Dodaj do ulubionych

747-400 gdzie usiasc?

30.07.06, 20:10
Czesc

Wiem, ze byl kiedys tutaj watek dotyczacy miejsc w samolotach, nie moge go
jednak znalezc :)

Lece we wrzesniu do NZ z British Airways - lot jest strasznie dlugi wiec
chcialabym go spedzic w miare wygodnej pozycji, a nie z podkulonymi nogami...
nigdy nie lecialam tak dlugo, wiec prosze o rady: gdzie sie siedzi
najwygodniej? gdzie jest najwiecej miejsca na nogi? poradzcie mi prosze :)

Mam jeszcze jedno pytanie: czy w BA miejsca przydzielane sa przy odprawie?
Jesli tak, to warto sie chyba zjawic wczesniej, prawda? :)

Dzieki z gory za wszystkie rady :)
Obserwuj wątek
      • Gość: frequentflyer Re: 747-400 gdzie usiasc? IP: *.acn.waw.pl 30.07.06, 23:11
        jak lata skoro nie lata? chyba że wczoraj zaczęli.
        podaj numer lotu BA na NZ jeśli łaska. powinien być trzycyfrowy i zaczynać się
        od zera.
        kupiłeś ten bilet czy możesz coś ulepszyć?
        bo latanie przez australię przedłuża sprawę o 5 h.
        leciałem do NZ przez londyn do HKG Britishem, dalej Cathayem bezpośrednio to
        Auckaland. ma to tę niedobrą stronę, że wracając przesiadasz się z CX na BA, i
        to jest niestety szok kulturowy.
        • myshen82 Re: 747-400 gdzie usiasc? 30.07.06, 23:16
          Jestem dziewczyna, to po pierwsze
          Po drugie: wystarczy wejsc na strone BA i sprawdzic - sa loty do Nowej Zelandii

21:50
          17:35 * Depart
          Arrive LHR
          SIN BA0015 British Airways Traveller

19:50
          05:10 * Depart
          Arrive SIN
          SYD BA7306 Qantas International Traveller

09:10
          14:30 Depart
          Arrive SYD
          WLG BA7347 Qantas International Traveller
          • Gość: fre Re: 747-400 gdzie usiasc? IP: *.acn.waw.pl 30.07.06, 23:49
            już pisałem gdzie usiąść, ale: czy na stronie BA możesz wybierać miejsca na
            loty BA czy również na code-share'y z qantas? upewnij się w temacie.
            zobacz na seatguru czy tam gdzie radzę siadać qantas nie umieścił tam akurat
            kuchni albo WC, (tam czyli w ogonie, gdzie u britisha byłyby dwa fotele po
            prawej i po lewej i cztery pośrodku).
            dzięki za potwierdzenie że BA nie lata.
            co do online checkin, kiedy się on otwiera? bo jeżeli 24 godziny przed wylotem,
            co lepsze miejsca będą pozajmowane, dlatego powinnaś zamówić fotel nie zwlekając.
            • myshen82 Re: 747-400 gdzie usiasc? 30.07.06, 23:59
              online check-in jest 24 godziny przed odlotem i zamierzam z niego skorzystac :)
              jak juz pisalam w Sydney przesiadam sie w inny samolot (operowany przez Qantas)
              i tam mam juz miejsce, przydzielone automatycznie
              • Gość: frequentflyer Re: 747-400 gdzie usiasc? IP: *.acn.waw.pl 31.07.06, 00:07
                możesz skorzystać z online czekinu i w ogóle robić co chcesz, ale to ci
                gwarantuje najgorsze miejsca w całym samolocie - czterech samolotach, jeżeli
                wcześniej tych miejsc sobie nie zaklepiesz. po prostu, pokażą ci się tylko
                miejsca niezarezerwowane. ale z drugiej strony w 744 cierpią tylko osobniki
                bardzo duże, więc powinnaś dotrzeć w nienajgorszym stanie. ciasno jest w 777
                Austriana, ale nie w 744 BA. Qantasa nie używałem.
                ja bym wybrał miejsce na obydwa długie odcinki w OBIE strony, skoro jest - a
                jest - taka możliwość już przy zakupie, a nawet w momencie rezerwacji.
                • voyager747 Re: 747-400 gdzie usiasc? 31.07.06, 00:13
                  Miejsca pod koniec są i dobre i złe, fajnie jest,że są dwa fotele a nie trzy
                  ,ale tam zawsze stoi( nad twoją głową) mnóstwo ludzi, którzy idą do wc i ogólnie
                  jest to miejsce spotkań i pogawędek. Latałem 4 razy BA na długich trasach i jest
                  ogólnie nieźle. Jeśli lecisz sama i będziesz często chodzić to weź sobie miejsce
                  przy przejściu.Trzeba szybko zaklepywać, bo później jest kicha.
                • myshen82 Re: 747-400 gdzie usiasc? 31.07.06, 00:27
                  chyba nie czytasz ze zrozumieniem... skoro online check-in jest mozliwy na 24
                  godziny przed odlotem to jak mam zaklepac miejsca na lot powrotny? :)

zajrzalam na seatguru, dzieki za info, nie znalam tej strony :)
                  a z siedzeniem przy oknie to faktycznie macie racje :) w nocy nic nie
                  zobacze :DDD
                  • Gość: frequentflyer Re: 747-400 gdzie usiasc? IP: *.acn.waw.pl 31.07.06, 00:32
                    kupowałaś u agenta czy w necie? jeżeli u agenta, on ma możliwość zarezerwowania
                    miejsc (foteli) w momencie sprzedaży, może to zrobić też później, ale nadal na
                    długo przez wylotem. lub powrotem. jeżeli w necie, powinna się pokazać strona z
                    miejscami - choć głowy nie dam bo na BA nie kupowałem. kupowałem np na Alaska
                    Airlines i mogłem codziennie zmieniać sobie miejsce przez ich stronę.
                      • tomi_22 Re: 747-400 gdzie usiasc? 31.07.06, 12:54
                        Hej!

Te miejsca, o ktorych pisza sa bardzo dobre - wiem bo tak latam/em. Inna opcja
                        to miejsca na poczatku sektora - 747 jest na nie podzielony. Jak wezmiesz w 1
                        rzedzie to nogi sobie wyciagniesz. Kolejna opcja moze byc miejsce przy wyjsciu
                        awaryjnym. Tam jest wiecej miejsca.

Co do tego czy BA lata do NZ. Nie lata, ale lata jego partner czyli tu Quantas.
                        Mowienie, ze BA lata do NZ to jak mowienie ze LOT lata nie wiem, do Singapuru
                        czy Hong Kongu. Oczywiscie kupisz bilet na te kierunki w biurze lotu, ale
                        dzieki temu ze LOT jest w Star Alliance.
    • brtlmj Re: 747-400 gdzie usiasc? 01.08.06, 15:59
      Do tego co napisali inni, dodam co nastepuje:
      - Niektorzy lubie te miejsca w samym ogonie, gdzie sa tylko dwa kolo siebie.
      Maja swoje zalety, i wbrew pozorom nie tak trudno je dostac. Ale halas tam
      straszny i z samolotu wyjdziesz moze i dziesiec minut pozniej.
      - Jezeli chcesz miejsce przy oknie, to uwazaj zeby nie trafic w miejsce gdzie
      okno powinno byc, ale go nie ma. Jest kilka takich miejsc w okolicach pierwszej
      sekcji klasy ekonomicznej, OIDP.
      - Jezeli chcesz siedziec przy korytarzu, nie siedz po "zewnetrznej" stronie
      korytarza (tzn. nie od strony okien, tylko od strony srodka samolotu). Wtedy
      tylko jedna osoba bedzie Ciebie budzic wychodzac do toalety.

Bartek
      • Gość: frequentflyer Re: 747-400 gdzie usiasc? IP: 80.241.133.* 01.08.06, 17:20
        racja z późniejszym wyjściem, ale jak masz połączenie np 4h, to chyba zaleta.
        gorzej na dolocie do Australii - w Melbourne przejście przez immigration i
        iinne fitosanitarności trwały w moim przypadku blisko 2h. ale przylecieliśmy
        przed 0800, pewnie jako 15. czy 20. jumbo tego ranka. o 0510 ten problem nie
        powinien wystąpić. a jak nie chcesz hałasu, wybieraj 330/340. ale wtedy pod
        nogami ta pieprzona skrzynka od PTV :-(
        • myshen82 Re: 747-400 gdzie usiasc? 01.08.06, 19:22
          o rany :) ale mi zamaciliscie w glowie :)

na ogonie faktycznie fajnie wygladaja te miejsca ale jak ma byc glosno i mi
          ktos ma nad glowa sterczec, to dzieki :)

hmmm, chyba usiade gdzies po srodku przy przejsciu (rozumiem ze nie w tych
          pierwszych trzech miejscach od okna, tylko w srodkowym rzedzie? - sorry ze
          takie pokrecone to tlumaczenie, nigdy w tym dobra nie bylam :))

Dzieki wielkie za wszystkie rady :)
        • brtlmj Re: 747-400 gdzie usiasc? 03.08.06, 18:29
          > racja z późniejszym wyjściem, ale jak masz połączenie np 4h, to chyba zaleta.

Chyba raczej mniejsza przeszkoda :-) Wole posiedziec w terminalu, czy w
          restauracji, niz sterczec w kolejce do wyjscia :-)

Bartek
    • Gość: marcin Re: 747-400 gdzie usiasc? IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 01.08.06, 21:13
      w tym samolocie bedziesz miala wystarczajaca duzo miejsca na nogi.skoro jestes
      kobieta i nie nazywasz sie malgorzata dydek to wnosze ze nie jestes wyzsza ode
      mnie.bylem juz w san francisco i tokyo i cierpialm jedynie z powodu tego ze
      siedziec na d...tak dlugo to nie w moim stylu.z nogami nie ma problemu tylko
      pamietaj zeby od czasu do czasu powkurzac obsluge i sobie polazic.wybierz
      miejsce przy oknie,byle nie na skrzydle i podziwiaj widoki popijac zimne
      rose.pozdrawiam
    • tropikey Re: 747-400 gdzie usiasc? 07.08.06, 16:39
      cześć,

jesli pozowlicie, przyłączę się, choć nie w sprawie lotu do NZ. W styczniu lecę
      KLM'em na Curacao, też 747-400. Będziemy w trójkę - żona, córka i ja. Jumbo
      lecielismy ostatni raz parę lat temu, i to w dwójkę, więc tak się zastanawiam,
      co lepiej wybrać - rząd 3-osobowy, czy cztero? Z jednej strony, w rzędzie 3-
      osobowym będziemy sami, ale w rzędzie 4-osobowym jest szansa, że nikogo koło
      nas nie posadzą. Popieram siadanie z tyłu. Do tej pory prawie zawsze rzędy z
      tyłu były całkiem, albo prawie puste i w czasie lotu można było się rozłożyć.
      Tak patrzę na seatguru:

www.seatguru.com/airlines/KLM/KLM_Boeing_747-400_full.php
      i rozważam:
      a/ 3-osobowy rząd 61, albo
      b/ 4-osobowy rząd od 61 - 67.
      Co myślicie?
      Pozdrawiam, Bartek
          • tropikey Re: 747-400 gdzie usiasc? 11.08.06, 22:37
            jaki tam ze mnie "pan". To znaczy, owszem, jestem płci męskiej, ale jakoś tak
            się dziwnie czuję z tym per panem... Po prostu, Bartej jestem:-)
            A Lanzarote i Gran Canarii będę jednak bronił. Fakt, niedaleko nam do nich, ale
            to swego rodzaju inny świat, a skoro inny to egzotyczny - w pewnym sensie.
            Wiadomo, tropiki to to nie są, ale każda z wysp ma do zaoferowania krajobrazy i
            roślinność całkiem inne, niż w "zwykłej" Europie, nieprawdaż?
            Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowo o stronie...
            Bartek
      • voyager747 Re: 747-400 gdzie usiasc? 10.08.06, 22:51
        Z moich obserwacji wynika,że prawie zawsze miejsca w rzędach za ścianką(9 itp)
        są zarezerwowane dla ludzi z małymi dziećmi. To wszystko zależy jakie jest
        obłożenie na locie. Moje loty 747,777 i a 340 i 330 zawsze obłożone na full w
        economy, szanse na wolny fotel=0. Ja bym brał 3 przy oknie, sami sobie
        wychodzicie itp. kiedy chcecie. Jak weźmiesz 4 i będzie full, to Wam dokoptują
        kogoś.
    • sp5ewx Re: 747-400 gdzie usiasc? 11.08.06, 02:34
      Czesc
      747 to moj "warstat " pracy i moja rada to , jesli chcesz miec mozliwosc
      wyciagniecia nog , to miejsca na przeciw miejsc awaryjnych , tylko nie przy
      oknie .W mojej firmie to sa rzedy 39 i 49 , ale nueracje moga byc rozne w
      roznych kompaniach ....Podrawiam
      • tropikey Re: 747-400 gdzie usiasc? 11.08.06, 22:40
        a czy mogę cię poprosić o zerknięcie tutaj:
        www.seatguru.com/airlines/KLM/KLM_Boeing_747-400_full.php
        i pomoc w znalezieniu takiego m-sca, jak sugerujesz? Nie za bardzo wiem, które
        są przy oknie, a które nie. A swoją drogę, czemu nie przy oknie?
        Pozdrawiam, Bartek
        • voyager747 Re: 747-400 gdzie usiasc? 11.08.06, 23:16
          Możesz zobaczyć , czy są wolne te za ściankami, czyli np.51 a, b,c.
          Przy oknie masz zawsze a albo po drugiej stronie 51 h, j,k( k przy oknie).
          Jeśli będą zajęte, to może np.62 a, b,c- wtedy masz blisko do tyłu do wc i za
          miejscem przy oknie 62a nikt nie siedzi(czasami się przydaje jak ktoś kopie w
          fotel itp.), to samo po drugiej stronie 62 h,j,k. W tej konfiguracji a,b,c, i
          h,j,k to masz potrójne przy oknie(a i k). Zdarza się ,że jak nawet masz wybrane
          miejsca a np. ktoś z małym dzieckiem będzie, to mogą go przesunąć na twoje
          miejsce za ścianką działową. Mi kiedyś tak zamienili w AA chociaż miałem
          zaklepane dużo wcześniej i dostałem jakąś kichę w środku(767). Ja osobiście
          zawsze biorę przy oknie, robię zdjęcia itp. Tu są przykłady:

voyager747.fotosik.pl/
          • tropikey Re: 747-400 gdzie usiasc? 14.08.06, 23:22
            dzięki za porady - starannie je wszystkie rozważę. A tak poza tym, jestem
            właśnie świeżo po kolejnym odcinku serialu o katastrofach lotniczych. Już wiem,
            że w razie wodowania z tyłu samolotu lepiej nie siedzieć;-)
            (pozwalam sobie na uśmieszek, bo akurat w tym odcinku opowiadali o zdarzeniu,
            które skończyło się szczęśliwie...). Bartek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka