Dodaj do ulubionych

Sztandarowa linia nr 19 odjeżdża do lamusa

14.05.12, 21:35
Ludzie myla tu dwie zasadnicze kwestie... zarowno w konsultacjach, jak i podejsciu do nich wladzy...
a) mieszkancom bielaw naleza sie czesciej jezdzace autobusy i przez Curie- Skolodowkiej- cyz cos takiego dostana z likwidacja 19?
b) mieszkancom Rubinkowa nalezy sie swobodny dojazd do miasta jak linia 19..
O co w tym wszystkim chodzi... swobodny dojazd polega na tym, ze mam okazje wejsc do autobusu, gdy nie jest on juz "zapchany" i nie bede musial stac przy drzwiach, ktore na sile zamyka kierowca... Bo rozwiazanie jest proste.. po co TYLE LINII... mozna puscic jedna linie z Bielaw, poprzez Rubinkowo, na Bydgoskie, potem za most, poprzez Rapackiego.. i fajnie.. autobus zrealizuje sens MZK.. ale nikt nim nie bedzie jezdzil... ludzie przesiada sie do samochodow... jadac z Bielaw chce do miasta dojechac jak najszybciej (nie przez cale Rubinkowo), jadac z Rubinkowa chce wsiasc w autobus w normalnych warunkach, a nie zatloczony... tu moge sie mylic, bo moze w cudowny sposob sie tlok rozlozy, ale rozumiejac mieszkancow Bielaw, to raczej bedzie tak samo jak obecnie.. komunikacja miejska za cos dostaje dotacje... nie dla takich rozwiazan "po lebkach"
Obserwuj wątek
  • djrm Nie mieszajcie do tego oświaty. 15.05.12, 06:15
   Funkcjonowanie szkół powinno być finansowane s subwencji oświatowej przez administrację rządową, czyli przez Tuska. A ile Tusk daje na finansowanie szkół? Niewiele ponad 50%!Oświata to zadanie zlecone gminy, nie zadanie własne, i powinno być w całości finansowane przez rząd. Trudno się dziwić, że Zaleski ogranicza na przykład środki na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, żeby sfinansować między innymi oświatę. Pretensje przede wszystkim do Tuska i jego ekipy. Prezydent najwyżej mógłby zaniechać inwestycji (np. nie budować mostu) i uczynić Toruń prowincjonalnym miastem powiatowym bez żadnego zaplecza sportowego i kulturalnego, nie wspominając o infrastrukturze. Tylko że to przerabialiśmy w latach 90tych. Tylko - prócz pracownik ów oświaty, utrzymujących swoje etaty dla 10-osobowych klas - ktoś będzie zadowolony?
  • hpvntrue Rząd PO do lamusa 15.05.12, 15:22
   Komentarz jest niepełny.
   To prawda, że życie na kredyt jest piękne, ale szybko się kończy. A długi miasta będą spłacać nie tylko nasze dzieci, ale i wnuki.
   Tylko czyja to jest wina? Samorządu? Główna winę ponosi rząd Tuska, którego miasto wyręcza w budowaniu nowoczesnego państwa. Rządowi Tuska towarzyszy tylko gigantyczna propaganda sukcesu.
   Czy autor tego artykułu potrafi to dostrzec?

  • luna371 Sztandarowa linia nr 19 odjeżdża do lamusa 15.05.12, 17:53
   Chyba czegoś tu nie rozumiem. W MZK brakuje autobusów żeby dołożyć je do obsługi linii 21 i 30, ale w przetargu na obsługę linii 105 do Ostaszewa wystartowali i nagle autobusy się znalazły?! Gdzie tu logika?
   Jeszcze w kwietniu, w trakcie trwania konsultacji przecierałam oczy ze zdumienia kiedy około godziny 11, odwiedzając koleżankę mieszkająca nieopodal zajezdni autobusowej na Koniuchach, zobaczyłam autobus linii 30 zjeżdżający do zajezdni. Nie dziwię się więc, że mieszkańcy Bielaw i okolic podróżują w tłoku.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka