Dodaj do ulubionych

WAW-Katmandu (Nepal)-jakie polaczenia?

IP: 136.8.152.* 12.04.07, 12:39
albo inne miasto w Polsce, jesli cena bedzie korzystniejsza
termin 15 padziernika -7 listopada
dzieki za pomoc
ktosia
Obserwuj wątek
    • Gość: frequentflyer Re: WAW-Katmandu (Nepal)-jakie polaczenia? IP: 80.241.133.* 12.04.07, 13:07
      za 2165 peelenów masz bilet na Finnaira do delhi, do tego dokupisz bilet powrony
      do katmandu na air sahara za ok. 400 PLN. Finnair leci najkrócej z wszystkich,
      ale z wszystkimi jest ten kłopot że lądują w Delhi między 2300 a 0300, natomiast
      do nepalu chyba wszystkie wyloty są wczesnym popołudniem, więc nie bardzo jest
      co robić przez te 10 czy więcej godzin. Za powrotem jest tylko trochę lepiej, bo
      10 godzin czekania to max.
            • frequentflyer Re: WAW-Katmandu (Nepal)-jakie polaczenia? 12.04.07, 15:52
              Tu Ci wiele nie pomogę, bo my zaraz po przylocie do DEL lecielismy na Andamany,
              i zdążyliśmy na styk przemieścić się z Delhi międzynarodowego na krajowe. jeżeli
              przylot byłby o czasie, pomyślałbym raczej o hotelu - jest ich parę w okolicy
              skrętu na międzynarodowe (jadąc od miasta), bo co innego tam robić od połnocy
              przynajmniej do rana?
              polecam więc hotel, a po śniadaniu taksówką do Qutb Minar - jest od lotniska
              dość blisko - i po nim już na lot do KTM.
              • frequentflyer Re: WAW-Katmandu (Nepal)-jakie polaczenia? 13.04.07, 15:36
                co najmniej do końca sierpnia IMO powinny się ostać.
                niektórzy latają przez Kijów, ale nie jest wiele taniej, i te tańsze wyloty
                tylko w poniedziałek (czyli 15.10 akurat by się zgadzało). Można przez Stambuł
                Turkishem, albo przez moskwę aerofłotem - w obydwu przypadkach cały czas leci
                się mniej więcej we właściwym kierunku.
                BTW, jak będziesz lecieć, może już nie być Air Sahary - właśnie przejmuje ją
                JetAirways, ale on też lata do KTM, i jeszcze są Indian Airlines, i Royal Nepal.
                Nie kupowałbym biletów za wcześnie również przez niepewną sytuację polityczną w
                Nepalu - tobie to nie grozi specjalnie, ale jak znów strajki na południu
                zablokują granicę z Indiami, to znów będą braki paliw płynnych w całości
                importowanych z indyjskich rafinerii, i będą problemy z poruszaniem się po kraju.
                • Gość: ktosia Re: WAW-Katmandu (Nepal)-jakie polaczenia? IP: 136.8.152.* 16.04.07, 12:17
                  bardzo dziekuje Flyer za pomoc!:)
                  ostatnio gdzies na gazeta.pl czytalam o tym, jakie przygody czekaja na
                  podrozujacych do Nepalu przez Moskwe i powiem szczerze, ochota mi odeszla.
                  mysle, ze najrozsadniej bedzie jeszcze troche poczekac i zobaczyc jak sytuacja
                  sie rozwinie, a potem leciec przez Helsinki. mam wieksze zaufanie do Finow;)

ja sie po Nepalu bede poruszala glownie na wlasnych konczynach dolnych-czeka
                  mnie miesieczny trekking, wiec w sumie zalezy mi jedynie, zeby doleciec i
                  przyleciec z powrotem, plus jakis transport to Pokhary. mam jednak nadzieje, ze
                  nic sie nie bedzie dzialo, bo nie mam pomyslu na inne wykorzystanie
                  przeznaczonej na ten wyjazd kasy;))
                  • reniajanek Re: WAW-Katmandu (Nepal)-jakie polaczenia? 10.05.07, 19:55
                    a ja mam inną koncepcję: przylecieć do Delhi, wędrówka po północnych Indiach,
                    no i dalej mam kłopot bo z okolic Varanasi chcę się dostać do Kathmandu i myślę
                    o samolocie - autobus jedzie strrrasznie długo. Dalej nasycić zmysły Himalajami
                    i powrót do Polski.
                    I jak to technicznie wykonać? Pomożecie?
                        • Gość: frequentflyer Re: WAW-Katmandu (Nepal)-jakie polaczenia? IP: *.acn.waw.pl 10.05.07, 21:53
                          przez internet raczej nie kupisz bo możliwość takiej transakcji przynajmniej w
                          lutym była czysto teoretyczna, zależnie od linii albo się okazywało że musisz
                          mieć kartę kredytową wystawioną przez bank indyjski, albo musisz podać swój
                          telefon stacjonarny w indiach, a bez tego dalej nie pójdziesz, albo komunikat o
                          chwilowej niedostępności kanału , itp. ale kupisz u każdego kasjera IATA -
                          niestety za dopłatą, którą możesz próbować negocjować. a jak już kupujesz, dokup
                          jeszcze jeden czy dwa odcinki, opłata za bilet papierowy jest taka sama bez
                          względu na ilość odcinków. możesz też kupić na miejscu, nawet taniej, ale trwa
                          to godzinami. podobno Hindusi to światowa ekstraklasa w informatyce, ale żeby
                          sprzedać jeden prosty bilet, trzech facetów miało zajęcie przez dobry kwadrans,
                          a w tym czasie wbili to komputera setki jakichś kompletnie nieintuicyjnych,
                          wykutych na blachę kodów.
    • Gość: marcin1111 Re: WAW-Katmandu (Nepal)-jakie polaczenia? IP: *.aster.pl 11.05.07, 17:20
      Ja leciałem cztery lata temu.
      Najlepiej najpierw do Delhi, bo tutaj można znaleźć jakieś ciekawe oferty
      cenowe.
      Z Delhi do Kathmandu leciałem Royal Nepal Airlines, a bilet na ten odcinek
      kupiłem już w Polsce.
      W Indiach i Nepalu też nie ma problemów z kupieniem biletów.
      Za przelot Pokhara-Kathmandu płaciłem wtedy 60 dolarów, Kathmandu-Waranasi - 54
      dolary.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka