Dodaj do ulubionych

Nowy odcinek AOW Żmigrodzka - Długołęka otwarty...

15.07.11, 17:25
PO gwarantuje: AOW będzie płatna.
Obserwuj wątek
  • tora_tora i jest jak zawsze: megakorek na połączeniu z dk8 15.07.11, 21:51
   autostrada pikna, nawet łącznik piękny, tylko kto i dlaczego w ten sposób zaprojektował krzyżówkę z istniejącym wylotem na wawę!? przecież to nie przejaw debilizmu, to przynajmniej przejaw imbecylizmu! Ile, przy tej skali inwestycji, kosztowało by zrobienie 50m lewoskrętu?? Zamiast tego lewoskręt w łącznik zrobiono z jednego z pasów trasy wrocław- oleśnica. Jakby tego było mało, to już światłami uprzywilejowano łącznik, choć mało co po nim narazie jeździ. EFEKT? natychmiastowy. Megakorek aż do Psiego Pola i zielone przepuszczające powietrze na obwodnicy. Gdyby nie policja, która ręcznie zaczeła kierowac ruchem pewnie sięgnąłby szybko CH Korona.
   Wszystko za nasze pieniądze: ktoś to zaprojektował, ktoś zatwierdził, ktoś sporządził program sygnalizacji świetlnej. Posądzając autorów o IQ na poziomie ok 40 chyba nie przesadziłem.
   • Gość: projekt nie obrazajcie nas IP: *.opera-mini.net 16.07.11, 18:44

    My projektanci całej Obwodnicy mamy średnie IQ na 139.

    Więc prosimy aby nas nie obrażano i nie nazywano imbecylami, idiotami.
    Założenia projektowe były jasne i robiliśmy wszystko, aby im jak najlepiej sprostać.
    Mianowicie:
    - będzie PŁATNA
    - ma maksymalnie ułatwić objazd miasta
    - ma doprowadzić do jak największej liczby przejazdów Obwodnicą
    - końcowe węzły mają mieć pierwszeństwo dla ruchu pojazdów wjeżdżających i zjeżdżających z Obwodnicy
    - "zmusić" mieszkańców Wrocławia do korzystania z Obwodnicy w codziennych przejazdach

    A to wszystko po to, aby jak największa liczba samochodów przejeżdżała i napełniała kasę właściciela Obwodnicy.

    Jasne, zrozumiałe ?

    Więc nie dziwcie się że na obu końcach są skrzyżowania które utrudniają wjazd i wyjazd z miasta.    www.obwodnica-wroclawia.pl/
    Główni projektanci:
    do km 13+500 Pan Andrzej Berliński ( ARCADIS Profil)
    od km 13+500 Pan Marek Suchy (BBKS-PROJEKT)

    Koordynator całego przedsięwzięcia:
    Pan Marek Suchy (BBKS-PROJEKT)
    • Gość: rtyn Re: nie obrazajcie nas IP: *.96.80.116.telemedia.pl 16.07.11, 20:47
     [b]Panie projektancie,

     dlaczego się Pan tak obrusza? Kazali Panu/Panom, jak sam Pan pisze, zaprojektować coś co już na pierwszy rzut oka jest kretyńskie (nie mówię o obwodnicy tylko o połączeniu z drogą krajową koło Mirkowa), Pan podjął się tego "zadania" i wziął pieniądze. Tym samym zdecydował że dla Pana polecenie jest ważniejsze od funkcjonalności. W związku z tym ocena użytkowników jest jak najbardziej słuszna, projektant dał ciała a fakt że zrobił to świadomie chyba nie pomaga?

     A z tym IQ to spokojnie - podobno Doda ma jeszcze wyższe i co z tego wynika?

     chyba że to prowokacja :)
    • kristoff26 Re: nie obrazajcie nas 17.07.11, 23:13
     Również pracuję w firmie projektowej tylko że w innej branży. Czasem bywa tak że założenia projektowe z takiego czy innego powodu są durne, ale żaden projektant mimo tego nie wypuści czegoś co już założenia nie działa. Za to co wymyśliliście w Mirkowie (niezależnie od głupich jak widzę i wręcz haniebnych założeń) ktoś powinien wylecieć z pracy a nie brać kasę. Tez jestem za tym żeby maksymalnie wyrzucić ruch tranzytowy z miasta, ale we Wrocławiu i okolicy jeżdżą nie tylko samochody w ramach tranzytu. Jeśli ktoś mieszka w Mirkowie, Długołęce czy Oleśnicy i pracuje choćby w okolicach Placu Grunwaldzkiego to żebyście nie wiem jak go zmuszali nie będzie nadkładał każdego dnia 30km (5 razy w tygodniu) dlatego że ktoś w zasadzie zamknął mu jedyną drogę dojazdu. To może trzeba było postawić zasieki na rogatkach miasta w ramach projektu? Może wtedy właściciel AOW by nabijał sobie jeszcze bardziej kabzę? Nie kumam tego że nie dało się zrobić tam na kilkudziesięciu metrach jeszcze jednego pasa albo w ogóle wywalić lewoskręt, z którego i tak nikt nie będzie korzystał. Na razie korzystają chyba tylko gapie, którzy chcą obejrzeć nowy kawałek AOW.
     I gwarantuję Panu że jeśli nie na forach to na pewno w każdym samochodzie wyjeżdżającym (zwłaszcza w piątek po południu) z Wrocławia będą się sypały setki "ciepłych" słów pod adresem projektanta tego idiotycznego skrzyżowania.
     • Gość: s Re: nie obrazajcie nas IP: *.adsl.inetia.pl 18.07.11, 11:27
      dajcie spokój, wypowiedź projektanta i to co zostało zrobione na połączniu AOW a trasa na Warszawę, nie mieści się po prostu w głowie. Jak zwykle omija się lub nie zauważa pryncypiów, jakiegoś bazowego zdrowego rozsądku i znajomości tematu. Tutaj na nic się zda pieprzenie od rzeczy pana projektanta, on to musi robić, przeciez się nie przyzna do błędu. Kase wziął i teraz musi dziarsko robić kolejne gnioty na podstawie doskonałych "referencji" jakie pokaże kolejnym zleceniodawcom czyli np. trasy AOW. Może by tak zaprojketowac jaki basen bez udziału wody? Albo kolejną galerię handlową bez sklepów? Ot, ten sam poziom
  • kokowalski Też podpisuję sie pod wszystkimi krytycznymi 18.07.11, 01:19
   postami, mógłbym dodać co najmniej kilka swoich krytycznych uwag, ale to niczego nie zmieni. Niestety niby inne lepsze od 20 lat czasy, ale jakoś to się nie przekłada ani na lepsze założenia projektowe myślę że także nie na lepsze wykonawstwo.
   Ale dobrze że ta obwodnica będzie, może te kuriozalne wjazdy / wyjazdy zostaną w ramach "gwarancji " zmienione " ??
  • Gość: WK Re: Nowy odcinek AOW Żmigrodzka - Długołęka otwar IP: 156.17.73.* 18.07.11, 10:36
   Pomijając problemy ze skrzyżowaniem w Mirkowie, do niedzieli wieczorem, dwa dni po otwarciu drogi NIE USUNIĘTO znaków "zakaz ruchu" od Pawłowic (kilka metrów za znakiem jest sygnalizator świetlny), tablicy informacyjnej o zamkniętej drodze Pasikurowice-Pawłowice (i kierującej objazdem na ... plac budowy skrzyżowania z S-8 przed Bukowiną.
   Potem wielkie zdziwienie, że kierowcy lekceważą oznakowanie. Ciekawe, czy Policja wystawia mandaty za bezmyślne pozostawienie fałszywych znaków?
   • kristoff26 Re: Nowy odcinek AOW Żmigrodzka - Długołęka otwar 18.07.11, 11:38
    A to jest kolejna paranoja.
    Jadą od strony Oleśnicy też nie usunięto oznakowania dotyczącego zwężenia jezdni. Nakleili tylko jakieś ledwie widoczne taśmy.
    I śmiesznie to wygląda jak przed połączeniem z łącznikiem Długołęka są 3 czynne pasy ruchu (w tym jeden do skrętu w prawo) a 90% samochodów jedzie lewym pasem bo tak nakazują oznakowania.
  • garym Re: Nowy odcinek AOW Żmigrodzka - Długołęka otwar 18.07.11, 11:10
   redakcja_v napisała:

   > PO gwarantuje: AOW będzie płatna.

   Nie PO tylko patia która wydała rozporządzenie w sprawie autostrad płatnych,16 lipca 2002 r.
   Poszukaj kto wtedy był u władzy, a także kto od tego czasu także rządził i mógł to rozporządzenie zmienić. Zwłaszcza, ze to rozporządzenie wpłynęło na obecny kształt węzłów na AOW - przystosowane są do poboru opłat i zajmują sporo miejsca.
   • mitchharris Re: Nowy odcinek AOW Żmigrodzka - Długołęka otwar 18.07.11, 11:30
    Póki co możemy olać to żółtym deszczem.Proza życia weryfikuje imbecylizm rządzących. Póki nie bedzie wykupu placów pod kasy, póki sie ich nie wybuduje, nie wyposaży itp - płatna nie będzie. Może nastepni rzadzący zorientują się że wywalanie parudziesięciu czy paruset milionów PLN na punkty poboru opłat nie zamortyzują się przez długie lata i porzucą ten pomysł
    • garym Re: Nowy odcinek AOW Żmigrodzka - Długołęka otwar 18.07.11, 12:29
     możemy olać. pewnie opłaty dla pojazdów poniżej 3,5 tony rzeczywiście nie będą wprowadzone, bo koszty ekonomiczne i społeczne byłyby zbyt duże,
     Szkoda tylko, ze przez ten nieszczęsny pomysł z przez prawie 10 lat, koszt budowy AOW znacznie wzrósł - dodatkowe wiadukty, większy obszar potrzebny na węzły. Dzięki takiemu kształtowi przy wjeździe lib zjeździe na AOW musimy tez nadkładać około jednego kilometra.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka