względu na dupiaste położenie i w czasie kryzysu w budowie dróg zupełnie śmieszny w swojej ważności.

Powtarzam bo znowu zapomnisz to co napisałem wyżej. Nie chodzi o CW CG i CB chodzi o to, że liczyłeś wszystkie oprócz CT a przyznasz, że Ci ludzie do Torunia jeżdżą codziennie i trudno ich traktowac jak ruch zamijscowy i to o znaczeniu ogólnopolskim. To jest ruch lokalny. Ci z zachodniej strony waszego powiatu będą jechać starym mostem. Ze wschodniej nowym i tyle.
              • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 21:55
                > No weź mnie nie robawiaj. Czy ty tylko udajesz czy rzeczywioście jestes taki og
                > raniczony? Dobrze wiesz, że chodzi o CTR i temu podobne a nie B W i G. Wynika t
                > o jasno z tego co napisałem.

jezeli jakis kretyn mowi ze 90% aut to auta z Torunia to CTR niie jest torunska rejestracja
                oczywiscie sa tez auta z waszej wiochy
                Niedzielny wynik prymitywie 63:37 dla nietorunskich
                Golym okiem widac ze w weekend wzrasa liczba aut spoza wojewodztwa
                Wypowiedz sie na temat budowy mostu z Solca.
                Przyglupy z twojego miasta mowia ze to strategiczna inwestycja. Nie mowia dlaczego strategiczna. Pisza ze most w Toruniu jest miejski i nie powinien dostac dofinansowania a w Solcu to potrzeba pierwszej klasy. Zaden bydgoski kretyn nie powiedzial dlaczego jest taka wazna i wazniejsza niz torunski most.
                Moze ty powiesz?
                • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 22:36
                  zachowujesz się jak pisiory. Mówisz do mnie prymitywie itp a tym czasem słownictwo twoje wskazuje na totalna degrengoladę i prostactwo. Tyle odnośnie inwektyw, ktore niektórzy sa w stanie ignorować. Ja tego nie umiem i dlatego każdy post po ubliżaniu bedę od tego zaczynał.

A teraz o moście w Solcu. I tu cie zawiodę. Nie wiem nic o tym moście. Nie wiem nawet czy ma powstać. Wiem, że ma być tam most dla g.wartej bitcity i tyle. Z reszta nie moje to zmartwienie. Za to martwi mnie przewalenie kasy z S5 na most, co już wiadomo może nie dosłownie, ale wiadomo kto utrącał cały czas tę budowę. Most nigdy by nie powstał z kasy państwowej gdyby nie rezygnacja z budowy S5 (S5 priorytet - mostu nie ma na liście rezerwowej, S5 - priorytet - most jest na rezerwowej, S5 utrącona - most na liście podstawowej. -marszałkunio działa). Tym się mam prawo martwić. Solec nie jest moim zmartwieniem.
                  • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 10:05
                    Dlaczego miasto Bydgoszcz nie wybuduje S5 za 300mln zl?
                    Jestescie przepotezna metropolia, zywicie pol polski i jak mowicie i z tym sie zgodze S5 jest b wazna inwestycja
                    Dlaczego nie wybudujecie za w sumie marne 300mln ktore poszluy na most w Toruniu super waznej inwestycji dla was samych?
                    To w temacie finansowym, mysle ze nie zrozumiesz i tak ale ktos inny moze zrozumie
                    Ale pokazales ze jestes glupcem i to moge spokojnie powiedziec

W temacie pozwolenia na budowe.
                    Calbecki ich nie wydaje. Nie opiniuje ZADNEGO z dokumentow potrzebnych do budowy.
                    S5 w tej chwili nie ma wzystkich dokumentow potrzebnych do budowy.
                    I znowu zalatwiony jest temat tym razem dot papierow na S5
                    I znowu ten temat pokazuje ze jestes glupcem bo glupcem jest ten co glupio gada
                    • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 10:58
                      W temacie pozwolenia na budowe.
                      Calbecki ich nie wydaje. Nie opiniuje ZADNEGO z dokumentow potrzebnych do budowy.
                      S5 w tej chwili nie ma wzystkich dokumentow potrzebnych do budowy.
                      I znowu zalatwiony jest temat tym razem dot papierow na S5
                      I znowu ten temat pokazuje ze jestes glupcem bo glupcem jest ten co glupio gada
                      • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 12:24
                        Grasz na nienawisci do Torunia
                        Calbecki nie mial mocy na S5 ktorej rzadowi przypasowaly opoznienia
                        "Nie ma inwestycji bo nie ma dokumentacji"
                        Nawet nie trzeba bylo mowic ze nie ma kasy, a faktem jest ze nie ma, a na S5 to kilka miliardow
                        Dokladnie tak samo jak jest za slaby w temacie wezlow na A1
                        Rzad znowu ma idealny "argument" do niesluchania go
                        W tym przypadku jest to "jest juz projekt i jest realizowany, pogadamy pozniej"
                        Z perspektywy rzadu to doss rzeczowe argumenty. W obu przypadkach popelnione zostaly bledy kilka lat temu.
                        dokladnie tak samo jest ze wschodnia obwodnica Torunia. Bledy zaniechania byly 2 lata temu, to byl czas o walke o bezplatna obwodnice na zawsze
                        Przeceniasz moc Calbeckiego, w sprawach tego typu jest trudno cos przyspieszac jak nie masz zabezpieczenia organizacyjnego czytaj dokumentacja i pozwolenia
                        Dlatego w Polsce drogi buduje sie tak trudno
                        • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 18:31
                          ależ jesteś niedoinformowany. Gazety trza czytać. Dowiedziałbyś się jak celowo działano na szkodę S5, kto to robił i jak opóźniano wykonanie dokumentacji i nie jest to wina sporu - przez miasto czy obwodnicą bynajmniej. Poczytaj dowiedz się a zrozumiesz o czym piszę. Co do Całbeckiego to juz pisałem uzyłem nazwiska tylko raz w tym wątku i uzupełniłem że to przedstawiciel PO kliki z Torunia. Lobbowanie za miastem jest supper gdy nie wysysa się kasy z terenów własnego województwa
                              • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 19:41
                                heniekstar napisał:

> działacze PO opóźniali a Całbecki i jego świta nie dbali o to by w regionie bud
                                > owa dróg odbywała się tak jak ustalono w planie. Nie rozumiesz tego co?

hehehehehe
                                a lekture czytales na TMMB czy MB?
                                buahahaha
                                Podaj zrodlo
                                Ja znam jakas czesc prawdy, wiem kto zostal oskarzony nieoficjalnie o to
                                nie chce mnie sie wierzyc ze ty o tym nie wiesz
                                To co mowisz to skurw...ynstwo potwierdzajace tylko fakt ze grasz na nienawisci
                                Podaj zrodlo, jak jego nie masz to zamilknij bo sie kompromitujesz
                                I nie narzekaj na PO bo dziwnym trafem oszczedzasz aktualnego prezydenta a bylego wojewode ktory zna 100% sprawy
                                  • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 21:00
                                    hehehehehe
                                    alez mnie ubawil, jak zwykle heniek
                                    wiec, zacytuj wiec tekst ze to torunianie doprowadzili do opoznien
                                    ja ich nie dojrzalem, ale moze jestem slepy
                                    ale ty nie jestes i mi ladnie skopiujesz ten fragment, czekam

"Kontrolę BYDGOSKA delegatura NIK zakończyła niedawno.
                                    NIK przypomniała, że zgodnie z przepisami, realizacja inwestycji wymagała wykonania oceny oddziaływania jej na środowisko. Prace nad oceną rozpoczęto w 2008 roku. Jednak Ministerstwo Środowiska wielokrotnie wzywało bydgoskie instytucje (GDDKiA oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska) do poprawiania bądź uzupełniania raportu. - Zarówno Ministerstwo Środowiska jak i Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska - czytamy w piśmie NIK - nie przestrzegali obowiązującego prawa... nie wykazali woli pozytywnego i szybkiego wydania decyzji(...).
                                    "

Nie rozwalaj mnie heniek
                                    po pierwsze, nie ma nic torunskiego w tym "dowodzie"
                                    po drugie, pokazales punkt widzenia NIK
                                    po 3, w artykule nic nie pisze ze dokumentacja zlozona do ministerstwa jsest kompletna i prawidlowa

buahahahahaha

• heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 22:18
                                      nie pisałem, że to torunianie . Pisałem, że zarząd województwa nie dopilnował choć trudno było nie pokapować się że idzie coś nie tak

I nie rozśmieszaj mnie do bólu "punkt widzenia NIKu" a czyj ma byc żeby był wiarygodny? Toż nikt wyżej już ponad nimi nie jest.

To co pokazałem to dowód na to, że opóźnienia były rozmyślnie prowadzone. Lobbowanie innych regionów było silniejsze, bo naszego nie było wcale ze strony partii rządzącej. No gdyby chodziło o most to ... no ale tego dowód mamy.

I proszę bez ironii.
                                      • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 23:03
                                        heniekstar napisał:

> nie pisałem, że to torunianie

pisales, sprawdz sobie

> I nie rozśmieszaj mnie do bólu "punkt widzenia NIKu" a czyj ma byc żeby był wia
                                        > rygodny?

nie czyj ma byc a chcialbym uslyszec usprawiedliwienie ministra
                                        z tego co wiem pozamykal ryje krzykacza

> To co pokazałem to dowód na to, że opóźnienia były rozmyślnie prowadzone.

podaj dowod ze to dzialanie mialy skutkowac tym aby dac kase na torunski most.
                                        To pisales i czekam na chociazby oficjalne oskarzenie przez jakiegos polityka bo ze dowodu nie masz to oczywiste, nie masz takze nawet poszlak
                                        • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 19.07.11, 09:45

> podaj dowod ze to dzialanie mialy skutkowac tym aby dac kase na torunski most.

źle rozumiesz bo jesteś nastawiony antagonistycznie.

Lobbyści z innych regionów opóźniali postęp na naszym odcinku, politycy z regiony (zarząd praktycznie torunski) nie reagowali, za to lobbowali za mostem i go wywalczyli. Dokładnie to chciałem powiedzieć. Olanie części zachodniej i odpuszczenie jakiejkolwiek walki o nasz odcinek i jednocześnie wywalczenie mostu ktorego nawet w planach rezerwowych nie bylo wyraźnie mówią o priorytetach zarządu województwa zdominowanego przez toruńskich polityków. Prorytetem nie była S5 konieczna do dalszego rozwoju regionu tylko most potrzebny głównie torunianom (dwa mosty i odciążenie istniejącego). Tak to widzę i nie tylko ja. Miszkańcy Torunia nie mają z tym nic wspólnego i nic dziwnego że sa bardzo zadowolenii z takiego stanu rzeczy. Ja mam jedynie wielką nadzieję, że tej kasy zabraknie także na spalarnie w Bydgoszczy i nie będziemy sobie smrodzić waszymi śmieciami.
                                          • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 19.07.11, 10:05
                                            > Lobbyści z innych regionów opóźniali postęp na naszym odcinku, politycy z regio
                                            > ny

nie przsadzaj
                                            powody:
                                            1) Dombrowicz do 2010 walczy o przebieg przez miasto/ tego nawet nie ma co komentowac
                                            to sprawia ze nie bedzie drogi na Euro do Grudziadza od Wroclawia na 100%
                                            Zostal wiec zaburzony sens inwestowanie w odcinek polnocny S5
                                            2) rzad nie mial pieniedzy na drogi. - KRYZYS

Te 2 czynniki spowodowaly ze zaczeto szukac oszczednosci. Politycznie jest trudo oglosic
                                            "sluchajcie, nie ma kasy na S5"
                                            wiec rzad wykorzystal niezdecydowanie miasta gdzie ma byc obwodnica i byc moze dolozyl od siebie przetrzymywanie dokumentachji.
                                            Kto za to odpowiada? Minister i twoj obecny prezydent. To on byl przedstawicielem rzadu w tym wojewodztwie.

Zganianie winy na Calbeckiego i torunskich politykow jest heniek czystym sku........ twem
                                            Zwlaszcza ze nie obciazasz aktualnego prezydenta? Dlaczego?
                                            Bo jawnie pokazuje niechec Toruniowi?

Druga sprawa popierajaca to co mowie. Wezly na A1 i obwodnicy w tym wojewodztwie.
                                            Calbecki jest bezsilny bo liczy sie oddanie A1 do ME2012
                                            dlatego wezly beda ale po Euro. Dokladnie ta sama sytuacja co z S5
                                            Projekt jest zakonczony i zaakceptowane finansowanie + nie ma kasy + politycznie najwazniejsze przecinanie wstegi z wypowiedziami typu "mamy wszystko gotowe" co prawda nie bedzie
                                            I tak jest zgaduje w kilkudziesieciu albo kilkuset sprawach inwestycyjnych w calej Polsce
                                            Trzeba byc chory aby dopatrywac sie zlosliwosci torunskich politykow o jakiej pisales
                                            • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 19.07.11, 17:41
                                              Bo jawnie pokazuje niechec Toruniowi?

za to że robi to jawnie i sie nie boi rydzykowych podlizywaczy i platformersów szanuję go.
                                              > Trzeba byc chory aby dopatrywac sie zlosliwosci torunskich politykow o jakiej p
                                              > isales

Nie. Nie rozumiesz i jak wszyscy torunianie na forum utożsamiasz polityków z zarządu województwa i centrali partii rządzącej z Toruniem. Oni nie mają dbać o Torun tylko o cały region. A jest zupełnie inaczej.
                                              • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 19.07.11, 19:34
                                                > Nie. Nie rozumiesz i jak wszyscy torunianie na forum utożsamiasz polityków z za
                                                > rządu województwa i centrali partii rządzącej z Toruniem. Oni nie mają dbać o T
                                                > orun tylko o cały region. A jest zupełnie inaczej.

to co piszesz to belkot
                                                pierwsze zdanie mowi ze popelniam blad ze utozsamiam zarzad PO z Toruniem.
                                                Potem wyjezdzasz z tekstem "Oni nie maja dbac o Torun ...."
                                                Yo co, nietorunianie dbaja jakos szczegolnie o Torun?
                                                Wymien nazwiska nietorunian ktorzy okradaja Bydgoszcz na rzecz Torunia w kontekscie tego ze nienawidzisz Calbeckiego i Lenza
                                    • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 22:20
                                      to nie jest punkt widzenia. NIK nie ma czegoś takiego. To Najwyższa Izba Kontroli i nie ma wyższego urzędu do kontrolowania przekrętów. Więc nie umniejszaj wniosków.

No i napisałem już wyżej. Rządzi PO, centrala w Toruniu, zarząd województwa praktycznie toruński. złośliwość i wynik działania innych lobbystów był oczywisty. Nasz zarząd palcem nie ruszył. załatwiał most i był zadowolony.
                                      • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 22:43
                                        > No i napisałem już wyżej. Rządzi PO, centrala w Toruniu, zarząd województwa pra
                                        > ktycznie toruński. złośliwość i wynik działania innych lobbystów był oczywisty
                                        > . Nasz zarząd palcem nie ruszył. załatwiał most i był zadowolony.

hehehehe
                                        przeciez S5 to oczko w glowie rzadu przed Euro
                                        Brak tej trasy to chyba najwieksza kompromitacja rzadu w kontekscie Euro
                                        Trzeba byc chorym aby minister infrastruktury wstrzymywal ta PROPAGANDOWA inwestycje po to aby powstal most w Toruniu
                                        Pamietaj caly czas, Nasz odcinek S5 to 3 miliardy
                                        Most w Toruniu 320 mln
                                        Obwodnica byd miliard, sprawdz sobie do jakiego czasu Dombrowicz upieral sie za jej przebiegiem w granicach miasta. Trwal w tym praktycznie do samego konca swojej prezydentury. Koncowka to byly watpliwosci i niewiara. Ale obwodnice Bydgoszczy zalatwil wam tez dombrowicz.
                                        Pogadaj z ludzmi z UMiasta i od wojewody
                                        Na to sa pisma ze Dombrowicz do konca podwazal obwodnice
                                        Mysle ze slady znadziesz takze na forum.
                                        Poszukac poczatek 2010 roku. Nawet forumowicze pisali ze lepsza jest koncepcja przez miasto.
                                        Pamietam to bo sie wlaczylem wtedy w dyskusje. Ja uwazalem to za glupote i za tracenie czasu
                                        • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 23:00
                                          nie rozumiesz. Minister nie w tym celu. Lobbowali inni za swoimi odcinkami. Nasi po prostu nie reagowali bo byli zadowoleni, że dostali most. zero lobbingu zarządu.
                                          Z Dombrowiczem masz rację jednak nawet bez obwodnicy S5 mogłaby połaczyć miasta regionu z A1 w Nowych M.

ten spór nie miał wpływu na decyzje o których mowa w artykule i wnioskach NIKu
                                          • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 23:19
                                            > Z Dombrowiczem masz rację jednak nawet bez obwodnicy S5 mogłaby połaczyć miast
                                            > a regionu z A1 w Nowych M.

obwodnicy nie ma glownie przez Dombrowicza
                                            odcinka poznanskiego przedluzonego pod obwodnice nie ma bo nie bylo kasy i szans na wykonanie polaczenia do Grudziadza.
                                            To spowodowalo ze ta inwestycja zakkonczy sie dla rzadu zle wiec przestawal byc priorytetem.
                                            Nie przecze ze mozna bylo coc zrobic szybciej ale pewne jest ze do Euro nic by nie powstalo z wyzej wymenionych przyczyn
                                            Zobacz co dzieje sie z A1 i pewnie z innymi odcinkami
                                            Jeszcze rok temu latali w pospiechu na wszystkich odcinkach - bo byly szanse na odcinek od Lodzi do juz nie pamietam jaki. Ten odcinek tez upadl. Zdaje sie ze upadnie juz niedlugo kolejny odcinek miedzy Lodzia a Toruniem bo ewidentnie widac ze zamarl ruch przy budowie.
                                            o jest typowe w tym kraju. Nie bedzie A1 do Lodzi wogole na Euro, juz dali sobie spokoj chyba
                                            Juz sie nie spiesza na odcinku ktorego nie zdaza, juz robia na spokojnie bo jedynym sensem pospiechu jest oddanie sensownego odcinka do Euro.
                                            Z tej perspektywy bedzie oceniany rzad, dlatego to sa jedyne zasady dzielenia srodkow na drogi. Most w Toruniu jest taniocha wiec rzucili ochlapa
                                            • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 19.07.11, 09:38
                                              gdy piszesz bez ubliżania można w końcu przeczytać co piszesz i się nad tym zastanowić. Oczywiście trudno się z Tobą nie zgodzić. No może z tym ochłapem przesadziłeś, bo na taki ochłap w naszym województwie czekają np w Inowrocławiu i Żninie (obwodnice. Niestety mają tego pecha leżąc po zachodniej stronie województwa.
                                              • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 19.07.11, 10:15
                                                > No może z tym ochłapem przes
                                                > adziłeś, bo na taki ochłap w naszym województwie czekają np w Inowrocławiu i Żn
                                                > inie (obwodnice. Niestety mają tego pecha leżąc po zachodniej stronie województ
                                                > wa.

dlaczego nie chcesz zrozumiec ze most w Toruniu w tym wojewodztwie jest najwazniejsza inwestycja?
                                                podalem ci juz algorytm jak uznac co jest najwazniejsze
                                                On jest prosty i jego nie mozesz podwazyc
                                                Most juz niedlugo musi zostac zamkniety. Nie byloby mostu w Toruniu, a ty uwazasz ze S5 jest wazniejsza.
                                                Nie jest wazniejsza, oa dziala i nie ma dla niej zadnych zagrozen
                                                Dla mostu jest pewne ze musi byc zamkniety na bardzo duzy czas
                                                to co mowisz to podwazanie sensu istnienia JEDYNEGO mostu w Toruniu
                                                Tak, podwazasz jego sens twierdzac ze w kontekscie tego ze bedzie on wylaczony na kilka miesiecy nowy nie jest potrzebny
                                                Pomijam juz to ze most w toruniu dostal dofinansowanie 320mln, a obwodnica ktorej nie dalo sie budowac szybciej niz mostu bo jeszcze rok temu chcieliscie ja przez miasto kosztowalaby minimum miliard
                                                ale zaczynam rozumiec twoj tok myslenia. Miliard z S5 poszedl na budowe mostu bo dostalismy miliard
                                                dobre
                                                • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 19.07.11, 17:45
                                                  znowu nie czytasz co piszę. Obwodnice miast muszą być zbudowane z tego samego powodu co most. Tyle, że most można remontować z mostem tymczasowym. W Fordonie most wiele lat temu tak remontowano. Pamiętam jak jeździłem z tatą p pływającym moście. Troche później też tak by ło więc się da. Bez S5 nie ma za to rozwoju zachodniej częsci województwa. Most w Toruniu ułatwia życie toruinianom i przejeżdżającym tranzytem i to nie ma nic wspólnego z inwestowaniem w rozwój regionu. Ingnorancja i bezczynność platformersów w tej dziedzinie jest powalająca.

I pisąłem o obwodnicy Ina i Żnina nie o bydgoskiej bo znowu zacząłbyś o Kondomie
                                                  • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 19.07.11, 19:48
                                                    >Tyle, że most można remontować z mostem tymczasowym.

Most tymczasowy to kilkadziesiat milionow zlotych.
                                                    Remont mostu w toruniu jest robiony bodajze co ok 5 lat, w tym generalka co 20 lat
                                                    Czlowieku, w przeciagu 20 lat masz 2 generalki i kilka doraznych remontow.
                                                    za 20 lat masz kolejny generalny. O ile inspektor uzna ze ten most mozna doprowadzic do stanu ze zasadne bedzie 20 lat
                                                    wielce prawdopodobne jest to to nie bedzie 20 lat. Ten most sie starzeje
                                                    Kiedys zostanie podjeta decyzja ze pojdzie na zyletki
                                                    Nie szukaj na sile argumentow dla siebie, bo moim argumentem bedzie.
                                                    Obecna S5 jest w stanie o 2 klasy lepszym niz S20 z Torunia do Wawy jeszcze kilka lat temu
                                                    co zreszta zakompleksiency tez zdazyli zauwazyc i opluc marszalka.
                                                    Tak tylko nadmienie ze to Bydgoszcz uznala za najgorsza droge w wojeodztwie
                                                    Uwierz ze ona wygladala tak jak A1 we wloclawku od strony torunia, tylko ze na 100km
                                                    ale jak jezdziles to pamietasz

> I pisąłem o obwodnicy Ina i Żnina nie o bydgoskiej bo znowu zacząłbyś o Kondomi

obwodnica Znina jest wazniejsza od mostu w Toruniu?
                                                    obwodnica Ina jest wazniejsza niz most?
                                                    Czlowieku, mosty i wiadukty sa krytycznymi obiektami inzynieryjskimi na czas remontu kazdej drogi
                                                    Pogadaj z fachowcami od drog
                                                    dlaczego tak jest juz ci napisalem
                                                  • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 20.07.11, 12:01
                                                    kilka miliionów to mniej niż 1 mld. Tak czy nie?

W innych miastach tak własnie robi się remonty mostów Tak czy nie? Nie tylko w Bydzi ale także np. w Warszawie

Nasz spór nie ma nic wspólnego z kompleksami. Kompleksy można mieć do bogatego sąsiada z mercedesem. A u nas sytuacja jest taka że sąsiad biedny i kasę wysysa kosztem regionu. Tak jest prawda i od kogo byś mnie nie wyzwał to ten fakt się nie zmieni.

> obwodnica Znina jest wazniejsza od mostu w Toruniu?
                                                    > obwodnica Ina jest wazniejsza niz most?

Dla mieszkańców żnina i Ina tak jest ważniejsza ich obwodnica od waszego mostu. Tak samo jak dla torunian most ważniejszy od S5. Z tym, że S5 rozwija tereny przez które przebiega a most ułatwia życioe miszkancom jednego miasta.
                                                  • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 21.07.11, 10:25
                                                    jakie kilka milionow i jaki miliard prymitywie?
                                                    tworzysz fakty na potrzeby swojego malego rozumku

> Nasz spór nie ma nic wspólnego z kompleksami. Kompleksy można mieć do bogatego
                                                    > sąsiada z mercedesem. A u nas sytuacja jest taka że sąsiad biedny i kasę wysysa
                                                    > kosztem regionu.

kompleksy masz dlatego bo doskonale wiesz ze Bydgoszcz opinie w kraju ma miasta szarego, nijakiego i jest nawet przez poslow RP nazywana zadupiem
                                                    Kompleksy masz tez dlatego bo nienawidzisz Torunia i boli cie ze tam czasami sie cos dobrze dzieje
                                                    Jestes swiadomy nijakosci swojego miasta i dlatego tak czesto podkreslasz jakie to ono jest wielkie i wieksze od torunia
                                                    Tym sa kolejne powtarzania ze jestescie wieksi
                                                    Derenda ma dokladnie te same kompleksy bo az wydal kupe kasy na plakaty aby powiedziec o tym warszawiakom. Ale to akurat wiesz bo pomysl Derendy byl wysmiany nawet przez samych bydgoszczan, uznano go ogolnie za przejaw kompleksow TMMB

> Dla mieszkańców żnina i Ina tak jest ważniejsza

kretynie, ja wiem ze ty bys budowac sracz w zninie od mostu w Toruniu
                                                    zgadzam sie z cala stanowczoscia, publiczny sracz w zninie jest dla znina bardziej potrzebny niz most w Toruniu
                                                    tu pokazales prymitywie ze nie masz argumentow to sobie jakis mymyslisz
                                                    Ci sie wydaje ze to argument, a to tylko kolejny dowod ze jestes gowniarzem
                                                  • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 21.07.11, 12:12
                                                    Człowiecze no weź się opamiętaj. Ludzie w Żninie i Inie mają w dupie wasz most. mają gdzieś czy będzie ładny brzydki czy się przyda. Oni zmagają się na codzień z tysiącami tirów śródmieściu. Wykazałeś się wyjątkową ignorancją i typowym dla was poczuciem wyższości. Za to własnie niecierpią was w województwie. Tam mieszkają tacy sami ludzie jak w Toruniu. Opanuj się chłopie.
                                                  • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 21.07.11, 14:06
                                                    Dla niego powinno być tak samo ważne czy czują się lepiej ludzie w Toruniu żninie czy Inowrocławiu a przy okazji czy jedna z najważniejszych arterii dla rozwoju regionów będzie miała swoje kolejne odcinki. Nie rozumiesz tego bo to typowe dla torunian Toruń pępkiem świata
                                                  • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 21.07.11, 16:54
                                                    heniekstar napisał:

> Dla niego powinno być tak samo ważne czy czują się lepiej ludzie w Toruniu żnin
                                                    > ie czy Inowrocławiu

no i wlasnie on o tym wie
                                                    wie ze most w Toruniu musi byc remontowany, wie ze trzeba zbudowac 2 most
                                                    wie ze bardziej pomoze w infrastrukturze budujac most bo od dawna jest on zapchany a to droga DK1
                                                    do tego dochodzi odebranie miastu obwodnicy co jeszcze bardziej zrobi syf w mescie
                                                    to ze ty jestes tak glupi ze uwazasz ze to zmniejszy na szczescie nie ma pokrycia w faktach
                    • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 10:59
                      Dlaczego miasto Bydgoszcz nie wybuduje S5 za 300mln zl?
                      Jestescie przepotezna metropolia, zywicie pol polski i jak mowicie i z tym sie zgodze S5 jest b wazna inwestycja
                      Dlaczego nie wybudujecie za w sumie marne 300mln ktore poszluy na most w Toruniu super waznej inwestycji dla was samych?
                      To w temacie finansowym, mysle ze nie zrozumiesz i tak ale ktos inny moze zrozumie
                      Ale pokazales ze jestes glupcem i to moge spokojnie powiedziec

GŁUPEK
                      Nie dajcie się prowokować. Nie odpowiadajcie na idiotyczne posty.
    • t_rex77 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 21:00
      Sam jechałem na oglądanie speedwaya do kumpla na drugą stronę Wisły.Sobota godz. 18.30, na moście korek na 30 min jazdy od Chopina ,stojąc w nim widziałem ze cztery auta z przyczepami kempingowymi,rejestracje Kielce,Koszalin,Kraków ludzie spoza Torunia pchają sie do miasta nie chcąc stać w korku w Łysomicach...
      • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 17.07.11, 22:43
        no rewelacja. Przez inne mista nie jeżdżą samochody z innych miast? I dlatego konieczny jest nowy most i ma miec znaczenie ogólnopolskie bo będą przez niego jeździć w wakacje przyczepy nad morze i na Mazury? Ludzie no obudźcie się. puk puk. czas się obudzić. W każdym mieście na każdej drodze i szosie sa pojazdy z różnych stron Polski. Ja dziś widziałem na drodze do Ostromecka więcej zamiejscowych niż lokalnych co nie znaczy, że ta szoska wąziutka ma znaczenie krajowe. W szczycie przez Wyszyńskiego w Bydgoszczy jeździ na Gdansk i w kierunku Inowrocławia tysiące aut z innych miast. O czym to świadczy? Trzeba zbudować obwodnicę. Nie jeszcze jeden czy dwa mosty. Obwodnicę. Most w mieście na Wyszyńskiego oblożony w znacznym stopniu tranzytem południe północ jest mostem miejskim i takim pozostanie mimo że po czterech pasach hulają zamiejscowe pojazdy. Wasz most też nie ma znaczenia krajowego bo przejeżdżają przez miasto zamiejscowi. Jest to most miejski tak samo jak mosty Wyszyńskiego.
        • t_rex77 Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 00:39
          no niestety oprócz ruchu ciężarowego pół Polski jedzie tędy nad morze.... to jest jednak jedynka i nie powiesz mi ,że nie ma obłożenia .Obwodnica w kierunku północ-południe jest ,tylko ,że ludzie i tak pchają się do Torunia.Drugi most jest niezbędny, także ze względu na ogromny ruch ludzi ,którzy po wprowadzeniu opłat na autostradzie będą tym bardziej wybierali przejazd przez Toruń....
          • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 09:58
            no trudno się nie zgodzić że tak będzie. Tyle że droga i to A jest i można nią jechać a most daje tylko możliwość ominięcia opłat. S5 nie istnieje, a ruch na 5 jest potężny i nie ma alternatywy czego doświadczacie jadąc fragmentem 5 z Nowych Marz do Torunia.

A ponadto. Pomyślmy tak. Jedzie człowiek A1 np. z Łodzi. Dojeżdża do Torunia i nagle stwierdza,że dalej pojedzie K1. Czy to jest logiczne i czy zdrowy na umyśle człowiek tak zrobi? Kto jechał K1 dziś ten i może pojedzie jutro. Cześć jednak z nich wybierze wygodną A1. Tak więc ruch K1 nie zwiększy się a zmniejszy, bo chyba nie wierzysz, że A1 będzie pusta. W niedzielę wieczorem w Gdańsku na wjazd na A1 czeka się dość długo. Co? To są jacyś dodatkowi podróżni czy ci którzy nie wybrali K5 lub K1? Nie zostali wyczarowani. Oni właśnie odciążają drogi krajowe. Tak samo odciążą tranzyt przez Toruń i inne miasta regionu. Dlatego porównywanie mostu w Toruniu z S5 i uzasadnianie tym, że jeżdżą przez Toruń zamiejscowi (tak jak w dziesiątkach innych miast w Polsce) jest niemądre i pozbawione sensu.
            • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 10:53
              Bydgoski zakompleksiencu
              1. Czy platna, obecna bezplatna wschodnia obwodnica ktora stanie sie A1 zwiekszy ruch w Toruniu
              tak/nie
              2. Czy liczba samochodow w Polsce wzrasta?
              tak/nie
              3. Czy alternatywny odcinek do A1 czyli K1 na odcinku Grudziadz-Gdansk jest pusty?
              tak/nie
              4. Czy widzisz roznice pomiedzy mostem w Toruniu a S5 w kontekscie prawnym czyli UMOZLIWIENIU przez panstwo polskie dostepu do bezplatnej drogi wzgledem platnej (w tym przypadku K1 do A1) w kontekscie ZABRANIA Toruniowi tej alternatywy ktora jest dzisiaj
              Wiec pytanie jest taki Czy rozumiesz sytuacje ze zabranie wschodniej obwodnicy drastycznie pogorszyloby i tak trudna sytuacje w Toruniu co sprawia ze most w Toruniu jest znacznie wazniejszy niz S5 (pomijam juz koszty dokumentacje i pozwolenia)?
              tak/nie
              Pytanie pomocnicze do tego punktu. Co sprawi na S5 podobne problemy w najblizszym czasie?

To sa podstawowe pytania i odpowiedzi w temacie co jest wazniejsze do budowania w kontekscie sensu oraz w kontekscie mozliwosci finansowych passtwa (choc ty uwazasz ze S5 kosztuje 300mln) oraz w kontekscie przygotowania inwestycji (S5 nie ma pozwolen i dokumentacji)
              To sa zasadnicze pytania ktore w sposob oczywisty pokazuja co powinno byc budowane.
              Most w Toruniu ma przewage,
              - wiekszy sens inwestycji bo zabrana zostanie obwodnica
              - zdecydowanie mniejsze koszty niz S5
              - most ma pozwolenie na budowe a S5 nie ma calej dokumentacji i pozwolen

• szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 12:10
                  > i wiesz doskonale dlaczego. Nie ma ważniejszej dla regionu inwestycji państwoej
                  > od S5. Most jest lokalny i taki pozostanie.

a niedawno mowiles ze miejski

Z S5 jest jak z tama w Nieszawie
                  Jak myslisz dlaczego ona nie powstala i nie bylo checi politycznej podjecia decyzji "budujemy" przez tyle lat?
                  To proste - kasa
                  Panstwowa tama spowodowalaby wziecie kasy z innych projektow. wielu waznych drogich projektow.
                  Politycy woleli zawodzic jedna grupe dosc slaba niz wiele mocnych.
                  Podobnie jest z S5, brak kasy powoduje ze rzad wyszukuje inwestycji do zdjecia z listy priorytetow. Patrza sobie i widza nieprzygotowana S5 za miliardy
                  dla politykow w takim momencie braku kasy to idealna sytuacja
                  Ty zrobiles z niej wraz z innymi glupkami powod do nienawidzenia Torunia
                  dlatego jestes oszolomem grajacym na nienawisci
                  • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 17:47
                    brak kasy powiadasz?
                    I dlatego most w Toruniu którego nie było nawet na liście awaryjnej stał się priorytetem a trasa ekspresowa potrzebna min. na Euro 2012 nie powstanie. Czyli most w Toruniu co? Zarobi i nie trzeba na niego wydawać miliarda? Ta kasa starczyłaby na zbudowanie S5 NoweMarzy -> obwodnica Bydgoszczy.
                    • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 18:09
                      > brak kasy powiadasz?

a co jest kasa?

> I dlatego most w Toruniu którego nie było nawet na liście awaryjnej stał się pr
                      > iorytetem a trasa ekspresowa potrzebna min. na Euro 2012 nie powstanie

no ile razy mam ci mowic
                      most kosztuje 10 razy mniej, dla mnie to argument ze latwiej jest zbudowac cos 10 razy tanszego, kupic cos 10 razy tanszego, jak tego nie rozumiesz to trudno
                      to 1 argument
                      drugi jest taki ze z planow spodlo od momentu podpisania umowy o Euro 2/3 inwestycji drogowych, tz 2/3 nie bedzie gotowa
                      Nie bedzie nawet A1 z torunia do Lodzi, a miala byc cala
                      Odcinek najbardziej na poludnie spadl juz 2 lata temu.
                      I co teraz powiesz, ze znowu kasa z A1 poszla na cos w Toruniu?
                      a przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie. Czy S5 ma pozwolenie na budowe.
                      Kto odpowiada ze nie ma wszystkich dokumentow na to. I czy to jest Calbecki
                      Wyjdzie ci jedno, ze sprawa jest inna niz tu klapiesz, a robisz tylko syf w relachjach miedzy miastami, bo ŁŻESZ
                      Masz prokuratora i mozesz podkablowac Calbeckiego ze przetrzymuje dokumenty.
                      a sprawe zna wasz pozalsie Boze prezydent, bo to on byl wojewoda i to on sprawe zna najlepiej. dlaczego nic nie mowisz o wojewodzie ktory to on mial moc nad kierowaniem ta inwestycja?
                      Odpowiedz brzmi. bo z Byd i teraz jest prezydentem
                      To inwestycja podlegla wojewodzie, to on nie dawal z jakiegos powodu zielonego swiatla inwestycji. dlaczego wiec nie masz pretensji do bylego wojewody?
                      • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 18:22
                        ty mówisz o całej S a ja o jednym odcinku. Most to koszt łaczny ok 1 mld złotych. eska bez żadnych przepraw to koszt podobny.

Czy S5 ma pozwolenie na budowe.

poczytaj o tym w prasie dlaczego nie ma i kto maczał w tym palce. Podpowiem, że z PO.

> To inwestycja podlegla wojewodzie, to on nie dawal z jakiegos powodu zielonego
                        > swiatla inwestycji. dlaczego wiec nie masz pretensji do bylego wojewody?

był urzędnikiem z PO i kłapał jak mu klika z torunia kazała. Teraz ma ciut wolniejszą rękę ale za to siły nie ma.

Już kiedyś pytałem. Jak to się stało z tym nagłym przeniesieniem kasy na dworce i na most? Ty twierdzisz, że panowie sobie usiedli w Warszawie i pomyśleli - eee wiecie co zbudujemy ten most w Toruniu - wydamy mniej kasiorki niz na jakąś tam ekspresówkę, po co tam jakieś eski. No i po co kasa na dworzec w Bydgoszczy damy Toruniowi. Tak? Tak było? Czy może jednak platformersi z Torunia jeździli i lobbowali. To chwalebne ale tylko w przypadku gdy chodzi o załatwienie czegoś dla miasta wyrywając z innego regionu co by świadczyło o sile województwa. Ale wy niestety wyszarpujecie miastom i obszarom własnego regionu. A to wszystkie przez pierdzieloną dwuwładzę i pazerność polityków na władzę i przypodobanie się wyborcom.
                        • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 18:49
                          heniekstar napisał:

> ty mówisz o całej S a ja o jednym odcinku. Most to koszt łaczny ok 1 mld złotyc
                          > h. eska bez żadnych przepraw to koszt podobny.

widzisz jak naginasz fakty
                          taka jest wlasnie dyskusja z toba i sie potem dziwisz inwektywom
                          jak dostalismy na most miliard to bardzo mnie to cieszy

druga sprawa jest taka, bodajze juz w tym roku wymagany jest remont Pilsudskiego, kapitalny remont ktory skutkowac bedzie zamknieciem na kilka miesiecy mostu
                          I odpowiedz jakbys byl ministrem infrastruktury ktory nie ma kasy
                          Masz noz na gardle z mostem w Toruniu za 320mln i jedna z kilku innych waznych inwestycji m in S5 jako obwodnica Byd za 1 mld
                          co wybierasz?
                          Nie masz kasy i wybierasz mniej wazna i drozsza inwestycje? Tak, S5 w kontekscie MUSOWEGO remontu mostu w Toruniu jest inwestycja mniej wazna od tego mostu.
                          Finansowo idealnie pasujaca bo tansza inwestycje latwiej upchnac w planach.
                          Pomijam juz to ze S5 nie ma wszystkich dokumentow i pozwolenia na budowe - o czym doskonale wiesz

> Już kiedyś pytałem. Jak to się stało z tym nagłym przeniesieniem kasy na dworce
                          > i na most? Ty twierdzisz, że panowie sobie usiedli w Warszawie i pomyśleli - e
                          > ee wiecie co zbudujemy ten most w Toruniu - wydamy mniej kasiorki niz na jakąś
                          > tam ekspresówkę, po co tam jakieś eski.

na poczatek w kolejnym poscie wymien mi moje tezy z ktorymi sie nie zgadzasz
                          Ja ci teraz dam kolejny argument dlaczego S5 nie zostanie wybudowana do Euro.
                          Podstawowa sprawa to rzadowi zaczelo brakowac kasy, wiec zaczal szukac oszczednosci.
                          Most w Toruniu jest 3-4 krotnie tanszy niz obwodnica Bydgoszczy. Most w toruniu ma dokumentacje i pozwolenie na budowe a S5 obwodnica nie ma.
                          Kolejnym argumentem jest to ze pewne bylo ze z cala S5 sie nie zdazy!!!!!
                          Dlatego sens jej budowy na Euro zostal zachwiany. Dokladnie to samo jest z odcinkami A1
                          Pewne odcinki na 100% wiedziano ze sie nie da wybudowac i one bardzo bardzo wyhamowaly
                          - nic sie na nich praktycznie nie robi
                          ty to uwazasz ze dzialania Calbeckiego a ja to uznaje ze bardzo rozsadne podejscie z punktu widzenia rzadu i politykow. Dla nich liczy sie przecinanie wstegi przed wyborami i przed Euro
                          Kolejne pytanie, uwazasz ze tylko wasza S5 zostala wyhamowana? Uwaszasz ze tylko Calbecki was krzywdzi, a moze Calbecki krzywdzi tez caly kraj, bo moje wiedza jest taka ze inwestycji z planow pospadalo bardzo duzo i dalej spadaja.
                          Juz A2 na pewnych odcinakch zostalo pogrzebane, juz przestali sie spieszycNo ale to pewnie Calbecki wzial kase na torunska inwestycje. To powiedz jaka, chetnie sie dowiem
                          • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 18:59
                            ale co państwo ma obchodzić remont mostu w średniej wielkości mieście w Polsce? jak ato w ogóle jest alternatywa powiedz mi bo nie rozumiem. Co to za porównanie? Ważna arteria z Wrocławia do Gdańska i lokalny most w Toruniu którym można się dostac także na k1? No przecież to nie ma żadnego porównania (pomijając mieszkańców Torunia i tu się zgodzę)..

Chłopie no pomyśl. Jakie znaczenie dla kraju ma most w Toruniu w porównaniu z S5, A2, A1 i innymi inwestycjami drogowymi pomiędzy ważnymi ośrodkami? Minimalne. Dlatego uważam, że takie inwetstycje powinny być budowane z kasy unijnej i miejskiej i nie ma innego gadania.
                            • szlachcic Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 19:10
                              > Chłopie no pomyśl. Jakie znaczenie dla kraju ma most w Toruniu w porównaniu z S
                              > 5, A2, A1 i innymi inwestycjami drogowymi pomiędzy ważnymi ośrodkami?

Most w Toruniu ma takie znaczenie dla kraju ze dla platnych tras panstwo jest zobowiazane umowami miedzynarodowymi zrobic bezplatna alternatywe
                              K1 jest jadna z wazniejszych drog w Polsce i generuje wielki ruch
                              Ten most dla miasta jest wystarczajacy, lecz drugie tyle aut jest spoza, one powoduja korki
                              dlatego panstwo zobowiazane jest pomoc
                              Co do twojej S5, nie bede sie znizal do twojego poziomu mowiac ze z gniezna mozna jechac na Torun na A1 bo dokladnie to jest tym samym co mowisz o moscie
                              No i powiedz mi, czy jest sens ladowanie 3mld zlotych jak z gniezna mozna pojechac na Torun i potem miec znacznie wygodniejsza droge
                              • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 19:18
                                No i powiedz mi, czy jest sens ladowanie 3mld zlotych jak z gniezna mozna pojechac na Torun i potem miec znacznie wygodniejsza droge

odpowiem twoim cytatem:
                                panstwo jest z
                                > obowiazane umowami miedzynarodowymi zrobic bezplatna alternatywe

popatrzyłem na mapę. K1 rzeczywiście zyska na moście. Nadal jednak uważam, że ważność tego mostu dla krajowej komunikacji w porównaniu z S5, A2 i innymi drogami jest znikoma.

co oczywiście nijak się ma do mostu bo nadal to jest ładowanie ruchu do miasta
                                  • heniekstar Re: Ile Torunia na moscie im Pilsudskiego 18.07.11, 19:32
                                    dla S5 nie ma żadnej alternatywy. Po otwarciu A1 ruch na K1 zmaleje tak jak zmalał na k1 za Nowymi Marzami. Często jeżdże to Gdańska i wiem ile aut zjeżdża z k1 na A1. To samo będzie w Toruniu. Jadąc z Łodzi pierdzieliłbym telepanie się przez pipidówki mając do dyspozycji autostradę. Na wakacje nie jeździ się codziennie i można te parę zeta zaoszczędzonych na paliwie wydać na A. Wspomnisz moje słowa. na odcinku drogi krajowej do Gdańska z Nowych M. ruch zmalał znacznie. Tiry i autokary mają inny system rozliczania za jazdę i czy jada A czy nie na tym odcinku i tak płacą.