Dodaj do ulubionych

Zanzibar liniami Emirates Airlines

24.10.07, 12:56
Witajcie. Lecimy na początku grudnia na Zanzibar. Prawdopodobnie lot
z Dusseldorf via Dubaj liniami Emirates Airlines. Czy ktoś z Was ma
z nimi jakieś doświadczenia? Piszcie!
Obserwuj wątek
      • van_norden Re: Zanzibar liniami Emirates Airlines 24.10.07, 14:33
        pawel_zet napisał:

> To jedna z najlepszych linii, jakimi leciałem. Miła i pomocna
        > obsługa, dobre jedzenie, świetna rozrywka na pokładzie.

Ach te stewardessy: szyja mnie bolała bo głowa sama się kręciła
        jak przechodziły.
        Lotnisko w Dubaju należy do moich ulubionych: wygodne przesiadki,
        dobre, azjatyckie jedzenie i luźna atmosfera.
    • kicius21 Re: Zanzibar liniami Emirates Airlines 25.10.07, 01:59
      Hello :)
      Linia dobra, choc kiedys bywalo lepiej. Linia sie rozwinela, ze hej! Moze dlatego bywalo lepiej (?) ;-).

Zalezy czym lecicie, ale pewnie bedziecie upchani w samolocie, jak zwykle. Nic nowego, niezaleznie od linii.

Obsluga mila i wielojezyczna, ale szczegolnej dbalosci o pasazera ostatnio nie zauwazylam.

Jedzenie, jak w samolotach, syntetyczne, ale jest wybor, i nie bedziecie glodni.

Rozrywka, o ktorej ktos tu wspomnial. W miare nowe filmy do ogladania, muzyka i gry.

A lotnisko w Dubaju? Imponujace. Jesli nie bedziecie musieli dlugo czekac na przesiadke, bo w przeciwnym razie, nie pozostaje wam nic innego, jak polozyc sie na podlodze, jak to czynia inni, i czekac ;-). Lotnisko ma swoj urok, nie przecze, ale tak na dwie godziny. Jest niezmiernie barwne ze wzgledu na pasazerow, ktorzy tam koczuja; jest tez bardzo "proste w obsludze".

Aha! no i fajki tanie. No, na miescie jeszcze tansze ;-).

To tylko takie moje spostrzezenia. W kazdym razie, nie trafiliscie zle z linia, tak mi sie wydaje.

pozdrawiam i milego zanzibarowania :)
      • smikolajczyk78 Re: Zanzibar liniami Emirates Airlines 25.10.07, 12:57
        Bedziemy leciec Airbus A330-200 czyli raczej standard. A co do
        lotniska w Dubaju to w drodze powrotnej spędzimy tam całą noc...
        Więc kimanko na podłodze, choć słyszałem że sa tam jakieś leżanki...
        Zobaczymy. A jak ceny na lotnisku w Dubaju? Opłaca sie tam coś
        kupować? Czy lepiej w Europie. Dzięki wszystkim za info.
        • kicius21 Re: Zanzibar liniami Emirates Airlines 27.10.07, 00:11
          > Bedziemy leciec Airbus A330-200 czyli raczej standard.

No, tak. Uwaga na miejsca kolo toalet. Niewiele ich (toalet), ciagle kolejka ;-).

> A co do
          > lotniska w Dubaju to w drodze powrotnej spędzimy tam całą noc...
          > Więc kimanko na podłodze, choć słyszałem że sa tam jakieś leżanki...

No, skoro cala noc, to jakas lezanke w Dubaju znajdziecie, macie sporo czasu :).

Tak naprawde, to wspolczuje. Szczegolnie, ze z Zanzibaru to chyba jakies 7
          godzin lotu. Nie kazdy tak spi na zawolanie.

Ale z drugiej strony, "zazdroszcze", nigdy nie bylam w Zanzibarze, a bardzo bym
          chciala :). Taka kiedys mialam idee w zwiazku z wyprawa, ktora poczatek miala
          miec w Zanzibarze, ale nic z tego nie wyszlo. Moze kiedys wyjdzie :).

W kazdym razie, na lotnisku w Dubaju sa tzw. quiet lounge, sa za darmo; sa za
          szklem (czy czyms takim), ze troche wyciszaja halas lotniska, i tam tez sa owe
          lezanki.

Poza tym, sa pomieszczenia-poczekalnie roznych linii lotniczych, wiec moze
          niekoniecznie spanie na podlodze? ;-)

A! I jest jedna restauracja, ktora oferuje darmowy lunch, jesli w transferze
          spedzasz wiecej niz 4 godziny. No, moze i kolacje? sniadania? oferuje. A po
          powrocie z wycieczki roznie moze byc z pieniedzmi ;-). Zreszta, bedziecie miec
          tyle czasu, ze zostaniecie ekspertami lotniskowymi Dubaju ;-).

A jesli pieniadze, to nie problem, to jest tam bardzo mily hotel. Tylko nie
          pieniadze moga sie okazac problemem, tylko czy sa wolne miejsca.

pozdrawiam, jestem ciekawa, jak wasz wyjazd do Zanzibaru. Powodzenia :)

Aha, ceny na lotnisku! Spedzisz tam 12 (?) godzin, to ty mi powiedz ;-).
          Perfumy, kremy, slowem - kosmetyki; papierosy, tansze niz w Europie, i to sporo.
          Zwroc uwage na przepisy, kiedy kupisz, a kiedy lecisz. Czasem nikogo to nie
          obchodzi, no, ale czasem! Kota mozna dostac z tymi przepisami!
      • kicius21 Re: Zanzibar liniami Emirates Airlines 27.10.07, 00:33
        Fajne foty, ale nie oddaja tego, co tam sie dzieje.

Wiem, to subiektywne. Zreszta, zeby zrobic tam zdjecia, to trzeba miec tupet
        (mysle o ludziach). Pewnie wiesz, o czym mowie.

Poza tym, jak sie jest tak ot, przejazdem, to czlowiek marzy, by polozyc sie we
        wlasnym lozku. Wreszcie! :)

pozdrawiam :)

• kicius21 Re: Zanzibar liniami Emirates Airlines 29.10.07, 00:47
            > szukalam na stronie emirates polaczen na zanzibar, ale nie ma ich ani w
            > rozkladzie lotow, ani na mapce z destynacjami - co to za polaczenie, ktore Tobi
            > e
            > udalo sie znalezc ?

O to musisz pytac autora watku, jak dokladnie leci.
            Jak, pewnie przypuszczasz, jest to lot z przesiadkami, i pewne odcinki sa obslugiwane przez Emiraty, ale nie wszystkie.
            Koncowka przed Zanzibarem, to moze byc np. Nairobi czy tez Dar Es Salam.

pozdrawiam :)
        • mrybinski68 Re: Zanzibar liniami Emirates Airlines 27.10.07, 01:47
          kicius21 napisała:

> Fajne foty, ale nie oddaja tego, co tam sie dzieje.

Żadne foty tego nie oddadzą, to trzeba przeżyć :)

> Poza tym, jak sie jest tak ot, przejazdem, to czlowiek marzy, by polozyc sie we
          > wlasnym lozku. Wreszcie! :)

Wiem coś o tym. W czerwcu leciałem z Entebbe przez Dubaj i Frankfurt
          do Katowic (w sumie 22 godziny z czego 8 godzin kimania w quiet lounge w Dubaju)

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka