Dodaj do ulubionych

Doswiadczenia z Quatar Airways

IP: 78.152.238.* 21.01.08, 00:33
Prosze o opinie. Nie maja moze jakichs dziwnych wymogow przy check
in-ie?
Obserwuj wątek
    • Gość: frequentflyer Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: 80.241.133.* 21.01.08, 14:40
      Doświadczenie #1 : Nazywają się Qatar.
    • sinus1 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 21.01.08, 20:02
      Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Zarówno pod względem ceny jak i obsługi.

Sinus
      • a380 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 21.01.08, 23:26
        Jedna z najlepszych linii lotniczych na świecie.
    • adams123 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 23.01.08, 23:24
      fantastyczna linia, serwis, samoloty .

polecam :)
    • Gość: oranjefanka Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.spray.net.pl 24.01.08, 10:14
      qatar;
      nie maja raczej;
      o dziwo maja dobre jedzenie; i duzo;
      serwis ok - np. jak babka zobaczyla nas tylko z jednym malym plecaczkiem na
      niemieckim lotnisku i bilety przez pol swiata, natychmiast zapytala o
      rejestrowany bagaz, jak sie okazalo, ze nadalismy lotem w wwie od razu tel.
      sprawdzila gdzie bagaz jest;
      co niektore linie w identycznej sytuacji tak nie robily;
      • Gość: latacz Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.08, 17:35
        Samolot z Berlina stary i brudny.Poza tym standart.
    • Gość: Ten Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.08, 22:00
      Cześć czy możecie mi napisać czy w tej linii w Airbusach A330-200
      pasażerowie mają ekrany każdy przy swoim fotelu ?
      • adams123 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 18.02.08, 19:49
        tak,
        są personalne monitory i duzy wybór atrakcji :)
      • Gość: latacz Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 20:21
        Samolot z Berlina do Dohy nie ma - jest stary i brudny!
        • azuzy Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 17.08.09, 21:51
          Ja pracuje w Katarze i latam często przez Niemcy - Pańska opinia zupełnie nie zgadza się z rzeczywistością - stary i brudny samolot w QA - to chyba jakiś żart!
    • iwwo2 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 19.02.08, 14:15
      Porządne linie z dobrymi cenami. Chwalą się, że są w piątce najlepszych na
      świecie. Mimo wszystko chyba trochę na wyrost. W samolotach bardzo rozbudowany
      system audio/video - kilkadziesiąt filmów do wyboru. Pięknie, ale bebechy tego
      systemu niefortunnie umieszczono pod co drugim fotelem znacząco ograniczając
      miejsce na nogi. Środkowe rzędy są jeszcze w porządku, ale fotele przy oknach są
      dużo mniej wygodne.
      • Gość: Ten biuro Quatar Airways Warszawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.08, 13:21
        A czy wiecie może gdzie w Warszawie jest biuro tych linii? I czy
        jeżeli chcę lecieć z Berlina czy bilet mogę kupić w biurze w
        Warszawie?
        • zwirekiwigura Re: biuro Quatar Airways Warszawa 24.02.08, 14:15
          Mozesz kupic bilet w kazdym biurze, ktore jest agentem IATA (czyli wiekszosc biur sprzedajacych bilety lotnicze).
          A oficjalnym przedstawicielem Qatar Airways na Polske jest:
          Tal Aviation Poland
          Al Ujazdowskie 20
          00-478 Warsaw
          qatarairways@tal.pl
          • Gość: butch Re: biuro Quatar Airways Warszawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.09, 18:41
            numer telefonu do TAL 022 6250 467 lub 022 6272 258
            miła obsługa, kupowałem bilet u nich bo miałem kłopot ze
            sfinalizowaniem transakcji na qatarairways.com. W TAL faktycznie
            było o 100 drożej ale bezproblemowo.
            Leciałem QA na trasie LHR-DOH-DXB-DOH-LHR nie mam powodu do
            narzekań ;-) wszystko było ok
    • Gość: Ten Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.08, 15:25
      Wiem, że mogę taki bilet kupić w prawie każdym biurze, jednaka
      zastanawiam się czy nie będzie taniej? jak zrobię to w biurze linii
      którą chcę lecieć.
      A znacie może jakiś portal w którym można poszukać lotów w których
      przylot jest do jednego miejsca a powrót z innego?
      • iwwo2 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 25.02.08, 08:52
        Możesz kupić bezpośrednio ze strony Qataru
        www.qatarairways.com/global/en/homepage.html
        przy powrotach z innego lotniska, albo kilku odcinkach lotu, korzystaj z opcji
        "multiple stops"
        • Gość: Ten Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 12:18
          Wiem znalazłem tą stronę i widziałem, ze mogę kupić taki bilet ale
          ja nie mam karty kredytowej. Mogę poprosić kogoś by kupił mi taki
          bilet za pomocą swojej karty tylko co będzie jak będą chcieli
          zobaczyć tą kartę przy odprawie by zweryfikować dane?

• iwwo2 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 25.02.08, 12:33
            Niestety żądają okazania karty podczas check-in.
            • Gość: Ten Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 12:37
              :(
            • kestus Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 15.10.09, 23:04
              Witam
              Czy zawsze żądaja okazania karty kredytowej? Dokonałem zakupu on-
              line i potwierdziłem że jestem wlascicielm, ale nie jestem. Co teraz?
              Pozdrawiam
      • Gość: Ten Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 18:07
        Ok. sam sobie odpowiem: )
        Wysłałem maila do przedstawicielstwa Qatar Airways i wycenili bilet
        o niecałe sto złoty drożej niż ten sam na stronie tych linii.
        Wynikać z tego może, że oni również mają opłatę serwisową. Tyle, ze
        nie potrzebuje przy zakupie karty kredytowej.
    • Gość: F, Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.08, 22:36
      Kupiłem bilet przez stronę Qatar Airways, płaciłem kartą, kasę z
      konta ściągnęli od razu ale nie mam jeszcze od nich maila z biletem
      elektronicznym. Bilet kupowałem w niedziele wieczorem. Czy ktoś
      może wie ile czasu może trwać zanim przyślą mi maila?
      Pozdrawiam
      • sinus1 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 11.03.08, 22:52
        A gdy konczyles rezerwowac to na stronie nie pojawilo sie "Confirmation"?

Sinus
        • Gość: F. Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.wsnhid.pl 12.03.08, 09:34
          Tak pisało ale napisali także, że wyślą mi maila a nic nie
          dostałem...
          • sinus1 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 12.03.08, 10:46
            Najwazniejszy jest ten nr, sprawdz na stronie QR w zakladce Review
            reservation czy wszystko w porzadku. Ewentualnie na
            www.checkmytrip.com

Pozdro,
            Sinus
            • Gość: F, Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 16:32
              Sprawdzałem i niby wszystko jest ok ale na zakończenie kupna
              napisali coś takiego: Thank you for booking online with
              qatarairways.com. Your booking has been confirmed. A confirmation e-
              mail has been sent to your email address.
              • sinus1 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 12.03.08, 17:24
                Może mail trafił do spamu, może źle go podałeś, może gdzieś zaginął. Ja bym się
                tym nie przejmował, ważne że na stronce wszystko gra w podglądzie rezerwacji i z
                karty ściągnęli.
                Jak tak bardzo chcesz tego maila to zadzwoń do nich, niech Ci wyślą jeszcze raz.

Sinus
                • a380 Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 13.03.08, 20:58
                  Jak ja leciałem Qatar, to rezerwacja była założona na www.virtuallythere.com -
                  sprawdź tam, jeśli na checkmytrip niczego nie znajdziesz.
                  • Gość: Michal Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.08, 00:36
                    Potrzebuję info na temat taniego polaczenia Polska (ew Europa) do
                    Indonezji (ew Singapur) Czy ktos moze mi cos polecic???
                    PZDR
    • neomail Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 26.01.09, 16:39
      a ja mam troche inne pytanie dotyczace Quatar Airways czy ktos wie czy u nich
      mozna powiekszyc ciezar bagazu o tzw bagaz sportowy, tzn z dozwolonych 20kg na 35 kg
    • azuzy Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 17.08.09, 21:56
      jeśli lecisz do kataru musisz mieć vizę - to wymóg
      • Gość: Krakus Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: 62.29.136.* 22.08.09, 17:25
        Lecę z QatarA na Wschód , z przesiadką i czekaniem 20 godzin w Doha
        i próbuję na stronie rządowej: "Hukoomi - Visit Visa.htm /Joint
        Tourist Visa" wyrobić sobie numer do wizy, aby obejrzec miasto.
        Kazdorazowo po 1 formularzu wyskakuje "General Error - Failed to
        complete transaction".
        Czy ktoś wie jak wyrobić wizę po cenie
        jak w Hukoomi = 20E lub obłaskawić ten błąd stronki? (Polskie
        agencje turystyczne rządają za wizę ponad 550 zl !) Pozdrawiam z
        Krakowa.
        • Gość: oranjefanka Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: 77.222.246.* 23.08.09, 11:05
          skad ty wytrtzasnales taka informacje, ze mozna nabyc wize za 20E?
          mozesz podac dokladnego linka???
          jestes pewien, ze to dotyczy obywateli polski? czy masz inny paszport i nic nie
          piszesz o tym?
          • Gość: Krakus Re: Doswiadczenia z Quatar Airways. WIZA IP: 62.29.136.* 23.08.09, 13:49
            Paszport mam polski. Informacje o kosztach jakie pobiera strona
            rzadu katarskiego za Visit Visa
            , mam z tego czwartku z Ich
            ambasady w Warszawie. Widziałem tez propozycje wizowe za 90E na
            polskich stronach biur podrózy. I oczywiście widziałem też za 650
            zlotych (z Krakowa dla przykladu). Lece liniami QAirways , ale ich
            formularz wymaga ID sponsora, a ja nie potrzebuję hotelu bo czekam
            między 6:00 a 22:00 i lece dalej. Po prostu chciałbym pospacerowac
            po mieście, nakręcić kamerką jakieś wideo, coś zjeść. Czy wszystko
            jasne? Pozdrawiam z Krakowa.
            • Gość: Krakus WIZA ze strony rządu katarskiego IP: 62.29.136.* 23.08.09, 14:05
              Aha: służę też adresem, jesli wyszukiwarka internetowa nie znalazła
              Ci katarskiej witryny rzadowej "Hukoomi" :
              www.gov.qa................ Strona po zapłaceniu
              kartą generuje kod/promesę?/ niezbedną, aby dostac wizę na lotnisku
              w Dosze. Tak mnie poinformowano w W-wie. Ponownie serdecznie
              pozdrawiam.
              • pbw79 Re: WIZA ze strony rządu katarskiego 23.08.09, 21:15
                Witam
                Jakby Ci sie udalo to wize zalatwic to daj znac Tez mam zamiar sie wybrac
                liniami Qatar do Bangkoku z miedzyladowanie w Doha i chcialbym na miasto
                wyskoczyc jakby byla taka mozliwosc Narazie nie zalatwiam bo nie mam jeszcze
                biletu Na temat wizy dostalem takie info :
                Wizę turystyczną do Kataru można uzyskać trzema sposobami:

1) aplikując on-line przez stronę rządową Państwa Kataru:
                portal.www.gov.qa (w wersji angielskiej po lewej stronie Quick Links -
                Visit Visa, a następnie Joint Tourist Visa). Znajdzie Pan tutaj wszystkie
                informacje dotyczące wizy, a także formularz wizowy. Proszę wypełnić formularz
                niezależnie od tego, że Polska nie jest wymieniona wśród 33 państw, których
                obywatele mogą w taki sposób ubiegać się o wizę (Polska jest nieoficjalnie
                objęta tym programem). Jednocześnie jednak uprzedzam, że strona ta czasami
                szwankuje (ten problem Ambasada zgłaszała już do Kataru).

2) za pośrednictwem hotelu w Katarze (nie wszystkie hotele pośredniczą w
                uzyskaniu wizy)

3) za pośrednictwem Qatar Airways (podobnie jak w drugim przypadku,
                wymagana jest rezerwacja hotelu w Katarze)

Pozdrawiam
                • Gość: oranjefanka Re: WIZA ze strony rządu katarskiego IP: 77.222.246.* 24.08.09, 11:21
                  o wlasnie o to mi chodzilo;
                  obejrzalam stronke, ale jak wol byly wymienione 33 panstwa bez polski;
                  zastanawialam sie czy szwankowanie strony ma cos wspolnego z tym, ale jak
                  rozumiem polske jako kraj wpisac mozna, a strona szwankuje niezaleznie;
                  • Gość: Krakus Re: WIZA ze strony rządu katarskiego IP: 62.29.136.* 24.08.09, 14:51
                    Dziękuję za trzypunktową odpowiedz wyżej. Właśnie z pkt. 1 jest
                    sygnalizowany problem. Jeden jedyny raz na WIELE prób , udało mi się
                    przejść poza pierwszy jej arkusz. Wtedy zaniast "General Error"
                    system zakomunikował: "Sorry, your Visa application has been
                    rejected for the following reason:
                    NOT ALLOWED TO APPLY FOR VISIT VISA THROUGH QATAR E-GOV ...
                    PLEASE CONTACT RESIDENCY AFFAIRS ". Czyżby jednak informacje z
                    ambasady w Warszawie były błędne .............hmmm ? Pisałem
                    oczywiście do Administratora e-serwisu rządowego, z zrzutami ekranów
                    i cytatami tych błędów, ale katarscy urzędnicy nie mieli na tyle
                    kultury by jakkolwiek odpowiedzieć. Pozdrawiam i oczywiście
                    kontynuuję próby dalej :-) PS. Odnośnie tej drogi, to próbować może
                    każdy aby zobaczyć w czym problem.Pierwszy arkusz to dane osobowe,
                    drugi ich podsumowanie , trzeci "wielka tajemnica" , a gdzieś gdzieś
                    dalej jest opłata kartą i upragniony nr rejestracji :-)
                • pbw79 Re: WIZA ze strony rządu katarskiego 24.08.09, 19:57
                  Rzeczywiscie jakis blad
                  Mi tez wyskoczyl

Error-Transaction Failed
                  Description :
                  General Error - Failed to complete transaction

Time :
                  24/08/2009 21:09:07

Action :
                  Please try again later. If the issue persists, please contact the e-Government
                  Support Center.

Details :

• Gość: Krakus Qatar | WIZA ze strony rządu katarskiego IP: 62.29.136.* 24.08.09, 21:13
                    Ano właśnie. To jest błąd po pierwszym formularzu danych osobistych.
                    Typ "General Error" - niezależnie czy się pisze małymi czy dużymi
                    literami, czy się jest kawalerem czy żonatym, niezależnie od zawodu.
                    Jak system jednak jakoś dane przyjmie, to oceni i wypisze kolejne
                    info "Sorry, ...itd. ".
                    PS. Polecam stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, które twardo
                    nsa informuje, że promesy wiz katarskich udziela katarska ambasada w
                    Wwie :
                    Poradnik Polak za granicą 2009
                    .Pozdrawiam.K.

• Gość: Krakus Re: Qatar | WIZA ze strony rządu katarskiego IP: 62.29.136.* 24.08.09, 21:18
                      O! Kliknąłem w link i poprawiam się, strona ministerstwa nie
                      zawiera informacji o możliwości uzyskania promesy wizy w Wwie. Tym
                      gorzej dla nas. Pzdr.
                      • Gość: Jinx Re: Qatar | WIZA ze strony rządu katarskiego IP: *.bb.sky.com 25.08.09, 22:16
                        niestety obywatele polscy chcąc odwiedzic Doha potrzebują wizy
                        sponsorowanej i nie moga odwiedzić Qataru na tych samych zasadach co
                        np. Brytyjczycy, czyli płacąc na lotnisku równowartość 20 euro.
                        sponsorem może być hotel bądź osoba prywatna. na lotnisku należy
                        przedstawić potwierdzenie.
                        • Gość: Jinx Re: Qatar | WIZA ze strony rządu katarskiego IP: *.bb.sky.com 25.08.09, 22:19
                          pracuję dla Qatar Airways na Heathrow. dla kolegi oczekującego
                          potwierdzenia lotu - podaj nazwisko, skąd dokąd i kiedy lecisz, a
                          sprawdzę Ci w naszym systemie i dam znać czy wszystko jest ok.
                          • Gość: Krakus Katar. Wiza poprzez biura Qatar Airways IP: 62.29.136.* 26.08.09, 15:12
                            Dziękuję serdecznie za odpowiedz. Wciaż wstrzymuję się z wykupieniem
                            tej rezerwacji z powodu trudności z wizą, systematycznie odnawiam
                            rezerwację w biurze turystycznym, które zaoferowało mi to
                            połaczenie. Oni też probują mi pomoc: dzisiaj wyszukali informację,
                            że niektore placówki europejskie QA potrafia podobno(?) dać
                            jakiś "long-stop-over" z numerem (równoważnym numerowi sponsora z
                            Kataru) , na podstawie którego Katarczycy wydadzą rzekomo wizę na
                            lotnisku. Mógłbys zerknąc, czy twój system zna l-s-o lub czy którys
                            z odprawianych przez Was pasażerów ma taką adnotację ?
                            • Gość: a.swistak Re: Katar. Wiza poprzez biura Qatar Airways IP: 78.149.224.* 01.09.09, 22:45
                              Jest jeszcze cos takiego jak TRANSIT VISA. Jest wazna przewaznie 24
                              godziny. Zalatwiona powinna byc przed lotem, choc na lotnisku jest
                              wydawana w kilka minut. Tylko czy Katar takie cos stosuje [?]
                          • kestus Re: Qatar | WIZA ze strony rządu katarskiego 15.10.09, 23:27
                            Gość portalu: Jinx napisał(a):

> pracuję dla Qatar Airways na Heathrow. dla kolegi oczekującego
                            > potwierdzenia lotu - podaj nazwisko, skąd dokąd i kiedy lecisz, a
                            > sprawdzę Ci w naszym systemie i dam znać czy wszystko jest ok.
                            Witam
                            Mam problem z lotem Qatar Airways . Czy mozesz podac maila ,zeby go
                            przedstawic.
                            Pozdro
    • Gość: Jinx Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.bb.sky.com 02.09.09, 19:43
      nigdy o transit wizie do Qataru nie słyszałem. zazwyczaj wizy
      wydawane są na okres miesiąca, cel turystyka albo biznes. niestety
      nie jestem odpowiedzieć na Twoje pytanie. zwykle nie pytam się
      pasażerów w jaki sposób załatwili swoje wizy, a w systemie można
      sprawdzić jedynie rezerwcję, wiz sprawdzić nie można.
      • Gość: kestus Re: Doswiadczenia z Quatar Airways IP: *.cable.smsnet.pl 14.10.09, 21:29
        Witam
        Zakupilem bilet on-line na lot liniami Quatar Airways.Wylot z
        Londynu. Bilet zakupilem uzywajac karty kredytowej znajomego. Z tego
        co slyszalem istnieje koniecznosc odbioru osobistego przez
        wlasciciela karty kredytowej. Prosze o informacje, w jaki sposob
        osoba trzecia, pomijajac obowiazujace procedury, moze odebrac bilet.
        Czy w takim przypadku respektowane bedzie okazanie dokumentu
        uprawniajacego do podejmowania czynnosci prawnych w imieniu
        wlasciciela karty. Jezeli tak, bardzo prosze o sugestie, jaki
        dokument skutowac bedzie uwierzytelnieniem do odbioru biletu. Jezeli
        nie istnieje taka mozliwosc, prosze o informacje, czy mozemy zamowic
        miedzynarowego kuriera z Berlinu (najblizszego przedstawiciela
        Panstwa linii) do wlasciciela karty kredytowej. Wowczas kurier za
        okazaniem wymaganych dokumentow dostarczylby oczekiwany przez nas
        bilet. Bede zobowiazany za udzielenie powyzszych informacji.
        Dziekuje za pomoc:)
        Pawel
    • a1ma Re: Doswiadczenia z Quatar Airways 09.12.09, 12:00
      Tak, rewelacyjna obsługa, wygodnie, punktualnie miło.
      Jedyny drobny mankament: mój bagaż doleciał do celu 4 miesiące później, niż ja.
      Poza tym rewelacja ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka