Dodaj do ulubionych

Ćwierć miliona za auto dla urzędu miasta Bogatynia

16.04.11, 09:29
Grzmielewicz! Jeśli góra nie grzmi to już wszystko wolno?
Obserwuj wątek
  • Gość: rikitiki bo moze w koncu ciemny lud zrozumie... IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 16.04.11, 09:45
   Moze w koncu ciemny lud zrozumie ze faceci na stolkach to nie sa zadni swieci mikolajowie, dobre ciocie, zbawcy, wladcy i tak dalej.

   to sa ludzie ktorzy dzieki opowiadaniu Wam bajek dostali fajna robote na 4-5 lat i zamierzaja sie bawic jak sie da najlepiej. Jesli tylko moga to kupia sobie za wasza kase drogie auta, wymysla nowe spoleczki miejskie ktore bsadza rodzinami, a wy jak glupie dzieci bedziecie lykac te pierdoly o wojnie PiS z PO.

   Kaczynski i jego partia zawodowo sciemniajaca bogoojczyzniane babcie i jurnych patriotycznych mlodziencow doi was na 60.000.000 pln

   Tusk i jego partia sciemniajaca zawodowo "mlodych, zadluzonych z wielkich miast" doi was jeszcze bardziej.

   To sa mafie ktore zamknely zwyklym ludziom dostep do publicznych urzedow jesli sie do danej mafii nie nalezy.
   Nie macie nawet prawa kandydowac do sejmu we wlasnym kraju jesli nie lizecie tylka regionalnego barona jednej z mafii.

   Oto gdzie jest aktualnie ten kraj i im predzej ktos to pojmie tym lepiej.

   "LUD PIJE SZAMPANA USTAMI SWOICH PRZEDSTAWICIELI" - myslicie ze dzisiaj jest inaczej?
  • Gość: jaja kobyły Re: no cóż, grzmielewicz to taki lokalny IP: *.23.54.194.generacja.pl 16.04.11, 10:22
   aparatczyk z pisiorowa.
   bogatynia jest jedną z najbogatszych gmin w polsce, tylko cosik tego nie widać.
   w czasie tuż po powodzi, burmistrz, zamiast zając się istotnymi kwestiami, budował swój wizerunek dla ubogich i mniej rozgarniętych, rozdając w koszuli z podwiniętymi rękawami chleb z samochodu - tak jakby to była najważniejsza dla niego robota w takim momencie. był wszędzie tam, gdzie reporterzy, kamery i mikrofony.
   to nie moja opinia - to opinia osoby z bogatyni która była wtedy dość blisko by to i owo widzieć i która ma dość rozsądku by nie dać się wkręcać w prostackie socjotechniki.
  • wojtas71 Ćwierć miliona za auto dla urzędu miasta Bogatynia 16.04.11, 10:29
   na jakiej podstawie ten kretyn-polityk twierdzi ze stary samochod ma 600 tys przebiegu i ze jest wysluzony????? naczytal sie idiota farmazonow z koncernow motoryzacyjnych, na Zachodzie jezdza taksowki ktore maja po 2-3 mln km na licznikach i jezdza jezdza jezdza a jak trzeba to i silnik wymienia. po co kupowac i przeplacac 250 000zl za cos co jeszcze posluzy dlugie lata?

   idiota, precz!!!!!!!
  • djmas @Michał Kokot 16.04.11, 11:01
   Panie Michale jedna mała uwaga co do pańskiego komentarza:
   "Nie ma gminy na Dolnym Śląsku, która wyłożyłaby ćwierć miliona złotych na jeden pojazd dla urzędu"
   A miasto Wrocław to niby co zrobiło ? No może nie ćwierć miliona a jedynie 190 tys.zł za Skodę Superb dla Urzędu Miasta.
   Dlaczego o przetargu na 3 auta za pół miliona złotych nikt tak nie grzmiał ? Bo co ? Bo Wrocławia nie zalała powódź ? Heh...

   Co do samego artykułu: szkoda klawiatury aby opisać zachowanie "władców".
   • sverir Re: @Michał Kokot 16.04.11, 13:15
    > Dlaczego o przetargu na 3 auta za pół miliona złotych nikt tak nie grzmiał ? Bo
    > co ? Bo Wrocławia nie zalała powódź ?

    Jeżeli nie grzmiał, to przez zapomnienie. Zwykle zakupy drogich samochodów są nagłaśniane i to bynajmniej nie jednym, krótkim artykułem:)
  • Gość: furora Re: Ćwierć miliona za auto dla urzędu miasta Boga IP: *.internetia.net.pl 16.04.11, 11:34
   Jak ocalić domy przysłupowe?
   W czasie zeszłorocznej powodzi w Bogatyni zalanych zostało w sumie 220 z 270 domów przysłupowych. Ich uszkodzenia są różne. Jedne trzeba kompleksowo odbudować, inne wymagają odrestaurowania i niedużych napraw.
   Swoje zrobiła nie tylko powódź, ale i wcześniejsze wieloletnie zaniedbania. - W większości z nich mieszkali niezamożni ludzie, których nie było stać na remonty - mówi Marek Karłowski z Południowo-Zachodniego Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu, zajmującego się m.in. promocją domów przysłupowych.
   Po powodzi sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała. Bogatyński magistrat powołał co prawda specjalny zespół ds. ochrony zabytków. Ale sami urzędnicy nie za wiele zrobią. - Potrzebne są ogromne fundusze, których gmina nie ma - tłumaczy Jerzy Stachyra, wiceburmistrz Bogatyni, zapewniając, że magistrat chce ratować historyczne budynki. Ale boryka się też przecież z odbudową infrastruktury: mostów, dróg, sieci wodociągowej.

   W ocalenie domów przysłupowych zaangażowała się wicewojewoda Ilona Antoniszyn-Klik. - Bogatynia sama sobie z tym nie poradzi - przyznaje. Dlatego w działania włączy się samorząd województwa, zgorzeleckie starostwo oraz stowarzyszenia, które razem z Bogatynią wypracują koncepcję ratowania zabytków.

   Samorządowcy zastanawiają się, skąd pozyskać pieniądze. Wiadomo, że można się ubiegać o środki m.in. z funduszy unijnych czy ponad miliarda euro przyznanych ostatnio Polsce z Funduszu Solidarnościowego UE na usuwanie skutków powodzi. To dobra wiadomość dla Bogatyni, która ucierpiała najbardziej na Dolnym Śląsku.

   Gmina chętnie też przekaże domy przysłupowe stowarzyszeniom, które je odrestaurują. "Pogranicze" chce przejąć jeden z nich przy ul. Strumykowej. Jak tłumaczy Marek Karłowski, projekt zakłada odnowienie po jednym z zabytkowych budynków w Polsce i Niemczech.

   W każdym z nich powstałyby centra informacji i promocji krainy przysłupowej. W Bogatyni potrzeba na to około 700 tys. euro i o tyle właśnie stowarzyszenie chce się ubiegać.

   Bogatynia przymierza się do restaurowania domu przysłupowego w centrum miasta, przy ul. 1 Maja. Koszt prac szacuje się na 3,5 miliona złotych. Część mieszkań trzeba przejąć od prywatnych właścicieli.

   - To jednak ogromne pieniądze, a budynków jest ponad 200. Dlatego staramy się o ograniczenie strefy ochrony tych domów - mówi wiceburmistrz Jerzy Stachyra.

   [Katarzyna Wilk - www.gazetawroclawska.pl]
  • gregviii Ćwierć miliona za auto dla urzędu miasta Bogatynia 16.04.11, 13:41
   No dobra przetarg był, parametry pod jeden samochód praktycznie. Cena jak za full wypas.
   Jeśli gmina posiada takowe nadmiarowe fundusze lub miała wcześniej odłożone na ten cel to jeszcze jeszcze.
   Ale jeśli mają w gminie ogrom wydatków na parę lat to kupno takie nie ma racji bytu.

   A teraz pytanie czy ktoś może coś z tym zrobić, czy pan burmistrz posłuch 2-3tyg. jak to ludzie są niezadowoleni i tyle?
   Jakieś odwołanie ze stanowiska za niegospodarność? jest coś co mogło by takie działania ukrócić czy jak na wyższym publicznym stanowisku jesteś to "hulaj dusza boga nie ma"?
   • Gość: Urzędnik Re: Ćwierć miliona za auto dla urzędu miasta Boga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.11, 22:59
    Dwie kwestie.

    Autor artykułu pisze o ogromie strat spowodowanych powodziom jasno dając do zrozumienia, iż "Burmistrz przejada kasę, zamiast pomagać powodzianom". Zapomina dodać że:
    - Gmina oddała do użytku jeszcze w zeszłym roku kilkadziesiąt NOWYCH mieszkań dla powodzian w przebudowanym budynku po byłym gimnazjum;
    - Gmina jest w trakcie budowy 3 bloków komunalnych (w chwili obecnej wykonawca stawia ściany bloków);
    - Gmina wyłoniła wykonawcę, który opracowuje dokumentację kolejnych bloków komunalnych;
    - Gmina w innej części miasta przygotowuje właśnie uzbrojenie terenu pod osiedle domków dla powodzian;
    - Trwają prace przy odbudowie mostów zniszczonych lub uszkodzonych w trakcie powodzi.

    Pomijam ogrom pomocy finansowej i rzeczowej, jaka do tej pory została przekazana powodzianom.

    Pewnie - bez pomocy z zewnątrz wielu z tych rzeczy nie dałoby się załatwić.
    Ale Gmina nie "przeżera" kasy, tylko wydaje ją w celu poprawienia jakości życia mieszkańców.

    Dotyczy to również tego samochodu.
    Jako to?
    A tak to - Burmistrz nie jeździ vanem, a samochodem osobowym.
    A van - jak każdy poprzedni w tym urzędzie - służy w 90% członkom organizacji społecznych i dzieciom ze szkół, jako środek transportu na przeróżne spotkania, imprezy i projekty, które te organizacje jak i szkoły prowadzą w ramach współpracy przygranicznej.
    Tak więc pisanie, że Burmistrz kupuje sobie luksusowy samochód jest całkowicie chybione.
  • kklement Zapewne było to Prawe i Sprawiedliwe 16.04.11, 14:28
   Albowiem z tej właśnie świętoyebliwej partii jest ten pajac. Ja tak myślę sobie, że być może panu burmistrzowi nie chce się już burmistrzować i postanowił w ostatniej kadencji już się nie szczypać. No bo co go może złego za to auto spotkać ? "Pan może pana majstra w dupę pocałować" i tyle.
  • kropka9991 Ćwierć miliona za auto dla urzędu miasta Bogatynia 17.04.11, 11:53
   To jest ignorancja władzy w czystej postaci. Brak jakiegokolwiek utożsamiania się z losem ludzi nad którymi sprawuje się władzę plus lekceważące wydawanie pieniędzy wspólnych na prywatne cele.
   Po co burmistrzowi siedmioosobowe auto? A jeśli urząd potrzebuje auta terenowego (przypuścmy że tak) to auto stricte TERENOWE kłóci się z LUKSUSOWYM.
   Auto quasi terenowe a mocno luksusowe niech urzędnik sobie kupi sam. Z własnych pieniędzy.
   Proponuję aby przed wyborami każdy kandydat podawał, ile pieniędzy zamierza przeznaczyć na swoje wynagrodzenie i wszelki bonusy w czasie sprawowania urzędu. A wyborcy także zastosują kryterium ceny minimalnej.
  • Gość: olo skandal !!! skandal !!! skandal !!! skandal !!! IP: *.dynamic.chello.pl 17.04.11, 13:02
   Przeanalizujmy wymagania dotyczące samochodu. Teoretycznie potrzebne jest auto 7 osobowe ale wymyślone wymagania są takie:

   3. Rozstaw osi: 3400–3500 mm - kto kupując samochód zwraca uwagę na rozstaw osi? tym bardziej że ma to być auto typu bus a nie osobówka. Wiecie jaki macie rozstaw osi w waszych autach?

   4. - Dopuszczalna masa całkowita 3050-3200kg - j/w
   5. - Dopuszczalny nacisk na oś: 1550–1650kg - j/w , co osobę jadącą tym busem obchodzi jaki jest nacisk na oś?

   6. - Pojemność silnika: 1950–1999cm3 - górną granicę rozumie, większe opłaty, ale jak będzie np 1949cm3 to co? Nie pasuje?

   7. - Długość zewnętrzna: 5290–5320mm - BEZ KOMENARZA!!!
   8. - Wysokość zewnętrzna: 1980–1990mm - BEZ KOMENARZA!!!

   PODDAJE SIE NIE MAM SIŁY TEGO CZYTAĆ:
   9. - Silnik zasilany olejem napędowym turbodoładowany z intercoolerem
   10. - Moc silnika 180–190KM
   11. - Przyspieszenie do 100km/h: 10,5–11,5 sekundy
   12. - Skrzynia biegów manualna 6–cio biegowa
   13. - Norma spalania EU: Euro 5
   14. - Napęd przenoszony na przednią oś
   15. - Zawieszenie przednie i tylne niezależne
   16. - Kolor nadwozia: granatowy metalik
   17. - Tapicerka: alcantara
   18. - Kolor wnętrza: antracyt
   19. - Kolor tapicerki: antracyt
   20. - Nadwozie samonośne całkowicie stalowe i częściowo ocynkowane, oparte na poprzecznicach i podłużnicach
   21. - Drzwi przesuwne do przestrzeni pasażerskiej z prawej strony otwierane i zamykane elektrycznie z funkcją domykania
   22. - Wszystkie szyby termoizolacyjne
   23. - Okna w pierwszym rzędzie przestrzeni pasażerskiej po lewej i prawe stronie przesuwne
   24. - Okna w przestrzeni pasażerskiej przyciemniane
   25. - Zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia
   26. - Obudowy lusterek zewnętrznych oraz klamki i uchwyt tylnej klapy w kolorze nadwozia
   27. - Lusterka zewnętrzne elektrycznie regulowane, ogrzewane i składane (po stronie kierowcy sferyczne,
   po stronie pasażera lusterko z poszerzonym polem widzenia)
   28. - 6 poduszek powietrznych w kabinie kierowcy: przednie, boczne i kurtyny powietrzne
   (przednia poduszka dla pasażera z możliwością dezaktywacji)
   29. - System zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania
   30. - Elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego
   31. - System zapobiegający utracie przyczepności kół podczas przyspieszania
   32. - System zapobiegający poślizgowi kół napędzanych podczas hamowania silnikiem
   33. - Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy z asystentem hamowania
   34. - Hamulce tarczowe wentylowane z przodu i z tyłu
   35. - Bezpieczna kolumna kierownicy z regulacją w dwóch płaszczyznach
   36. - Światła do jazdy dziennej, włączane automatycznie
   37. - Trzecie światło stop
   38. - Centralny zamek sterowany pilotem z możliwością uruchamiania od wewnątrz
   39. - Alarm antywłamaniowy z własnym zasilaniem i funkcją dozoru
   wnętrza oraz zabezpieczeniem przed odholowaniem
   40. - Dwa kluczyki składane
   3
   41. - Światła przeciwmgielne z przodu zintegrowane ze zderzakiem
   42. - Czujnik deszczu i automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne
   43. - Czujnik parkowania w przednim i w tylnym zderzaku oraz asystent parkowania z kamerą w tylnej klapie
   44. - Elektryczne wspomaganie domykania tylnej klapy
   45. - Klimatyzacja trzystrefowa z elektroniczną regulacją, z dodatkowym sterowaniem w przestrzeni pasażerskiej
   46. - Zapalniczka i popielniczka
   47. - Pojemnik na śmieci w kabinie kierowcy
   48. - Schowki zamykane w kabinie kierowcy
   49. - Nawiew świeżego powietrza z filtrem z węgla aktywnego
   50. - Spryskiwacze reflektorów
   51. - Ogrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej oraz wskaźnik poziomu płynu do spryskiwaczy
   52. - Wyświetlacz wielofunkcyjny, prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik poziomu paliwa, wskaźnik temperatury płynu chłodzącego
   53. - Komputer pokładowy z kolorowym wyświetlaczem, wyświetlającym informacje: godzina, czas jazdy,
   średnie i chwilowe zużycie paliwa, zasięg do następnego tankowania, przebyta droga, bieg, kierunek geograficzny,
   kompas, temperatura zewnętrzna
   54. - Elektrycznie sterowane szyby w kabinie kierowcy
   55. - Dwa gniazda 12 V
   56. - Immobiliser
   57. - Zabezpieczenie blokady kierownicy przed złamaniem
   58. - Dwa pojedyncze fotele w przedziale kierowcy z regulacją wysokości i elektryczna 4- kierunkowa regulacja podparcia
   odcinka lędźwiowego dla fotela kierowcy, manualna regulacja podparcia odcinka lędźwiowego dla fotela pasażera
   59. - Dwa pojedyncze fotele obrotowe, ze składanymi oparciami, podłokietnikami, ze zintegrowanymi trójpunktowymi pasami
   bezpieczeństwa w pierwszym rzędzie przestrzeni pasażerskiej
   60. - Trzyosobowe siedzenie ze składanym oparciem, trzema zintegrowanymi pasami bezpieczeństwa w drugim rzędzie
   przestrzeni pasażerskiej
   61. - Cztery rolety przeciwsłoneczne na bocznych oknach przestrzeni pasażerskiej
   62. - System prowadnic szynowych do płynnego przesuwania siedzeń
   63. - Dwie listwy w podsufitce przestrzeni pasażerskiej z lampkami oświetlenia wewnętrznego i lampkami do czytania
   64. - Uchwyty do mocowania bagażu przestrzeni pasażerskiej
   65. - Kierownica wielofunkcyjna, umożliwiająca obsługę radia
   66. - Kierownica i dźwignia zmiany biegów obszyte skórą
   67. - Ogrzewanie foteli kierowcy i pasażera z niezależną regulacją
   68. - Podłoga w przestrzeni pasażerskiej wyłożona z tworzywa sztucznego trudnościeralnego
   69. - Nawigacja satelitarna z kolorowym wyświetlaczem dotykowym 6,5–7cala
   70. - Radio z odbiorem sygnału DAB oraz RDS
   71. - Antena w lusterkach zewnętrznych
   72. - 8 głośników
   73. - Odtwarzacz płyt CD/MP3 z twardym dyskiem min. 30 GB
   74. - Płyta DVD z mapą Europy
   75. - Złącze AUX-IN w schowku ?????????????? PO CO IM TO?
   76. - Zintegrowany czytnik kart SD, MMC, SDHC ?????????????? PO CO IM TO?
   77. - Funkcja pracy systemu nawigacji bez płyty DVD z mapą
   78. - Zmieniarka CD na 6 płyt ?????????????? PO CO IM TO?
   79. - Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17 ?????????????? PO CO IM TO? A STALOWE TO NIE ŁASKA?
   80. - Opony 235/55 R17
   81. - Koło zapasowe pełnowymiarowe z obręczą ze stopu metali lekkich wraz z koszem
   82. - Śruby zabezpieczające przed kradzieżą obręczy kół ze stopu metali lekkich.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka