Dodaj do ulubionych

Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to ka...

18.12.11, 09:20
Mit jak NIC ale warto pomarzyć czemu nie ... a z naszym rasizmem i homofobią otwarci na wielokulturowość będziemy może za kolejne 70 lat
Obserwuj wątek
  • gnago Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to ka... 18.12.11, 09:45
   Kupa miast poślizgnęła się na wielokulturowości, bo cały w tym, ambaras aby wszyscy chcieli naraz. A w realnym życiu tak nie ma.

   A pretensje że słońce jest żółte, a niebo niebieskie są kretyńskie ....łagodnie mówiąc.

   Akceptacja siebie wymaga akceptacji otoczenia, a w dzisiejszych czasach nie ma problemu z przeprowadzką do multikulturowego miasta i zaznania jego uroków
  • tommydaho Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to ka... 18.12.11, 09:57
   Chwileczkę, z tym katolicyzmem to spora przesada. Poza tym, Wrocław na chwilę obecną zamieszkują głównie repatrianci. Sam pochodzę spod Grodna. Z kolei większość naukowców z uczelni wrocławskich to potomkowie profesorów lwowskich, w międzywojniu była nawet mowa o matematycznej szkole lwowskiej, bardzo wysoki poziom. Skoro w tym prawie milionowym mieście przemieszało się wiele grup to Wrocław musi być wielokulturowy. To nie żaden mit. Nie wiem, te badania to jakaś granda, kręciłem się po Polsce i nigdzie nie zauważyłem takiej otwartości jak we wrocku. Zresztą potwierdzają to moi goście z innych zakątków polski. A, że w 90% katolicy...Czy to wyklucza wielokulturowość? Moim zdaniem w żaden sposób.
   • wesoly_emigrant przygotowanie gruntu pod przyszły desant 18.12.11, 11:37
    tych kulturalnych, czyli pesjatych gdzie największym bóstwem jest pieniądz i władza, afroamerykanów z afryki ubóstwiających zasiłki socjalne i ogólny syf, hindusów pragnących pojednania z katolikami i wszelkiej maści innej kulty, pytanie tylko po co?

    to co mamy to tylko jacyś Koreańczycy i ludzie z europy zachodniej, jacyś Grecy, no ale kultura taka sama więc o multi kulti nie ma mowy, jak przedmówca napisał wiele miast na tym się przejechało i ich mieszkańcy nie są z tej wielokulturowości

    przykład:
    na terenie największego kościoła w Brukseli, kulturalni muzułmanie grają w krykieta, według tej kulty tak wygląda poszanowanie innych kultur
   • Gość: Pavs Re: Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to IP: *.29.220.146.threembb.co.uk 18.12.11, 14:17
    Wroclaw nawet po wojnie nie byl zamieszkany w wiekszosci przez repatriantow a glownie przez ludnosc z Polski centralnej i Wlkp a dzisiaj mieszkaja tu wnuki i prawnuki tych ludzi wiec uwaga troche malo trafna (jakos sam nie czuje sie przyjezdny w momencie gdy moi dziadkowie konczyli tu podstawowki, choc nie zaczynali, urodzili sie tu moi rodzice i moje dziecko). Ale zgodze, ze ogolnie jestesmy troche bardziej otwarci niz ludzie ze starej PL.
  • kwachukwachu Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to ka... 18.12.11, 10:08
   90 % to katolicy !!! TO BRZMI JAK OSKARŻENIE !!!! OK WYBORCZA PRZECHODZĘ NA JUDAIZM, ZOSTANĘ TEŻ HOMOSEKSUALISTĄ, A DO TEGO ZOSTANĘ WOJUJĄCYM KOMUNISTĄ. WTEDY BĘDZIE OK. A KTO ZDECYDOWAŁ O TYM KTO TU MIESZKA, I CO MY WSZYSCY MIELIŚMY W TEJ SPRAWIE DO POWIEDZENIA ? SAWKA I CZERWINKOWA ZAMIAST CHWALIĆ WŁADZE MIASTA ,ŻE ROBIA CO MOGĄ ABY ODZYSKIWAĆ CO SIĘ DA Z PRZESZŁOŚCI MIASTA TO NIE , BĘDĄ ZARZUCAĆ ,OSKARŻAĆ DEPRECJONOWAĆ , GNOIĆ ITP. POWINNIŚCOE PISAC, OK FAJNIE ŻE TAK ROBICIE RÓBCIE TAK DALEJ I JESZCZE WIĘCEJ !!!WIDAĆ EWIDENTNIE ,ŻE MAJĄ W TYM ZUPEŁNIE INNY CEL . TRUDNO JEST WPROST ZAATAKOWAĆ PREZYDENTA DUTKIEWICZA, BO MA DOŚĆ DOBRE NOTOWANIA U MIESZKAŃCÓW A POZA TYM BYŁ ZWIĄZANY Z KUL-EM . WYBORCZA TAK NAOKOŁO SZYKUJE WYMIANĘ DUTKIEWICZA NA KOGOŚ INNEGO TYLKO CIEKAWE PYTANIE NA KOGO ? PEWNIE NAJLEPIEJ NA JAKIEGOŚ GEJA , LEWAKA , CZY INNEGO MIŁOŚNIKA KULTURY ŻYDOWSKIEJ. ŁADNIE RÓBCIE TAK DALEJ MANIPULATORZY !!!!!!
   • vogon.jeltz Re: Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to 18.12.11, 10:37
    kwachukwachu napisała:

    > 90 % to katolicy !!! TO BRZMI JAK OSKARŻENIE !!!!

    Wy, katolicy (pomijając już fakt, że nie potraficie posługiwać się poprawną interpunkcją) naprawdę macie coś z głową, bo nawet jak jest was przygniatająca wielkość, to na siłę szukacie dowodów waszego prześladowania. Babka stwierdza fakt: 90% wrocławian deklaruje wyznanie katolickie - co samo w sobie jest bardzo przykre, ale to jest po prostu fakt. A ty widzisz tam coś, czego ona nie napisała. Głosy też słyszysz?
    • kwachukwachu Re: Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to 18.12.11, 10:46
     o biedna naiwności !!! czy ty naprawdę jesteś taka naiwna czy taką udajesz. jek jesteś taka elokwentna (interpunkcja ) to powinnaś wiedzieć , że wiele dyscyplin naukowych zajmowało się opisywaniem i analizowaniem mediów np. informacyjnych w kontekscie wpływania na opinię publiczną. Media kreują i manipuluja rzeczywistość. Tak było od zawsze. Pewnie gdyby podobny zabieg przeprowadzili ludzie związani np. z PISem do natychmiast byś zdemaskowała prawdziwy podtekst !!! a tak to go dla ciebie NIE MA !!! hipokrytka !!!
      • vogon.jeltz Re: Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to 18.12.11, 11:16
       kwachukwachu napisała:

       > poza tym jak ci sie tu nie podoba to droga wolna , nikt nie zmusza sznownej pan
       > i to obcowanie wśród katolików, proszę np. do arabów tam cie wyprostują !!!

       Nie wiem czemu uważasz, że w arabowie byłoby mi lepiej. Nie znoszę wszelkiego typu debili wierzących w wyimaginowane istoty. Akurat tu jest 90% katolików, więc to oni śmierdzą najbardziej.
     • vogon.jeltz Re: Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to 18.12.11, 11:23
      kwachukwachu napisała:

      > jesteś taka elokwentna (interpunkcja )

      Znam miejsca, gdzie podania o pracę z taką interpunkcją i pisownią lądują natychmiast w koszu, bo szefostwo stwierdziło, że funkcjonalnych analfabetów zatrudniać nie będą.

      > wiele dyscyplin naukowych

      Sądząc po jakości twojej pisaniny, z żadną z nich nie miałaś nigdy nic wspólnego.

      > Media kreują i manipuluja rzeczywistość.

      In other news: grass is green. Tylko w tym wypadku media próbują nie tyle wykreować własną rzeczywistość, co zweryfikować rzeczywistość wykreowaną przez kogoś innego. To chyba powinno być po twojej myśli, że portal ujawnia, że wrocławianie to społeczeństwo homogeniczne, a całe to wrocławskie multi-kulti to pic na wodę - a ty robisz z tego jakiś zarzut manipulacji? Czy ty masz coś z głową?

      > gdyby podobny zabieg przeprowadzili ludzie związani np. z PISem...

      ... to bym tego w ogóle nie czytał, bo jeszcze się w całej historii nie zdarzyło, żeby jakiś PiSowiec naPiSał coś, co nie byłoby kłamstwem lub totalną brednią. Ale jeśli ci się wydaje na tej podstawie, że popieram bandę Ryżego lub Wielkiego Sternika Dudzia, to jesteś w jeszcze większym błędzie.

      > hipokrytka !!!

      Jestem płci męskiej, kretynko.
      • r1234_76 Re: Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to 18.12.11, 16:48
       > ... to bym tego w ogóle nie czytał, bo jeszcze się w całej historii nie zdarzy

       no i w ten sposób okazujesz, jak "otwarte" jest twoje środowisko. trochę to przypomina Chiny u progu XVw, kiedy Chińczycy słusznie doszli do wniosku, że są najwspanialszym państwem na Ziemi, i stwierdzili, że w związku z tym już nie muszą się ani zajmować, ani przejmować jakimiś barbarzyńskimi kraikami ościennymi... i w efekcie dopiero teraz zaczynają się odradzać...
       • vogon.jeltz Re: Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to 18.12.11, 16:55
        r1234_76 napisał:

        > no i w ten sposób okazujesz, jak "otwarte" jest twoje środowisko.

        Jakie "moje środowisko"? Nas jest cały jeden! I nie, nie jestem zamknięty na inne poglądy, po prostu mam pewne reguły filtrów mentalnych, które pozwalają mi odsiewać brednie w preselekcji. Liczę na to, że jak już z okolic PiSuaru wyjdzie coś sensownego, to będzie o tym na tyle głośno, że trudno będzie to przegapić.
   • Gość: Wielki Szechter Re: to kto robi zadymy na stadionie? IP: *.e-wro.net.pl 18.12.11, 11:11
    to wszystkie złe rzeczy robią...GOJE!
    Judaizm uważa, że także nie-Żydzi mogą trafić po śmierci do raju, chociaż Żydom jest łatwiej tam trafić!
    Ale co wy wyprawiacie?

    Homofobia, antysemityzm, nacjonalizm i kibicowanie, a nawet maszerowanie z biało-czerwonymi flagami 11 listopada! Część z was przecież głosuje na PiS!

    CZY MACIE W OGÓLE SZANSĘ TRAFIĆ DO RAJU?

  • sosiu-1 Wielokulturowość Wrocławia polega na czym innym! 18.12.11, 11:06
   To nie wyznanie mieszkańców czyni go wielokulturowym, choć i pod tym względem Wrocław jest inny niż pozostałe miasta w kraju. Wrocław jak żadne inne miasto w Polsce przeżyło niemal całkowitą wymianę ludności, która przybyła tu z różnych kierunków a pozostałości wielokulturowości we Wrocławiu można spotkać w jego historii i na ulicach w architekturze!
  • arquette Wrocławska kultura dyrygowana przez kryminalistkę 18.12.11, 11:10
   Unesco po raz 1 w polskiej historii wydało opinię ,,zabytek zagrozony" o Hali. nie pokazano przez rok koniecznej dokumentacji, która pozwalałaby na remont.
   a na hali: Cervinkova najpierw pojechała smrodzić do komisji europejskiej zeby wydoić dotację z pominięciem ministerstwa . potem był remont(a raczej amatorska demolka i w końcu nie wiadomo, czy unesco było powiadomione o przebudowach?)
   na koniec kasa (którą Cervinkova dostała przeca na remont) się rozeszła i brakło grubych parudziesieciu milionów.
   \totalna kreatywna amatorszczyzna...
   ta pani w gw jakiś czas temu była specjalista od ekonomii....teraz ktos ratuje panicznie d....i robi z niej specjaliste od kultury :) niezłe :)
   czyżby UNESCO które niedawno wyasłało swoja komisję, bo jak stwierdziło w lipcu, stronie polskiej juz nie ufa, zwróciło uwagę, ze nad obiektem unesco czuwać ma specjalista, nie jakas byuła narciarka, która do tego pozwalała, by z publiicznych pieniędzy opłacać jakieś z kosmosu wzięte firmy za fikcyjne prace?
   w normalnym świecie to nawet All Ca[pone za podobne numery siedziec poszedł.
   • Gość: emka do Arguette IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.11, 12:21
    Arguette, moze i merytorycznie jakas tam racje masz, nie wiem, nie znam.
    Wiem tylko, ze jesli dla opisania tego uzywasz tak prymitywnych sformulowan jezykowych to i tak Ci nie wierze i mysle, ze jestes z jakiejs przyczyny przeciwnikiem p. Cervinkovej i chcesz ja oczernic w ten sposob.
    • Gość: skrzypce1 Prawda czy mit? IP: *.hsd1.fl.comcast.net 18.12.11, 13:56
     Ur. we Wroclawiu, edukowany w tym samym miescie, mowiacy tym samym jezykiem (biegle w mowie i pismie)... i zylem tam prawie 30 lat. Tyle o mnie. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze Wroclaw nie jest miastem tolerancji, wielu kultur i narodowsciowo jest polski. Osobiscie przez wiele lat odwiedzajac to miejsce slyszalem od wroclawian (wielokrotnie), ze mowie z akcentem i Polakiem to juz raczej jestem ale na papierze. Moglym bym mnozyc tutaj przyklady braku tolerancji (mojej innosci w mowie i swiatopogladzie), ktore zaobserwowalem w ciagu ostanich 10 lat (dalej nawet nie chce wchodzic pamiecia) o lamaniu prawa miedzynarodowego o tolerancji osob o innym narodowym pochodzeniu, seksualnej orientacji, przekonan religijnych lub ich braku czy tez kolorze skory - a ktore to Polska podpisala. Pani Hana ma racje w swojej wypowiedzi. Mysle, ze trzeba przyjsc z zewnatrz zeby to zjawisko ujrzec w pelnej krasie. Wy, wroclawianie mieszkajacy tam w wiekszosci tego nie zauwazacie, bo dla was to "normalka". Wystarczy kilka chwil rozmowy z tubylcem i juz sie wie, ze rozmawia sie z anysemita, polskim narodowcem, przeciwnikiem UE, innych religii i wyznan (np. nazwa, ze ktos przynalezy do "kociej wiary" i nalezy te osobe za wszelka cene tepic. Wszelkiego rodzaju instrukcje - nie milosierdzia, lecz fizycznej obrony jednej i tyko jednej prawdziwej religii - katolicyzmu, pochodzilo z ust ksiezy katolickich). Wiecej dodam, ze nawet na tym forum w wiekszosci waszych wypowiedzi wynnika to co mowi p. Hana i to o czym ja wspomnialem. Zwykle prawda ma gorzki smak.
     • r1234_76 Re: Prawda czy mit? 18.12.11, 17:02
      są przeciwnicy EU i w szerokim świecie. ostatnio nawet jakby więcej ich było, a wkrótce to się może stać trendy... w każdym razie, żaden dowód na brak otwarcia na inne kultury. EU jako sama w sobie jest monokulturą biurokratyczną.

      takiej otwartości, jaką sobie niektórzy wykoncypowali w swojej wyobraźni to nigdzie nie ma i nie będzie.

      co do fizycznej obrony "jedynie prawdziwej wiary" to np. Krytyka Polityczna i jej przyjaciele bandyci z Antify dają przykład jak taka "otwartość" może wyglądać. tylko, że ich "jedynie prawdziwa wiara" jest nieco bardziej akceptowana przez GW niż katolicka... chociaż patrząc z boku, jest bardziej przepojona nienawiścią.

    • arquette Re: do Arguette 18.12.11, 14:11
     nie, mylisz się. nie jestem jakimś tam przeciwnikiem. to wyjatkowo prymitywne babsko rozsmieszyło mnie do łez jakoś w 2008 gdy napyskowało w KE na ministerstwo, ze hali ,,pieniądze się należą" i to przed podpisaniem preumowy (bez projektu! pyskowała w prasie przecież i już wtedy mozna było przewidzieć skutki) w lipcu unesco ( a to nie jest jakastam organizacja, tylko opiekująca się dziedzicwem światowej kultury) własnie o dokumentację się wsciekło! wstyd na cały swiat, a ta baba ogłosiła dzień później, ze ,,jej się kadencja nagle skończyła". jako szefowa hali ponosi za to pełną odpowiedzialność.
     zagrozony status zabyku unesco, którym zarządzała, no daj spokój... większego obciachu już Wrocławiowi zafundować nie mogła.
    • arquette Re: Wrocławska kultura dyrygowana przez kryminali 19.12.11, 20:06
     no ba. jak sie czyta tylko wyborczą, to się wyzywa forumowiczów od kłamców .
     a ja czytałam na stronie unesco, w publikacji ostatniego posiedzenia, ze strona polska nie dostarczyła potrzebnej dokumentacji. i ze chodzi o pergolę, pawilon pergoli( a raczej jego rozbudowę) i
     DROGĘ PRZEZ PARK W OBRĘBIE UNESCO nie sam most.
     nawiasem :Drezno straciło status unesco przez most właśnie.
    • arquette Re: 95 procent jeżeli już. 18.12.11, 15:12
     ale pani autorka pomyliła wielowyznaniowość z wielokulturowością. i forum o tym ;)
     Wrocław jest jednilita masa do granic nudy, zamiast zwrócić uwagę na wyjatkowosć mieszczańskiego, hanzeatyckiego charakteru miasta przez wieki- rada miejska (sala Hanzy pod Ratuszem- sredniowieczna przecież!) podział między władza mieszczańska a koscielną 9symbolem był most zwodzony z Ostrowem) i tolerancja religijna (Żydzi w Sredniowiecznym Wrocławiu, np mieli większe prawa, niz w Krakowie)
     brak elektoratu typowego dla innych tak starych miast, książęcego przekładał się przeciez i na wyglad miasta. od sztuki typowo mieszczańskiej (prrowincjonalnej i troszkę zapóźnionej, teraz nazwalibyśmy: komercyjnej) przez szkoły tkzw ,,regionalne" (i uczelnie, choćby Uniwersytet, potem i Akademię sztuk pieknych, która konkurowała ze szkołą rzemiosła artystycznego, bardzo mocna i majaca wpływ na wyglad miasta... a majaca korzenie w cechach rzemieslniczych- stamtad środowisko Poelziga) w końcu Berg ( Foltzhalle, projekty rozbudowy sukiennic, szpitale itp...miasto przyjazne nie rzadzacemu elektoratowi, lecz ogółowi mieszkańców)
     to siie pomija...a szkoda. zabytki przemysłowe (rzeźnia, cukrownia) o charakterze przemysłowego dobrobytu świadczace, sie burzy.
     po co sztuczny mit, dzielnica 4 swiatyń (gdzie tylko o Synagodze sie do znudzenia wypisuje, więc taki mini- mikro Kazimierz Krakowski, wręcz groteskowy), multikulturowość, pomysł na muzeum ziem zachodnich, skoro mamy zupełnie niezłe a marginalizowane Mieszczańskie.
     tak, jakby PR Wrocławia opierał się na zniszceniu tegho, co wartosciowe i ,,nowej historii".
     to juz było (Mińsk lata 30te zeszłego wieku, Nowa Huta PRL). miasto ma 1000 lat. nalezy je szanować, a nie na siłe ubierać w nowy, mierny płaszczyk, bo krawcy polegną... a to, co wartosciowe, ucierpi.
     fajerwerkowa fontanna nie przebije popularnością kompleksu architektonicznego Berga i Poelziga. Synagoga Ostrowa a nowa wuwa kompleksu Sępolno !
   • katonzwybiorczej manipulacja społeczeństwem, cześć I 18.12.11, 20:46
    Według mnie, łatwiej jest manipulować społeczeństwiem multi-kulti.
    Tak się zastanawiam, gdzie bym mógł najszybciej wrobić w balona całe społeczeństwo. I tak sobie myślę, że w krajach islamu bym został szybko powieszony, w innych krajach o mocnym wpływie religii też bym nie miał wielkich szans.
    Ale w takim muli-kulti kraju bym mógł dużo zamieszać!
    Najpierw trzeba rozbić religie, zgodnie ze słowami Marksa, że religia to opium dla mas. A potem już może wskoczyć na ...tron i rządzić!
  • ddyzma5 Re: Wrocław nie jest wielokulturowy, 90 proc. to 18.12.11, 23:59
   Najpierw GW twierdziła że Wrocław jest wielokulturowy , a teraz twierdzi że nie jest ponieważ we Wrocławiu żyje 90% katolików.
   Takie brednie można chyba tylko w GW przeczytać.
   Takie głupio mądre tezy można stawiać po kielichu, że wielokulturowość to wielorodność wyznań. Wielokulturowość nie musi wcale mieć do czynienia z wyznaniem.
   Niedawno mieliśmy dwa głośne morderstwa w europie , morderstwa w najbliższym kręgu rodziny. Środowiska multikulti generują takie problemy samoczynnie.
   Przyczyną tych morderstw były problemy powstałe ze starcia się krańcowych kultur w których obyczajowość była nie kompatybilna .

  • Gość: DW A tymczasem gdzieś na Mazowszu.... IP: *.wroclaw.vectranet.pl 10.06.13, 17:39
   Islamski imam: "Chcemy szariatu w Polsce".

   natemat.pl/63967,islamski-imam-chcemy-szariatu-w-polsce-muzulmanie-sie-bronia-fanatyzm-polsce-nie-grozi
   Macie swoje multi kulti, barany pieprzone, co by nie użyć mocniejszych słów! (Harłukowicze i reszta lewactwa z GW) Bedziecie mieli za kilkadziesiąt nadal obowiązkową religię w szkole i to 8 godzin dziennie!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka