Dodaj do ulubionych

Przedsiębiorcza babka otworzyła babeczkowy interes

03.09.11, 08:20
Jestem pełen szacunku i podziwu. Podziwiam odwagę. Trzymam kciuki
Obserwuj wątek
    • carramba78 Muffiny i PR 03.09.11, 09:00
      To zdaje się już drugi artykuł o tej Pani i jej muffinach. Widzę, że poza talentem do wypieków ma też Pani talent do dobrego PR;-)
      Co nie zmienia faktu, że życzę powodzenia i samych zadowolonych i uśmiechniętych klientów;-)
    • Gość: manwe prawa autorskie? IP: *.adsl.inetia.pl 03.09.11, 09:26
      tak się zastanawiam. kiedy ktoś chce w miejscu w którym prowadzi jakąś działalność słuchać radia natychmiast przyczepie się ZAIKS i ściąga pieniążki tytułem praw autorskich. Tak się zastanawiam, czy ta pani zabezpieczyła prawa do wykorzystania zastrzeżonych wizerunków jak choćby hello kitty na zdjęciu.
      • Gość: A Re: prawa autorskie? IP: *.internetunion.pl 03.09.11, 10:42
        dokładnie - jakoś wątpię, że ma licencję na ich wykorzystanie. Zaraz ktoś powie, że to tylko ciastka i nie ma co robić z tego afery - ale prawo autorskie obowiązuje, albo niech sprzedaje tylko swoje "wzory". Bo tak to jest zwykłe czerpanie zysków z czyjejś własności...

Trzymam kciuki za biznes właścicielki muffiniarni, ale mam nadzieję, że trzeciego artykułu na jej temat już nie będzie (tak bardzo brak innych tematów?) Codziennie ktoś zakłada własny biznes, to chyba nie aż taka wielka sprawa, żeby od razu robić cykl artykułów w prasie. Poczekajmy, za 5 lat jak interes będzie działał dobrze, to z chęcią o tym przeczytam - a jak na razie czytanie o wielkim sukcesie po 2 miesiącach, wydaje mi się mimo wszystko lekko naciągane.
        • zetkaf Re: A nie jest to przypadkiem gotowy element 03.09.11, 17:22
          > dekoracyjny, który Kasia kupuje u producenta dekoracji cukierniczych?
          Jesli tak, to kobitke guzik obchodza prawa autorskie, a ci co ich pilnuja, oczywiscie musza sie zwrocic do producenta dekoracji. Jednak jak widze na zdjeciu ze idealnie pasuja do rozmiaru muffinek, to sie raczej zastanawiam, czy nie jest to wlasnorecznie wylany lukier? W koncu cukiernik to cukiernik, sam powinien takie "gadzety" robic...
          Ale nikt nie zabroni kupic ;)
          • Gość: Beata Re: A nie jest to przypadkiem gotowy element IP: *.finemedia.pl 03.09.11, 21:39
            zetkaf napisał:

> > dekoracyjny, który Kasia kupuje u producenta dekoracji cukierniczych?
            > Jesli tak, to kobitke guzik obchodza prawa autorskie,

niekoniecznie, może się okazać, że licencja, którą ma producent dekoracji dotyczy tylko jednej transakcji kupna-sprzedaży, tak jak są skonstruowane licencje na np. zdjęcia kupowane na różnych serwisach w internecie - gdy możesz je sobie kupić i wykorzystać np. na własną stronę, a nie możesz ich umieścić na szablonie strony, który będziesz wielokrotnie sprzedawać dalej.
      • Gość: karina Re: prawa autorskie? IP: *.elk.mm.pl 03.01.12, 16:06
        Ciekawą ofertą z muzyką bez opłat za publiczne odtwarzanie posiada musicdays.pl . Przedsiębiorcy w swoich lokalach mogą puszczać do woli muzykę zakupioną z tego sklepu bez jakichkolwiek comiesięcznych opłat OZZ. Co najważniejsze asortyment jest naprawdę spory. Każdy przedsiębiorca znajdzie coś specjalnego do swojego lokalu.
    • zetkaf Nie ma jak znajomosci wsrod dziennikarzy 03.09.11, 10:38
      Muffinki widzialem tez na ruskiej, no, ale tam to sie "kawiarnia" nazywa, a nie "swiatowo" muffiniarnia... a pewnie sprzedaja to samo.
      Tyle, ze jedna pani ma darmowa reklame i to juz nie po raz pierwszy, bo pewnie ma znajomych wsrod dziennikarzy, a o drugiej pewnie nikt nie napisze.
      PS. jesli to ta na studenckiej, to to bardziej sklep z ciastkami na wynos z wcisnietym na sile malutkim stolikiem niz porzadne miejsce, gdzie mozna posiedziec niz pogadac.
    • Gość: Beata Re: Przedsiębiorcza babka otworzyła babeczkowy in IP: *.finemedia.pl 03.09.11, 21:32

Pomysł fajny, jestem oczywiście zielona z zazdrości, że sama na to nie wpadłam, choć i tak moich rodziców nie stać by było na remont takiego lokalu. Ale... radziłabym pani Katarzynie uważać na muffinki z postaciami z kreskówek czy z Hello Kitty - to są postaci licencjonowanie, za wykorzystanie ich "wizerunku" płaci się grubą kasę. Jeśli nie wykupiła licencji, to po takim artykule może mieć kłopoty, bo "właściciele" mogą się doczepić.
    • Gość: m&m Re: Przedsiębiorcza babka otworzyła babeczkowy in IP: *.dynamic.chello.pl 04.09.11, 02:11
      Wszystko fajnie, kobieta przy po pomocy rodziców sobie poradziła (samemu bez funduszy młodzi są skazani na etaty za 1,5tys.), ale takich sklepików i firemek to jest otwieranych codziennie mnóstwo a jednak za rozreklamowanie zasłużyła sobie tylko sprzedawczyni muffinów. Jak już gazeta chce promować zaradność młodych ludzi to niech zrobi o tym cykl i przedstawia różne postacie, bo w innym przypadku zalatuje mi tu darmową reklamą załatwioną po znajomości...
      • Gość: inga Re: Przedsiębiorcza babka otworzyła babeczkowy in IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.09.11, 10:28
        Widac ze Pani ma duze znajomosci w gazecie bo czytam juz o tym kolejny raz!!
        no ale coz....
        reklamowac sie trzeba zwlaszcza jesli ma sie kiepski towar do sprzedania!Skuszona pierwszym tekstem Gazety o muffiniarni udalam sie zakupic kilka na probe -absolutnie zaden mi nie smakowal,i dziwie sie ze Sanepid pozwala aby ciastka dekorowane kremem ze smietany staly sobie po prostu na polce!!Dzien byl wtedy upalny i latwo sie domyslic co sie z tym wszystkim dzialo.Ja wiecej nie wroce po ciastka i mysle ze sporo osob takze nie-wiec rzeczywiscie zostaje tylko REKLAMA i ciagle nowi klienci.
        • Gość: fu Re: Przedsiębiorcza babka otworzyła babeczkowy in IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.11, 15:32
          Zgadzam się całkowicie! Kupiłam cztery- każdy innego rodzaju, nie dało się tego zjeść. Nie dość, że małe, nieapetyczne, to jeszcze przesłodzone. Ciasto było tak sztuczne, że po kęsie zrezygnowałam- sam spulchniacz. Masa pierwszego dnia dobra, drugiego (po wyjęciu z lodówki) niestety sama margaryna.
          Muffin z monte to porażka roku. Spodziewałam się masy monte, ewentualnie nadzienia, a dostałam muffina wychlapanego monte... okropnie wyglądającego nawiasem mówiąc (nie muszę chyba przytaczać żadnego porównania- łatwo się domyślić).
          Co do wnętrza- jest tak cukierkowe, że trzeba szybko uciekać.
          Ogółem: nic szczególnego, nie polecam.
      • jaankieter Re: Przedsiębiorcza babka otworzyła babeczkowy in 05.09.11, 13:50
        > Szacun!!! I o to chodzi!!! Wzięła dziewczyna życie w swoje ręce, nie narzeka i
        > nie czeka aż przyjdzie ktoś i jej coś da. Kibicuję Ci, dziewczyno i życzę jak n
        > ajlepiej.

Właśnie jej dał ktoś coś. A konkretnie GW już drugi wpis o tym robi na swojej wrocławskiej stronie. Dodatkowo ten teks został teraz podniesiony o kilka pozycji, bo wcześniej był niżej.
        GW jest prywatna i może robić i pisać o kim i o czym chce, ale takie teksty wpływają negatywnie na i tak już niski poziom GW.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka