Dodaj do ulubionych

Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! Zaleski: ...

03.10.12, 18:59
"Nie znam firmy, która finansuje inwestycje z kredytu niższego niż 30 proc" - tylko, że każda firma z inwestycji zamierza mieć potem zwrot! Na kredyt stawia halę produkcyjną aby w niej coś produkować i zarabiać!

Poza tym jak przedsiębiorca inwestuje - wydaje to sam odpowiada za to. Ty bawiąc się w lidera "spółdzielni mieszkaniowej Toruń" zadłużasz innych a nie siebie.

Poza tym szanowny prezydencie nie ufam Tobie i osobom wokół Ciebie. Przykład: z szanownym panem Marianem targujecie kasa Z MIASTA TORUNIA dla spółdzielni MSM "na nowe okna do 4 wieżowców". Jak się +/- policzy wychodzi ponad 10 tys zł za okna per mieszkanie. Są to ceny 2x zawyżone! Można rzec, że 2mln gdzieś ma się rozpłynąć!

Budujesz na Bema - Marian ubezpieczy, Jordanki - Marian ubezpieczy, dyrektorami wszędzie są Twoi zaufani ludzie i cała reszta w dół.

Twoje "inwestycje" to miejsca pracy oraz kontrakty dla ludzi wokół Ciebie + brak zwrotu z inwestycji! Czyli budujesz miejsca do których trzeba będzie dokładać. Robisz to nie racjonalnie - w TVN24 mówisz ze z założenia do kultury się dopłaca, dzisiaj ścinasz na teatr bo nie ma kasy a chcesz kilka razy wiecej niż to czego dzisiaj brakuje wydawać na Jordanki. Skad Ci ta nowa kasa przyjdzie jak nowe duże firmy nie powstają w Toruniu!

Zamiast wydać na Jordanki - zróbcie coś aby do Torunia przychodzili tacy pracodawcy jacy znajdują się we Wrocławiu! Pojawi się 20 takich w Toruniu - budujcie Bema, kolejnych 20 - Jordanki. A nie ze nie ma perspektyw przychodowych a tylko ogromne kosztowe a chce robic nowe długi!!!

www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/695618,Najlepsze-linie-lotnicze-zatrudniaja-we-Wroclawiu
Michał opanuj się !!!

Obserwuj wątek
  • x2p Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zaleski... 03.10.12, 19:43
   Wierzę Prezydentowi że torunianie niczego nikomu nic nie są winni, że "inwestycje" Pana Prezydenta opłacą się torunianom, że prawdę mówi tylko TVToruń a nie TVN24, wierzę, że Pan Prezydent również mi wymieni okna na dźwiękoszczelne
  • pawlowo Inwestycje tak, ale "z głową" panie prezydencie! 03.10.12, 19:56
   popieram wcześniej piszących.Inwestycje tak. ale nie takie które generują koszty.Po co nam na chwilę obecną wielka sala koncertowa, skoro już nie wystarcza funduszy na bieżącą działalność teatrów czy muzeów i obcina się im już i tak niewielkie subwencje. Po co wielka hala sportowa skoro taka już jest u sąsiadów?Jest motoarena, żużlowa tylko i wyłacznie w praktyce. Po buńczucznych zapowiedziach i jednym koncercie Roda Stewarda cisza...a kibiców żużla co pokazuje obecny sezon w Toruniu ubywa....Inwestycje tak, ale robione z głową, mające na celu uatrakcyjnienie miasta dla inwestorów, przedsiębiorców, po w Toruniu gospodarcza stagnacja...jak brać przykład to z najlepszych, choćby Wrocławia
  • szlachcic Łysy propagandzista 03.10.12, 20:02
   Towarzyszu gospodarzu, pozal sie Boze skarbniczko
   Torun jest najbardziej zadluzonym miastem w Polsce i to jest fakt "gospodarzu"

   "- To 82 proc. wszystkich dochodów - wyliczała miejska skarbnik.
   Uspokaja jednak, że do dopuszczalnego wskaźnika zasłużenia na poziomie 60 proc. nie wlicza się inwestycji finansowanych z Unii Europejskiej.

   buahahahahahhaha
   skarbnik - klakier lysego

   pani skarbnik od 7 bolesci - to ze nie wlicza sie to do zadluzenia ktore gdyby przekroczylo ustawowy pulap to pomaga tylko temu ze towarzysz gospodarz nie dostal jeszcze kopa w dupe i nie wszedl tu zarzad komistaryczny
   Zadluzenie zas pozostaje na ogromnym poziomie - wg pani 82%

   Reasumujac
   Mamy potezne dlugi zagrazajace budzetowi miasta , inwestycjom i przyszlosci miasta
   a to ze czesc tego dlugu nie wlicza sie do tematu "zakazu przekraczania 60%" to ratuje tylko dupe towarzysza gospodarza - nadal bedzie mogl niestety trzepac kase jako prezydent
  • zustoformapodatku Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! Zaleski 03.10.12, 20:11
   Przykład okien pokazuje coś innego. Bo de facto nikt tych okien się nie domagał. Jak się patrzy na te wieżowce to 99,99% ludzi tam ma już nowe plastiki! Wiec de facto chcą wyrywać kilkuletnie okna i wsadzać podobne, tylko że okno 3 szybowe a nie 2. Na pewno nic lepszego nie wrzucą w tych oknach bo będą za pazerni.

   Po prostu zobaczycie ze sami mogą na tym zarobić! Oni tylko szukają takich okazji!

   W tych wieżowcach de facto mamy 1 okno + drzwi balkonowe + mikro okienko i na to wychodzi +/- 10 tys zł!!! Wysokiej klasy okno, zamówione w hurcie razem z montażem = maks 5-6 tys zł!!! Wiec widzimy ze chodzi o 4-5 tys zł na każdym mieszkaniu aby poszło gdzieś...

   I na tym polega cały socjalizm i pomaganie obywatelom! Wymyśla się programy pomocy, uszczęśliwienia ludzi ale de facto służą one do zarobienia grubych pieniędzy.

   To ich motywuje do działania, do bycia dobrymi wujkami - ten % od tego co "za darmo" dadzą "biednemu ludowi".

   Dlatego jestem wrogiem socjalizmu i biurokracji, bo kosztem zwykłych podatników generują wydumane wydatki, bezsensowne projekty i wszystko za dużo większą cene.

   ps te wszystkie duże budowle: wystarczy że miasto powie ta i ta firma powinna dostać podwykonawstwo np. na regipsy, na malowanie.

   To wszystko jest robione dla grubej kasy a nie żeby lud miał "kulturę" i gdzie sport oglądać. De facto jak się skonczą "inwestycje" to i skończy się "fun" na rządzenie...
   • pracajestwbydgoszczy zamiast bud mosty i hale, wezcie sie za bezrobocie 03.10.12, 21:46
    Co Wam po tym ze bedzie most, hala, sala koncertowa, i inne niepotrzebne inwestycje, jak 10% ludzi z Torunia jezdzi codziennie do Bydgoszczy za praca.

    Tak sie smiejecie z Bydgoszczy, a Bydgoszcz dokladnie pokazala w co nalezy inwestowac zeby byla robota (np Bydgoski Park Przemyslowy)

    Kto pozniej bedzie utrzymywal motoarene, hale sportowe, koncertowe, mosty i inne muzea??

    Wszystkiego dobrego, ale wymiencie prezydenta, bo na ekonomii to on sie nie zna w ogole.

    Powodzenia
    • facetzpomorza Re: zamiast bud mosty i hale, wezcie sie za bezro 04.10.12, 01:05
     pracajestwbydgoszczy napisał:

     > Co Wam po tym ze bedzie most, hala, sala koncertowa, i inne niepotrzebne inwest
     > ycje, jak 10% ludzi z Torunia jezdzi codziennie do Bydgoszczy za praca.
     >


     W bydgoszczy jest praca? może w zachemie ???


     > Tak sie smiejecie z Bydgoszczy...

     A ty sie nie śmiejesz z tej nadbrdziańskiej miesciny, która chiałaby byc stolyca stolyc.
    • buttheadslayer Re: zamiast bud mosty i hale, wezcie sie za bezro 04.10.12, 17:09
     pracajestwbydgoszczy napisał:

     > Co Wam po tym ze bedzie most, hala, sala koncertowa, i inne niepotrzebne inwest
     > ycje, jak 10% ludzi z Torunia jezdzi codziennie do Bydgoszczy za praca.
     >
     > Tak sie smiejecie z Bydgoszczy, a Bydgoszcz dokladnie pokazala w co nalezy inwe
     > stowac zeby byla robota (np Bydgoski Park Przemyslowy)
     >
     > Kto pozniej bedzie utrzymywal motoarene, hale sportowe, koncertowe, mosty i inn
     > e muzea??
     >
     > Wszystkiego dobrego, ale wymiencie prezydenta, bo na ekonomii to on sie nie zna
     > w ogole.
     >
     > Powodzenia

     Obawiam się, że możemy to być my. Jak łysemu niżej skończą się pomysły na dojenie kasy wówczas uda się na żebry do swojego lepeij ustosunkowanego sitwiarza pseudemarszałka. Wówczas łysy wyżej wykonana kolejny wałek i ponownie ukradnie kasę, m.in. przeznaczoną dla Bydgoszczy, żeby wspomóc popapraną wioskę i swoich przydupasów w rodzaju zaleskich. Przecież mamy na to liczne przykłady z przeszłości.
  • diego_f Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zaleski... 03.10.12, 22:18
   uffffffff, uspokoiłem się, jeśli Słońce Torunia mówi, że nie ma powodów do niepokoju, to znaczy że ich nie ma i basta!
   Proponuję tylko zapamiętać ostatni akapit dotyczący podatków i porównać bo z tym co będzie choćby za rok.
   • meliburda Szykuje się piękna katastrofa. 03.10.12, 22:47
    Bedzie naprawde niewesolo. I to juz niedlugo. Ufff, jaka szkoda... Czas wyjezdzac z Torunia?
    A poza tym, taki "drobny szczegolik" z wypowiedzi pana prezydenta i pani skarbniczki miasta: "budzet ratuja dotacje z UE..." Rety, czy to znaczy wiec, ze Europa... dorzuca sie do budzetu miasta?! Przeciez to absurd. Te dotacje sa tylko wtedy, gdy na jakas inwestycje jest wklad wlasny - tez z budzetu miasta.
    Czy ktos mi to wytlumaczy?
  • mega_faflun Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zaleski... 03.10.12, 23:01
   Wszystkie powyzsze komentarze same bzdury wiec nie warte rozprawiac sie z kazdym osobno. Super , ze Torun inwestuje i sie rozbudowuje , dlug sie splaci a my bedziemy sie cieszyc przyszla filharmonia ,nowymi drogami nowym mostem hala sportowa . Do zycia nie sama szynka jest potrzebna i jesli ktos neguje te inwestycje niech mowi za siebie i w/g swoich potrzeb a nie za ogol.
   • diego_f Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zales 03.10.12, 23:10
    mega_faflun napisał:

    > dlug sie splaci

    możesz rozwinąć ten fragment swojej wypowiedzi?
   • asfaltbagienny Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zales 04.10.12, 10:42
    mega_faflun napisał:

    > Do zycia nie sama szynka jest potrzebna i jesli ktos neguje te inwesty
    > cje niech mowi za siebie i w/g swoich potrzeb a nie za ogol.

    Zobaczymy...zobaczymy...najciekawsze będzie "głosowanie nogami"... :)))

    I nie mogę doczekać się widoku tabunów melomanów bijacych się o miejsca w filharmonii...zapewne będą takie same dantejskie sceny jak przy próbach opanowania tłumu szturmujacego regularnie CSW....
  • jurand22 Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zaleski... 03.10.12, 23:47
   i sie nie dziwie ze w toruniu w 2028 roku bedzie 80 tys m. bo kto madry to wypie... z tego zbankrutowanego miasteczka i nie ma zamiaru płacic za błedy marszałków
   • pm36.2 Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zales 04.10.12, 16:56
    Jurand22 pisze o Toruniu jako o "zbankrutowanym miasteczku" , tymczasem doszukałem się całkiem przypadkowo danych mówiacych, że w 2010 roku miastem posiadajacym największe zadłużenie rzeczywiste (czyli z uwzględnieniem dlugów spółek komunalnych) byla... Bydgoszcz- 123% długu w relacji do dochodu.Źródło- wywiad z p. Łukaszem Pokrywka (ekspertem Fundacji Kościuszki) publikowany w 39 numerze "Angory" z 30.09 tego roku.Może przez te brakujace dwa lata coś się zmieniło, ale ktoś kiedyś napisał o źdźble w oku bliźniego i belce we własnym.
    • krajanin9 Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zales 04.10.12, 22:57
     kolego, twoje dane są już nieaktualne!
     • pm36.2 Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zales 05.10.12, 20:52
      Jeśli chodzi ci o nieaktualność moich danych to wcale się nie upieram przy tym, że sa one super na czasie.Chodziło mi tylko o to, że niektórzy z tego antytoruńskiego zacietrzewienia nie zauważaja, że czasami fakty sa trochę inne niż im się wydaje.Poza tym nie mogę rozgryźć twojego wtrętu o metropolii, ale to drobiazg.
  • paroelektryczny Toruńska Szkoła Inwestycji im. Stanisława Barei 03.10.12, 23:52
   Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich słomianych inwestycjach!

   www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0&t=89s
   • frog-t Re: Toruńska Szkoła Inwestycji im. Stanisława Bar 03.10.12, 23:59
    Zaleski nawet podobny do prezesa Ochuckiego Ryszarda :)
    • paroelektryczny Re: Toruńska Szkoła Inwestycji im. Stanisława Bar 04.10.12, 00:19
     Tu pełna scena:

     www.youtube.com/watch?v=P00x0YPysJg&t=560s
  • hecer Toksyczny budżet Torunia 03.10.12, 23:54
   jeszcze dziś na moim blogu krótki wstęp do tematu, któremu należy się oczywiście kiedyś obszerniejsza analiza.

   Obiecuję jeszcze tej nocy skomentować krótko te bzdury. Marcin Plichta też wiele razy uspokojał.
   • zustoformapodatku Re: Toksyczny budżet Torunia 04.10.12, 00:56
    "Marcin Plichta też wiele razy uspokojał." - dobre, a media to drukowały... ba plus robiły z nim wywiady, właściciel Wprost nawet na swoich łamach go bronił :))

    Co do osoby która pisała że długi "się spłaci" i nie samą szynką się żyje....powiem krótko wolę dzisiaj szynkę + chleb z masłem niż samą mielonkę za 5 lat!

    Poza tym dróg itp mało kto neguje, bzdurą są inwestycje które inwestycjami nie są. Słowo inwestycja jest dla czegoś co przynosi zwrot... a nie generuje koszty... Inwestuje się żeby zarabiać a nie żeby tracić...
   • szalonyjoe00 Re: Toksyczny budżet Torunia 04.10.12, 07:55
    > jeszcze dziś na moim blogu krótki wstęp do tematu, któremu należy się oczywiści
    > e kiedyś obszerniejsza analiza.

    W przerwie między ujadaniem, może napiszesz Burku jak wydaje pieniądze Twój Pryncypał, jak np zabrał dofinansowanie Chełmnu, by zrobić w Bierzgłowie drogę, którą jego rodzice jeżdżą po zakupy. Kij tam, Chełminianie niech urywają zawieszenie, ważne, że papcio Marszałka po flaszkę do monopolu pojedzie nową drogą.

    Piszesz o marnowanej kasie na most, a ile idzie w od Marszałka na szkolenia prowadzone przez kumpli Całbusia? Zresztą kandydowaliście (Gruszczyński et consortes) ale wyborcy się na Was poznali i kopa zapodali. Ty to pewnie stałeś z tą śmieszną tablica "podziękuj Gospodarzowi za korki"

  • emar22 Spokojnie, Zaleski odchodzi do Lekarzy na Ordynato 04.10.12, 09:46
   ten serial ma mieć 3000 odcinków...
  • emar22 a co z wjazdem na Autostradę w Czerniewicach? 04.10.12, 09:47
   bedzie nie bedzie? pan prezydent wiom?
  • ziemba6 Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! Zaleski 04.10.12, 12:55
   Zgodnie z wieloletnim budżetem naszego miasta prezydent w 2013 roku zamierza zadłużyć miasto o kolejne 158 mln, a w 2014 roku o dodatkowe 139 mln. Jesli zrealizuje swoj Wielki Plan 1 stycznia 2015 roku zostaniemy z zadluzeniem ok. 1 mld 140 mln. Mozemy wtedy zapomniec o kolejnych dofinansowaniach z UE i jakichkolwiek inwestycjach na dziesieciolecia, bo bedziemy splacac i utrzymywac pomniki typu: hala sportowa, hala widowiskowa, CSW, Motoarena etc. Czy naprawdę nikt nie może powstrzymać tej spirali długu?
   • alienisko Słyszałeś mieszkańców w TVN 04.10.12, 13:12
    Dobrze im się mieszka, miasto inwestuje, jest fajnie, nie czują i nie widzą długów, a jak miasto splajtuje, to niech spłacają ci, którzy do tego doprowadzili.

    Więc, że tak powiem, na torunian nie licz.
   • paroelektryczny Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! Zaleski 04.10.12, 13:14
    Na powstrzymywanie jest już trochę za późno. Dług już teraz jest gigantyczny. Gdzie była opozycja jak miasto się zadłużało? Gdzie jest teraz? I gdzie będzie chciała być po następnych wyborach? :)

    Ciekawe czy magistrat ma badania jak zadłużenie miasta długoterminowo wpływa na lokalną gospodarkę i klimat inwestycyjny (tych prawdziwych inwestycji a nie słomianych).
    • jaz0n Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! Zaleski 04.10.12, 13:41
     To w Toruniu jest jakas 'opozycja'? Na pewno nie w Radzie Miasta- chyba ze jedynym kryterium tutaj jest oficjalna nieobecnośc w koalicji rządzącej.
   • buttheadslayer Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! Zaleski 04.10.12, 17:25
    ziemba6 napisała:

    > Zgodnie z wieloletnim budżetem naszego miasta prezydent w 2013 roku zamierza za
    > dłużyć miasto o kolejne 158 mln, a w 2014 roku o dodatkowe 139 mln. Jesli zreal
    > izuje swoj Wielki Plan 1 stycznia 2015 roku zostaniemy z zadluzeniem ok. 1 mld
    > 140 mln. Mozemy wtedy zapomniec o kolejnych dofinansowaniach z UE i jakichkolw
    > iek inwestycjach na dziesieciolecia, bo bedziemy splacac i utrzymywac pomniki t
    > ypu: hala sportowa, hala widowiskowa, CSW, Motoarena etc. Czy naprawdę nikt nie
    > może powstrzymać tej spirali długu?

    Oczywiście, jest taki ktoś i zresztą już niebawem: komisarz
  • 1andre2 Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zaleski... 04.10.12, 14:46
   Odchodzący poprzedni skarbnik Pan T powiedział że przekazuje urząd i finanse miast w dobrej kondycji czyżby obecni następcy tak szybko pogrążyli miasto.
   Pani prezydencie wydając pieniądze miejskie - publiczne, niech Pan pomyśli przez chwilę że to są Pana pieniądze że będzie Pan musiał je w przyszłości w kasie uzupełnić.
  • ed-59 Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zaleski... 04.10.12, 17:13
   Finansowanie fanaberii ojca Rydzyka kosztuje a to linia tramwajowa do uczelni Rydzyka a to pomoc przy budowie kościoła czy słynnej geotermi.Tylko dlaczego finansowanie Rydzyka odbywa się z pieniędzy podatników zaspakajanie zachcianek Rydzyka naprawdę jest drogie.Czy te miasto nie ma już na co wydawać pieniędzy
   • zustoformapodatku Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zales 05.10.12, 00:05
    Przecież Rydzyk wszystko za składki buduje! Na geotermie nic nie dostał, choć wokół ludzie dostawali na takie same projekty!

    Tramwaju nie ma i Rydzyk się go nie domaga! Wiec nie róbcie mu czarnego PR!

  • krajanin9 Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zaleski... 04.10.12, 23:00
   Bardzo mi was jest żal, Toruńczycy-bankruci!
   • szczekoblaszachowiec Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zales 04.10.12, 23:27
    > Bardzo mi was jest żal, Toruńczycy-bankruci!

    Niepotrzebnie, ja na twoim miejscu martwiłbym sie spalarnią śmieci.


    --
    Najwieksza atrakacja Bydgoszczy ? ... wycieczka do Torunia !
    • naubyd Re: Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zales 05.10.12, 21:43
     :) spalarnia? To truciciel i znacznie ograniczy możliwości miasta. Możemy także przez nią zbankrutować. Mnie to nie cieszy. Tak samo nie cieszy mnie to, że Toruń stoi nad przepaścią choć ładny z niego traktorek.
  • asiamierz Spoko, straż miejska - walczy o 50zł w sądzie! 05.10.12, 20:48
   Sam zobacz Magazyn Ekspresu Reporterów i toruńską straż www.youtube.com/watch?v=1dOZ9bHLHCA&feature=player_embedded
  • kizesbydg Spokojnie, to tylko dług: 728 mln zł! A Zaleski... 09.10.12, 16:35
   Od moich znajomych i z oglądanych sąd ulicznych wynika, że 90% torunian twierdzi że to ich nie dotyczy. Że 4300zł długu na jednego obywatela miasta to nie ich problem! Obawiam się że przez kolejne 15-20 lat bardzo to odczujecie, więc proponuję już teraz zmienić zdanie i szykować kasę na spłatę górnolotnych marzeń waszego Shreka, którego marzeniem jest by Toruń stał się pępkiem świata! Zejdźcie na ziemię, budujcie i rozwijajcie się na miarę swoich możliwości!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka