Dodaj do ulubionych

Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizualiza...

31.07.12, 07:45
Dotarłem do 2/6 i dalej nie klikam. Spokojnie można było to zmieścić na 2 podstronach.
Obserwuj wątek
  • wojtas71 Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizualiza... 31.07.12, 07:51
   co za propaganda!

   "Wzdłuż jednego z budynków ciągnął się będzie bulwar ze sklepami, restauracjami i kawiarenkami. "

   Archicom jako deweloper wybuduje tam sklepy restaauracje i kawiarenki czy tylko tak mu sie wydaje ze komukolwiek bedzie sie oplacalo tam zrobic restauracje? Co za propaganda i myslenie zyczeniowe. W Ogrodach Hallera byl przed budynkami Archicomu taki domek. Kilka lat temu twierdzili ze domek wyremontuja i bedzie tam osiedlowe fitness dla mieszkancow. Mijaja 4 lata, domek zrownali z ziemia i dzis rosnie tam trawa.

   banialuki wciskaja
   • Gość: tomasheqq Re: dowód na stosunek Polaków do Odry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.12, 09:34
    Bo to są tereny przemysłowe. I to nie są lokalizacje "nad rzeką" a "nad kanałem żeglownym" (przynajmniej dwa pierwsze ekrany, dalej klikać nie będę), a to jest znaczna różnica. Teraz ruch na Odrze jest minimalny i ogranicza się właściwie do transportu miału węglowego do wrocławskiej elektrociepłowni, ale za kilka lat, zwłaszcza po zakończeniu remontu węzła wodnego, na pewno wzrośnie. Ekranik I to piękny widok na bazę paliwową Orlenu (kilka zbiorników magazynowych o pojemności milion litrów każdy), Ekranik II to dawne ZNTK. O tym, że transport kolejowy również będzie miał tendencje wzrostowe, również litościwie nie wspomnę.
    Tak więc kupno mieszkania w tych miejscach jest, rzekłbym, "mało optymalne"
  • pssz Gdzie ten kryzys w budownictwie? 31.07.12, 08:55
   Jak się rozejrzeć po mieście to prawie wszędzie coś budują. I są to budowy w różnym zaawansowaniu- czyli nie tylko kończenie wcześniej rozpoczętych inwestycji. A do tego ma wystartować tyle nowych projektów i to sporych. Więc jak to jest z tą zapaścią w budownictwie i brakiem chętnych na kupno nowych mieszkań?
  • excellentprophet Osiedle dla przyszłych powodzian marki Archicom! 31.07.12, 11:00
   Pomnę, że na terenie poprzemysłowym i zalewowym, to przy szaleństwach Odry w ostatnich latach jakiś niepełnosprytny musiał wpaść na budowanie tam czegokolwiek!!
   Parę metrów dalej od budowy, która nota bene stoi w miejscu od jakiegoś czasu, stoją domy na których widać poziom wody m.inn. z 1997r - jakieś 2 - 3 metry wody w poziomie ponad gruntem!!!!!!!
   Chcący tam zamieszkać niech przeliczą kasę i poszukają w innych rejonach miasta np. na południu Wrocławia, które jest położone zdecydowanie wyżej i jemu powódź nie grozi!!
   Pozostaje pytanie: - który kolejny niepełnosprytny wydał decyzję że można na takim terenie narażonym na zalanie postawić kolejne budynki mieszkalne - czy ktoś komuś coś dał ...???! a może obiecał ?!?! hi hi hi
   • Gość: ekhem Re: Osiedle dla przyszłych powodzian marki Archic IP: *.internetia.net.pl 31.07.12, 22:34
    No cóż, ja kupiłam mieszkanie w tej jakże nawiedzanej przez powodzie okolicy. Tylko że, szanowny Doskonałyprofecie, w odróżnieniu od Ciebie, ja najpierw zadałam sobie trochę trudu i zrobiłam małe rozeznanie w sytuacji. Jak spojrzysz sobie na mapy z powodzi we Wro, to zobaczysz, że tereny, na których powstaje Olimpia, nie były zalane w 2010 ani w 1997 r. Co więcej, kanał przeciwpowodziowy jest właśnie pogłębiany. Wiec tak, byłam szalona na tyle, żeby kupić mieszkanie na terenie, którego nie zalała nawet powódź tysiąclecia.
    • Gość: tomasheqq Re: Osiedle dla przyszłych powodzian marki Archic IP: *.204.127.81.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.08.12, 07:23
     Ty, popatrz, to mam jakieś fałszowane zdjęcia lotnicze z lipca 1997 ;) Niestety, droga Pani, to było pod wodą. O "pogłębianiu" kanału przeciwpowodziowego nie wspomnę. To normalna praca konserwacyjna. W rzeczywistości przywraca się obecnie przepustowość węzła, założoną przez Niemców. Sęk w tym, że pracowicie zabudowujemy poldery, prostujemy rzeki, betonujemy nabrzeża. Następna powódź będzie dużo tragiczniejsza, bo woda przetoczy się dużo szybciej i nie będzie miała gdzie rozlać się w dorzeczu.
     Na Pani miejscu sprzedałbym.
     Ludzie, nie dajcie się mamić deweloperom. "Szkłem się d... nie oskrobie"!
     • Gość: hmm... Re: Osiedle dla przyszłych powodzian marki Archic IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.08.12, 09:21
      Ano widocznie ma pan sfałszowane, bo przynajmniej tam, gdzie buduje się faza I osiedla, wielkiej wody nie było. Co więcej, RZGW nie prowadzi konserwacji, tylko modernizację wrocławskiego węzła wodnego, która polega m.in. na zwiększeniu jego przepustowości. Poza tym przypominam, że podczas powodzi z 1997 woda stała nawet w centrum i, o dziwo, nikt nie boi się kupować tam mieszkań z obawy przed Wielką Wodą.
      "Następna powódź będzie dużo tragiczniejsza, bo woda przetoczy się dużo szybciej i nie będzie miała gdzie rozlać się w dorzeczu". -> Bardzo możliwe, tylko że następna powódź tysiąclecia, jak sama nazwa wskazuje, w najbliższym czasie raczej nam nie grozi.
      • Gość: tomasheqq Re: Osiedle dla przyszłych powodzian marki Archic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 12:41
       No właśnie patrzę sobie na to zdjęcie. Woda, woda, woda

       Co do RZGW to proszę przestać mówić sloganami reklamowymi, tylko zobaczyć, co jest rzeczywiście robione w ramach Zadania 1. "Modernizacja i udrożnienie Kanału Powodziowego wraz z międzywalem na odcinku od dolnego stanowiska jazu Bartoszowice do ujścia do Starej Odry". A właściwie, co jest robione od strony Biskupina, a co od strony Swojczyc.

       Do tego proszę spojrzeć:
       - jaka była planowana przepustowość Odry w roku 1906, po budowie kanału przez Niemców,
       - jaka jest przepustowość dzisiaj,
       - jaka ma być po zakończeniu realizacji
       i stwierdzić, że przepustowość Odry na dziś jest na poziomie niższym niż wiek temu.

       Zresztą, co znamienne, i co podniosę jeszcze poniżej, poprzednia największa powódź (1903 rok) wydarzyła się kilka lat po skanalizowaniu Odry i przystosowaniu jej do żeglugi. Do 1897 na górnej Odrze wybudowano bodajże 12 stopni wodnych, jednocześnie "prostując" rzekę (potem dobudowano ich jeszcze 12). W efekcie rzeczywiście skrócono czas żeglugi (barki nie musiały już "meandrować" razem z rzeką, zakola odcięto i rzekę pięknie wyprostowano). Hartman w swojej monografii z 1985 roku ocenia, że w trakcie tych prac "skrócono" rzekę o ponad 150 kilometrów. W efekcie pierwszy większy deszcz zmył Wrocław i inne miasta w górnym i środkowym biegu Odry. Niemcy, jak to mądry naród, przeliczyli, jaka woda przepłynęła przez Wrocław, dodali trochę zapasu i zaplanowali węzeł wodny. Stąd też kanał żeglugowy i przeciwpowodziowy, oddzielający Bartoszowice od Swojczyc, wybudowany w czasie I wojny światowej, wcześniej "Wielka Wyspa" była tylko półwyspem. Tylko że w czasie budowy Zalesie i Szczytniki były już dzielnicami Wrocławia, planowano włączenie Sępolna, a nikt nie planował tego odnośnie Swojczyc. Stąd mają one mniejszą ochronę przeciwpowodziową. Do tego Niemcy nie policzyli, że po pierwsze w genialny sposób zabudujemy naturalne poldery, jak Kozanów, wybetonujemy dopływy Odry oraz jeszcze naprostujemy rzekę, jednocześnie zabudowując poldery na wschód od Wrocławia.

       Nie bez znaczenia jest też fakt, że zmiany klimatu idą w tym kierunku, że w dorzeczu górnej Odry, przy niewielkim wzroście średniorocznej sumy opadów, następuje nasilenie zjawisk pogodowych - pada rzadziej, ale jeśli już, to dużo bardziej intensywnie. To znacząco zwiększa zagrożenia powodziowe. Ponadto wskaźnik zabudowy retencyjnej dla dorzecza Odry wynosi 4% - czyli pojemność wszystkich zbiorników retencyjnych w dorzeczu Odry w stosunku do odpływu rocznego wynosi mniej więcej tyle, ile wody spada w czasie porządnej lipcowej ulewy. RZGW w prywatnych rozmowach przyznaje, że budowa nowych zbiorników w dorzeczu Odry i tak jest niecelowa, ponieważ są to "kacze dołki" o niewielkiej pojemności. Wpływa na to nizinny charakter dorzecza Odry, niewielki spadek podłużny (w środkowym biegu ok. 0,02 %), brak gór.

       W trakcie następnej powodzi nie będzie gdzie wylać wody przed Wrocławiem, bo beztrosko zabudowaliśmy sobie podwrocławskie miejscowości. Kamieniec Wrocławski, Gajków, Jeszkowice, itd. Ci ludzie też mają domy, chcą mieć wały przeciwpowodziowe i w czasie następnej powodzi na pewno będą ich bronić, tak jak bronili swoich domostw mieszkańcy Łanów w 1997 roku


       Plan na przyszłość wygląda tak:
       - pewnego majowego/czerwcowego/lipcowego dnia zacznie padać
       - popada przez kilka dni,
       - woda poleci sobie kanałami (nie nazywajmy tego rzeką) wzdłuż pięknie wybudowanych nowych wałów i osiedli,
       - fizyki nie da się oszukać, jeśli wyprostowaliśmy rzeki i zlikwidowaliśmy budową wałów naturalne poldery, to zamiast sunąć powoli, będzie się przetaczała bardzo szybko,
       - jeśli woda zbierze się w małym korycie, zamiast gdzieś się rozlać, to wywali najsłabszy punkt,
       - newralgicznym punktem we Wrocławiu jest rejon węzła Bartoszowice, gdzie Odra rozdziela się na cztery odnogi,
       - rejon wielkiej wyspy jest lepiej chroniony Mokry Dwór i Swojczyce,
       - następna powódź to z wysokim prawdopodobieństwem załamywanie rąk, przez umoczonych nabywców mieszkań od Archicomu, którzy w materiałach telewizyjnych w uroczy sposób będą załamywać ręce, płakać do kamery itp itd. Dodam tylko, że na własne życzenie.

       Reasumując pozdrawiam wszystkich pracowników Archicomu, którzy wypowiadają się w tym wątku. Uważam, że powinniście zaoferować w pakiecie z mieszkaniem również pontony oraz kamizelki ratunkowe.
  • olgierdatwa Re: Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizuali 31.07.12, 12:15
   Szczerze, to bardzo chciałabym zamieszkać właśnie w tym rejonie Wrocławia. Olimpia Port się interesowałam dość mocno, tylko niestety póki co nie mogę sobie pozwolić na większe inwestycje, bo jak wiadomo sam zakup mieszkania to jedno, a dostosowanie życie do przeprowadzki w zupełnie inny rejon miasta to drugie, ale rejon sam w sobie jest piekny, co na pewno nie widać na wizualizacjach, ale już na foto lub filmach, te z ich strony są szczególnie przekonujące, ten www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/galeria-i-filmy/olimpia-port/filmy/178?autoplay=1#gallery-slider i ten www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/galeria-i-filmy/olimpia-port/filmy/184?autoplay=1#gallery-sliderhttp://bit.ly/T1IC9N. Swoją drogą nie wiedziałam, że aż tyle się tego buduje w ostatnim czasie... Nie wiem, jak to oceniać. Pewnie są to miejsca do zamieszkania dla ludzi nie tylko z kasą, ale i otwartych na nowe rozwiązania. W każdym razie zazdro i nadzieja, że kiedys też taka lokalizacja będzie dla mnie osiągalna.
   • Gość: tomasheqq Re: Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizuali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.12, 13:47
    Albo naganiasz albo nie wiesz, o czym piszesz. Filmy robione są z drugiej strony Odry, na Biskupinie. "Inwestycja" Archicomu robiona jest po drugiej stronie rzeki, nad kanałem żeglownym, w trójkącie ulic Betonowej, Cementowej i Węglowej. Między stacją benzynową, bazą paliwową Orlenu i bazą Bichardt Bau. Nie ma tam żadnej "promenady", chyba że za takową uznać można ulicę Betonową. Infrastruktury nie ma tam żadnej, wszystko jest po drugiej stronie rzeki, na Biskupinie/Bartoszowicach/Sępolnie, tylko że dostać się tam realnie można albo wzdłuż rzeki albo samochodem, nie ma żadnego przejścia dla pieszych. Mówienie, że jest to przy parku Szczytnickim i Sępolnie to naciąganie. Dlaczego nie wspomną o terenach przemysłowych? Zrekultywowali je chociaż?
    Co więcej, nikt nie raczył wspomnieć, że po powodzi w 1997 roku podwyższono wały od strony Biskupina, natomiast od strony Swojczyc nie (nie bardzo jest jak, jest tam po prostu nabrzeże, jego przebudowa jest znacząco droższa niż zwykłe nadsypanie wału ziemnego).
    • pusz3k Re: Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizuali 31.07.12, 15:58
     Kolego, a Ty masz chyba kłopoty z pozyskiwaniem informacji. Zacytuję ci: "projekt inwestycyjny uwzględnia również pełne zagospodarowanie terenu w ciągi pieszo-rowerowe umożliwiające spacery wzdłuż nadodrzańskiej promenady od Stadionu Olimpijskiego do stopnia wodnego Bartoszowice". Poza tym, przecież jakieś 700-800 metrów od olimpii możesz przejść na Bartoszowice i Opatowice przez śluzę. Do tego w promieniu kilku kilometrów masz Stadion Olimpijski, wały w stronę mostów Jagiellońskich a w drugą stronę Bajkał. Sorry, jak dla mnie to całkiem fajna lokalizacja, szczególnie jak ktoś lubi spacerować, biegać albo jeździć na rowerze. Ale "haters gonna hate", jak to mówią starzy górale...
     • Gość: tomasheqq Re: Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizuali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.12, 16:50
      Kolego,
      - w 1997 roku była tam powódź, od tego czasu nie poprawiono tej strony rzeki,
      - dojście do Biskupina jest nie przez śluzę, bo Betonowa kończy się na terenie Bickhardt Bau, tylko przez most Swojczycki, dojście do stopnia wodnego wymagałoby połączenia grobli Łaniewskiej z Betonową; no chyba że przejdziesz
      - osiedle nie będzie miało własnej infrastruktury, chyba że za takową uznasz sklep na stacji benzynowej przy Swojczyckiej
      - jeden z moich kontrahentów chciał kilka lat temu niedaleko kupić działkę przemysłową; zrezygnował, ponieważ rekultywacja terenu czterokrotnie przeniosłaby wartość gruntu,
      - osiedle nie jest "nad rzeką", a nad kanałem żeglugowym, i to bezpośrednio nad. Mówienie, że będzie tam marina, jest nadużyciem, bo nie będzie tam można wybudować nawet większego pomostu (oczywiście wizualizacje wszystko przyjmą)
      - tereny przemysłowe nie przekształcą się w mieszkaniowe, ponieważ przeprowadzono tam ostatnio kilka większych inwestycji,


      Nie jestem żadnym nienawistnym facetem, tylko mieszkam na Wielkiej Wyspie od urodzenia. Znam ten teren i wiem, że Olimpia Port, sztandarowe przedsięwzięcie Archicomu, to:
      - nie Sępolno, a Swojczyce,
      - zwiększone ryzyko powodziowe,
      - tereny przemysłowe za oknem (i Bóg jeden wie, co w tej ziemi siedzi),
      - brak własnej infrastruktury (np 1,5 km do pętli Sępolno, do przedszkola i szkoły jeszcze dalej),
      - zakorkowana Swojczycka o poranku,

      Oczywiście ludzie, którzy napalili się na te mieszkania, będą racjonalizować podjęte decyzje, odpowiednie działy Archicomu będą wykonywały pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie, nie zmienia to jednak faktu, że kupowanie mieszkań w tak "cudnej" okolicy zakrawa na szaleństwo.

      "Deweloper" oczywiście wciska marketingowy kit, a ludzie łykają to jak pelikany. Ja bym zrobił w tył zwrot, gdybym tylko usłyszał, że jako "Sępolno" próbuje mi się wcisnąć "Swojczyce"

      Jedynym przyszłościowym atutem tej inwestycji jest stacja kolejowa Wrocław - Swojczyce. W przypadku uruchomienia zintegrowanej kolejki miejskiej będzie to najłatwiejszy sposób skomunikowania się np z Nadodrzem
      • pusz3k Re: Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizuali 01.08.12, 13:50
       Tak się składa, że ja też jestem mieszkańcem Sępolna...

       Jeśli chodzi o powódź w tym miejscu, tak wygląda mapa terenów podtopionych w 2010 roku: maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=108116858432837910753.00048730447709e54ebfe

       Jak widzisz, obszar Olimpii Port dziwnym trafem został oszczędzony :) Dlaczego?
       a) bo przed Olimpią są wielkie tereny zalewowe, na których woda się rozlała
       b) bo kanał żeglugowy nie gromadzi wody powodziowej - od tego jest tzw. kanał powodziowy.

       Jeśli chodzi o 1997 rok, z tego co pamiętam sytuacja wyglądała podobnie - zalany był np. kościół na Wojnowie, ale tereny przy kanale żeglugowym zostały oszczędzone. Natomiast zalana była wtedy ogromna część miasta. Dlatego pisanie o tym konkretnym terenie jako terenie zalewowym odbieram jako CZYSTY TROLLING! Pokażcie mi dowody - mapy, zdjęcia, filmy - z 1997, na którym ten obszar jest pod wodą...

       Identyczna sytuacja - kanał Odry + kanał żeglugowy jest przy moście Warszawskim - i tereny, gdzie teraz stoi osiedle (Jaracza + Damrota) nie były zalane w 1997, mimo że nad wodę od budynków jest tylko kilkanaście metrów!
       • Gość: tomasheqq Re: Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizuali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 15:02
        Mam w salonie zdjęcie z powodzi 1997, tam była woda. Porównywanie tego z 2010 rokiem jest nie na miejscu, 2010 to była naprawdę mała powódź, taka może się zdarzać co kilka lat. Po przejściu fali w 1997 jeździłem tam na rowerze, pamiętam trawniki szare od mułu.
        Co do kanału powodziowego, to wał od strony Biskupina jest porządnie podwyższony, a ten od strony Strachocina tylko dla picu, po prostu narzucili na wierzch trochę tłucznia.
        • pusz3k Re: Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizuali 01.08.12, 15:38
         Ale taka powódź jak w 1997 roku zdarza się raz na tysiąc lat :) Dlatego uważam, że dyskwalifikowanie tego miejsca jako terenu pod inwestycje mieszkaniowe jest totalnym absurdem. Idąc tym tropem trzeba by zlikwidować też Kozanów, Komuny Paryskiej, pl. Kromera, a przy okazji też okolice dworca PKP i Tesco na Długiej... Dlatego tak ostro zaprotestowałem przeciwko najeżdżaniu na tą inwestycję. Wygląda na to, że inwestor chce zrobić tam coś fajniejszego niż jest teraz (czyli kilka pustostanów i łąka), a ludzie tutaj piszą, że wszystko jest źle, bez sensu i głupio. I to nie zadając sobie trudu, żeby sprawdzić jak jest naprawdę!
        • Gość: kurczak Re: Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizuali IP: *.171.198.152.static.cdpnetia.pl 01.08.12, 23:00
         A ja w 1997 roku pakowałem piach do worków od strony ul. Smętnej... I pamiętam, że do korony wałów z drugiej strony Odry było jeszcze trochę miejsca. Inna sprawa, że nieźle to zostało obmyślone, skoro przed wodą trzeba było bronić Bartoszowice, a nie ugoru na Ceglanej :D

         Wychodzi więc, że kolejne realne zagrożenie powodzią tego terenu będzie w roku 2997, kiedy to nawiedzi nas kolejna powódź tysiąclecia. Tak więc spokojnie można kupować tam mieszkanie bez obaw o to, że zaleje was woda :D
   • krakowskim_targiem Re: kościułek? no to z bogiem... po jednym 21.08.12, 10:00
    niby miejsce fajne, ale mocno ryzykowne... po co pakować się w coś tak niepewnego? jest przecież tyle ciekawych osiedli we wrocku, choćby malinowy zakątek westbudu. mnie się osobiście bardzo podoba, co prawda z okna nie ma widoku na rzekę...ale coś za coś, do piwnicy nie będe w gumiakach musiała wchodzić :D
  • gnago Budują mieszkania z widokiem na odrę [wizualiza... 01.08.12, 06:03
   "Architekci zostali zwolnieni przez miasto z zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego."

   Faktycznie trzeba do końca zniszczyć widok na uniwersytet-barok, Albo naprawić zasłaniając wybudowane , a pasujące jak pięść do nosa budowle. Proponuję teren po drugiej stronie zagospodarować jako mały park drzewa dosyć wyrosły . Aha i pomierzyć średnicę pni . Inwestor kuupę kasy zapłaci za wycinkę
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka