Dodaj do ulubionych

Kościół na pasterkę blisko Strzelina - gdzie?

24.11.11, 09:56
Witam,
mamy z rodziną zwyczaj, że co roku idziemy na pasterkę do innego kościoła. Zwiedziliśmy już sporo kościołów, niektóre były zupełną porażką (polityczne kazanie z ambony, gromy sypały się na niewinnych ludzi), inne wprost wspaniałe (piękna szopka, atmosfera świąteczna...).

Czy możecie mi polecić kościół w odległości max. 20 km od Strzelina, który ma apolitycznych księży i atmosfera podczas pasterki jest iście świąteczna?

Ze swojej strony mogę polecić kościół w Bobolicach. Przepiękna dekoracja, szopka rozmiaru "real", były wielbłądy, osiołki, oczywiście wszystkie postacie, włącznie z 3 królami. I gwiaździste niebo rozciągające się po sam sufit - wyglądało tak realistycznie, że zastanawiałam się czasem czy na potrzeby szopki nie wyburzono części ściany kościoła ;) A ksiądz przemiły, widać, że zna swoich parafian. No taka rodzinno-świąteczna atmosfera i już :)

Przyszedł mi do głowy kościół w Henrykowie. Przeczytałam gdzieś, że jest tam zarówno kościół, jak i bazylika - to prawda? Zapewne są przepiękne, w końcu należą do opactwa cystersów, historia z nich bije na kilometry. Ale czy będzie tam taka rodzinna atmosfera? Nie chcemy aby było jak we wrocławskiej Katedrze (byliśmy kilka lat temu). Czyli bardzo podniośle, sztywno, z telewizją... Nie tego szukamy w Święta.

Proszę o Wasze rady. Gdzie możemy się w tym roku wybrać?
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka