Dodaj do ulubionych

Ogórkowa z ziemniakami

IP: *.chello.pl 18.03.06, 18:27
Ogórkowa na kostce?? I to ma być polska kuchnia??? Tak jak ostatnio była
pomidorowa z groszkiem ptysiowym, zamiast po ludzku z ryżem albo mararonem.
Same herezje!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: ja Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.pl 18.03.06, 19:38
      zupa na kostce śmieszne
      • Gość: LUCYNA Z TORONTO Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.sympatico.ca 26.03.06, 20:44
        A JESZCZE ZAPOMNIALAM DODAC ZE DO TEJ OGORKOWEJ ZUPKI DODALAM NA POCZATKU
        GOTOWANIA 4 LYZKI RYZU.SMACZNEGO.
    • porosty Re: Ogórkowa z ziemniakami 18.03.06, 19:56
      Racja! Ogórkową robić na prawdziwym mięsie: Skrzydełkach, łopatce wołowej,
      żeberkach.....
      • Gość: J. Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.07.09, 16:59
        nie ma jak zacofanie... ja wiele zup robię na kostce rosołowej albo na bulionie
        warzywnym. nie muszę wtedy w kuchni spędzać całego dnia a różnicy nie czuć. Poza
        tym powyższy przepis jest wegetariański więc nie rozumiem czemu zupa miałaby być
        na jakimś gnacie??? Podstawą tej zupy mają być przecież WARZYWA!!! p.s. zupa
        dobra ale bez śmietanki jeszcze lepsza
        • Gość: jurek Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.10, 16:31
          kostki rosołowe i buliony zawierają chemię rakotwórczą i tyle w
          temacie.Jak dodajemy świeże warzywa to po co psuć całą robotę
          sztucznym rosołem????!!!!jurek
    • wirusx Re: Ogórkowa z ziemniakami 18.03.06, 20:36
      Cztery (!) marchewki to chyba do marchewkowej...
    • Gość: Mimi Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.user.ono.com 18.03.06, 21:36
      W koncu, madra odpowiedz, do dobre zupy potrzebuja kawal miesa albo dobrego
      gnata. Ta kastka to tak pasuje jak wol do kartey, fuj.Kto wymysla takie
      przepisy???????????.Az wstyd, mowic o jakiej kolwiek polskiej zupie gotowanej
      na KOSTCE, nawet wszystkie zurki i biale barszcze potrzebuja kawalek bialej
      olbo wedzonej kielbasy. Nie zapomijanmy nasze dobrej i smacznej polskiej
      kuchni drogie panie.Zycze smacznego.
      • hens Re: Ogórkowa z ziemniakami 19.03.06, 12:35
        Jeżeli już nie ma rosołu, to sie gotuje na prawdziwym maśle zupe
        ogórkową ,.stosowanie kostki rosołowej w jakichkolwiek
        potrawach ...........można porównać do ...(oj owieczko żebyś ty jeszcze gotować
        umiała) w zastępstwie żony.
        A tak naprawde to jaki przepis może podać;
        tylko nieudacznik - kucharka która całe życie była karmiona z papierka.I tylko
        takie wiadomosci ma na temat gotowania.

/nie potrafisz nie pchaj sie na afisz/- :{))))
        • Gość: JLP Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.hsd1.nm.comcast.net 10.01.08, 01:06
          Hahaha. Co za jakis przemadry ktos to napisal.

A ja uwielbiam zupy na kostce :-) Zapytaj swojego kardiologa czy zupka na masle
          powinna byc gotowana.. :P
      • Gość: ogórkowa na kostce do mimi: wcale nie fuj !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.06, 22:37
        skoro wstyd, to stokrotnie mi wstyd!!!, taką własnie gotowała moja mama, tylko
        bez ziela i listka laurowego, taką gotuję tez ja. zapewniam jest nie tylko
        jadalna, ale i sycąca, do tego na drugie naleśniczki z serkiem na słodko, albo
        racuchy z jabłkami. to danie a la "bar mleczny", danie w sam raz dla tych
        którzy akurat Wyobrażają sobie obiad bez gnatów i mięcha...

dla mnie akurat prawdziwym szokiem ogórkowym było kiedy mama mojej kumpelki
        poczęstowała mnie ogórkową, nie tylko, ze na gnacie, ale jeszcze dodatkowo z
        ryżem. to dopiero była egzotyka. smaczna, tylko jakoś tak mi nie pasował ten
        ryż, ale co kraj to obyczaj, co dom to inna ogórkowa, prosze NIE wybrzydzać.
        jak komuś nie smakuje to niech nie gotuje i tyle.
        PS. ja akurat miesko lubie bardzo, ale czasem przydaje sie miła odmiana,
        przeciez nie jestem eskimoską, nie musze zywić sie wyłącznie mięsem
        • Gość: Sonny man gotujący Re: do mimi: wcale nie fuj !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.07, 11:04
          Ha ha ha ha!!! Kostka sycąca... przecież wywar z kości nie ma być wyższy tylko
          dla walorów smakowych, ale i odżywczych!!! Każdy dietetyk ci to powie! Chyba że
          jakiś taki sponsorowany, to powie inaczej.

I co do sytości, to niech się nie wypowiada na ten temat osoba, która na drugie
          je racuchy albo naleśniczki. To dobre dla małych dziewcząt, co się z domu nie
          ruszają. W innym wypadku jesteś głodny/a już po 1h. Przecież to czysty
          węglowodan, czyli 'szybka energia'. Gdy ktoś uprawia jakiś sport, nawet jogging,
          to mu kostka nie wystarczy. A dobrze wyważona dieta zawiera i węglowodany i
          białko i tłuszcz. Tłuszcz jako wolno uwalniająca się energia również jest bardzo
          potrzebny. A tyje sie wtedy, gdy człowiek tej energii (szybkiej lub wolnej) nie
          jest w stanie zużyć. Więc tyje się równorako po chlebie, słodyczach (chemicznie
          prawie to samo), jak i po golonce. Dlatego Nie ruszając się ludzie tyją. Ot co!

Ogórkową wolę z ziemniakami (niedużą ilością)

Kostki używam do gotowania makaronu+przyprawy+oliwa, i tylko do tego
      • Gość: Kamila Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 25.07.10, 23:16
        Poczytaj sobie o miazdzycy i o zupach warzywnych.
    • sankanda Re: Ogórkowa z ziemniakami 19.03.06, 11:50
      a pal licho kostke ! co za pomysl, zeby ogorkowa podawac w miseczce na
      ryz ? :)))
      • Gość: kkk Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.06, 12:24
        o moj Boze, coz za grono konserwatystow ;) badzmy troszke otwarci na nowosci, w
        kuchni czasem powinno sie eksperymentowac, a efekt czesto moze nas zaskoczyc. a
        na kostce niektorym jest po prostu wygodniej cos gotowac, i zupa jest lzejsza i
        mniej tlusta. ale pewnie zaraz uslysze ze 'co to ma byc- nietlusta zupa' ???
        pozdrawiam :)
        • Gość: betsypetsy Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.06, 14:33
          Nie bierzcie wszystkiego tak poważnie, przecież można równie dobrze dodać
          prawdziwego bulionu lub rosołu
    • Gość: betsypetsy Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.06, 14:29
      proponuję dodać starty na papkę jeden ziemniak na początku gotowania, zastąpi
      to mąkę czyli zagęści zupę
    • yasmine_yasmine Re: Ogórkowa z ziemniakami 19.03.06, 19:21
      Bo to jest kuchnia polska a nie kuchnia domowa.
      Różnica prosta - mamy mniej czasu zastępujemy półproduktami to co można - i
      tworzym coś na wzór smaków z dzieciństwa.

bo przecież nikt do polskiej ogórkowej nie bedzie od nas wymagał własnoręcznie
      zakiszonych ogórków, czy tak :)

pozdrawiam,
      yy
      • hens Re: Ogórkowa z ziemniakami 19.03.06, 22:03
        re:yasmine dbl:Kuchnia polska to potrawy wg najlepszych zródeł, przynajmiej
        teoretycznie - chociaż zdażają sie przypadki "że ktoś słyszał że ktoś widział"
        kuchnia domowa to potrawy z naleciałosciami tradycji domowych..... i
        niekoniecznie w każdym domu taki sam przepis i smak,ale nie z substytutów.A
        ogórkowa musi być tylko z kwaszonych ogórków /nieważne czy własnorecznie
        kiszonych - to mają byc dobre i smaczne ogórki, o co teraz jeszcze jest trudno w
        sklepach.... Pozdrawiam :{)))
        • yasmine_yasmine Re: Ogórkowa z ziemniakami 20.03.06, 13:23
          hens pozwole sie nie zgodzic

Kuchnia polska jest elementem kuchni domowej - czyle tego co wyjdzie spod rąk
          tej czy tego kucharza.

Jeżeli ktoś ma czas na przygotowanie rosołu - proszę bardzo, ale niech inni,
          którzy nie mają na to zbytnio czasu ani ochoty nie byli z tego powodu
          dyskryminowani. ot tyle.

przez takie gadanie, ze kostka beee - gotowanie jest przykrym codziennym
          obowiązkiem - a może być przecież miłą relaksującą zabawą :)

pozdrawiam,
          yy
        • bhrka Re: Ogórkowa z ziemniakami 26.04.06, 16:08
          życie przyspiesza to i gotowanie codzienne trzeba przyspieszyć; zupę robię
          chwilkę - do zimnej wody wsypuje proszek i zamrozone warzywa i zagotowuję -
          smaczna lekka i przyjemna, czy to nie jest polska kuchnia??
    • Gość: lucyna z Toronto Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.sympatico.ca 26.03.06, 20:37
      DOPIERO SKONCZYLAM JESC PYCHOTKA.DODALAM MNIEJ OGORKOW-3 TYLKO .4 CM WEDZONEYJ
      CIENKIEJ KIELBASKI DROBNIUTKO POKROJONEJ 5 MIN.PRZED KONCEM GOTOWANIA I BEZ MAKI
      A Z PURE Z ZIEMNIAKOW Z POPRZEDNIEGO DNIA I NA 4 KOSTKACH.KOPER ZIELONY.
    • Gość: malgosia Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.aster.pl 26.03.06, 21:19
      musi być na kostcwe rosołowej, bo to przecież cykl sponsorowany przez Winiary
      (dodatek czwartkowy do GW). nie ma co się wydziczać, tylko gotować po swojemu. M
      • milady66 Re: Ogórkowa może być na kostce. 29.03.06, 15:46
        nie opowiadajcie bzdur,że nie może być na kostce,bo właśnie może być i jest
        pyszna ,ja właśnie dzisiaj gotowałam i jest znakomita,przeciez wywar to tylko
        część sukcesu,a o ostatecznym smaku decyduje cała reszta innych dodatków,a
        propos to mojej teściowej właśnie lekarka zaleciła gotować zupę na kostce,a nie
        na wywarach mięsnych ,ze względu na tuszę i na cukrzycę,żeby zupa nie była za
        tłusta,ja zazwyczaj gotuję na skrzydełku lub kostce wieprzowej,ale jak nie mam
        to daje dwie kostki na duży garnek i nie ma tragedii,i powiem wam szczerze że
        nie czuć żadnej róznicy,a wogóle nie róbcie afery.
        • Gość: martini stołówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 15:46
          co do kuchni domowej - domowych zup prócz grzybowej i krupniku najchętniej nie
          dotykam, chyba że nie mam wyboru, obojętnie czy to zupa mamy, ojca, babci
          cioci, znajomej, kogo tam jeszcze... Ale uwielbiam zupy ze stołówek, w
          szczególności pomidorową i ogórkową właśnie, a w mojej szkole to się zawsze
          gotuje na kościach, które potem leżą w takim wielkim garze i je widać, ergo -
          wiemy, że zupa jest na żebrach, nie wiem,świńskich czy wołowych, ale pomidorowa
          i ogórkowa rulez
    • Gość: Body Ogórkowa z ziemniakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.07, 02:52
      A gdzie kawałek mięska, skoro to nie jest danie wegetariańskie?
    • Gość: Loonatic Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.chello.pl 22.07.07, 18:35
      To ma być przepis babci,moja babcia nie dopuściłaby do takiej profanacji,fuj na
      kostce to można makaron ugotować,i jeszcze do ogórkowej ryż świętokractwo!!!
      • Gość: rm Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.net.pulawy.pl 31.07.07, 15:40
        Nie kazdy lubi zupy gotowane na miesie
        • memphis90 Re: Ogórkowa z ziemniakami 29.08.08, 22:31
          Na mięsie to jeszcze, ale na tych obrzydliwych stołówkowych gnatach- fuj, nie
          cierpię! Jak mam do wyboru suchy, śmierdzący podczas gotowania gnat i kostkę
          rosołową, to wybiorę kostkę.
    • Gość: małgorzata Ogórkowa z ziemniakami IP: 78.133.144.* 17.08.07, 12:57
      po co smarzyc ogorki do zupki?? ja zawsze tre je na tarce i dodaje bezposrednio
      do zupy!! uwazam ze j=tak jest lepjej i ogorki nie traca swojego aromatu zapchu
      noi SMAKU!!
      pozdrawiam wszystkie kucharki!!
    • Gość: karolcia Ogórkowa z ziemniakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.08, 15:28
      wspanialy przepis!trzeba tylko ugotowac taki prawdziwy wywar z
      warzyw i miesa!prawdziwa zupa ogorkowa!taka bogata w warzywa i
      bardzo wykwintny smak!polecam bo warta jest przygotowania!
    • Gość: mysz Ogórkowa z ziemniakami IP: 81.15.156.* 05.02.08, 14:31
      polska czy nie, obojetnie, Zrobilam na kurczaku, potem go drobno krojąc do zupy
      i wyszła przepysznie
    • Gość: kasia Ogórkowa z ziemniakami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.08, 18:34
      Super przepis :) zwłaszcza te warzywa starte na tarce. Domownicy
      zachwyceni. Polecam :)
      • Gość: bahura Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: 89.127.170.* 22.01.09, 22:42
        genialny przepis dla tych, co nie mają czasu na narzekanie, a mają ochotę na co
        smacznego.
        wielkie dzieki!
    • Gość: Marcin Ogórkowa z ziemniakami IP: *.olsztyn.mm.pl 07.10.08, 22:46
      jezeli juz to napewno nie na kostce tylko i wylacznie na kosci a oprocz tego
      polecam dodac przesmazony czosnek i pod koniec tylko i wylacznie koperek a
      ogorki i sok z ogorkow dodajemy dopiero w momencie kiedy warzywa zmiekna,bo w
      innym przypadku kwas z ogorkow wstrzyma obrobke termiczna....
    • Gość: elmuerte Zupa ogórkowa z ziemniakami IP: 62.108.187.* 08.11.09, 10:07
      Ogorkowa musi byc na zeberku, a nie jakiejs chemii z glutanem smutanem. Po
      drugie ogorki podsmaza sie na masle. Wtedy dopiero mozna nazwac zupe "ogorkowa".
    • Gość: Ogor Zupa ogórkowa z ziemniakami IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 13.02.10, 15:15
      Za słodka nie wiem dlaczego pewnie przez ilosc tych marchewek a poza tym ok
      samacznie
    • Gość: Oldcowboy Zupa ogórkowa z ziemniakami IP: 77.255.37.* 19.02.10, 18:31
      Ja mam przepis na niezwykle łatwą i bardzo smaczną zupę ogórkową.
      Potrzeba: 25-30 dkg kiszonych ogórków + 1 litr sosu z beczki. Do
      tego 2 łyżeczki suszonej włoszczyzny, łyżeczka suszonego koperku,
      odrobina kardamonu, kilka ziemniaków i 100 g śmietany (tej do zup).
      Ziemniaki pokrojone w drobną kostkę gotuję w litrze nieosolonej
      wody, aż staną się bardzo miękie, prawie rozpadające się. Ogórki tnę
      również w drobniutką kostką (jak twarde, można zetrzeć na grubej
      tarce). Wrzucam je do gotujących się ziemniaków, dodaję wszytkie
      pozostałe składniki łacznie z sosem z beczki i po doprowadzeniu do
      wrzenia gotuję 15-20 mint na bardzo wolnym ogniu. Pod koniec dodaję
      śmietanę. Jeżeli wyparuje zbyt dużo wody (co się zdarza), dolewam
      tyle wody przegotowanej, aby mieć w garnku 2,5 litra zupy. Można
      dodać też odrobinę bardzo drobno zmielonego pieprzu na początku
      gotowania, jak ktyoś lubi pikantniejsze potrawy.

Nie dodaję żadnych bulionów ani mięsa - jest to zupa w 100%
      wegetariańska.
    • Gość: kaszkasz Zupa ogórkowa z ziemniakami IP: *.chello.pl 03.08.10, 22:54
      przede wszystkim obrać ogórki trzeba ... jeśli chodzi o moje gusta ;)
    • aska_wro Re: Ogórkowa z ziemniakami 03.08.10, 23:01
      ja uwielbiam pomidorową z groszkiem ptysiowym :))) a ogórkową często też na
      kostce robię, gdy brak czasu..
    • Gość: Rafałek Zupa ogórkowa z ziemniakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 20:45
      smażenie ogórków to porażka - lepsze nie smażone. Cała reszta OK.
    • Gość: Anonimowa Zupa ogórkowa z ziemniakami IP: *.251.146.116.threembb.ie 20.09.11, 12:45
      Fakt kostka w zupach jest zbędna,samemu można zrobić pyszny bulionik, ale czepianie się sposobu podawania zupy uważam za równie głupie jak robienie zupy na kostce ;).
      • Gość: elka Re: Zupa ogórkowa z ziemniakami IP: *.dynamic.chello.pl 20.09.11, 16:01
        Gdy nie mam rosołu, to okraszam zupę tylko masłem i też jest pyszna.
        Z warzyw nie daję pora, tylko marchew, pietruszkę, seler, ziemniaki, bo to ma być ogórkowa a nie porowa. Por ma zbyt intensywny smak. Ale to rzecz indywidualnego smaku.
        • Gość: stop glutamat Re: Zupa ogórkowa z ziemniakami IP: *.pool.mediaWays.net 06.11.11, 19:04
          Stary watek, ale odswieze.
          Zupy na vegetach, kostkach i innych torebkowych wynalazkach to mega zacofanie. To lata 5o gdy nie bylo czasu na gotowanie i jedzenie czyli na kulture. Tak, tak jedzenie to kultura, ale jedzenie gotowane od podstaw na prostych produktach, najlepiej BIO czyli organic jakosci.
          W dobrej prawdziwej kuchni, glutamaty sa tabu! Na forach o gotowaniu przepis ze wzmacniaczem smaku to dyskwalifikacja.
          PS. Dotrze i do Polski:-)
    • Gość: tomilidzons Re: Ogórkowa z ziemniakami IP: *.centertel.pl 19.04.13, 10:08
      Ogórkowa z ryżem ? ogórkowa z makaronem? to profanacja !!! ogórkowa tylko z ziemniakami
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka