Dodaj do ulubionych

remont na Okęciu-wrzesień

09.02.10, 17:18
Może wiecie cos na ten temat?Mam zarezerwowany wyjazd na Sycylię-wylot 4
września? i to sobota... będziemy startować z innego lotniska ?
Obserwuj wątek
      • Gość: Doty Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: *.devs.futuro.pl 10.02.10, 08:48
        Podaje za TVN 24:

"Zapowiadany remont na Okęciu będzie krótszy niż wcześniej
        przewidywano. Lotnisko będzie zamknięte przez pierwszy weekend
        września i dwie pozostałe soboty. Wszystko przez protesty
        przewoźników.

Okęcie zamknięte? Mniejsze lotniska zacierają ręce

Kto cieszy się z planowych remontów Okęcia? Lotnisko w Łodzi. Port
        liczy na przejęcie pasa...
        więcej»PPL porozumie się z liniami lotniczymi w przyszłym tygodniu.
        W tej chwili przedstawiane są im plany skrócenia czasu zamknięcia
        lotniska.

- Będzie to pewna kompilacja naszej propozycji i linii lotniczych.
        Remont skrzyżowania musi się odbyć, więc przewoźnicy będą musieli
        przetransportować swoich pasażerów na inne lotniska - komentuje
        dyrektor PPL.

Miały być trzy weekendy

Do tej pory rozważane było zamknięcie Okęcia na trzy wrześniowe
        weekendy. Jednak ta propozycja nie spodobała się przewoźnikom.
        Wszystko dlatego, że we wrześniu jest bardzo duży ruch turystyczny.
        Jak podaje "Życie Warszawy", przewoźnicy obliczyli, że w takiej
        sytuacji musieliby odwołać ok. 1,2 tys. rejsów i pogodzić się z
        utratą 60-70 tys. pasażerów

Powodem planowanego zamknięcia portu jest konieczność remontu tzw.
        krzyżówki dwóch dróg startowych lotniska. W związku z tym samoloty
        nie będą mogły tam ani startować, ani lądować.

Wiadmosc z dnia 4 lutego 2010.

Pozdrawiam>
        • Gość: Doty Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: *.devs.futuro.pl 12.02.10, 09:39
          Zgodnie z przyjętym harmonogramem skrzyżowanie na Lotnisku Chopina w
          Warszawie wyłączone będzie z użytkowania w następujących terminach:

- 03.09.2010 od godz. 23:30 do 06.09.2010 do godz. 5:00 (2 dni*)
          - 10.09.2010 od godz. 23:30 do 12.09.2010 do godz. 8:00 (1 dzień*)
          - 17.09.2010 od godz. 23:30 do 19.09.2010 do godz. 8:00 (1 dzień*)
          *wraz z poprzedzającymi i następującymi nocami
          • kudlata13 Re: remont na Okęciu-wrzesień 12.02.10, 13:32
            dzięki wszystkim za info-poczekam teraz na decyzję przewożnika Cebntralwings lub
            Alitalia-no i biura podróży "powszechnie szanowanej " Triady :)) -ciekawe czy
            będę starować z Łodzi czy innego lotniska (osobiście wolałabym Rzeszów-dla mnie
            taka sama odległość jak do Warszawy)Ciekawe czy biura podróży pokryją różnicę w
            kosztach dojazdu do lotnisk po zmianach? jakoś wątpię...
            • Gość: frequentflyer Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: 80.241.133.* 12.02.10, 14:31
              kudlata13 napisała:

> dzięki wszystkim za info-poczekam teraz na decyzję przewożnika Cebntralwings lu
              > b
              > Alitalia-no i biura podróży "powszechnie szanowanej " Triady :)) -ciekawe czy
              > będę starować z Łodzi czy innego lotniska (osobiście wolałabym Rzeszów-dla mnie
              > taka sama odległość jak do Warszawy)Ciekawe czy biura podróży pokryją różnicę w
              > kosztach dojazdu do lotnisk po zmianach? jakoś wątpię..

a jak byś w wyniku zmiany miała bliżej do nowego lotniska, oddałabyś
              zaoszczędzone dudki biuru? jakoś wątpię, choć zgodnie z Twoim tokiem tzw.
              rozumowania ...
              • kudlata13 Re: remont na Okęciu-wrzesień 12.02.10, 19:30
                niestety nie mam lotniska bliżej niż WARSZAWA więc przekracza to moje możliwości
                percepcji:) chodziło mi o to, że następuje zmiana warunków umowy jaką podpisałam
                z biurem podróży -dodam zmiana dla mnie niekorzystna
                swoja drogą-mam nadzieję, że biura podróży nie będą odwoływać imprez z powodu
                remontu na Okęciu, bałagan organizacyjny powstanie na pewno.
                  • Gość: Janusz Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: *.aster.pl 25.02.10, 00:34
                    kudlata13 napisała:

> podbijam temat-może sa jakieś niusy-jakie lotnisko zastąpi Okęcie na czas
                    > remontu pasa?

Wszystko zależy od tego jak linia lotnicza dogada się z biurem podróży. Nie ma
                    czegoś takiego jak przejęcie przez jedno lotnisko wszystkich operacji lotniczych
                    za Okęcie.

Część biur nie zgadza się na chwilowe "przenosiny" operacji np. do Łodzi i
                    negocjują zmiany dni startów i lądowań u podwykonawcy, czyli linii lotniczej.
                    Centralwings o którym piszesz wyżej nie istnieje od czerwca ubiegłego roku więc
                    spytaj triady, z kim lecisz. To biuro ma cię poinformować skąd lecisz bo im
                    zapłaciłaś za wakacje a nie forum.
                    • jot.be Re: remont na Okęciu-wrzesień 25.02.10, 13:16

> Centralwings o którym piszesz wyżej nie istnieje od czerwca ubiegłego roku więc
                      > spytaj triady, z kim lecisz. To biuro ma cię poinformować skąd

Z tzw. LOT Charters - jeden pies.
                      In plus - zamiast starych 737 Boeingów Centralwingsa podstawiają czasem rejsowe
                      samoloty LOT-u.
                      Trochę więcej miejsca na nogi.

Pozdr
                      • Gość: Janusz Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: *.aster.pl 25.02.10, 19:23
                        jot.be napisał:

> In plus - zamiast starych 737 Boeingów Centralwingsa podstawiają czasem rejsowe
                        > samoloty LOT-u.

Samoloty LOT Charters to te same, zajechane maszyny którymi latał C0, tylko może
                        z zewnątrz trochę podmalowane. Miejsca na nogi tyle samo. Nikt nie przestawiał
                        foteli. Do rejsowych (zwykle Embraerów) cała wycieczka czarterowa się nie
                        zmieści, nie ma bata...
                        • jot.be Re: remont na Okęciu-wrzesień 26.02.10, 10:19
                          LOT Charters tak.
                          Ale LOT ma też rejsowe 737 przecież.
                          Trzy tygodnie temu takim leciałem do Egiptu.
                          Tym pomalowanym na złoto zresztą.
                          A nawet dwoma :o). Bo jeden wrócił po półtorej godzinie
                          lotu zawrócił do Warszawy z powodu usterki klimy.
                          Też "regularny" LOT-owski.
                          Powrót był już ex-Centralwingsowym.

Pozdr
                          • Gość: monhann2 Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: *.ica.net 04.03.10, 17:26
                            Tez mnie ciekawi ten temat, bo mamy wykupione bilety na 3 wrzesnia
                            na trasie Toronto-Warszawa i potem powrot 12 wrzesnia. Na razie nie
                            rozmawialam jeszcze z biurem podrozy, gdyz dopiero dzis dowiedzialam
                            sie o remoncie lotniska. Mamy takze rezerwacje hotelu, ktora nie
                            moze byc w zadnym razie zmieniona, inaczej poniesiemy 100% kosztow.
                            Czy ktos moze wie cos wiecej?
                    • kudlata13 Re: remont na Okęciu-wrzesień 09.03.10, 19:28
                      no nie jestem na bieżąco nie wiedziałam, że Centralwings już nie
                      istnieje!Kontaktowałam się z Triadą ale jeszcze nie podjęto żadnych decyzji-mam
                      nadzieję,że imprezy za którą juz zapłaciłam zaliczkę nie odwołają bo nie chcę
                      szukać innej oferty. NIe bardzo też bym chciała zmiany lotniska-najbardziej
                      pasowała by mi zmiana terminu wyloty-np. z soboty 04.09 na dzień wcześniej ale
                      nie wiem czy to realne
                      • monhann2 Re: remont na Okęciu-wrzesień 16.03.10, 16:41
                        Rozmawialam z LOT-em i powiedziano mi, ze lotnisko w Lodzi
                        ewentualnie przejmie wszystkie loty, ktore maja sie odbyc w tych
                        dniach. Pisze "ewentualnie", gdyz ponoc przewoznicy sa z tego bardzo
                        niezadowoleni i byc moze remont sie w ogole nie odbedzie w tym
                        terminie, albo zostanie maksymalnie przyspieszony. Pani tez mi
                        powiedziala, ze jest za wczesnie aby przebukowywac bilety lub
                        zawiadamiac podroznych o zmianach.
                        • kudlata13 Re: remont na Okęciu-wrzesień 16.03.10, 17:19
                          nareszcie jakieś konkretne informacje-dzięki monhann2!co prawda na stronie
                          Okęcia jest komunikat o remoncie ale oby przesunęli terminy!No to na razie
                          poczekam spokojnie a za jakiś czas uderzę znów do Triady
                          • monhann2 Re: remont na Okęciu-wrzesień 18.03.10, 16:18
                            Nie ma za co:) Postaram sie aby byc na biezaco i podciagne ten watek
                            do gory co jakis czas. Jak sie zagapie czy cos, to czy moglabys
                            Kudlata zrobic to samo? Nie wiem czy akurat przesuna remont na
                            pozniej. Z tego co mi ta pani z LOT-u powiedziala, to raczej
                            przyspiesza wiec pewnie, jesli sie w ogole odbedzie, to zrobia to
                            szybciej i zamiast sie babrac przez trzy weekendy skoncza w pierwszy
                            weekend. Czyli mnie i Ciebie Kudlata i tak to nie urzadza. No ale
                            spoko. Jest jeszcze duzo czasu i ja osobiscie to juz sie pogodzilam
                            z tym, ze mialabym ladowac w Lodzi. Dojazd z Lodzi do Wawy nie
                            zajmie mi calego dnia. Zobaczymy;)
                            • kudlata13 Re: remont na Okęciu-wrzesień 22.03.10, 19:13
                              ja też się postaram pociągnąć ten wątek:) ja mam informacje z Triady, że może
                              wylot będzie z Katowic co by mnie trochę wkurzyło bo mam 400km -10 godz podróż
                              na lotnisko potem 2.5 godz lotu!jest nikła nadzieja na inny termin
                              remontu-nadzieja matką głupich!:)mam tu ciekawy artykuł
                              www.zw.com.pl/artykul/244834,458228_Pol_pasa__szybkie_ladowanie.html
                                  • kudlata13 Re: remont na Okęciu-wrzesień 27.03.10, 14:45
                                    mam nadzieję,że istnieje opcja rezygnacji-sama się zastanawiam czy nie
                                    zrezygnować i szukać last minute. Triada ma tzw okaz czyli możliwość rezygnacji
                                    bez ponoszenia kosztów-potrącają wartość tego okazu czyli po 150zł od osoby.
                                    Koleżance Triada zmieniła dzień wylotu skracając w ten sposób wyjazd o jeden
                                    dzień i w takim przypadku trzeba podpisać zgodę na zmianę warunków umowy lub
                                    rezygnuje się bez ponoszenia kosztów.Nie wiem czy zmiana spowodowana remontem
                                    lotniska czyli niezależna od biura podróży też będzie tak traktowana.
                              • monhann2 Re: remont na Okęciu-wrzesień 26.03.10, 17:57
                                ja mam informacje z Triady, że może
                                > wylot będzie z Katowic co by mnie trochę wkurzyło bo mam 400km -10
                                godz podróż

Zastanawiam sie czy jesli rzeczywiscie byloby to tak zorganizowane,
                                ze w Twoim przypadku wylot jest z Katowic, to czy linie lotnicze nie
                                powinny zapewnic przelotu z Wawy (z lotniska krajowego, ktore jest
                                czynne, czyz nie?) wlasnie do Katowic, czy tez Krakowa czy innego,
                                dalej polozonego miasta? Moze sie dowiedz o to Kudlata? Czemu masz
                                sie tluc 10 godzin skoro pierwotny Twoj cel byl aby wyleciec
                                komfortowo z Wawy???
                                • kudlata13 Re: remont na Okęciu-wrzesień 27.03.10, 14:38
                                  wątpię żeby istniała taka opcja- to by podniosło znacznie koszt całej
                                  imprezy-dwa loty w każdą stronę, opłaty lotniskowe itp.Myślę, że jeżeli zapewnią
                                  dojazd z Warszawy do innego lotniska to będzie już dużo ze strony Triady.
                                • Gość: Rachela Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: *.aster.pl 27.03.10, 15:40
                                  monhann2 napisała:

> Zastanawiam sie czy jesli rzeczywiscie byloby to tak zorganizowane,
                                  > ze w Twoim przypadku wylot jest z Katowic, to czy linie lotnicze nie
                                  > powinny zapewnic przelotu z Wawy (z lotniska krajowego, ktore jest
                                  > czynne, czyz nie?) wlasnie do Katowic, czy tez Krakowa czy innego,
                                  > dalej polozonego miasta?

jakie lotnisko krajowe??? od paru lat nie ma już czegoś takiego.
                                  pas i pod loty "krajowe" i pod loty "zagraniczne" jest przecież ten sam... ;)
                                  • monhann2 Re: remont na Okęciu-wrzesień 27.03.10, 21:33
                                    Tak naprawde to nie wiedzialam, ze nie ma juz lotniska
                                    krajowego!!!!! Kiedys byly dwa, nie wiedzialam, ze zlikwidowane
                                    zostalo to krajowe na Okeciu. Zakladalam, ze jest stad te moje
                                    dywagacje, a w kraju nie mieszkam juz bardzo dlugo....
                                    • Gość: Rachela Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: *.aster.pl 27.03.10, 21:52
                                      monhann2: w takim razie zapraszamy do WAW! pozmieniało nam się trochę. na lepsze :)

dla ścisłości - krajówkę i rejsówkę wchłonął nowy T2. czartery i tanie linie
                                      latają z T1 (dawnego "zagranicznego" w odcieniu lila). ale i tak jakkolwiek by
                                      nie było, to wszystkie samoloty korzystają/korzystały z tej samej krzyżówki
                                      dwóch pasów, nie ma podziału w tej kwestii.
                                      • monhann2 Re: remont na Okęciu-wrzesień 29.03.10, 01:49
                                        No dzieki Rachela, bede w Wawie we wrzesniu, mam nadzieje, jesli ten
                                        remont lotniska za bardzo mi planow nie pokomplikuje:))) Ostani raz
                                        bylam w Wawie w 2003 roku a wyjechalam na stale w.... 87! Na pewno
                                        sporo sie zmienilo;)

Wiesz, to smieszne ale nawet moja mama, ktora mieszka w Wawie i
                                        ktora sporo lata (za granice) nic nie wiedziala, ze nie ma juz
                                        lotniska krajowego! Czy kiedys, kiedy bylo jeszcze to krajowe,
                                        korzystalo z tych samych pasow, czy mialo swoje?
                                        • Gość: Rachela Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: *.aster.pl 06.04.10, 19:06
                                          monhann2 napisała:

> Czy kiedys, kiedy bylo jeszcze to krajowe,
                                          > korzystalo z tych samych pasow, czy mialo swoje?

a jak myślisz? :)
                                          co ma pas do lotniska krajowego i zagranicznego? jemu jest obojętne, czy ludzie
                                          z niego startujący lecą do Gdańska czy do Chicago.

pas ma się do samolotu i potrzebnego mu rozbiegu. rejsy krajowe mogą być
                                          przecież obsługiwane i przez duże maszyny, kiedy samolot robi rotację przez
                                          jakiś port krajowy dalej za granicę.

tu jest wszystko o historii Okęcia:
                                          pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Warszawa-Ok%C4%99cie i o
                                          nieistniejącej już od 2 lat krajówce.
                                      • af-bcn nikt - nic - nie - wie 06.04.10, 17:02
                                        podbijam (DZięki K13 za wskazanie problemu)
                                        Wydawać by się mogło ze w XXI wiku możnaby to rozwiązać
                                        organizacyjnie ...
                                        byłem na Okęciu w ostatnim tygodniu marca i tak przy okazji zapytałem
                                        w punkcie info czy coś wiadomo -
                                        i miałem wrażenie że spowodowało to nerwowość pani -
                                        powiedziała że na razie wiadomo tylko że lotnisko będzie zamknięte i
                                        że władcy miasta nie przekazali innych informacji,
                                        to nie jej wina ...

----------
                                        pozdrawiam
                                        A.
                                          • Gość: jozefa1 Re: nikt - nic - nie - wie IP: *.aster.pl 07.04.10, 17:23
                                            Otrzymałam odpowiedź Triady na moje oficjalne pismo, z której ....nic nie wynika-piszą że wynegocjowali skrócenie zamknięcia lotniska-a co mi z tego jak mam lecieć 4 września? Piszą, że prowadzą negocjacje i mnie powiadomią-ale kiedy?? Pismo jest tak napisane,że nie odnosi się do konkretnej rezerwacji,zostało rozesłane do wszystkich w tej samej formie i w związku z tym nie zawiera konkretnej odpowiedzi.
                                            • monhann2 Re: nikt - nic - nie - wie 08.04.10, 16:55
                                              Gość portalu: jozefa1 napisał(a):
                                              Piszą, że prowadzą negocjacje i mnie powiadomią-ale kiedy??

Tez mnie to interesuje, kiedy? Spytalam w Lot-cie, bo nie chce byc
                                              postawiona przed faktem dokonanym, ze lece np do Krakowa, a z tamtad
                                              bede sie pol dnia tarabanic autobusem do Wawy!!! Dla mnie taka opcja
                                              nie wchodzi raczej w gre. Pani w LOT-ie powiedziala, ze jeszcze nic
                                              nie wiadomo ale najprawdopodobniej pasazerowie zostana powiadomieni
                                              na ok 2 tygodnie przed. Poczekam jeszcze do lipca i znow zaczne ich
                                              nachodzic, co by miec czas aby poczynic odpowiednie kroki itd
                                              Lece z Toronto 3 wrzesnia jedynie na 8 dni i nie mam zamiaru tracic
                                              lacznie jednego dnia na transfery z/do lotniska. Nie taki byl moj
                                              plan kiedy kupowalam bilet lotniczy w lutym.
                                                  • monhann2 Re: nikt - nic - nie - wie 13.04.10, 19:52
                                                    Dzis sie dowiedzialam, ze moj lot z Toronto do Wawy 3 wrzesnia
                                                    zostal odwolany. Przebukowali go nam na 2 wrzesnia (przylot do Wawy
                                                    3 wrzesnia rano, lotnisko zamykaja dopiero o 23.30) Musialam
                                                    zarezerwowac i zaplacic dodatkowa noc w hotelu i teraz bede sie
                                                    starac aby LOT mi to pokryl.
                                                  • monhann2 Re: Monhann2 16.04.10, 15:05
                                                    Zaraz po informacji, ze lotnisko bedzie zamkniete, ktora to dotarla
                                                    do mnie jeszcze w lutym, rozmawialam z LOT-em i obiecywali, ze
                                                    jakiekolwiek zmiany w moim itinerary nie beda mnie nic kosztowac.
                                                    Tak ze zobaczymy, na razie czekam na pania z dzialu reklamacji w
                                                    biurze LOT-u w Toronto az wroci z wakacji. chce przy tym nadmienic,
                                                    ze suma, ktora zaplacilam za te jedna dodatkowa noc w hotelu nie
                                                    jest zwalajaca z nog, chodzi mi jedynie o pryncypia.
                                                  • Gość: frequentflyer Re: Monhann2 IP: *.chello.pl 29.04.10, 23:29
                                                    Cancellation
                                                    Financial compensation is due unless you were
                                                    informed 14 days before the fl ight, or you were
                                                    rerouted close to your original times, or the airline
                                                    can prove that the cancellation was caused by
                                                    extraordinary circumstances.

Zatem możesz zapomnieć o refundacjach - masz prawo tylko do zmiany dat bez
                                                    dopłat, które należałyby się, gdyby zmiana następowała na Twoje życzenie. Tu się
                                                    nie należą bo i wyprzedzenie wystarczające, i okoliczności na które linia nie ma
                                                    wpływu.
                                                  • monhann2 Re: Monhann2 30.04.10, 16:13
                                                    Wszystko ok tylko nie rozumiem dlaczego LOT dalej w lutym sprzedawal
                                                    bilety na necie na te daty, skoro od dawna bylo wiadomo, ze lotnisko
                                                    bedzie w remoncie (ja o tym akurat wtedy nie wiedzialam). Zobaczymy,
                                                    na razie napisalam pismo i czekam na decyzje. Poprosilam w tym
                                                    pismie takze, ze jesli refundacja bylaby niemozliwa, to chetnie sie
                                                    zgodze na upgrade. W tymm sek, ze zaplanowalam wakacje na tyle i
                                                    tyle dni a tu masz babo placek, trzeba brac dodatkowy dzien z
                                                    urlopu. Gdybym o tym wiedziala, to bym poleciala w sierpniu a nie
                                                    komplikowala sobie wakacje we wrzesniu.
                                                  • monhann2 Re: Monhann2 18.05.10, 18:46
                                                    Miales racje frequentflyer, LOT nie zrefunduje mi tej dodatkowej
                                                    nocy w hotelu. Trudno! Nie bede sobie szarpac nerwow dla
                                                    parudziesieciu $$. Przedluze sobie wakacje, nie ma tego zlego;)

Pani w liscie mi napisala, ze mie musialam zmieniac daty, moglam sie
                                                    zdecydowac na lot do Gdanska. Tak, tylko nikt mnie o tym wtedy nie
                                                    poinformowal, mysle, ze lot do Gdanska zostal otworzony juz po tym,
                                                    jak zmienialam moja rezerwacje. Zreszta ta opcja nie odpowiadalaby
                                                    mi, po co mialabym sie tluc z Gdanska do Wawy jesli moge lecie dzien
                                                    wczesniej bezposrednio?
    • ampolion Re: remont na Okęciu-wrzesień 16.04.10, 16:25
      Jestem w podobnej sytuacji, przylot w końcu sierpnia - poczatkach
      wrzesnia na 4 tyg. Odpisali:

Biuro Public Relations to me
      show details Apr 13 (3 days ago)
      Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że informacje odnośnie dni, w których będzie
      się odbywała przebudowa skrzyżowania dróg startowych znajdują się
      tutaj: www.lotnisko-chopina.pl/content/news/pl/news.php?
      id=1978. Po zakończeniu trwającej obecnie żałoby narodowej zostanie
      ponownie uruchomiona specjalna zakładka z informacjami odnośnie
      przebudowy skrzyżowania i ograniczeniami w przyjmowaniu samolotów,
      jakie będą na lotnisku we wrześniu.
      W dniach przeprowadzania przebudowy uruchomiony będzie skrócony do
      1300 m odcinek drogi startowej. Taka długość wyklucza możliwość
      operowania bezpośrednio z Lotniska Chopina samolotów
      transatlantyckich, dlatego w dniach przebudowy bezpośrednie loty
      transatlantyckie są wykluczone.

Nie bardzo wiem co mają znaczyć "bezposrednie loty transatlatyckie"
      bo to chyba tylko LOT, a ja nim leciał nie będę. Przesiadka na cos
      mniejszego, być może w Helsinkach więc czy wciąż nie, a może tak bo
      mniejszy i inny pas?

Z poważaniem
      Lotnisko Chopina w Warszawie
      • kudlata13 Re: remont na Okęciu-wrzesień 29.04.10, 18:54
        znów dzwoniłam do Triady i znów to samo-sprawdzimy w Warszawie i oddzwonimy a
        potem zero telefonu-wiem,że ma to być Lot Charters-może do nich uderzyć po
        informację?zaczynam tracic nadzieję,że w ogóle wyjazd się odbędzie-trochę nawet
        przeglądałam oferty ze zmianą terminu wylotu ale jak sama zrezygnuje to
        przepadnie mi trochę pieniędzy i Triada trzyma mnie w garści
        • monhann2 Re: remont na Okęciu-wrzesień 30.04.10, 16:20
          Ja bym Ci radzila jeszcze nic nie zmieniac. Jest wczesnie, zobacz
          jak sie rozkreci. Najlepiej nie dawaj za wygrana, to nie Twoja wina
          i musza to jakos zrekompensowac. Moze ten Twoj samolot nie bedzie
          duzy i mu wystarczy 1300m pasa startowego? Bo takie maja startowac i
          ladowac?

U mnie sprawa juz w sumie sie wyjasnila ale czekam na decyzje z LOT
          o refundacji za hotel. Powodzenia i prosze wpisuj tu aktualnosci w
          tej sprawie.
    • Gość: V. Re: remont na Okęciu-wrzesień IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.07.10, 15:46
      Ja mam powrót z Wenecji (Treviso) 4 września, WizzAirem.
      O remoncie wiedziałam od dawna (zanim kupiłam bilet). Sprawdzałam co kilka dni rezerwację na koncie WA i cały czas jest WAW-TSF-WAW.
      Dziś zauważyłam maciupeńki bannerek na stronie głównej. Przylot przeniesiono do Łodzi...

Mam pytanie - czy ktoś wie, czy przewoźnik jest zobowiązany zorganizować (pokryć koszty?) przejazdu Łódź - Warszawa w takim przypadku?
      Nigdzie w internecie nie znalazłam tej informacji :(
    • stokrotkax26 Re: remont na Okęciu-wrzesień 25.08.10, 12:20
      Może wiecie cos na ten temat? Mam zarezerwowany wyjazd na Sycylię-
      wylot 4 września? i to sobota... będziemy startować z innego
      lotniska ?

Mimo najlepszych checi, sorki ale skad niby my na forum mamy to
      wiedziec? Zadzwon do linii lotniczych, z ktorymi lecisz i Ci
      powiedza.
        • zjarka007 dla lecących z Łodzi opis cz1 30.08.10, 15:00
          DOJAZD DO LOTNISKA IM. REYMONTA 51°43'39", 19°24'6"

Położenie na mapie:
          wikimapia.org/#lat=51.7276661&lon=19.4008255&z=15&l=28&m=h
          JADĄCY Z WARSZAWY PRZEZ RAWĘ MAZOWIECKĄ

Proponuję następujące możliwości:

I – Do miejscowości Brzeziny, następnie w Brzezinach ulicą
          Sienkiewicza, Mickiewicza, Piłsudskiego, Rejtana, Małczewską, przez
          Małczew, Adamów, na skrzyżowaniu w Jordanowie w prawo na Eufemianów,
          prosto na Wiączyń Dolny, następnie w Wiączyniu Dolnym w lewo, w
          ulicę Tadeusza Gajcego. Prosto, za drugim przejazdem kolejowym w
          prawo w ulicę Rokicińską (na światłach). Prosto, po prawej stronie
          mija się Selgros i Obi potem trasą ulicami Rokicińską, Piłsudskiego,
          Mickiewicza dalej patrz Trasa Włókniarzy-Bandurskiego-Lotnisko.
          Położenie na mapie zjazdu na Małczew:
          wikimapia.org/#lat=51.7989022&lon=19.7480106&z=15&l=28&m=h
          II – dojazd do miejscowości Nowosolna, następnie na skrzyżowaniu w
          lewo w ulicę Pomorską (druga ulica w lewo), następnie Pomorską, za
          drewnianym kościele (który stoi po lewej stronie) w lewo w ulicę
          Frezjową do Rokicińskiej (po drodze zakręt w lewo, następnie w prawo
          i przejazd przez tory kolejowe). Przy końcu drogi w prawo w ulicę
          Rokicińską. Następnie prosto ulicami Rokicińską, Piłsudskiego,
          Mickiewicza, Bandurskiego (trasa Widzew-Lotnisko), dalej patrz Trasa
          Włókniarzy-Bandurskiego-Lotnisko.
          Zjazd na ulicę Pomorską w Nowosolnej:
          wikimapia.org/#lat=51.7937266&lon=19.5896959&z=15&l=28&m=h
          III – przez Nowosolną, następnie ulicą Brzezińską, Wojska Polskiego,
          następnie na skrzyżowaniu z ulicą Strykowską w prawo – w ulicę
          Strykowską trasą numer 72, na skrzyżowaniu z ulicą Inflancką w lewo
          (dwa pasy na skręt w lewo). Są to drugie światła po skręcie w prawo
          w ulicę Strykowską (pierwsze to przejście dla pieszych), dalej trasą
          Inflancka, ulicami Julianowską prosto, Pojezierską do skrzyżowania z
          ulicą Al. Włókniarzy na światłach w lewo (okolice Tesco). Następnie
          do wyboru trasą Włókniarzy-Legionów-Lotnisko bądź Włókniarzy-
          Bandurskiego-Lotnisko.
          Skrzyżowanie Brzezińska-Strykowska:
          wikimapia.org/#lat=51.7922933&lon=19.4898748&z=15&l=28&m=h
          JADĄCY Z WARSZAWY PRZEZ ŁOWICZ, GŁOWNO

Proponuję następujące możliwości:

IV
          1. Jadącym przez centrum Strykowa, na rondzie przy węźle Sosnowiec,
          drugim zjazdem w prawo na trasę numer 71 prowadzącą do Zgierza
          (pierwszy zjazd w prawo to Autostrada, drugi prowadzi do Zgierza,
          trzeci do Łodzi, a czwarty zawraca na Stryków),

2. Zjeżdżającym z autostrady, pierwszym zjazdem w prawo na trasę
          numer 71 do Zgierza (pierwszy zjazd w prawo to trasa na Zgierz,
          drugi prowadzi do Łodzi, trzeci do centrum Strykowa, a czwarty
          zawraca na autostradę),
          Położenie ronda:
          wikimapia.org/#lat=51.8827961&lon=19.5828724&z=15&l=28&m=h
          Położenia skrzyżowania trasy numer 71 i ulicy Okólnej do opisu
          poniżej:
          wikimapia.org/#lat=51.8485309&lon=19.4573021&z=15&l=28&m=h
          Następnie prosto trasą numer 71 do skrzyżowania z ulicą Okólną, w
          lewo w ulicę Okólną, 800-1000m w prawo w ulicę Łagiewnicką. Prosto,
          aż do świateł (przejazd pod mostem). Następnie dwie ewentualności,
          położenie tego miejsca:
          wikimapia.org/#lat=51.8162957&lon=19.4547701&z=16&l=28&m=h :

a). Na światłach w prawo w ulicę Sikorskiego, prosto po łuku w lewo,
          cały czas prosto (po prawej stronie mija się Castoramę), prosto
          przez światła, następnie ulicą Włókniarzy prosto. Do trasy
          Włókniarzy-Legionów-Lotnisko bądź Włókniarzy-Bandurskiego-Lotnisko
          (o tym później)
          b). Na światłach w lewo w ulicę Łagiewnicką (ciąg dalszy tej ulicy),
          następnie w prawo w ulicę Julianowską, ulicami Julianowską prosto,
          Pojezierską do skrzyżowania z ulicą Al. Włókniarzy na światłach w
          lewo (okolice Tesco). Następnie do wyboru trasą Włókniarzy-Legionów-
          Lotnisko bądź Włókniarzy-Bandurskiego-Lotnisko.

Lub na rondzie przy autostradzie kierujemy się na Łódź trasą numer
          14, która później przechodzi w ulicę Strykowską,
          wikimapia.org/#lat=51.8482923&lon=19.5608139&z=13&l=28&m=h
          Prosto ulicą Strykowską do skrzyżowania z ulicą Inflancką, następnie
          w prawo w ulicę Inflancką, ulicami Julianowską prosto, Pojezierską
          do skrzyżowania z ulicą Al. Włókniarzy na światłach w lewo (okolice
          Tesco). Następnie do wyboru trasą Włókniarzy-Legionów-Lotnisko bądź
          Skrzyżowanie Strykowska-Inflancka:
          wikimapia.org/#lat=51.7992738&lon=19.487772&z=15&l=28&m=h
          Trasa Włókniarzy-Legionów-Lotnisko
          Początek trasy:
          wikimapia.org/#lat=51.7689022&lon=19.4258237&z=16&l=28&m=h
          Na skrzyżowaniu ulic Włókniarzy i Legionów w prawo, na następnych
          światłach z ulicą Al. Unii w lewo. Następnie prosto ulicą Al. Unii,
          obok boiska ŁKS-u. Następnie Al. Unii przechodzi w ul. Maratońską.
          Ul. Maratońską do skrzyżowania z ul. Obywatelską. Skręcamy w lewo
          przez przejazd kolejowy, około 200-300 metrów i w prawo w ulicę
          Pienistą prowadzącą do lotniska,

Trasa Włókniarzy-Bandurskiego-Lotnisko
          Początek trasy:
          wikimapia.org/#lat=51.7559668&lon=19.4343853&z=15&l=28&m=h
          W prawo z Al. Włókniarzy w ulicę Bandurskiego, następnie albo w
          prawo na estakadę na ulicę Maratońską i w prawo na estakadzie i
          dalej ul. Maratońską do skrzyżowania z ul. Obywatelską. Skręcamy w
          lewo przez przejazd kolejowy, około 200-300 metrów i w prawo w ulicę
          Pienistą prowadzącą do lotniska.

Wjazd na estakadę:
          wikimapia.org/#lat=51.7557809&lon=19.4290638&z=15&l=28&m=h

...albo po skręcie w prawo w ulicę Bandurskiego, prosto do ulicy
          Maratońskiej i do skrzyżowania z ul. Obywatelską. Skręcamy w lewo
          przez przejazd kolejowy, około 200-300 metrów i w prawo w ulicę
          Pienistą prowadzącą do lotniska.

Skrzyżowanie: Maratońska-Obywatelska:
          wikimapia.org/#lat=51.7428551&lon=19.4137216&z=16&l=28&m=h
          JADĄCY Z POMORZA, TORUNIA, AUTOSTRADA A1 WĘZEŁ PIĄTEK

V. Przez Zgierz, do ulicy Zgierskiej w Łodzi. Następnie na
          skrzyżowaniu Zgierska – al. Włókniarzy, w prawo i dalej do wyboru
          trasami: Włókniarzy-Legionów-Lotnisko bądź
          Trasa Włókniarzy-Bandurskiego-Lotnisko.
          Skrzyżowanie Zgierska – al. Włókniarzy:
          wikimapia.org/#lat=51.8155662&lon=19.4343853&z=14&l=28&m=h
          • zjarka007 Re: dla lecących z Łodzi opis cz2 30.08.10, 15:01
            VI. Przez Zgierz, następnie trasą numer 71 na Aleksandrów Łódzki:
            wikimapia.org/#lat=51.8555027&lon=19.4058895&z=14&l=28&m=h
            Następnie trasą numer 71 na Konstantynów Łódzki, na skrzyżowaniu
            ulic Łaskiej i 1 maja w lewo, następnie ulicami Kolejową,
            Sanitariuszek, w lewo w ulicę Maratońską prosto do skrzyżowania z
            ul. Obywatelską. Skręcamy w prawo przez przejazd kolejowy, około 200-
            300 metrów i w prawo w ulicę Pienistą prowadzącą do lotniska.

JADĄCY OD STRONY TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO

VII. Ulicami Rokicińską, Piłsudskiego, Mickiewicza dalej patrz Trasa

VIII. W Kurowicach prosto trasą numer 714:
            wikimapia.org/#lat=51.6646767&lon=19.6886158&z=14&l=28&m=h
            następnie należy się kierować na Wolę Rakową, prosto, na rozwidleniu
            w prawo by minąć po prawej Wandalin i Budy Wandalińskie, następnie
            ulicą Kalinowskiego, w lewo w ulicę Kolumny, w prawo w Tomaszowską,
            do końca tej ulicy w prawo w ulicę Dąbrowskiego, następnie ulicą
            Dąbrowskiego, Puszkina, do skrzyżowania z ulicą Rokicińską. Na
            Rondzie Inwalidów drugim zjazdem w prawo:
            wikimapia.org/#lat=51.7607217&lon=19.5361805&z=14&l=28&m=h
            Ulicami Rokicińską, Piłsudskiego, Mickiewicza dalej patrz Trasa

IX. W Kurowicach prosto trasą numer 714:
            wikimapia.org/#lat=51.6646767&lon=19.6886158&z=14&l=28&m=h
            następnie należy się kierować na Wolę Rakową, prosto, na rozwidleniu
            w lewo, dalej drogą numer 714 na Rzgów, w Rzgowie prosto drogą numer
            71 do Pabianic, ulicami majora Hubala, Rzgowską do skrzyżowania ulic
            Rzgowskiej i Warszawskiej:
            wikimapia.org/#lat=51.6632392&lon=19.3924141&z=14&l=28&m=h
            w prawo, następnie Warszawską, Łódzką, Pabianicką, prosto, następnie
            w lewo w Al. Jana Pawła II:
            wikimapia.org/#lat=51.726975&lon=19.4478607&z=14&l=28&m=h
            następnie w lewo w ulicę Obywatelską, potem w lewo w ulicę Pienistą.

Jest to trasa także dla podróżujących ze Śląska, z tymże w Rzgowie
            muszą oni skręcić w lewo:
            wikimapia.org/#lat=51.6608434&lon=19.4766998&z=15&l=28&m=h
            Natomiast przez Pabianice mogą jechać podróżujący z Sieradza,
            Wrocławia, itd.

JADĄCY OD STRONY WROCŁAWIA, KALISZA, SIERADZ (PATRZ RÓWNIERZ PUNKT
            IX)

X. W Pabianicach na skrzyżowaniu ulic Partyzanckiej i
            Konstantynowskiej (koło Philipsa) skręcamy w lewo:
            wikimapia.org/#lat=51.6689355&lon=19.3695617&z=15&l=28&m=h
            następnie ulicami Konstantynowską, Rypułtowicką, Łaskowice(krótko),
            Sanitariuszek, do Maratońskiej następnie w prawo w ulicę Maratońską
            prosto do skrzyżowania z ul. Obywatelską. Skręcamy w prawo przez
            przejazd kolejowy, około 200-300 metrów i w prawo w ulicę Pienistą
            prowadzącą do lotniska.

JADĄCY ZE ŚLĄSKA (PATRZ RÓWNIERZ PUNKT IX)

XI. Trasą numer 1, w Łodzi ulicą Rzgowską, następnie w lewo (przy
            tzw. białym kościele)
            wikimapia.org/#lat=51.7305103&lon=19.4752407&z=15&l=28&m=h
            ulicą Paderewskiego, na Rondzie Lotników Lwowskich drugim zjazdem w
            prawo w Al. Politechniki, następnie w lewo w ulicę Obywatelską,
            prosto, przez Al. Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Pienistą,
            następnie w lewo w ulicę Pienistą i do lotniska.

JADĄCY Z WIELKOPOLSKI
            XII. Patrz punkty IV-2 i V.

lodz.jakdojade.pl/
            Łódź kaliska (wpisujemy – kaliska i wybieramy PKP Łódź Kaliska,
            Lotnisko i wybieramy Pienista Lotnisko)

Z: 51°45'20", 19°25'55"
            Do: 51°43'39", 19°24'6"

Łódź fabryczna i Dw. PKS Centralny (wpisujemy – dworzec i wybieramy
            Dworzec Łódź Fabryczna, Lotnisko i wybieramy Pienista Lotnisko)

Z: 51°46'9", 19°28'2"

Dworzec Północny (wpisujemy – dworzec i wybieramy Dworzec PKS
            Północny

Z: 51°47'3", 19°27'58"

Łódź Widzew (wpisujemy – Widzew i wybieramy PKP łódź Widzew,

Z: 51°45'43", 19°32'36"

Oczywiście wszystko potwierdzamy „SZUKAJ”.

rozklad-pkp.pl/ - tu sobie ustawiacie kiedy, skąd i jak.
            Do wyboru macie trzy stacje-dworce – Łódź Fabryczna i Łódź Widzew,
            tu najczęściej dojeżdżają pociągi z W-wy, bądź Łódź Kaliska –
            głównie TLK i IR. Ustawcie sobie datę i bezpośrednie połączenie.

fabryczny.pks.lodz.pl/r_2006/krajowy_05c.php - tu macie
            rozkład autobusów, dojeżdżają na dworzec Centralny przy Dworcu Łódź
            Fabryczna, bądź na Dworzec Północny (z mniejszych miejscowości).

www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp - MPK LODZ (na lotnisko
            jeździ autobus 55 i 65)

Radio Taxi

www.google.pl/search?sourceid=navclient&hl=pl&ie=UTF-8&rlz=1T4ADSA_plPL333PL334&q=taksowki+w+lodzi

Mapy Łodzi w necie (choć i tak warto sobie kupić jakąś papierówkę):
            mapa.zumi.pl/_d/mapy/lodz.png
            Mam nadzieję, że to nieco pomoże. Korzystałem z „Wikimapii”, w
            części komunikacji publicznej z portalu „jak dojadę”, trzeba ustawić
            na Łódź. Sorry, że tak dużo tekstu, ale dzięki części tych tras
            można uniknąć wjazdu w samo centrum. Pozdrawiam.

Jakby co mój mail zjarka007@gazeta.pl

PS. Uważnie kopiujcie lokalizacje z Wikimapii. Jeśli macie ją
            włączoną i nie wchodzi jakiś skrót, który jest w tym streszczeniu to
            wejdźcie na byle jaką stronę i wklejcie skrót do adresu – zadziała.

• Gość: af-bcn OBJAZD w ten weekend m.in. przez RZymowskiego IP: *.57.73.239.static.user.ono.com 03.09.10, 01:11
      lotnictwo.net.pl/5-poszczegolne_lotniska/21-warszawa_okecie_epwa_waw/21975-okecie_zamkniete_na_3_weekendy-6.html#post495477

** zamkniete bedzie w ten weekend od piatku 2330 do poniedzialku 5 rano skrzyzowanie Zwirki i Wigury
      z 17 Stycznia, dosc newralgiczne, a objazd pojdzie m.in. RZymowskiego, ktora nie wytrzymuje normalnego
      ruchu bo juz i tak jest zwezona. Zaloze sie, ze sie nie wyrobia do 5 rano...
      **

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka