Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln z...

21.06.12, 07:32
Czyli miejscy urzędnicy pomagają znaleźć frajera, który odda kumplowi Solorzowi 30 baniek, które ten wyrzucił w błoto. No jak się cieszę, w końcu mamy uczynnych i pomocnych urzędników...
    • Gość: xyz Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln IP: *.broadband.greenlan.pl 21.06.12, 07:58
      Lepiej. Frajera, na którym Solorz zarobi extra 10 baniek, jeśli faktycznie są takie różnice w wycenie. Może Długi z jego ekipą niech się zrzucą. Wpakowali się w bagno to niech za to płacą dynamiczni nieudacznicy.
      • embriao Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln 21.06.12, 08:28
        Gość portalu: xyz napisał(a):

        > Lepiej. Frajera, na którym Solorz zarobi extra 10 baniek, jeśli faktycznie są t
        > akie różnice w wycenie. Może Długi z jego ekipą niech się zrzucą. Wpakowali się
        > w bagno to niech za to płacą dynamiczni nieudacznicy.

        Nie chcieli by mi znaleźć kupca na moje auto?
        • Gość: dizzie Re: Portal aukcyjny "Ratusz Wrocław" IP: *.adsl.inetia.pl 21.06.12, 13:03
          Mam 100 kilo ziemnioków do opchnięcia, chce zanie 5000PLN - Czuma zapie...j szukać chętnego bo mie się nie chce....

          A powaznie - układ mafijny sensu stricte. Ile tak naprawde Solorz wydał i włożył w WKS?

          Wg mnie znacznie znacznie mniej niż to co żąda za udziały - 30mln to cena z kosmosu a palant zaszantażował miasto swoim kukułczym jajem bo wie że mu zalezy

          Galeria miała być, wykopał dołek, rozmyślił się - miasto ma mu zapłacił zwrot kosztów itro z sowitą nawiązką - Z JAKIEJ RACJI? Wydał na WKS w praktyce kilka milioników góra a teraz chce odsprzedać za 30 mln sam nie kiwając palcem a dodatkowo stale generując koszta jakie musi pokrywac miasto min.: na utrzymanie dziury, płacenie na piłkarzy (jako udziałowiec)

          Wg mnie z art. 296 powinni wziąć do odpowiedzialnosći Dutkiewicza wraz ze świtą którzy swoją naiwnością i niekompetencją weszli w układ z hohsztaplerem za który hojnie płaca publicznymi pieniedzmi
          • piotr_ze_wsi Re: Portal aukcyjny "Ratusz Wrocław" 21.06.12, 13:58
            Solorz wykopał dziurkę przy stadionie - Miasto zakopało za 3,5 miliona.
            Solorz powiedział "pocałujcie mnie w dupę" - Miasto "pożyczyło" 12 milionów.
            Solorz powiedział "nie chce mi się, ale z chęcią bym coś zarobił" - Miasto pochnie mu udziały z kulkusetprocentowym zyskiem.

            Coś mi tu śmierdzi rażącą niegospodarnością i przekraczaniem uprawnień przez urzędników miejskich, a CBA śpi spokojnie.
            • Gość: dizzy Re: Portal aukcyjny "Ratusz Wrocław" IP: *.adsl.inetia.pl 21.06.12, 14:22
              Miasto jeszcze nic nie zakopało.Miasto jedynie przyozdabia dziurę trawką, kwiatkami i bannerem nadal żyjac w błogim przekonaniu że przyjęta przez nich wersja a wygodna Solorzowi o tym, że dziura powieksza wartośc działki jest prawdziwa. A to absurd do kwadratu.

              Skłonny jestem nawet założyć że surowa dziura przysypana 2 cm humusu i trawką jeszcze bardziej obniża wartośc tej działki. Poza tym - z czysto biznesowego i negocjacyjnego punktu widzenia - każdy w miare rozgarnięty negocjator będzie blefował co do własnych planów i wyceny dziury twierdząc, że w takim rozmiarze, głebokości, zabezpieczeniu jest mu ona kulą u nogi i żądać będzie dużej obnizki ceny. Jeśli tak się stanie - zapłącimy za dziurę z naszych pieniędzy 2-krotnie a nawet 3-krotnie wliczając pokrywanie jej bieżącego "modernizowania" na Euro, podatki od niej itd..

              Byłoby przegięciem pały gdyby Dutkiewicz, Mazur, Janicki nie trafili za to do pierdla
    • Gość: podatnik Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln IP: *.wroclaw.vectranet.pl 21.06.12, 08:33
      Niech się zrzucą ci co zarobili na Euro 2012. Jest ich podobno całe mnóstwo. Bo na razie to ja płacę. Miasto podnosi ceny za wszystkie swoje usługi.
    • pleple.pl Jaki peszek... Dotarło to do nich dopiero teraz, 21.06.12, 08:35
      czy z jakiegoś powodu zaczynają szczerze mówić?

      Ciekawe, czy i na ile ma to wspólnego z utrzymaniem Mauzoleum i nie jest przygotowaniem lemingów na prawdę objawioną, że i WKS i Miasta nie stać na utrzymanie takiego stadionu?

      Okaże się, że Solorzowi wał z galerią nie wyszedł ( o czym wiedział niemal od początku ) a teraz Miasto ma kukułcze jajo z dodatkowymi kosztami- WKS, Mauzoleum ( na bieżąco ), kredyt, spółeczka...
    • flugufrelsarinn Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln z... 21.06.12, 08:45
      pora wracać na oporowską i grać wychowankami Ślaska,w tych czasach żadna firma tyle hajsu nie wyłoży na klub.
      • Gość: Blecharz Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.06.12, 11:44
        Dokladnie, to jedtyny sposob na solorza.
        Spuscic klub i zobaczymy ile wtedy bedzie chcial za swoje udzialy.
        Sposob bolesny ale skuteczny.
    • mlodywroclaw.pl Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln 21.06.12, 08:46
      Solorz nie wyrzucił tych pieniędzy w błoto. Wszelkie koszty pokrywa przecież miasto - nawet za nietrafioną decyzję galerii handlowej przy stadionie: dziurę wykopał Solorz, a gdy okazało się, że inwestycja nie ma sensu, pieniądze wyłożyło miasto (za pośrednictwem klubu) - zarówno na dzierżawę terenu, jak i wykopanie, a nawet częściowe zakopanie dziury. Po co Solorz ma rezygnować z tego przedsięwzięcia, skoro zyskał majątek, a wszystkie koszty pokrywane są z środków publicznych. Dla spokoju zadeklarował chęć sprzedaży, ale cenę zaporową; sam nie szuka nabywcy, a robi to za niego za darmo podmiot publiczny, bez cienia szans na sukces. Biznesowo - świetny układ. Prywatyzacja majątku, upublicznienie kosztów.
      Sponsora należy szukać wśród bogatych korporacji, których targetem są kibice. W praktyce oznacza to korpo-browary: Carlsberg lub Heineken. Było - nie było, mistrz Polski powinien mieć dla nich swoją wartość. Ale czy będzie to 30 mln? Wątpię.
      • sverir Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln 21.06.12, 10:12
        Carlsberg już jest sponsorem Śląska - poprzez swoją markę Piast. Po co ma się ładować dodatkowo?
    • Gość: rola 30 mln to tylko za odkupienie udziałów w spółce IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.06.12, 09:00
      a oprócz tego nowy udziałowiec będzie musiał być gotowy stale dokładać kasę na utrzymanie klubu (kolejne 10 czy nawet nawet 20 mln rocznie). Kogo stać na takie wydatki ?

      Moim zdaniem może znajdą się jacyś sponsorzy ale na wielką kasę bym nie liczył. Udziałów Solorza nikt nie odkupi, no chyba że ... Gmina Wrocław ;)
    • Gość: hot Turkish Airlines i Qatar Airway IP: *.gazownia.pl 21.06.12, 09:16
      chcą kupić legie wiec może i w mistrza polski będą chcieli zainwestować..niech nasze orły w zarządzie właśnie tam uderzają
      • pleple.pl Tyle, że Legia jest prywatna i wiadomo z 21.06.12, 09:24
        kim tam należy rozmawiać ( abstrahując od zależność warszawsko-polityczno-prywatnych ).

        U nas, nie dość że masz trzech właścicieli, to jeden jest publiczno/samorządowy a większościowy ma wszystko w du.pie. Wyobrażasz sobie, że do stołu siądzie Czuma czy inny Janicki?
        • Gość: hot Re: Tyle, że Legia jest prywatna i wiadomo z IP: *.gazownia.pl 21.06.12, 09:34
          ale z tego co wiadomo miasto chce się powoli pozbywać akcji, tak żeby właściciel prywatny wziął wszystko na swoje barki(miało być to rozłożone w czasie)
          wiec jeżeli te linie lotnicze są zainteresowane kupnem[a na pewno na rynku jest obecnie NIE wiele takich podmiotów] to powinni z nimi zacząć rozmawiać, tym bardziej ze na legie wydadzą ponad 100 mln
          zobaczymy
          • pleple.pl Wierzysz, że JNP chce się pozbyć udziałów? 21.06.12, 09:42
            Wolne żarty....

            Nie dość, że wyszłyby na jaw wszelkiej maści wałki i kreatywna księgowość, to jeszcze by źródełko wyschło.
            Dzisiejsza sytuacja jest dla JNP idealna- kasa leci ( co z tego, że lemingów ), znajomi ustawieni i zobowiązaniu, kibice i "kibice" mają zdefiniowanego wroga ( Solorza ) a JNP jawi im się jako zbawca i cudotwórca ( który od własnych ust odejmie byle WKS miał lepiej ).

            Nie, nie będzie sprzedaży i "wyprostowania" sytuacji... Nawet za cenę buntu wśród kopaczy ( brak kasy ) czy odejścia Trenera ( którego i tak po jesieni spuszczą- zapamiętaj moje słowa ).
          • mlodywroclaw.pl Re: Tyle, że Legia jest prywatna i wiadomo z 21.06.12, 21:42
            Wrocław nie jest targetem międzynarodowych linii lotniczych. No chyba, że nisko kosztowych, a te w sponsoring się nie bawią.
    • greges58 Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln z... 21.06.12, 09:37
      Jeśli nawet znajdzie się bogaty kupiec
      z REALNYMI pieniędzmi - Panowie Koelner, Bisek - postawi jeden oczywisty warunek:
      Gram U SIEBIE !!!
      Na Oporowskiej ...
      I co ???
      ;)
      • pleple.pl Koelner? 21.06.12, 09:51
        Przecież koszykarski Śląsk również robi bokami i ma długi...
        • greges58 Re: Koelner? 21.06.12, 10:02
          Nie czepiaj sie szczegółow !!!
          Może być nawet Ziajka...
          Chodzi mi o Business z KONKRETNYMI pieniędzmi !
          A nie jakaś wydmuszka - fundusz inwestycyjny ;)
          Albo Golas z imiennymi akcjami swojej Firemki notowanej na giełdzie.

          Gramy przy OPOROWSKIEJ !!!
          Na Stadion Miejski możecie sobie zaprosić - kogo zechcecie ?

          ;)
      • Gość: rebeka Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln IP: *.opera-mini.net 21.06.12, 09:52
        Solorz to jeden z bardzo niewielu przedsiębiorców, który nie pozwala się dymać. O losach drużyn piłkarskich, mistrzostwach, ligach, wynikach meczów decyduje kilku gości w Zurichu i PZPN. Obojętnie jak będziesz grał i ile włożysz, mistrzem zawsze musi być któraś z drużyn niemieckich, angielskich, włoskich, hiszpańskich. A tylko tam są prawdziwe i duże pieniądze. Cała reszta musi być dymana, aby ci nieliczni mogli mieć więcej niż potrzebują.
        Wyżej dooopy nie podskoczysz i wcale mu się nie dziwię, że nie chce mieć do czynienia z taką sferą "biznesu".
        Trzeba być blisko Lato, Platiniego aby cokolwiek zarobić. I niech to wiedzą ci którzy ewentualnie wdepną w układy Śląska :))
    • r0b0l zdaje się czas na wyprowadzkę z Wrocka 21.06.12, 09:50
      a za stadion i fanaberie mafii Rafałka niech płacą przyjezdni jelenie. Po euro będą wakacje a od jesieni zaczną się żale i rozliczenia, biadolenia nad pustą kasą miejską i gorączkowe poszukiwania gotówki w kieszeniach mieszkańców
      .
      może by tak upadłość ogłosić, sprzedać miasto Niemcom za złotówkę....albo Czechom....
      • Gość: Łoś_bimbacz mam nadzieję, że moje OFE tego ..nie kupi:) IP: *.ip.netia.com.pl 21.06.12, 10:02
        Nie ma chętnego na właściciela Miszcza Śląsk-Hey-Śląsk? Niemożliwe:) Mam nadzieję, że moje OFE te skarbu nie nabędzie:)
    • Gość: kornik Czy to jest w ogóle sport? IP: *.dynamic.chello.pl 21.06.12, 10:18
      Zarabiają 10 mln wydają 30. O co tu chodzi?
    • Gość: jack Niech miasto szuka kupca na swoje akcje IP: *.internetia.net.pl 21.06.12, 10:21
      a nie na Solorza. Dutkiewicz wpakował się w ten biznes bez dna, ciągle pakują tylko kasę a to się nigdy nie zwróci. Skoro problemy mają po zdobyciu mistrzostwa to znak, że może być tylko gorzej!

      Stop finansowaniu klubu przez miasto- sprzedać akcje za 10mln. Stadion i klub to będzie studnia bez dna i niezły argument przy kolejnych wyborach- Dutkiewicz to twoja ostatnia kadencja. Stop rozrzutności.
    • Gość: zenek spowodowanie szkód wielkich rozmiarów IP: *.connecta.pl 21.06.12, 10:43
      najwyższa pora wysłać partacza pod sąd. Są paragrafy na to przestępstwo
    • byrcyn11 Tylko "Czarny Lechu" ma na tyle kasy i jak mi się 21.06.12, 11:09
      wydaje na tyle sentymentu do Wrocławia, że jakby poczuł, że to jednak dobry interes nawet, jeśli nie super dochodowy (reklamy, prestiż), to mógłby być tym podstawowym filarem+miasto+galeria handlowa lub coś innego , ale podatki z tego byłby wyłącznie na klub!
      • greges58 Re: Tylko "Czarny Lechu" ma na tyle kasy i jak mi 21.06.12, 11:21
        Czy wiesz, dlaczego LC jest naprawdę bogaty ???
        Nie pcha się w żadne ryzykowne interesy...
        Szczególnie na styku prywatne - publiczne ;)
        A od polityki trzyma się jak najdalej !!!
      • pit_sam_pras Re: Tylko "Czarny Lechu" ma na tyle kasy i jak mi 21.06.12, 11:33
        Polska liga i prestiż?? Bitch please! ;)
    • Gość: Blecharz Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.06.12, 11:41
      Ze wszystkim mozna sie zgodzic tylko nie z tym blotem.
      Zrobil sobie niezla reklame a klub w dwa sezony zdobyl dwa medale i bedzie gral w eliminacjach ligi mistrzow.
      Jezeli to jest bloto to nie wiem co mogloby byc sukcesem na miare polski.

      Pozostaje pytanie po jaka cholere wchodzil w klub ?
    • qtpzbm Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln z... 21.06.12, 11:46
      No dobrze, to wiemy nie od dziś, że Dutkiewicz (bo to on podpisywał umowę Solorzem i on osobiście jest za to odpowiedzialny i dziwię się że nikt go do tej pory za to nie rozliczył!!!!) dał się wrobić Solorzowi, miasto (my wszyscy, bo to nasze pieniądze) straciło na tym grube miliony. To wszyscy wiemy. Pytanie zasadnicze jest takie: co teraz??? Czy miasto nadal powinno wspomagać finansowo Śląsk? Czy miasto powinno spłacać dług za nowy stadion??, bo nikt nie ma wątpliwości, że będzie trzeba dopłacać do jego utrzymania. No właśnie, załóżmy że przychodzi nowy prezydent, co on powinien zrobić w tej sytuacji??
      • Gość: WWW Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln IP: *.internetia.net.pl 21.06.12, 12:01
        "No właśnie, załóżmy że przychodzi nowy prezydent, co on powinien zrobić w tej sytuacji?? "


        pl.wikipedia.org/wiki/Trotyl
      • Gość: www Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln IP: *.internetia.net.pl 21.06.12, 12:10
        "Czy miasto powinno spłacać dług za nowy stadion??, bo nikt nie ma wątpliwości, że będzie trzeba dopłacać do jego utrzymania. No właśnie, załóżmy że przychodzi nowy prezydent, co on powinien zrobić w tej sytuacji??"

        Rozwinę wypowiedź. Jedyna opcja to wyburzenie stadionu. Klub nie bedzie w stanie utrzymac molocha. Wszystko spadnie na barki mieszkańców. Szukam teraz mieszkania we Wro, ale raczej wybiorę coś w Wysokiej. Nie warto mieszkac w mieście-bankrucie. W górę pojda wszelkie opłaty komunalne, duzo mowi sie o katastrze.

        Wyburzenie - to powinna być pierwsza decyzja nowych władz. Jakos sie splaci kredyt, ale przynajmniej odpadną coroczne dotacje. tym bardziej, ze jak pokazuje doświadczenie organizowanie na stadionie imprez, koncertów jest nieopłacalne. do każdej z imprez trzeba dokladac spore pieniadze. Wielkie gwiazdy nie wybiorą Wrocławia, pojada do Katowic albo Warszawy, tak gdzie sprzedadza wiecej biletów.
        Zreszta to nie jest problem tylko Wrocławia. W zasadzie wszystkie stadiony zbudowane na euro sa nieopłacalne i beda wielkim obciazeniem dla budzetów gmin.
        • Gość: byrcyn Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.06.12, 16:37
          Od razu powiem, że ie jestem nawet okazjonalnym i naszej ligi w ogóle nie oglądam. Ale jak już się mleko wylało, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest stworzenie silnego klubu, żeby co tydzień były komplety publiczności. Ponieważ ten problem (dużych lub za dużych stadionów) dotyka kilku, a właściwie prawie wszystkich dużych miast, pozostaje tylko jedno stworzyć mocne kluby i mocną ligę i to nawet przy współfinansowaniu przez poszczególne miasta. Cóż to jest 30 mln. rocznie, gdy sam stadion kosztował miliard a z odsetkami pewnie 1,5 mld. I co - teraz to wszystko w błoto ?
          P.S. Sam nie wierzę ;-), ale zdobyłem się na wypowiedź bez złośliwości i taniego dołożenia "Preziowi".
    • wysokiej-klasy-specjalista ogłosić upadłość 21.06.12, 12:10
      jeżeli przedsiębiorstwo jest niewypłacalne to OBOWIĄZKIEM zarządu jest ogłoszenie upadłości.
    • janek2557 Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln z... 21.06.12, 12:11
      Za 30 baniek Śląslk a kiboli i ich wybryki i pana romka bezcenne ? Jakoś nikt się nie odważy zamoczyć parę zł w ten interes ?
    • Gość: Emeryt Re :Pamiętam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.12, 12:24
      jak nasz ukochany Pan Prezydent zerwał rozmowy z panem Drzymałą //właścicielem ekstra klasowego Groclinu/, żeby dać buzi panu Solorzowi.
      I stało się tak jak w starym dowcipie o Chruszczowie i Gomółce. Jeden drugiemu dawał buzi, a widzowie zastanawiali się kto kogo wydu...
    • twoboredmen Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln z... 21.06.12, 12:59
      Co za ironia, mistrz polski mi problem ze znalezieniem solidnego sponsora. To chyba najlepiej świadczy w jak czarnej d*pie jesteśmy pod każdym względem.
    • dupasiepali Miasto szuka-powodzenie niech dalej szuka jelenia! 21.06.12, 13:16
      ...do wyjelenienia - ciekawe który będzie takim zatwardziałym i harcoreowym hazardzistom żeby wejść z "mafią urzędniczą" Dutkiewicza w jakikolwiek "biznes" .
      Będzie się działo!
    • map4 Wycena wartości akcji jest śmieszna. 21.06.12, 13:22
      Wycena wartości akcji dokonana przez pana Solorza jest śmieszna. O wartości akcji decyduje akcje te kupujący.

      Solorz olewa klub, bo ma na głowie telefonię komórkową. Dlaczego ma się martwić o biznes rzędu kilkudziesięciu milionów rocznie, skoro jest właścicielem firmy obracającej miliardami złotych rocznie ?

      Władze gminy stoją pod ścianą i to wcale nie z powodów ekonomicznych, lecz politycznych. Najtaniej byłoby Śląsk rozwiązać a stadion wyburzyć. Dopóki miasto nie będzie gotowe wykonać tych dwóch posunieć, dopóty Solorz będzie miastu grał na nosie. Sytuacja w której znaleźli się Solorz i Gmina Wrocław przypomina klasyczną grę w pokera: kto pierwszy mrugnie okiem, ten przegrał.

      Solorz stratę kilkudziesięciu baniek przeżyje, najwyżej podniesie opłaty za sms-y.
      Dutkiewicz likwidacji stadionu i Śląska na stołku nie przetrwa i doskonale o tym wie.

      Dlatego też Solorz już wygrał: znalazł frajera, który mu koło jego własnej spółki lata, ją kredytuje i wspomaga i to za darmo. Żyć nie umierać. Solorz byłby ostatnim idiotą, gdyby sprzedał akcje w spółce, która go nic nie kosztuje i o którą się inny martwi. Ryzyko Solorza w tym interesie jest zerowe a jego partnerzy kompletnie nie potrafią grać w pokera.

      Jak to powiedział Wielki Szu: partnerzy Solorza popełnili tylko jeden błąd: usiedli z nim do gry.
      • Gość: danny Re: Wycena wartości akcji jest śmieszna. IP: *.adsl.inetia.pl 21.06.12, 13:41
        W jednym się map4 zasadniczo mylisz. Solorzowi absolutnie nie lata wokół dupy nawet pojedynczy milionik PLNów a świadczą o tym dobitnie żądania zwrotu wykopania rowu wycenione oczywiście z górką oraz wycena ponad zdrowy rozum i wartośc rynkową akcji WKS-u

        Oba posuniecia oczywiście sprytne zabezpieczone szantażem na frajerach biznesowych których sobie znalazł w Ratuszu. Mianowicie - 1) działki nie odda póki nie zapłacą zwrotu jego własnych kosztów, no więc zapłacą i już płacimy my wszyscy za utrzymanie, zasiewanie, zakrywanie tej dziury.
        2) Akcji nie sprzeda póki drugi wspólnik nie znajdzie mu kupca na satysfakcjonującą go a kompletnie wziętą z sufitu cenę.

        Ten "byznes" to od początku moim zdaniem było połknięcie zachęty z jaką wyszli wrocławscy durnie. Solorz doskonale wiedział że wszystko co wyłoży i zaryzykuje będzie hojnie spłacone publicznym groszem a on ma sytuację wygraną ponieważ partner 49% biznesu traktuje wszystko strasznie ambicjonalnie przez co da się okradać i przez co brakuje mu rozumku

        Sama sprawa dziury pod galerię to jest kuriozum jakich mało w życiu widziałem. Chciałeś panie galerię, wygrzebałeś dziurę, rozmyśliłeś się - twoje ryzyko i strata tylko i wyłącznie.

        A potulne władze Wrocławia zamiast twardo i nawet przez sąd żądać milionów za przywrócenie zdewastowanego terenu do stanu pierwotnego, przyjęły wygodną Solorzowi wersję że wykop "podwyższa wartość działki" co jest idiotyzmem. I jeszcze zgodzili się by tę "wartość dodaną" zdewastowanej działki wypłacić w gotówce panu który ją zdewastował. Oczywiście w kwocie jaką ten pan sam sobie ustalił....

        • Gość: dupasiepali Re: @danny chyba piszesz nie na temat IP: 213.76.147.* 21.06.12, 14:58
          i wiedzy trochę zabrakło.
          Sprawa pierwsza:

          >A potulne władze Wrocławia zamiast twardo i nawet przez sąd żądać milionów za p
          > rzywrócenie zdewastowanego terenu do stanu pierwotnego

          Tylko wg. mnie jest problem, że niczego nie mogą żądać bo rzeczona dziura jak wynika z gazet jest/i lub była własnością Solorza, który nie postawił tam niczego bo wiedział że są jaja z tytułem własności dużej części gruntów pod i w około stadionu - sytuacja potwierdzona przez wyrok NSA w sprawie Krzywdów.To co pisze GW i GW (parodia taki sam skrót..:D) w imieniu tzw. miasta podziel przez dowolną liczbę <> 1 i oblicz pierwiastek - tyle w tym rzeczowych i prawdziwych informacji.

          Sprawa druga:

          Skoro miasto jest dłużnikiem Solorza - bo jak pamiętam to Solorz przekazał ten grunt miastu (prawda to czy nie - dobre pytanie GW o tym pisała) czyli oddał miastu wartość działki + koszty poniesionej inwestycji w postaci dziurska na poczet wpłaty udziału w WKS a miasto nie przelało ze swojej strony pełnej kwoty tylko jak mówi pożyczyło WKSowi 12mln. to kto tu komu i co jest winien?? - raczej słabo to wygląda.
          Skoro Solorz jest właścicielem klubu a miasto nie płaci tego do czego się umówili - (uwzględniamy tutaj barter: działka etc) to by oznaczało że nie Solorz ma problem - możliwe że mylę się ale tak to wygląda z mało sumiennych i konkretnych relacji prasowych.

          Trzecia sprawa:

          W kwestii wyceny akcji - akcje są tyle warte - jak wszystko - ile ktoś (tutaj ponoć rynek decyduje..:D) za nie będzie chciał zapłacić. I tu dywagacje nie mają żadnego znaczenia ile powinny kosztować, bo może się okazać że nikt ich nie będzie chciał z prostego powodu.Jest to sfera nie produkcyjna w dobie kryzysu i jakakolwiek stopa zwrotu bardzo wątpliwa - to zaś oznacza że współudziałowiec jakim jest miasto musi znaleźć frajera bądź ich większą ilość, którzy to mają trochę kasy do wywalenia tak ot sobie - no może ewentualnemu nabywcy to posłużyć do pozycjonowania jakiejś marki tyle że WKS to nie Real i tu raczej sukcesu nie będzie !
          Ten fakt oczywiście nie zabrania Solorzowi żądać ceny jak za prom kosmiczny - są to jego akcje i równie dobrze może się nimi podcierać jak będzie miał taki kaprys.
          I jeszcze jedno! Komuś komu będzie bardzo zależało na tych papierach - wg. mnie bez wartości na chwilę obecną - zapłaci cenę jaką sobie zażyczy Solorz, albo może zapomnieć o czymkolwiek, i nie sądzę żeby Solorz chciał się pozbyć jakiejkolwiek części akcji mając zabawkę w postaci pakietu kontrolnego.

          Może jest tak że "ktoś" zaszedł Solorzowi za skórę pisząc i mówiąc różne różności po gazetach i ten się teraz dobrze bawi patrząc jak miasto które nie ma w tej chwili kasy na nic spina się i wije próbując wyjść przynajmniej z jednego tematu -gdzie dało dupy po raz kolejny- z twarzą...???


          • Gość: danny Re: @danny chyba piszesz nie na temat IP: *.adsl.inetia.pl 21.06.12, 16:42
            chyba pisze na temat.

            W zawiązanej spóle 51/49 Solorz z Wrocławiem ten pierwszy dostał w użyczeniu ziemię na której miał postawić galerię. Całe szczęście że cudotwórcy z Ratusza nie dalimu jej aktem notarialnym na dobre słowo, bo w tej chwili za skromne kilka mln PLN wniesione przez Solorza w WKS mielibyśmy już 3 albo 4 właściciela tego gruntu. Solorz natychmiast by to sprzedał z 10 krotna przebitką. Jak tam dokładnie w tej spóle jest co powiązane, pozastawiane, uwarunkowane aportami i wkładami gotówkowymi to chyba do konca sie nie dowiemy bo wtedy zapewne Dutkiewicz już siedział w kryminale. Ale to co powszechnie wiadomo od pismaków i dociekliwych nie zostało nigdy zdementowane ani wywalczone procesem ze strony Ratusza więc 99% że tak jest.

            Pewne jest że wystarczy przewaga pewnej asertywności, cwaniactwa i stawiania żądań pozornie może bezczelnych a może nawet totalnie bezczelnych by wysondowac partnera. Jak partner głupi i naiwny to eskalacja żądań postępuje. To mamy dokładnie w sytuacji żądania zwrotu kosztów wykopania dziury które Wrocławiowi tak naprawdę powinny latać wokół ch...a a co najwyżej być powodem pozwu sadowego a dobrze rozegrane pozwoliłoby to jeszcze sporo kasy wyrwać Solorzowi (odszkodowanie, utracone korzysci, niewywiązanie z umowy, dewastacja powierzonej nieruchomości (gruntu) i tuzin podobnych...)

            Ale rzecz w tym że najwyraźniej Dutkiewicz popadł w tę sama paranoję w jaką prawdopodobnie Miller i Kwaśniewski co do Kiejkut i więzień CIA. Okazuje się że żadnej umowy tam nie było - bo podpis jednej strony (Polski) wobec braku podpisu drugiej (USA) to nie jest umowa. Obawiam się że podobne słowno-infantylne czary leżały u podstaw dźentelmeńskiej umowy Dutkiewicza z Solorzem. Że Dutkiewicz jest tak infantylny to pokazał już wiele razy. On kryje się za parawanem jakiś przedwojennych mniemań nt. swoich partnerów i ich motywacji. Nawet w wywiadzie Gazety Wrocławskiej zapytany, żeSolorz chyba wycofa się z WKS bo ma na głowie siatkówkę Dutkiewicz odparł coś w stylu: Doceniam to, Solorz zachował się z klasą bo miał wcześniejsze zobowiązania wobec siatkówki....

            No i rozmawiaj tu z takim bajarzem o twardym egzekwowaniu czegokolwiek
        • map4 Re: Wycena wartości akcji jest śmieszna. 21.06.12, 15:36
          Gość portalu: danny napisał(a):

          > W jednym się map4 zasadniczo mylisz. Solorzowi absolutnie nie lata wokół dupy n
          > awet pojedynczy milionik PLNów a świadczą o tym dobitnie żądania zwrotu wykopan
          > ia rowu wycenione oczywiście z górką oraz wycena ponad zdrowy rozum i wartośc r
          > ynkową akcji WKS-u

          Racja. Aż przyjemnie popatrzyć, jak jeden zawodowiec kręci całą bandą amatorów.
          Tylko że - cholera - to publiczne pieniądze wsiąkają w ten staw i to milionami.

          > Oba posuniecia oczywiście sprytne zabezpieczone szantażem na frajerach biznesow
          > ych których sobie znalazł w Ratuszu. Mianowicie - 1) działki nie odda póki nie
          > zapłacą zwrotu jego własnych kosztów, no więc zapłacą i już płacimy my wszyscy
          > za utrzymanie, zasiewanie, zakrywanie tej dziury.
          > 2) Akcji nie sprzeda póki drugi wspólnik nie znajdzie mu kupca na satysfakcjonu
          > jącą go a kompletnie wziętą z sufitu cenę.

          Ta cena jest zaporowa, zgodzimy się chyba wszyscy, ale imho z całkiem innego powodu: jest całkiem możliwe, że Solorz tych akcji już nie posiada, lecz zastawił je w banku aby zwiększyć swoją zdolność kredytową przy zakupie sieci telefonicznej. W takiej sytuacji jego żądanie 30 baniek oznaczałoby, że pod akcje Śląska wziął co najmniej 20 baniek kredytu.
          • Gość: danny Re: Wycena wartości akcji jest śmieszna. IP: *.adsl.inetia.pl 21.06.12, 16:30
            Nie nie bez jaj. Żaden bank (już) chyba nie jest tak głupi jak był przed 2008 rokiem. Zastaw na akcjach WKS czyli byt wirtualny - co to właściwie jest, ile to to warte, czy to coś posiada jakąkolwiek wartość i zdolnośc wytworzenia wartości dodanej?

            Nie sądze by bank chciał brać w zastaw kopacza typu Ronaldo za 70 mln euro bo to dokładnie ten sam przypadek. Jak wiatr zawieje to (niby) jest tyle wart a jak skręci kostkę albo dostanie miesiączki i ciśnienie powietrza się zmieni to będzie wart 1000 dolców. To są ułudy
            • map4 Re: Wycena wartości akcji jest śmieszna. 21.06.12, 18:59
              Gość portalu: danny napisał(a):

              > Nie nie bez jaj. Żaden bank (już) chyba nie jest tak głupi jak był przed 2008 r
              > okiem.

              Poczekamy, zobaczymy. Mnie zastanawia, dlaczego właściciele polskich banków wycofują z nich na gwałt pieniądze i przelewają je do siebie, czyli za granicę.
              Wygląda to na zorganizowaną ucieczkę w wielkim stylu i pozostawienie wydojonych z kapusty lokalnych banków samym sobie.
    • patrzyciel Gdzie jest prokuratura generalna? 21.06.12, 13:48
      Bo na Wrocławską nie ma co liczyć. Ludzie co w tym mieście się dzieje?!!!!!!
      • Gość: patrzyciel Re: Gdzie jest prokuratura generalna? IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 21.06.12, 15:20
        prokuratura generalna tez jest dorobkiewiczem na polskie ziemi i na polakach nawet wyjezdza do niemmiec na powietrzne zarobki po polsku bo jak pan kaze to sluga musi i tez taka prokuratura ginie - nimi rzadzi wyzej postawiony w polityce tzw.diabel przeciez lennin tez byl arabem a nie polskiego pochodzenia jak sie domagal
    • Gość: pit-sam-pras Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln IP: *.hsi6.kabel-badenwuerttemberg.de 21.06.12, 15:16
      ten arab czy azjata slugus sb poprzez austrie , caritas i inne koscioly robi nas podwojnych , kradnac nasze dokumenty stare i nowe - trzeba wreszcie skonczyc z aprobata tych nie polskich bo zginiemy razem z europa i zostanniemy rabami diablow gazowych a to z kolei polityka kosmiczna z urzadzen iami wojskowo policyjnymi z ich zakladow doswiadczalnych - czesc im i
      chwala / jak to mowia powietrzni gadacze imunowa polityka / niech im imuny calkowicie zannikaja
      • Gość: Łoś_bimbacz leasing PRacowniczy? IP: *.ip.netia.com.pl 21.06.12, 16:15
        Niech Dynamiści sprzedadzą te akcje kopaczom i działaczom, którzy z tego żyją. Przecież wszyscy musimy być kreatywni, PRzedsiębiorczy itp. Kopacze wezmą klub w leasing PRacowniczy i zmotywowani wygrają LIge Miszczów:)
        • Gość: Emeryt Re: Kandydat na prezesa spółki pracowniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.12, 17:05
          Może by się nadał ten pan co odpowiadał za budowę stadionu a w końcu został przeniesiony do rezerwy kadrowej Pana Prezydenta. Wie gdzie można wstawić serwery. Ponadto wiedziałby jak załatwić przetarg na samochody dla członków zarządu. Bezwarunkowo każdy samochód musiałby mieć teraz większe zmieniarki CD.
        • map4 Re: leasing PRacowniczy? 21.06.12, 19:11
          Gość portalu: Łoś_bimbacz napisał(a):

          > Niech Dynamiści sprzedadzą te akcje kopaczom i działaczom, którzy z tego żyją.
          > Przecież wszyscy musimy być kreatywni, PRzedsiębiorczy itp. Kopacze wezmą klu
          > b w leasing PRacowniczy i zmotywowani wygrają LIge Miszczów:)

          Za czasów mojej młodości reżim rozprowadzał po szkołach cegiełki finansujące różne przedsięwzięcia. Skoro teraz nauczyciele zmuszani są do wyrabiania urbanobadziewia to równie dobrze można im wcisnąć akcje hej-liga-miszczów-hej, na wzór komunistycznych ściep. Tymi cegiełkami wyklejaliśmy potem kible, co bardzo denerwowało pierwszego sekretarza POPu w naszej szkole :-)

          Zamiast wydawać w urzędzie miasta bezpłatne numerki dla czekających można byłoby wprowadzić okienko zwykłe (jedno na cały urząd, z głuchą urzędniczką na przykład) oraz dziesięć okienek ekspresowych tuż obok, w których obsługiwani byliby wyłącznie klienci którzy zakupili akcje śląska.

          Pozycję na liście oczekujących na przydział miejsca w przedszkolu można byłoby sobie poprawić po zarejestrowaniu posiadanych akcji WKS w magistracie.

          Wejście do ZOO i prawo do ulgowej komunikacji zbiorowej można byłoby przyznać wyłącznie akcjonariuszom WKS.

          I tak dalej, i tym podobnie. Lista szykan, którymi można obłożyć lemingi broniące się przed wykupem akcji śląska jest długa a kreatywni od Czumy na pewno coś wymyślą. A jak nie wymyślą, to zaprzęgną do roboty think tank taki jak na przykład "Grupa Eskadra". Chłopaki już nie mogą się doczekać zleceń z magistratu, najlepiej bez przetargu. Skoro Dutkiewicz może wybrać budowniczego stadionu i sikawy na pergoli bez przetargu, to na pewno da radę pchąć parę zleceń
          w stronę "Grupy Eskadra".
          • Gość: Łoś_bimbacz Re: leasing PRacowniczo-lemingowy? IP: *.ip.netia.com.pl 21.06.12, 22:18
            > Zamiast wydawać w urzędzie miasta bezpłatne numerki dla czekających można byłob
            > y wprowadzić okienko zwykłe (jedno na cały urząd, z głuchą urzędniczką na przyk
            > ład) oraz dziesięć okienek ekspresowych tuż obok, w których obsługiwani byliby
            > wyłącznie klienci którzy zakupili akcje śląska.

            Nie sprzedawaj szczegółów, bo jeszcze Dynamiści to wdrożą, np. miejsca siedzące w zbiorkomie lub parkingowe tylko dla posiadaczy akcji Hey-Śląsk_Hey.
            Tramwaje, przedszkola "Tylko dla akcjonariuszy" : czas na Dynamiczną PRzedsięborczość&Kreatywność:)
            • Gość: Łoś_bimbacz poniżej POtencjalni akcjonariusze:))) IP: *.ip.netia.com.pl 21.06.12, 22:24
              kultura.gazeta.pl/kultura/1,114438,11984651,_Dziela_nas_kluby__laczy_milosc____dokument__Milosc.html
              zebrania akcjonariuszy będą krwawe:)
            • map4 Re: leasing PRacowniczo-lemingowy? 22.06.12, 08:14
              Gość portalu: Łoś_bimbacz napisał(a):

              > > Zamiast wydawać w urzędzie miasta bezpłatne numerki dla czekających można
              > byłob
              > > y wprowadzić okienko zwykłe (jedno na cały urząd, z głuchą urzędniczką na
              > przyk
              > > ład) oraz dziesięć okienek ekspresowych tuż obok, w których obsługiwani b
              > yliby
              > > wyłącznie klienci którzy zakupili akcje śląska.
              >
              > Nie sprzedawaj szczegółów, bo jeszcze Dynamiści to wdrożą, np. miejsca siedz
              > ące w zbiorkomie lub parkingowe tylko dla posiadaczy akcji Hey-Śląsk_Hey.

              Kiedyś jeździły po Polszy tramwaje "nur für Deutsche". Czas wrócić do tej tradycji.
              Proponuję oklejenie składów t+ szyldami "nur für WKS" przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby kursów t- o połowę. Zaoszczędzone na tej operacji środki proponuję przekazać Solorzowi tytułem odszkodowania za straty, które poniósł najpierw kopiąc dziurę a później ją wyrównując.
    • radeberger Re: Miasto szuka kupca na akcje Solorza za 30 mln 21.06.12, 22:37
      Budżet na przyszły sezon miał wynosić 30 mln zł, lecz szacunkowe wpływy z biletów, transmisji telewizyjnych i od sponsorów zaspokoją tylko jedną trzecią tej kwoty. Pozostałych 20 mln na razie więc brakuje.


      Nie chciałbym psuć atmosfery piłkarskiego święta, ale jest jeszcze 50 baniek rocznie za stadion do zapłacenia. W końcu potrzebami Śląska-Hej-WKS motywowano kolejny stadion w mieście. Wypadałoby spłacić działkę, na której się biega radośnie.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja