Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc

10.03.12, 18:50
Pan Szmak jest żałosny. Poprzyklejał jakieś byty na ścianie i jest z siebie dumny. Z daleka pachnie tandetom.
    • hecer Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 10.03.12, 19:55
      kolejny menadżer z ekipy gospodarzy... Co jeden to lepszy.

      Miasto to nie spółdzielnia. A znajomi prezydenta to nie elita menadżerska tylko elita znajomych prezydenta.

      Jeszcze parę lat i prezydent provident puści Toruń z torbami,
    • zustoformapodatku Re: Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 01:55
      "Taką nieprzychylną recenzję wystawiły Szmakowi sobotnie "Nowości" - pięknie jak GW bierze arty z Nowości :)) Fakt ostatnio Nowości piszą ciekawe arty, nie boją się, nie słodzą, nie są trybuną władzy. I dobrze, nie po to je kupuje żeby czytać PR władzy.

      Co do Pana Szmaka - ile on ma lat tzn ile brakuje mu do 65 i przejścia na emeryturę ? Bo rozumiem że jest w okresie ochronnym (i nie koniecznie mówie o tym z ustawy) :)) Z drugiej strony właśnie jak będzie miał 63 lata to go zwolnic nie będzie można i z automatu do 65 będzie musiał "pracować".

      Nie lubię gadania o pomysłch i ich realizacji, to musi być coś głębszego, z większą analizą i badaniem. Bo to przypomina sytuacje tej szkoły hebrajskiej po drugiej strony Wisły.

      Piękny pomysł, piękna wizja, ale z jakiś powodów studiuje tam garstka ludzi - a dziesiątki mln poszły w budynek.

      Na początku zbadajmy, zobaczmy w innych miastach co się robi, w wielu przypadkach kopiujmy dobre rozwiązania.

      Ile miesięcy w roku Pan Szmak jest zagranicą ? On powinien jeździć po Europie, Świecie i analizować różne trendy, przykłady.

      Zapomniałem, mamy tanie państwo, wiec Dyrektor czegoś w sumie potrzebuje zamiast badać, działać - ma siedzieć za biurkiem, bo co by opinia publiczna powiedziała o tym że za pieniądze podatników człowiek jeździ po świecie itp...

      Potrzebujemy know how ale mamy tanie państwo...

      W prywatnym biznesie podobnie, siedzą ludzie w biurkach i mało kiedy wyjadą gdzieś, aby zobaczyć świat w innym świetle...


      Panie Szmaku, było milo ale Pana czas się skończył.

      Panie Zaleski - błagam na kolanach, proszę przeprowadzić jakiś konkurs na nowego dyrektora, proszę jakiś biznesplan napisać, jakiś plan działania.
      Proszę nie brać nikogo po znajomości!

      Nie w takie miejsce, tu naprawdę potrzebne jest działanie, wiedza, know how - w inne miejsca swoich urzędów proszę bardzo, ale nie tu...

      ps Pan Szmak jest na widoku - ale takich stanowisk, postaw jak jego w administracji publicznej są tysiące...


      • pogotowie_ortograficzne Re: Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 10:17
        zustoformapodatku napisał:

        > nie koniecznie <

        Powinno być: niekoniecznie.

    • 1robert315 Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 09:25
      Zawsze był nieumem. Jest to kolejny funfel Prezia, który za niemałe pieniądze nic nie robi ... "Dobry Gospodarz" z tego Shrek'a.
    • szlachcic Re: Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 10:13
      Andrzej, nie pozwol zeby z ciebie sie nabijali. Jestes przeciez menagerem, masz wizje i wiesz wszystko lepiej. Pokaz Karczewskiemu kto tu rzadzi.
      Andrzej, czy przygotowales jakies "odsloniecia" na ten sezon turystyczny?
      Pies juz jest, osiol jest, piernikarka i przekupka sa, kot jest i smok tez.
      Jak tak mozna mowic ze ty nic nie robisz. Tak moze mowic tylko zwykly warchol i oszlom
      Slonia ci wzieli a to jest potwarz dla takich jak ty. Andrzej, za 1 slonia powinienes postawic 5 innych figurek!!!!! Ssaki sa a co z gadami Andrzej? Nie mozna dyskryminowac gadow ptakow czy owadow
      Proponuje
      krokodyl, sęp, pajak, komar i zrealizuj wreszczcie Andrzej te labedzie. Jak to moze byc Andrzej ze nie upamietniles jeszczze ptasiej grypy. To oczywiscie niedopatrzenia
      Aha Adrzej, na koncu alei zwierzatek mozna byloby postawic cos innego - np BAŁWANA
      a na powaznie
      Od poczatku pisze ze TCM w takim ksztalcie i ze Szmakiem to twor niepotrzebny
      Szmak nic nie robi a chce tylko w spokoju doleciec do emeryturki
      Efekt - chyba widzi kazdy, ze SM uciejkaja przedsiebiorcy
      Szmak i lysa pala udaja ze tego nie widza. Sam slyszalem wypowiedz Zaleskiego ktory mowil cos takiego "caly czas sa wysokie czynsze na SM wiec nie jest zle"
      cos mnie sie wydaje ze jakby Zaleskiego wyslac do ZOO to on musi byc ugryziony w dupe przez lwa aby zrozumial ze to niebezpieczne zwierze
      • hecer Re: Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 14:06
        > cos mnie sie wydaje ze jakby Zaleskiego wyslac do ZOO to on musi byc ugryziony
        > w dupe przez lwa aby zrozumial ze to niebezpieczne zwierze

        Zaleski by się odgryzł. Oskarżył lwa o zniesławienie dupy prezydenta 200 tysięcznego miasta.
        • szlachcic Re: Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 17:35
          Wracajac do tematu
          Dlaczego Zaleski EWIDENTNIE nic nie robi w sprawie efektywnosci TCM?
          Szmak, jest gwiazda PO, ale przeciez towarzysz gospodarz ich nie lubi bo nie sa klakierami
          Wiec co jest?
          Szmak jest w wieku przedemerytalnym !!!!!
          • hecer Szmak vs Zaleski 11.03.12, 20:05
            Szmak podobno odegrał dużą rolę podczas kampanii wyborczych Zaleskiego, zwłaszcza tej pierwszej, którą wygrał 1% głosów ku zgubie toruńskiego układu drogowego i finansów samorządu.

            Nawet gdyby ci panowie się poróżnili to i tak Zaleski będzie trzymał Szmaka blisko siebie w myśl zasady że przyjaciół ma się blisko a wrogów jeszcze bliżej (choć akurat Szmak to nie wróg tylko raczej kolejna szrama na wizerunku gospodarza).

            Szmak jest gospodarzem Starówki, Zaleski gospodarzem Torunia. Jaki jest tego efekt - widać.

            Różnica jest jednak taka, że pomysły Szmaka są nieszkodliwe. Nawet jeśli on niewiele robi to przynajmniej niewiele szkodzi. Z Zaleskim problem wydaje mi się dużo większy - jego pomysły, zwłaszcza drogowe, są bardzo szkodliwe dla rozwoju miasta. Bajońskie sumy wydawane są nie na rozwiązanie problemów ale na ich spiętrzenie - czego przykładem wyraźnym jest most na Wschodniej. Podobnie parking na św. Katarzyny - to nie lokalizacja wybrana przez Szmaka. A przecież ten pusty parking nie tylko nie rozwiązał problemów parkingowych na Starówce - on je pogłębił. Parkingi podrożały, żeby zapełnić pusty garaż, garaż się nie zapełnia a innych parkingów na Starówce - tam gdzie są potrzebne - wybudować nie można bo przecież ten stoi pusty. Podobnie będzie z mostem - nie rozwiąże korków na starym moście ale uniemożliwi ich rozwiązanie a kasy pójdzie na to dwa razy więcej niż na most dla Torunia, w centrum.

            Wracając do Szmaka - jego pomysły na Starówkę to cienizna. On nie jest menadżerem, nie jest partnerem. Główną rolą menadżera TCM jest współpraca z przedsiębiorcami - to nie jest typowo urzędnicza praca. Przedsiębiorca dostaje ofertę, analizuje ją pod kątem biznesowym, negocjuje. Jak ktoś ma za zadanie współpracę z biznesem to się musi nauczyć: że trzeba być miłym, że trzeba przybierać postawę otwartości, usłużności, mówić językiem akwizytora, sprzedawcy, a nie językiem oczekiwań, nie narzekać na brak współpracy, nie zwalać winę na innych ("to MZD, a to MPO, a to konserwator") tylko obiecywać rozwiązanie problemów i je rozwiązywać. Wtedy można delikatnie sugerować, dobijać targu: zmieńcie szyld a ja załatwię większy ogródek, zróbcie ładniejszy ogródek to ja wam zrobię szyld, gazetkę reklamową, akcję promocyjną, dobrą ekspozycję reklam; jak wywalicie te ohydne plakaty, reklamy, brzydkie szyldy to ja zrobię takie ładne słupy ogłoszeniowe, gdzie będziecie mogli sobie wpinać wasze reklamy, itd. Menadżer w firmie usługowej - a taką firmą powinien być TCM - to osoba, do której się dzwoni aby usłyszeć o sobie miłe słowa, usłyszeć że się jest kimś ważnym, i usłyszeć że coś zostanie załatwione. A pan Szmak woli dać kiepski popis retoryki na blogu albo grubiaństwem odpowiedzieć na uwagi Karczewskiego w swojej polemice w gazecie (pamiętam taki artykuł o gejach, paradzie miłości na Szerokiej, naszpikowany obcym mi pierwiastkiem homofobicznym o charakterystycznym powiatowym rodowodzie)

            torun.gazeta.pl/torun/1,35575,9201143,Szmak__Starowka__artysci_i_homoseksualisci.html
            To jest powiatowe, prowicjonalne stękanie z pompatyczną pretensją i elitarnymi aspiracjami. Kołtuństwo opakowane w elegancki wielkomiejski, europejski papier zapisany okrągłymi, pełnymi złośliwości, toksycznymi zdaniami.

            A teraz wyobraź sobie, że w ten sposób prowadzisz rozmowę biznesową. "Niedasię" jak mawiają w MZD.



            Prezydent Torunia: "Nie wszyscy chyba do końca rozumieją, że zwalczając Zaleskiego, zwalczają Toruń, zatrzymują go w biegu."

            Marian "bezpłatna obwodnica" Frąckiewicz: nie należy wyprowadzać wszystkich tras tranzytowych poza miasto. Przecież Toruń żyje z turystów i nie można utrudniać im wjazdu do miasta. Dzięki mostowi na wysokości ulicy Wschodniej i przeprowadzeniu nim drogi krajowej nr 15 turyści będą wjeżdżali do miasta.
            • szlachcic Re: Szmak vs Zaleski 11.03.12, 21:42
              > Różnica jest jednak taka, że pomysły Szmaka są nieszkodliwe. Nawet jeśli on nie
              > wiele robi to przynajmniej niewiele szkodzi.

              spytaj tych przedsiebiorcow co sie zwineli lub zwiajaja ze SM
              Pogadaj z przedsiebiorcami co moznaby tam zrobic
              To tylko sie wyaje ze Szmak jest nieszkodliwym urzedniczyna
              Reasumujac
              Miejsc pracy tam ubywa a spokojnie mogloby przybywac a to znaczy ze miasto nie musialoby inwestowac w zabytki za duzo bo wieksza czesc przejeliby przedsiebiorcy. Niestety ich tam sie przegania wiec ciezar bedzie spadal na miasto
              Jak dobrze by ktos policzyl kto ma biznesowa wiedze to wyjda setki miejsc pracy i miliony ciagniete z budzetu miasta rocznieczy to jest malo?
              Ja uwazam juz ze Zawal jest mniej szkodliwy. Widzisz zreszta ze on juz po 2 latach zatrybil ze abonament na parking nie moze kosztowac 300zl
              Teraz trzeba czekac kolejne 2 lata az zatrybi ze na parkingu podziemnym nie mozna stosowac polityki "rotacyjnosci" gdy parking byl calkowicie pusty a bedzie po obnizce abonamentu nadal w polowie pusty
              Polityke wymuszajaca rotascujnosc na parkingu stosuje tylko ten kto ma Stare Miasto/parking/ulice ZAWALONA autami
              Zawal ja stosowal na calkowicie pustym parkingu czym potwierdzil ze jest gospodarzem dokladnie takim samym jak Zaleski
              Za to jako tako idzie Zawalowi w temacie targowisk
              Jak Zawal zrozumie ze godzina na parkingu przy Garnizonowym musi byc troche tansza, a kolejna jeszcze tansza a nie tak jak jest teraz, jest drogo, a za godzine jeszcze drozej to do zawala nie bedzie mozna sie jakos specjalnie przyczepic i ubedzie nam cel do nabijania sie na forum
              Szmak natomiast, za cokolwiek sie wezmie to to spieprzy
              Nawet nie potrafi przygotowac akcji "weekend za polowe ceny" ktora moglaby sie zakonczyc sukcesem gdyby byla z rozmachem przygotowana
    • boczipl Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 11:57
      nie ma to jak potwierdzić oczywistą miernotę szmaka, nie mówiąc już o reszcie ekipy wstawionej po znajomości. dlaczego tylko dopiero teraz, a nie ma samym początku, kiedy też nie było już żadnych wątpliwości, co do ich "kompetencji"
    • alfred_prawdomowny Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 13:52
      Żaden Szmak czy też ktoś inny nie zatrzyma wyprowadzki ze starówki sklepów. Następna fala wyprowadzek po otwarciu kolejnych galerii.
      • boczipl Re: Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 14:17
        tak, bo jak deweloper chce postawić galerię 200m od starówki to łysy też nic nie ma do gadania, co nie, durniu? nikt nie powstrzyma inwazji galerii i wykopania np. biznes parku elana z karkosikiem. alfredzie, polecam od serce, wytrzeźwiej albo idź pucować łysinę.
        • alfred_prawdomowny Re: Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 11.03.12, 17:50
          To pisanie stanie upojenia alkoholowego i pucowaniu łysiny to z autopsji.
          Tak od serca, wstąp do klubu AA i nie pucuj łysiny.
    • poczuj_roznice Dyrektora Andrzeja Szmaka dopadła niemoc 12.03.12, 17:29
      moze Szmak swoim nieróbstwem daje do zrozumienia, że za mało zarabia i nie ma motywacji?
Pełna wersja