Dodaj do ulubionych

Obywatele do Senatu mają program dla Dolnego Śl...

25.09.11, 17:23
Pan Dutkiewicz powinien zacząć zajmować się problemami wrocławian!!
www.youtube.com/watch?v=AMx0j4KThQ4&feature=related
Obserwuj wątek
    • cyklista Karierowicze do Senatu mają program 25.09.11, 17:49
      Program? Zrobić sobie dobrze. Dutkiewicz? wypromować się na prezydenta. Dobrze że się zebrali w jednej partyjce - wiadomo na kogo nie głosować. Ciekawe, na co liczą redaktorzy gazety, którzy to towarzystwo tak promują?
      • Gość: Łoś_bimbacz czy kandydaci Sternika wstydzą się swoich twarzy? IP: *.ip.netia.com.pl 25.09.11, 18:19
        Na mojej wsi, gdzie osiągnięcia Dynamizmu nie są jeszcze na szczęście zaimplementowane, bo inwestycje kończą sie w terminie i budżecie, Gmina nie ma długów, a nauczyciele zarabiają więcej niż we Wrocławiu, krajobraz oszpeciły bilbordy z Obliczem Jego Dynamiczności po korekcie w fotoszopie.... Czy przed Dynamizmem nie ma już kryjówki:)? POza tym, czy kandydaci Sternika wstydzą się się swoich twarzy? Wypisani na bilbordzie są trzej, a okręg jest jednomandatowy? musze zapamiętać trzech, żeby nie głosować PRzypadkiem na tego, który mi wpada do okręgu na spadochronie:)))
          • Gość: doradca luty na ksiezyc, misiak na madagaskar,.... IP: *.opera-mini.net 25.09.11, 21:05
            Prof. Luty jest tak samo atrakcyjnym kandydatem na senatora, jak luty ( mam na myśli porę roku, miesiąc kalendarzowy ) dla chcących się opalać na brzegu Bałtyku :))

Senat jest do likwidacji, bo nic nie wynika z Senatu. To jest przechowalnia dla typków którzy nie mają pomysłu na sensowne i pożyteczne życie.

Jak pójdziecie na te wybory, pamiętajcie aby ewentualnie postawić krzyżyk przy kimś z końca danej listy. To będzie jakaś szansa na "odświeżenie" listy posłów.

A jeśli chcesz w ogóle, aby polscy politycy wzięli się do roboty, po prostu na nich nie głosuj.
    • awas_awas Obywatelu nie pieprz bez sensu 25.09.11, 22:53
      Nie należę do tych, którzy opowiadają, jaka ta polityka jest wstrętna, jakie czują do niej obrzydzenie. Aż dziw, że tylu dziennikarzy zajmuje się polityką i politykami, którymi po prostu gardzi. Tak przynajmniej wynika to z ich licznych wypowiedzi.

Zdecydowanie czują swoją wyższość nad tymi, których działania opisują. Ja takiej wyższości nie czuję, niektórych polityków cenię bardziej, innych mniej, ale tym razem mam ochotę poznęcać się nad jedną inicjatywą polityczną, która od początku wydawała mi się podejrzana, bowiem deklarowane cele zdecydowanie rozmijały się z rzeczywistymi intencjami i teraz szczęśliwie inicjatywa ta z każdym dniem coraz bardziej się kompromituje. Chodzi o akcję Obywatele do Senatu, którą rozpoczęli – skądinąd szanowani przeze mnie – prezydenci Wrocławia i Krakowa. Od początku nie mogłam zrozumieć, co w tym stadle robi Jacek Majchrowski, bo co robi Rafał Dutkiewicz – wiedziałam doskonale. Nie jest to jego pierwsza inicjatywa polityczna, był czas, że zakładał Polskę XXI , chciał kandydować na prezydenta kraju i zapewne nadal chce, ale rzecz upadła szybciej niż się rozwinęła. W wyborach samorządowych na Dolnym Śląsku Dutkiewicz wypadł bardzo dobrze, wprowadził radnych do sejmiku, do rady miasta, pokazał, że jest baronem regionalnym pełną gębą i uważam, że czas najwyższy, aby na poważnie wszedł do polityki krajowej.

Niechby jednak wszedł z otwartą przyłbicą, a nie kuchennymi drzwiami, za plecami właśnie tak zwanych Obywateli do Senatu, za których on podobno ręczy, a właściwie nie ręczy, bo ręczy tylko za swoich, czyli już nie na przykład za panią Annę Kalatę czy Marka Króla, co i tak nie ma żadnego znaczenia, bo mandat wedle konstytucji jest wolny i żadne instrukcje nie wchodzą w grę. Na szczęście okazało się, że za panią Kalatę, którą Obywatele do Senatu odbili PSL-owi, czy pana Króla, którego rekomendacje prezydenckie nie są znane, ręczyć nikt nie musi, bo PKW ich nie zarejestrowała, co zapewne dla b. sekretarza KC PZPR i b. naczelnego „Wprost” jest kolejnym dowodem, że obecnie jest gorzej niż w PRL i Tusk ludzi niechętnych mu zaszczuwa. Kto nie wierzy niech obejrzy występy sekretarza pod namiotem Solidarnych 2010, by usłyszeć jakie to też totalitarne draństwo w Polsce się dzieje.

Na razie Obywatele do Senatu wprowadzają głównie zamieszanie, PKW co rusz ma pretensje, na przykład o ich strony internetowe, że reklamują inne osoby niż powinny, nikt nie wie, ilu kandydatów pod tym szyldem startuje, gdyż jedni się wpisują, inni wypisują. O programie przekształcenia Senatu w izbę samorządową już dawno zapomniano, wspólnego programu w tym towarzystwie przedstawić się nie da, prof. Rybiński zamiast o samorządzie terytorialnym mówi, że ktoś z najbliższego otoczenia premiera chciał go przekupić posadą w administracji centralnej, a żonę straszono, ale próby przekupstwa do prokuratury nie zgłosił, tylko pobiegł do mediów, co ową opowieść sytuuje w kategorii narracji wyborczej, a nie zdarzeń rzeczywistych.

Tak to jest, gdy zbiera się drużyna sfrustrowanych, którzy do polityki szczęścia nie mieli, albo w różnych sytuacjach z niej wypadli i teraz jakoś próbują wrócić, załapać się, bo w żadnej partii nikt ich nie wybierze od razu przewodniczącym. Nie sądzę, by prezydenci dużych miast, ludzie z autentycznym dorobkiem sądzili, że ich inicjatywa przybierze tak karykaturalne formy. Może jeszcze czas, aby się z niej wycofali? I niech każdy, kto się zarejestrował, w tym jednomandatowym okręgu walczy dalej jak chce, bez patrona, który faktycznie nie jest żadnym patronem. Na razie jest tak, że miało być poważnie, miała być ewentualnie polityczna siła, a jest coraz śmieszniej. Ponieważ ta kampania zbyt często bywa śmieszna (szczęśliwie chyba mamy wreszcie koniec „debat o debatach”, PiS, spokorniało i do publicznej telewizji chyba pójdzie, a rozmowa Tusk – Kaczyński i tak nie miałaby żadnego sensu), więc śmieszność Obywateli do Senatu tak bardzo nie razi, ale reputacji prezydentów dużych miast jednak żal. Po co im to było? Najwyraźniej pogubili się w polityce.
      Janina Paradowska - blog
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka