Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu

18.10.11, 08:26
Wygląda jak ofiara z Oświęcimia, i do tego te marynarskie liny.
    • rts44 Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 08:36
      jak mógł zgodzić się na tę szkaradę konserwator zabytków i prezydent!!!to woła o pomstę do nieba!czy ci ludzie powariowali?pomniki "profesora"zemły zaśmiecają już całą Polskę.jak już Zaleski zgodził się na ten krok to powinien dać lokalizację jaknajdalej od gotyckiej starówki!to wstyd przed wszystkimi przyjezdnymi !!!
    • amkkmp Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 08:46
      Powinni zmienić wszystkie słupki hektometrowe od Górska do Włocławka na plastikowe odlewy w kształcie tego pomnika, dla upamiętnienia całej drogi Księdza Jerzego. A na trasie prowadzić wyrywkowo kontrolę bagażników, by ta narodowa tragedia nigdy się nie powtórzyła i żeby naród nie bezcześcił miejsc pamięci wożeniem kartofli czy buraków.
      • vauban Re: Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 09:51
        Potworność. Zaorać.
      • sonntag Re: Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 09:51
        "To już trzeci z serii pomników naszych wielkich rodaków na skwerze wzdłuż alei Jana Pawła II. Są tu już monumenty papieża Polaka oraz marszałka Józefa Piłsudskiego".

        Trzy pomniki, i o trzy za dużo! Do tego żaden nie ma wartości artystycznej. Skaziły przestrzeń publiczną Torunia na lata... Wielka szkoda tych miejsc, gdzie je postawiono.


    • janoszonline Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 10:35
      Szkaradztwo.
    • herbi91 Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 10:44
      A ja się pytam za co temu klesze pomnik? Bawił się w politykę z ambony, był wiele razy ostrzegany co mu grozi, a on dalej swoje. Niby ofiara komunizmu? Postawmy pomniki wszystkim ofiarom. Zaleski z przydupasami cierpi na jakąś chorobę, która polega na maniakalnym, upychaniu różnych krasnali w różnych zadupiach miasta.
      • johnny-kalesony Re: Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 18:50
        herbi91 napisał:

        > A ja się pytam za co temu klesze pomnik? Bawił się w politykę z ambony, był wie
        > le razy ostrzegany co mu grozi, a on dalej swoje.

        Typowy przykład sowieckiego myślenia ...
        Nie oceniam wartości pomnika samego w sobie.


        Pozdrawiam
        Keep Rockin'
    • alienisko Jakie ładne paskudztwo 18.10.11, 11:47
      To postać z Silent Hill, czy jakiegoś innego horroru?

      Nie wiedziałem, że tak mocno idziemy w popkulturę. Jeszcze kilka w tym klimacie i możemy śmiało zacząć reklamować Toruń jako park rozrywki dla nastoletnich Japończyków.

      Mam nadzieję, że niedługo dostawią jakiś ukryty głośnik wydający nocą "straszne" dźwięki. Będzie klimatycznie.
      • tryg.sk11 Re: Jakie ładne paskudztwo 18.10.11, 12:08
        To jest głos z zaświatów.
        • alienisko Re: Jakie ładne paskudztwo 18.10.11, 12:16
          Już wiem co to za postać. To Kane z pierwszego Obcego. Tuż po tym jak Xenomorf wyskoczył mu z klatki piersiowej!

          Hollywood pełną gębą.
      • davoo Re: Jakie ładne paskudztwo 18.10.11, 12:45
        smiech przez lzy:))

        danse macabre, liszaj na wizerunku miasta, sumieniu prezydenta i wszystkich tych, ktorzy z mocy urzedu musieli/ mogli opiniowac to martyrologiczne w najgorszym wydanu, estetycznie -szkodliwe cos. zdaje sie, ze oni maja to gdzies.
        Akcja i jej produkt slawy nie przynosi ani miastu, ani 'sprawie'- ideom, ktore jak podejrzewam przyswiecaly pomyslodawcom.

        no chyba, ze JEDYNA IDEA bylo faktycznie, o czym czytalismy niegdys- stworzenie dziela artysty wienczacego i spinajacego jego serie: "krzyz" i "dlonie".
        tyle, ze niezrozumiale jest dlaczego nasze miato ma ta fanaberie profesora spelniac

        a teraz konstruktywnie- skoro juz mleko rozlane- faktycznie park rozrywki w konwencji gothic jest super pomyslem. czy miasto na to pojdzie:)
        Moze przynajmniej posadzic pod tym rosliny pnace? czy efekt bedzie jeszcze gorszy gdy nagle ktos pod liscmi dojrzy szkielet ledwo tkanka przykryty?
        kwestia kosztow NW
        na pewno trzeba skutecznie bedzie udawac, ze tego czegos w toruniu nie ma. i to jest najsmutniejsze w sprawie
    • rts44 Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 14:47
      najgorsze przed nami!od jutra w TORUNIU będzie jeszcze jedno miejsce cmentarne.będą się paliły znicze "na okrągło" jak przed JP 2 i przed kościołem garnizonowym.gorszego gó...a toruńska trójca/zal-cał-sus/ nie mogła TORUNIOWI zafundować!! czy na taki cel powinny iść nasze podatki?
    • walburga Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 15:45
      ani to piękne ani estetyczne , jakby jakiś znak drogowy w kształcie pół nagiego faceta , pół ryby -ale to pewnie moje nic niewarte zdanie - ważne że znowu o Toruniu głośno :))
    • stefano.stefan Pobożne paskudztwo 18.10.11, 16:12
      Dotąd chyba nikt nie pokazywał obnażonego księdza. Ale co dalej? Zakłopotanym Torunianom, zwłaszcza przewodnikom grup turystycznych, można poradzić tylko jedno: mówcie, że to jest Freddie Mercury.
    • j-44 witacz 18.10.11, 18:37
      Toruń wita was....
    • ronin929 W BYtomiu już dwa lata stoi pomnik Popiełuszki 18.10.11, 21:14
      Z wyciągniętą ręką stoi jakby o coś żebrał. A postawili przy nim aż dwie kamery- chyba, by chronić przed "wyrazami miłości" mieszkańców
    • qron Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 21:26
      1) "Poza wszelką dyskusją, w Toruniu należy upamiętnić postać Jerzego Popiełuszki(...)"

      a ja bym chętnie podyskutował.. dlaczego tak łatwo po 120tys. zaleski z całbeckim wydali (jak się okazało na potworka) wystarczyłaby tablica pamiątkowa za 10tys. z datków wiernych.

      2) w dopełniaczu chyba należy odmienić POPIEŁUSZKI

      3) w końcu Toruń ma swoją syrenkę na nabrzeżu;)))
    • nizinny Ciekawe ..... 18.10.11, 22:22
      ....czy redakcja Gazety Wyborczej już zaczyna się bać hołoty jaką stworzyła ??? .....
      .....gów.o .... klecha z ambony dopraszał się tego co dostał ..... cmentarne hieny ....etc.

      ....Szanowni Państwo Redaktorstwo !!!! ....... gdy kiedyś ustawicie pomnik Kuroniowi ..... a wiem ,że takie plany też są ......ciche bo ciche ,ale są ......to Wasza hołota tak samo zwyzywa
      śp. Jacka Kuronia . Brak poszanowania bliźniego jest ..... demokratyczny i kosi równo ....
      • obraza.uczuc.religijnych Re: Ciekawe ..... 19.10.11, 08:11
        Tak tak, ty wiesz że są takie plany. A teraz załóż kaftanik i śliniak.
    • siekier35 Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 23:06
      a kiedy pomnik świętego idioty rydza?
      czyż w tym kraju nie ma już większych problemów jak pomnik nawiedzonego katabasa?!
    • ador43 Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 18.10.11, 23:08
      Watykan ma za co uznac go blogoslawionym,poswiecili go dla zlotego cielca.
    • asraz Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 19.10.11, 06:44
      Ale jaja, z polityka zrobiono męczennika za wiarę.
      Postawiono potworka.
      Gołębie do dzieła, obes@ać wampirka.
      • tryg.sk11 Re: Pomnik ks. Popiełuszko stanął w Toruniu 19.10.11, 22:05
        torun.gazeta.pl/torun/5,48723,10501285,Odsloniecie_pomnika_ks__Jerzego_Popieluszki__zdjecia_.html
Inne wątki na temat:
Pełna wersja