Dodaj do ulubionych

Marsz Pamięci 6 kwietnia - relacja

07.04.13, 11:56
Wczoraj miał miejsce marsz Pamięci a potem przemowa Pana Dariusza Fedorowicza nad grobem Jego Brata. Każdy kto mieni się Polakiem powinien jej wysłuchać a potem dopiero komentować. Jeśli tego nie uczyni a skomentuje jest zwykłym trollem. Marsz Pamięci
Obserwuj wątek
  • naubyd Re: Marsz Pamięci 6 kwietnia - relacja 07.04.13, 13:24
   Nie wysłuchałem. Mam gdzieś co mówi brat ofiary smoleńskiej. Mogę? Jestem Polakiem czy Tobie i pisiorkom się to podoba czy nie. Możesz streścić? Mówi o zamachu i morderstwie? Mam nadzieję, że nie.
   --
   postawmy sprawy z głowy na nogi
   Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
   • naubyd Re: Marsz Pamięci 6 kwietnia - relacja 07.04.13, 19:03
    no pisiorstwem leci na odległość szczególnie we fragmentach o prawdziwych Polakach. Brakuje mi tylko bełkotu o prawdzie.
    --
    postawmy sprawy z głowy na nogi
    Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
  • jot9 Wysłuchałem. 07.04.13, 20:07
   Wysłuchałem. Przemówienie wpisuje się w antypolską działalność pana Macierewicza. Rozumiem emocje, choć przykre to jest.

   Już na wstępie Pan Fedorowicz raczy zauważyć, że polecieli tam oddać hołd. Szkoda, że nie zauważa, ze część udała się tam aby rozpocząć kampanię prezydencką. Żeby oddać hołd nie trzeba się śpieszyć z lądowaniem, co innego z kampanią polityczną na którą telewizja wyznaczyła okienko transmisyjne.

   3:44 Brat Pana Fedorowicza oddał życie w imię prawdy? Ja bym powiedział, że oddał je tak jak wielu innych Polaków - w wyniku tragicznego wypadku, do którego w tym konkretnym przypadku przyczyniło się wiele okoliczności, w tym także błędy ludzkie.

   4:05 Przyczyny ich śmierci nie są wyjaśnione? Ależ są, szkoda tylko, że taki posłuch daje się ludziom, którzy próbują wykorzystać tę tragedię dla własnych politycznych celów.

   6:12 "odziera się ich z godności". Śmierć "w wypadku" zawsze odziera z jakiejś części godności ale tu już próbuje się wpisywać ich życie w polityczne rozgrywki, dalej będzie jeszcze bardziej.

   7:00 "dr Lasek odmówił udziału w konferencji naukowej z naukowcami niezależnymi, którzy dochodzą do prawdy". Jesli ta "prawda" jest niezależna od faktów i obowiązujących zasad fizyki to wcale się mu nie dziwię. Trudno się dyskutuje z przekonanymi o swojej wyższości fachowcami od lania betonu, chyba żeby o makiecie Tupolewa, którą odlano w sanktuarium w Kałkowie-Godowie - z betonu właśnie.

   8:00 "nie doczekalismy się rzetelnego wyjaśnienia". To proste choć przykre stwierdzenie, że jak ktoś nie chce przyjąć faktów do wiadomości, to nie przyjmie.

   8:20 o to jest interesujące "finansowane przez Moskwę filmy" - no i wreszcie usłyszelismy (od brata tłumacza języka rosyjskiego) kto finansował te liczne filmy próbujące zamydlić nam oczy. Film Gargasowej to ostatni z serii, już 5 ich chyba zrobiono, każdy pomija istotne fakty a eksponuje informacje, nie pasujące do tego feralnego zdarzenia.

   9:00 insynuacja, że nie jesteśmy suwerennym państwem - komu ona ma służyć, można się domyślić, to język Macierewicza i Kaczyńskiego, którzy "mają dowody" ale jakoś nie ujawnili żadnego.

   9:10 Ponoć głównych dowodów nie ma. Ale główne dowody są - przede wszystkim najważniejsza z czarnych skrzynek (ta zainstalowana przez Polaków), która od razu została zabrana do Polski a taśmy z pozostałych zostały szybko skopiowane, są ponadto zeznania świadków, zdjęcia terenowe (ukazujące linię cięcia końcówek drzew zaczynająca się sporo przed feralną brzozą i obszar rozrzutu szczątków skoncentrowany za nią), wyniki autopsji zwłok i wreszczie sam wrak, którego nie trzeba mieć na miejscu, żeby stwierdzić, że nie ma na nim zniszczeń dekompresyjnych charakterystycznych dla eksplozji ładunków wybuchowych. Naprawdę nie wiem, czego brakuje Panu Fedorowiczowi z wyjątkiem spokojnego przyjęcia faktów - rozumiem emocje, ale jesli chce się nazywać patriotą to nie powinien ze względu na śmierć brata przykładać ręki do niszczenia Polski od środka.
   • jaz0n Re: Wysłuchałem. 07.04.13, 20:26
    Dziekuje za streszczenie- widzę ze absolutnie nie mam czego żałowac- to same paranoiczne bredzenie sekty św. wraka co zwykle. Współczuje rodzinom ofiar straty, ale nikt nie powinien pozwalac żeby żal przysłonił mu rozsądek, ani dawac się wodzić za nos kreaturom pokroju Maciarewicza czy wodza z tabletem...
    • naubyd Re: Wysłuchałem. 07.04.13, 21:38
     ja także dziękuję za streszczenie. W sumie się nie pomyliłem w przewidywaniach o czym bredził ten pan.
     Jest jeden sposób. Media powinny całkowicie olać wystąpienia Macierewiczopodobnych. Szkodzą nie tylko Polsce ale robią wodę z mózgów moherom jeszcze bardziej niż radyjo.
     Dobrze napisałeś Jazon
     --
     postawmy sprawy z głowy na nogi
     Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka