Dodaj do ulubionych

Msza za Japończyków poszkodowanych w trzęsieniu...

20.03.11, 19:43
Ehhh, nie ma to jak wykorzystywać ludzką tragedię do promowania swej religii. Jak chcą im pomóc, to niech przekażą pieniądze, zamiast odstawiać szopkę z modłami do wyimaginowanego przyjaciela.
Obserwuj wątek
    • nick_do_pyskowania Cos mi tu nie pasuje... 21.03.11, 02:23
      "że nawet wobec przeciwnika trzeba zachować szacunek"

Torture of prisoners of warJapanese imperial forces employed widespread use of torture on prisoners, usually in an effort to gather military intelligence quickly.[55] Tortured prisoners were often later executed. A former Japanese Army officer who served in China, Uno Shintaro, stated:

The major means of getting intelligence was to extract information by interrogating prisoners. Torture was an unavoidable necessity. Murdering and burying them follows naturally. You do it so you won't be found out. I believed and acted this way because I was convinced of what I was doing. We carried out our duty as instructed by our masters. We did it for the sake of our country. From our filial obligation to our ancestors. On the battlefield, we never really considered the Chinese humans. When you're winning, the losers look really miserable. We concluded that the Yamato [i.e., Japanese] race was superior.[56]

en.wikipedia.org/wiki/Japanese_war_crimes#Torture_of_prisoners_of_war
      • Gość: kera Re: Cos mi tu nie pasuje... IP: *.walbrzych.vectranet.pl 21.03.11, 10:27
        My (w tym ja) z większą wrogością zareagowaliśmy niż Japończycy na wieść o mszy za zmarłych. Oni grzecznie przyjęli miejscowe tradycje.

Mimo wszystko ciągle nie mogę się pogodzić z tym, że u nas kościół katolicki ma tyle władzy. No i generalnie byłem zdziwiony, że coś takiego we Wrocławiu jest możliwe (po przeczytaniu tytułu newsa), na szczęście okazało się, że to zaściankowy Wałbrzych, a nie Wrocław.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka