Dodaj do ulubionych

Działki w ręce działkowców. Spór o projekt usta...

04.02.13, 07:51
Brawo, Panie Huskowski! Choć za podniesienie ręki na postkomunistyczne struktury leśnych dziadków z PZD oberwie się Panu zapewne bo PZD jest tak samo "społeczny" jak Rzeczyspspolita była "ludowa". Ale ponieważ w walce z obłudą peerelowskiego systemu ma pan spore doświadczenie i zasługi, i tym razem musi się udać. Trzymam kciuki!
Obserwuj wątek
  • Gość: Ktoś bez działki Nareszcie IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.13, 08:17
   Nie mam działki. Mógłbym mieć, ale nie chcę. Chcę za to skończenia z wiecznym dymieniem każdej wiosny i jesieni, tym obrzydliwym smrodem snującym się po Wrocławiu.
   Działkowcy nie widzą dalej niż do czubka własnego nosa, nie liczą się z nikim.
   Nowe osiedla buduje się coraz dalej od centrum, gdy tymczasem piękne działki są w centrum, niestety, zajęte przez grupę samolubów.
   • Gość: magda Re: Nareszcie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.13, 08:23
    a gdzie wg ciebie jest to CENTRUM? przeciez sa mieszkania do kupienia, stoją puste. Dlaczego??? po prostu są bardzo drogie, a po za miastem o wiele tańsze. To nie działkowcy zatruwają miasto a spaliny m.inn. ze starych samochodów, których we Wrocławiu nie brakuje
    • Gość: A Re: Nareszcie IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.02.13, 08:58
     mieszkania stoją puste, bo ceny są wysokie a ceny są wysokie bo gruntów wolnych jest mało i są drogie. Gruntów jest mało bo te leżące blisko centrum z infrastrukturą, łatwym dojazdem są zajęte przez działkowców np. wzdłuż Klecińskiej, róg Borowskiej/Armii Krajowej czy przy Ślężnej no i w obrębie Jaracza /Bujwida. Miasto ma mało podatków a w zasadzie nie ma od działkowców. Jakby przejęło te tereny część przeznaczyło na parki, uchwaliło sensowne plany zagospodarowania przestrzennego a za sprzedaż części gruntów uzbroiła teren i miało kasę by stworzyć na przedmieściach nowe ogródki np. w okolicach Brochowa tam gdzie są teraz czy wzdłuż Buforowej. No i byłyby wpływy z podatku od nieruchomości. Z drugiej strony ludzi nie stać na mieszkanie we Wrocku, wyjeżdżają poza miasto tam płacąc podatki, Wrocław traci albo mieszkają na jakiś Stabłowicach- koniec świata żądając od miasta by zbudowała im drogą infrastrukturę, zapewniło dojazd na co miasta nie stać. Przypominam, że jak nie uchwalą to automatycznie samorządy będa mogły decydować.
     • Gość: demagogia Re: Nareszcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 12:47
      > mieszkania stoją puste, bo ceny są wysokie a ceny są wysokie bo gruntów wolnych
      > jest mało i są drogie. Gruntów jest mało bo te leżące blisko centrum z infrast
      > rukturą, łatwym dojazdem są zajęte przez działkowców np.

      Następny specjalista od ekonomii, zgłoś się po Nobla.
      Tu masz strukturę ceny m2:

      tinyurl.com/c32tr6s
    • Gość: janisko Re: Nareszcie IP: *.man.tk-internet.pl 04.02.13, 13:22
     Ignorantka... Więcej mieszkań - > tańsze mieszkania. Więc tak, mimo pustych mieszkań chcę więcej i wiecej by były tańsze! Wrocław ma najdroższe mieszkania po Warszawie a wy ciemniaki powołujecie się, że w centrum ciągle stoją "puste mieszkania"...

     Nie chciałabyś znać cen mieszkań gdyby nie było podaży na rynku.

     Mam wrażenie, że używam za trudnych słów mimo, iż to było w liceum.
   • jasiek.pl Re: Nareszcie nie będzie smrodu? 04.02.13, 12:11
    Ktoś bez działki napisał(a):
    > ...Chcę za to skończenia z wiecznym dymieniem > każdej wiosny i jesieni, tym obrzydliwym > smrodem snującym się po Wrocławiu. Działkowcy nie widzą dalej niż do czubka własnego
    > nosa, nie liczą się z nikim.

    Kochany Ktosiu! Także nie lubię wiecznego dymienia i obrzydliwych smrodów. Nie na działkach lecz .... w dzielnicy willowej Wroclawia gdzie mieszkam. Podaj "mejla" i udostepnie tobie serię ostatnich fotek, które podsyłałem do Straży Miejskiej. W świetej naiwności, że zareagują i to coś zmieni. Bo następuje ochłodzenie: więc rozpoczyna się wstepne grzanie płytami pażdzierzowymi [demo po meblach, na sąsiednim osiedlu świeża dostawa], cudowny kolor dymu i smród. Wiosna i jesień przeznaczona jest na palenie liści, szmat wszelkiego rodzaju oraz ....plastiku. Na przydomowym ogródku! Jak najmniej do kubła bo "miasto i ALBA" są drodzy! Czyli tzw. "willowiec" może bo on ma smród "perfumowany" a wokół niego są także "willowcy" a "działkowiec" widzi tylko czubek nosa i ma smród "perfumowany"?
   • lookret Re: Nareszcie 24.02.14, 18:52
    @ Chcę za to skończenia z wiecznym dymieniem każdej wiosny i jesieni, tym obrzydliwym smrodem snującym się po Wrocławiu.

    Gościu, siądź pod mym drzewem a odpoczni sobie...
    ... i zastanów się - może innym smród spalin przeszkadza?
  • Gość: lili Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 09:21
   nie wiem, dlaczego pan Huskowski pała taką nienawiścią do działek i działkowców.

   Mówi w wywiadzie, że nie chce zrobić krzywdy działkowcom - ludziom w różnym wieku, o różnym statusie społeczno-ekonomicznym, o różnych poglądach politycznych, którzy przyjęli członkostwo w PZD dobrowolnie i nie byli przez nikogo na siłę zmuszani.

   Czy pan Huskowski zna kulisy wydania wyroku przez TK? Wie, że wyrok został wydany z naruszeniem prawa o stowarzyszeniach? Czy pan Huskowski wie ile jest podpisów zebranych pod obywatelskim projektem ustawy o rod? Wreszcie - czy wie pan ile tych podpisów zebrano we Wrocławiu? To są realni wyborcy - pana Huskowskiego i jego kolegów partyjnych.

   Czy pan Huskowski wie co dzieje się w parkach wrocławskich - syf, brud i wszechobecna dewastacja? Czy pan wie, ile blokowisk, apartamentowców i wszelakich "willi" stoi pustych i niszczeje? Czy pan wie,ile jest terenów we Wrocławiu skrajnie zaniedbanych, które możnaby wykorzystać dla dobra mieszkańców? Proszę sięgnąć do poprzednich wątków na forum, tam wymieniamy kilkanaście lokalizacji, które są w stanie koszmarnym...

   Lepiej, żeby pan Huskowski zajął się pytaniami egzaminacyjnymi na nowym egzaminie na prawo jazdy i dał spokój działkowcom - będzie bardziej pożyteczny... Pozbierajcie i naprawcie najpierw to, co zmarnowaliście!
   • sverir Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 04.02.13, 09:35
    > Czy pan Huskowski zna kulisy wydania wyroku przez TK? Wie, że wyrok został wydany z
    > naruszeniem prawa o stowarzyszeniach?

    To działania i kompetencje TK reguluje prawo o stowarzyszeniach?

    > To są realni wyborcy - pana Huskowskiego i jego kolegów partyjnych.

    No już nie opowiadaj, że działkowcy - zwłaszcza członkowie PZD - są wyborcami PO. Samo PZD poparło przecież lewicę.
    • Gość: Piotr Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 00:31
     Beton z PO przejechał się na ustawie dla działkowców. Wystarczy popatrzeć na rankingi partii: sondaz.wp.pl/?ticaid=110b84&_ticrsn=3

     Górników, Kiboli czy Rydzyka nie ruszą bo się boją. Gdyby dali działkowcom dobrą ustawę mieliby rzeszę solidnych wyborców. A tak nadeszła pora pożegnać się z rządzeniem.

     Czy któraś z partii wykorzysta to do przygarnięcia elektoratu „działkowego”? Działkowcy dostrzegają swoją siłę. Przedstawiani najczęściej jako nieporadni działkowicze wiedzą jednak czego chcą. Kto im to da ten dostanie 4 milionowe poparcie rzetelnych wyborców.

     Jadąc na stereotypie działkowca nieudacznicy z PO mówią mu że czarne jest białe. Do kogo ta mowa? Dzisiejszy emeryt korzysta z komputera częściej niż niejeden oszołom z PO. Czasami wydaje mi się, że niczym Ufo-ludki posłowie żyją w kosmosie i nie widzą co zrobili z tym krajem.

     Mogą pozwolić sobie by być Ufo-ludem. No tak ale oni mają opiekę medyczną na skinienie palca i diety poselskie. Nie czytali. A jeśli czytali to nie zrozumieli słów konstytucji 3 maja: „Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu”.

     Sam głosowałem na PO. Wstydzę się tego teraz. Zostałem jak miliony innych oszukany obietnicami przedwyborczymi. Ale jak widać sprawdza się mądrość ludowa: „Kłamstwo ma krótkie nogi”.
    • Gość: młody działkowiec Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.tktelekom.pl 04.02.13, 10:02
     jestem działkowcem i mam 35 lat. nie wpisuję się w obraz emeryta. i zdziwilibyście się, ilu młodych jest na działkach. ale my nie uprawiamy marchewki (co najwyżej maliny dla dzieci) tylko mamy działkę dla trawki i rekreacji dzieci. Uważam, że projekt ustawy 9a przeczytałem go) jest sensowny. pewnie, wole nie płacić niż płacić, a jeszcze chętniej wykupiłbym moją działkę za 1 zł. ale ludzie. przecież to chore, że gmina ma ziemie, i żadnych z niej korzyści a tylko kłopot. a gmina to my wszyscy, mieszkancy Wrocławia. to tak jak ktoś wlazłby do mojego mieszkania a ja nic na to nie mógłbym poradzic i nic z tego nie miał.... bez żartów. PZD chroni swoje 4 litery, a wszelkie próby wyłaczenia się spod ich władztwa dusi w zarodku wyrzucając działkowców z ich działek. Zresztą, przeczytajcie "projekt społeczny" autorstwa PZD. rzadki przykład komunizmu połaczonego z ciepłymi posadkami dla dotychczasowego zarzadu PZD.
   • Gość: Działkowiec Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: 194.251.119.* 04.02.13, 09:46
    Jestem działkowcem. Członkiem PZD, bo niestety nie było innej możliwości zeby działkę dostać. Ustawa mi się podoba. Na terenie mojego ogrodu nie ma MPZP, więc umowa będzie na 15 lat, jeśli wcześniej - z ogrodami w zamian.

    Ustawa bardzo mi się podoba. Zdaje sobie sprawę że obecny system jest chory i w obecnych czasach nie ma możliwości aby taki status był utrzymany. PZD musi zniknąć w obecnej formie i co do tego nie ma wątpliwości.

    Działkowcy nie lękajcie się! Oczywiście że niesie to ze sobą niebezpieczeństwa i o ogród trzeba będzie dbać samemu, ale to daje też nowe możliwości.
   • icdn Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 07.04.13, 15:45
    Mówisz znów, jak wiele innych sloganami PZD-podpisy(śmiechu warte-wiele osób albo nie wiedziało, co podpisuje, albo podpisywało sie ktoryś raz z kolei, albo było szantażowanych zabraniem działki-poczytaj fora, to zrozumiesz). Natomiast z TK się nie dyskutuje-ja wiem Polacy lubią deptać wszystko i wszędzie-tylko w imię czego?
    Jesli chodzi o wasz bałagan we Wrocławiu-no to wybacz-ja z centrum-nie pojadę wam robić porządków. Sami niestety rączki zakasać i hajda do roboty!!!! A nie tylko narzekać, że syf-sami nasmrodziliście -sami posprzątajcie.
    A p. Huskowski jest od was i takie traktowanie(żenada)-sam nie wiesz, kogo posiadasz. PZD wyprało ci mózg(a może po prostu działasz na usługach PZD-przyznaj się i nie mąć nam działkowcom, a przede wszystkim nie psuj nam opinii). Nie widzisz, że to on bedzie siłą decydującą w pracach nad ustawą działkowców, czyli siłą decydującą o naszej przyszłości-chyba,że ci na tym nie zależy-bo tak mi sie wydaje. Czy dla ciebie liczy się tylko tu i teraz- nagrandzić jak PZD-a może jeszcze da się coś ugrać, żeby w styczniu nie pójść na zieloną trawkę.
  • warszawa1967 Działki w ręce działkowców. Spór o projekt usta... 04.02.13, 10:19
   Brawo Panie Huskowski! Deweloperzy się ucieszą. Jakieś zaprzyjaźnione firmy ? :-) Nastawiają nam swoje piękne cudeńka z betonowymi trawniczkami, betonowymi ławeczkami, betonową piaskownicą ..... Zarobią i na kampanię wyborcza nakupią cegiełek, że hej!! A emeryci, biedni, starzy.... ? A komu oni potrzebni?? Obciążają jedynie ZUS i NFZ . Liczy się tylko kasa i władza a na wakacje to Pan Huskowski pojedzie na Nowej Zelandii ! :-)
   • Gość: icdn Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.class99.petrotel.pl 07.04.13, 23:42
    Wa-wo 1967 schowaj się ze swoimi wynużeniami. To samo można wyczytać w kolejnym wydawnictwie propagandowym PZD 'Zielona Rzeczpospolita"-może to ty pisałaś? Gazeta wyszła z informacją'na walne zebrania ROD' (znaczy do obowiązkowego zapoznania z nią działkowców). A w niej 'Dlaczego poseł Huskowski nie lubi ogrodów", a ja się pytam 'dlaczego PZD nie lubi ogrodów i działkowców i zsyła na nich niewolę, a teraz zarządy komisaryczne, ktore zagnieżdżają się do końca ustawowego terminu wbrew woli działkowców-za to za ich ogrodowe pieniądze? Dalej w 'Zielonej...'-dlaczego 'wolną Amerykanką' PZD nazywa rządy działkowców na ich własnym ogrodzie-działkowiec nie zostanie sam jak palec(jak dalej jest w wywodzie tej propagandy) bedzie tych palców średnio 500 na ogrodzie.
    A już znieść nie można, że PZD (po tym wszystkim, co zamieściła obraźliwego, podsycając jak zwykle strach działkowców) każe działkowcom zwrócić się do premiera na specjalnie przygotowanej karcie, na której oprócz prośby o wsparcie -wyraźnie obraża PO i Premiera.
    O, ludzieeeeeee, jakim trzeba być kretynem , żeby prosząc kogoś o wsparcie obrażać go zarazem, a nawet szantażować!!!!('Los projektu obywartelskiego da nam odpowiedź na pytanie-Czy pod rządami PO władza w Polsce należy do obywateli?)-tylko, że obywateli jest ok.38mln a działkowców 1mln-rodzin nie liczę, bo przecież nie zmuszę mojego syna, żeby miał takie same poglady , jak ja. BŁAGAM O ROZSĄDEK!!!!!!
   • Gość: icdn Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: 185.9.127.* 08.04.13, 20:33
    Myślę, że pan Kondracki był już na niejednych wakacjach za pieniądze działkowców, a za to potrafi nam zafundować niewolę w PZD bis-po przejściu projektu niby obywatelskiego (niby bo to projekt Piech+spółka) lub zarząd komisaryczny (kij się zawsze znajdzie) utrzymywany przez działkowców. Paradoks-prawda?-działkowcy nienawidzą zarząd komisaryczny(bo to marionetki PZD), a muszą go sami opłacać. Takie chachmęty-to tylko w Polsce.
    Więc jeśli p. Huskowski wyswobodzi nas z obecnej niewoli i niedopuści do PZD bis, czyli kolejnej niewoli na długie lata-to owszem zasługuje od działkowców na wakacje nawet na końcu świata.
    I wcale -droga Wa-wo 1967 nie jestem emerytem. Do emerytury mi cho-cho, a nawet jeszcze więcej. Emeryci nie patrzą za daleko w przyszłość , wolą niewolę, ale stabilizację(może nie wszyscy) My młodsi działkowcy chcemy lepszej przyszłości działkowej dla nas , naszych dzieci i wnuków. Mamy też więcej siły, żeby przejść przez te wszystkie przemiany, dla dobra pokoleń. NIE POZWOLIMY, ŻEBY NASZE DZIECI I WNUKI ZARZUCIŁY NAM, ŻE W PORĘ NIE ZADBALIŚMY O WYSWOBODZENIE SIĘ SPOD PZD I NIE ZAWALCZYLIŚMY O SAMODZIELNE ZARZĄDZANIE OGRODAMI NA TERENIE NASZEGO RODZINNEGO MIASTA!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Magat Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.13, 10:23
   idioto to do sb75 - jak jest debilem to nie zabieraj głosu na temat działek (ogrodów) - ogrody nie powstały w PRL idioto - tylko powstały kilkadziesiąt lat przed 1945 rokiem, a Huskowski choć był prezydentem z nadania PO, to nic dobrego dla Wrocławia nie zrobił, nawet nie wiem czy ktoś wie o tym cokolwiek Panu, obłuda jest w was, najlepiej zlikwidować wszystko co ludzie własnymi rękami wypracowali, już zlikwidowaliście przemysł (huty, fabryki i wszystkie zakłady pracy), a teraz bierzecie się za likwidację pozostałego dorobku ludzi, bo chyba za mało jeszcze macie w kieszeniach swoich majątku, który rozkradliście od 1990 r. Ręce precz od ogrodów działkowych.
   • Gość: Indianka Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.wroclaw.vectranet.pl 04.02.13, 10:57
    Żałuję,że głosowałam na p.Huskowskiego.Napewno nie popełnię więcej takiego błędu.PO u wielu, nie tylko dzialkowców, ma już przechlapane.Kogo on chce przekonać do swojego pomysłu ?Czy mowi do analfabetów czy naiwniaków?.Nie wie nawet ,że projekt urbanistyczny Wrocławia przewiduje całkowitą likwidację działek we Wrocławiu ?Nie czyta gazet? Nie zna wypowiedzi pani naczelnej urbanistki miasta parę dni temu ? Co go obchodzi Wrocław? Chce tylko zaistnieć i przypodobać sie premierowi.
    • Gość: wrocławianin Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 11:05
     Brawo panie Staszku, wreszcie ktoś się wziął za ten relikt przeszłości, jakim są działki. Uprawianie truskawek i rzodkiewki w środku takiego miasta jak Wrocław to kompletny anachronizm. Jak działkowcy chcą się bawić, to nie naszym kosztem na gminnej ziemi, tylko ewentualnie na swoim prywatnym terenie, wykupionym za adekwatne co do położenia działki pieniądze. Dość już szantażowania mieszkańców Wrocławia paleniem śmieci, pijackimi rozróbami, a przede wszystkim grodzeniem naszej wspólnej przecież, gminnej ziemi. Za darmo umarło, jak mówił żydowski handlarz przed wojną, kiedy ktoś chciał u niego coś wziąć na kredyt.
     • jasiek.pl Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 04.02.13, 13:19
      wrocławianin napisał(a):
      > Brawo panie Staszku,wreszcie ktoś się wziął za ten relikt przeszłości, .... itd.itp.

      Odezwał się kolejny wyborca „pana Staszka” z ostatniej listy 7,165 tys. Który pustosłowiem pragnie mu się podlizać! „Wreszcie ktoś się wziął za ten relikt przeszłości” to nie zasługa p.Staszka. Działkowcy nie chcą uprawiać „truskawek i rzodkiewki” w CENTRUM MIASTA. Wiedzą że te tereny muszą zostać zagospodarowane zgodnie z potrzebami miasta. Lecz chcą dostać tereny działkowe które będą już urządzone tak jak ich obecne, za ich forsę. Lub otrzymać ustalone odszkodowanie. Jakie „szantażowanie” mieszkańców paleniem śmieci i pijackimi rozróbami? Podaj "mejla" i udostepnie także tobie serię ostatnich fotek, które podsyłałem do Straży Miejskiej. Gdzie palenie liści, szmat wszelkiego rodzaju oraz ....plastiku jest w „normię”. Na przydomowym ogródku! Jak najmniej do kubła bo "miasto i ALBA" są drodzy! Czyli tzw. "willowiec" może bo on ma smród "perfumowany" a wokół niego są także "willowcy" a "działkowiec" „chleje, ku..wi się i ma smród "nieperfumowany"? Węc trzeba z nim walczyć, bo walke mamy we krwi!
      • Gość: wrocławianin Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 13:45
       > Odezwał się kolejny wyborca „pana Staszka” z ostatniej listy 7,165
       > tys.

       Ty byś nie dostał nawet jednego głosu, chyba że od jakiegoś leśnego dziada z PZD.

       >Lecz chcą dosta
       > ć tereny działkowe które będą już urządzone tak jak ich obecne, za ich forsę. L
       > ub otrzymać ustalone odszkodowanie.

       Odszkodowanie za wieloletnie, darmowe i, jak się okazało, praktycznie nielegalne użytkowanie ziemi gminnej? Cóż za bezczelność!

       Gdzie palenie li
       > ści, szmat wszelkiego rodzaju oraz ....plastiku jest w „normię”. Na
       > przydomowym ogródku! Jak najmniej do kubła bo "miasto i ALBA" są drodzy! Czyli
       > tzw. "willowiec" może bo on ma smród "perfumowany" a wokół niego są także "wil
       > lowcy" a "działkowiec" „chleje, ku..wi się i ma smród "nieperfumowany"?

       Willowiec pali na swoim, prywatnym terenie, który kupił za realne pieniądze, poza tym to są w skali miasta sytuacje dość rzadkie. Natomiast działkowicze palą śmieci oraz jakieś łęty nagminnie, czynią to w sposób bezkarny, a do tego koncentracja dymu z tak dużej ilości ognisk na tak relatywnie małym terenie daje efekt w postaci niewyobrażalnego smrodu oraz gryzącego w oczy i nozdrza kwaśnego dymu. Willowcy nie dorastają do pięt działkowiczom w zatruwaniu powietrza w tym mieście.
       • jasiek.pl Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 04.02.13, 16:56
        wrocławianin napisał(a):
        > Willowiec pali na swoim, prywatnym terenie, który kupił za realne pieniądze, po
        > za tym to są w skali miasta sytuacje dość rzadkie.

        Człowieku! Widzę ze nie wierzysz we mnie! Ja mogę dostać 100, 200 a nawet 300 tys. głosów.
        Od "leśnych dziadów". Tak, jestem bezczelny i dlatego chcę odszkodowania. A tobie nic do tego!

        Poza tym wiliowiec może palić na swoim prywatnym terenie co najwyżej fajkę lub papierosa z Maryśką. Za takie pozbywanie się odpadów jak ty proponujesz grozi mu mandat w wysokości do 500 zł. Ponieważ zebrane w ogrodzie organiczne odpadki, w postaci liści czy gałęzi, w świetle prawa są zwykłymi śmieciami i trafić powinny na wysypisko odpadów komunalnych. Reguluje to ustawa o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 roku.
        Straż miejska powinna przeprowadzać kontrolę miejsc, w których dochodzi do takich przypadków. Na działkach należacych jeszcze do PZD oraz tych kupionych za tzw. realną forsę. Tylko że im się nie chce! Zadanie dla ciebie: pomyśl o likwidacji Straży Miejskiej lub reorganizacji tak jak robią to w innych miastach.

      • sverir Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 04.02.13, 14:12
       > Lecz chcą dostać tereny działkowe które będą już urządzone tak jak ich obecne, za ich forsę.

       Mogą sobie tylko chcieć, ale z jakiego tytułu mają dostawać coś więcej, niż odszkodowanie za nasadzenia plus budynki i budowle? Ziemia nie należy do nich, do PZD najprawdopodobniej też nie. Propozycja Huskowskiego jest jednak taka, że mimo wszystko to działkowiec, nie stowarzyszenie, otrzyma rekompensatę w postaci gruntu. A działkowcy, jak widać, protestują przeciw temu. Znaczy nie wiedzą, co robią?
       • jasiek.pl Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 04.02.13, 15:27
        sverir napisał:
        > Mogą sobie tylko chcieć, ale z jakiego tytułu mają dostawać coś więcej, niż odszkodowanie za > nasadzenia plus budynki i budowle?

        Wielki Lec tak okreśłał ten przypadek: "Myśli niektórych ludzi są tak płytkie, że nie sięgaja nawet ich głowy".
        Działkowcy mówia tak: ostatecznie nie chcemy PZD jeżeli tak drażni PO jak Spółdzielnie Mieszkaniowe. Zakładamy Stowarzyszenie Działkowców i działamy na obrzeżach miasta. Lecz nie na terenie gdzie diabeł mówi dobranoc, gdzie nie ma odrobiny infrastruktury. A grunt to mokradła gdzie rządzi syf i komary. Bo jeżeli tak będzie to wszyscy działkowcy ustawią sie w kolejce po nawet minimalne odszkodowanie. Co sądzi na ten temat "sverir" jako cwaniak warszawski?
        • sverir Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 04.02.13, 15:38
         > Wielki Lec tak okreśłał ten przypadek: "Myśli niektórych ludzi są tak płytkie,
         > że nie sięgaja nawet ich głowy".

         Z przyjemnością dedykuję tobie ten cytat.

         > Działkowcy mówia tak: ostatecznie nie chcemy PZD

         Zbytek łaski. Zniesienie monopolu PZD to zasługa Trybunału Konstytucyjnego, więc nawet jeżeli działkowcy "ostatecznie" jednak się rozmyślą, nie do nich należy sprawa.

         > Lecz nie na terenie gdzie diabeł mówi dobranoc, gdzie nie ma odrobiny infrastruktury. A
         > grunt to mokradła gdzie rządzi syf i komary.

         Jeszcze raz zapytam - dlaczego działkowcy chcą odszkodowania za coś, co nie należy do nich? Zwłaszcza jeżeli nawet nie mieli umowy z właścicielem i nie jemu płacili za użytkowanie gruntu?
         • jasiek.pl Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 04.02.13, 16:34
          sveriru! Myśl nieuczesana była dedykowana dla mnie, dla ciebie, x i y! Ty raz dedykujesz odszkodowanie dla działkowcow a w parę minut pożniej mówisz: jakim prawem oni tego chcą? Chcę usłyszeć od ciebie jak powinny wyglądać tereny pod nowe dzialki. Kto powinien je przygotować: miasto czy Stowarzyszenie?
    • Gość: lili Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.13, 10:46
     ja też na niego zagłosowałam i bardzo tego żałuję i bardzo się wstydzę. Ten człowiek pała po prostu niczym nie uzasadnioną nienawiścią do całego ruchu działkowego w Polsce. Podobnie zresztą jak kilka osób tu komentujących: co wam takiego złego robimy? Dom wam odbieramy, ziemię, pracę? Opanujcie się ludzie. Krzywdzimy was? Dokuczamy wam?
     Na szczęście, pod projektem obywatelskim jest 924 tysiące podpisów - to są realni ludzie, wyborcy. Jestem ciekawa, czy pan Huskowski zaczął już się żegnać z wygodnym życiem posła, bo na poparcie tysięcy już nie ma co liczyć.
    • jasiek.pl Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 04.02.13, 14:12
     Gość: janisko napisał:
     > Do tego hermetycznego pudła nawet prawo budowlane nie dociera a wy chcecie nagle
     > odszkodowań...

     Witam niezwykle aktywnego imiennika! Jak mówił ST.Lec „Bezzębnym wiele rzeczy łatwiej przechodzi przez usta”
     Odpowiadam: odszkodowanie powinno być za renowację i rekultywację gleby, za wybudowaną sieć wodociągową za kanalizację i sracze, za doprowadzoną energię elektryczną, za budynek-świetlicę, za drogi, za ławki i piaskownice, za eleganckie ogrodzenie i otwarte bramy wejściowe na których nie stoi strażnik z ochrony [tak jak na sąsiednich osiedlach]. Bo domek jest rzeczą nabytą: dzisiaj jest a jutro zostaje spalony przez menela.

     W tej organizacji do której ty należysz też proponuje zmiany. Dlaczego do tej pory zgadzasz się z tym betonem który toba rządzi. Zmień se prezesa lub pracę, będziesz miał lepsze ceny i sielankę [lub kasznkę?]. Bo czas najwyższy żebyś zmienił chory organizm. Uzdrowicieli brakuje na naszym rynku czego dowodem „afrykańska” impreza na Eurostadionie.

  • jasiek.pl Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 04.02.13, 12:41
   sb75 daj se na wstrzymanie! Barykad już nie ma, sztandary dawno schowane a ty bredzisz. Jakie "postkomunistyczne struktury", jakie "leśne dziadki", jaka "obłuda peerelowskiego systemu", "musi się udać, trzymam kciuki".
   A czy senator V kadencji, poseł V, VI, VII kadencji z 7,1tys. głosami nie jest już wypalonym "leśnym dziadkiem"? Czy nie jest przedstawicielem tylko partyjnych kolegów tak jak to było za komuny? Wiecznie młody i aktywny?
   • Gość: Kumbaka PZD go home! IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.13, 20:02
    PZD to zbędna struktura a działaczy trzeba bezwzględnie odciąć od kasy działkowców.
    Na początek kilka informacji o pzd:
    zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35159,12160405,Dlaczego_dzialkowcy_nie_lubia_swojego_zwiazku__Delikatnie.html
    Proszę zobaczyć, z jaką patologią mamy tu do czynienia:
    img577.imageshack.us/img577/1843/paszkwil.jpg
    Kulik to wiceprezes pzd, a Klimków to sekretarz okręgowego zarządu sudeckiego i jednocześnie członek zarządu rod Podzamcze w Wałbrzychu.
    A tak ta działaczka wyglądała podczas obchodów Dnia Działkowca, gdzie wstęp mieli tylko klakierzy i działacze pzd:
    polscott24.com/jedni-dzialkowcy-obraduja-inni-pija/attachment/29/
    A tu lepiej widać to zamroczenie alkoholowe:
    img267.imageshack.us/img267/8711/klimkwialkohol.jpg
    Ten ich projekt rzekomo obywatelski to pzd-bis, bez szansy na powodzenie, bo dalej utrzymuje monopol pzd. Nadto został przyjęty przez aktywistów wskazanych przez radę krajową i działkowcy go na oczy nie widzieli, ale on dalej jest tylko korzystny dla struktury.
    Projekt Huskowskiego jest dobry, ale kilka rzeczy można jeszcze poprawić w interesie działkowców, ale generalnie likwidacja pzd to jest ten kierunek, bo pasożytów trzeba z naszych ogrodów wyrzucić na kompost, bo tam jest ich miejsce.
    PZD nie dbało o nasze ogrody i ostatnio ten dożywotni tuptuś zaczął działkowcom ogrody zabierać, bo czuł się tak pewnie, ponieważ nad pzd nie ma żadnego nadzoru. Proszę o tym poczytać:
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=5051#comment-3635http://www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=5051#comment-3635
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=5231
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=4406
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=3650
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=6933
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=6923
    www.youtube.com/watch?v=nGPtAH6m3KI
    forum.gazeta.pl/forum/w,51,137356429,141347080,Re_Ostatni_zjazd_PZD.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,64,109437659,141731866,PZD_juz_na_komposcie.html
    Proszę też zapoznać się z filmami redaktora Dobiesława Wielińskiego:
    www.youtube.com/watch?v=YWAPlmiGts4
    www.youtube.com/watch?v=nmj0nLIQaL8
    www.youtube.com/watch?v=kEV55V6G-5w
    www.youtube.com/watch?v=73WSoMb8trw
    www.youtube.com/watch?v=K-Fpkkyf69U
    www.youtube.com/watch?v=88ka1osuhSs
    www.youtube.com/watch?v=hGA1mZqPbGs
    www.youtube.com/watch?v=nGPtAH6m3KI
    Na koniec zapraszam na nasze forum, tam niebawem pojawią się kolejne materiały na temat przestępczego działania leśnych dziadków:
    forum.gazeta.pl/forum/w,168,135091044,142385697,PZD_go_home_.html
    Pozdrawiam ]:->
    • jasiek.pl Re: PZD go home! 10.02.13, 18:19
     Działkowiec "Kumbaka" pisze dużo. Zrobilem cofke na łamy GW w Walbrzychu. Tam szaleje jak tornado a internauci proponują mu "Kumbaka do wariatkowa". Wchodzisz jeszcze dalej, na inne strony, oglądasz zdjęcia i filmiki przypominające "stan wojenny" w ogródkach. Oskarżenia, wyzwiska i kłótnie. W jednej ręce różaniec w drugiej siekiera. Chyba jednak należy rozpirzyć to towarzystwo na cztere strony" PZD i działkowców. Żadne stowarzyszenia a ziemia ma iść pod budowę byle czego......
     • Gość: Kumbaka Re: PZD go home! IP: *.dynamic.chello.pl 10.02.13, 21:45
      Jasiek hola hola z tym przeznaczaniem naszych ogrodów pod budowę byle czego, bo idea ogrodów działkowych jest ze wszelkich miar niebagatelna i zasługuje na uznanie. Jeśli chodzi o pogonienie z ogrodów pzd tj. patologicznej struktury to masz rację trzeba to szemrane towarzystwo odsunąć od naszej działkowej kasy i rozliczyć.
      Kolego to, że mnie na forum wałbrzyskim atakują to normalne, bo odstawienie od koryta bardzo boli, poza tym te metody socjotechnicznej manipulacji w tym przypadku stygmatyzacji są znane i wiadomo jak działała sb-cja, która w różny sposób dyskredytowała opozycję. Masz rację, że atmosfera i styl działania leśnych ludków przypomina „stan wojenny” po pierwsze, dlatego, że pzd w ich wydaniu ma charakter paramilitarny, ponieważ posługują się bojówkarzami, którzy są dyspozycyjni i mogą ci np. spalić altanę, zablokować wejście na zebranie albo oczernić w ogrodzie. Poza tym często są to różnego rodzaju funkcjonariusze tj. byli milicjanci, prokuratorzy, czy stalinowscy sędziowie tudzież wojskowi i tu podam przykład. Pułkownik Z. Śliwa jest prezesem rod im. Armii Wojska Polskiego w Poznaniu, a także prezesem Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu, ale także jest członkiem prezydium krajowej rady PZD. Tutaj nawet nie ma zastosowanie zasada wash & go tylko Tri-To-Go. To jest chore, bo to przekreśla nadzór wewnętrzny.
      Taki patologiczny układ nie jest przypadkowy, bo dożywotność i podwójne czy nawet potrójne stanowiska służą zapewnieniu dostępu do kasy działkowców, ale także chronią przed ujawnieniem informacji o lewych interesach. Wiadomo, że działacze pzd się przed działkowcami nie rozliczają i także rada krajowa nie ujawnia swojego budżetu, a nawet bilans finansowy nie jest znany w KRS. Właśnie rzekoma walka o zachowanie struktury ma taki cel, aby uniemożliwić nadzór i dostęp do dokumentów. Oczywiście nielegalne przepływy finansowe są i są powołane spółki i tu jestem pewien, że działkowcy nic o tym nie wiedzą, ba nawet nie domyślają się, że za ich składkowe pieniądze finansowane były jakieś inwestycje, budynki, czy inne, które powstały za kasę działkowców, natomiast faktycznie w księgach wieczystych mają konkretnych właścicieli, którzy np. czerpią korzyści z najmu, dzierżawy itd. To wszystko wyjdzie na jaw, jak leśne dziadki stracą stanowiska i nowe zarządy dokonają bilansu otwarcia. Jednak dzisiaj służę przykładem i zacznę od samej góry:
      Eugeniusz Kondracki prezes po wsze czasy i warto przypomnieć ile zarabiał na pół etatu kilka lat wcześniej: 8,5 tys. PLN.
      www.fakt.pl/Dzialkowcy-Wasz-prezes-zyje-jak-krol-,artykuly,47516,1.html
      To jest pierwsze pół etatu, ale ma też drugie, również stanowisko prezesa:
      www.imsig.pl/pozycja/2005/135/KRS/68833,DOM_DZIA%C5%81KOWCA_POLSKIEGO_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
      miejsca.warszawa.gazeta.pl/miejsca_warszawa/161225595/Dom+Dzia%C5%82kowca+Polskiego+sp.+z+o.o./miasto-Warszawa/p/
      Mamy, więc do czynienia z pracusiem, ale czy ktoś z Państwa słyszał o takiej instytucji jak Dom Działkowca Polskiego? Nie? To podaję informację, że 100 % udziałów ma tutaj pzd a kapitał bilansowy to 3 mln. PLN. Tam prezesem jest także Antoni Kostrzewa i to nazwisko również jest jakoś mi bliskie i również pasuje do leśnego dziadka.
      To oczywiście nie koniec, bo ten tuptuś ma jeszcze trzecie pół etatu:
      www.krs-online.com.pl/wydawnictwo-dzialkowiec-sp-z-o-o-krs-9859.html
      Kondracki Eugeniusz Antoni – prezes zarządu i Kondracka Magdalena – prokurent i trzeba dodać, że bardzo zdolna i przedsiębiorcza córka prezesa.
      Kopiemy dalej, bo interesuje nas struktura:
      www.dzialkowiec.com.pl/wydawnictwo/struktura
      Mamy, więc, córka prezesa wcześniej prokurent i dodatkowo pani dyrektor – gratulujemy a nasz bohater prezes Gienek to nie tylko prezes, ale także przewodniczący kolegium wydawniczego – też gratulujemy, bo jak na Wiatyka 4 razy pół etatu daje w sumie dwa pełne etaty to nieźle a nie należy zapominać, że jest to "biedny" emeryt, który musi na działce uprawiać marchewkę, aby związać koniec z końcem. Tak przypuszczam, że lekko 30 tys. to wyciąga i na tym nie koniec, bo do kasy rady krajowej rocznie wpada 80 mln. PLN i gdzieś te pieniądze trzeba wydać, a na działki tj. na modernizację wydawano dotąd rocznie aż 2 miliony. Pozostałe pieniądze krążą, wprowadza się w ruch, bo pieniądz robi pieniądz i tak z każdym obrotem nabierają one większej prędkośći i z czasem dorównują tej w LHC (zderzacz hadronów) i w pewnym momencie nie można już powiedzieć, gdzie one są, zamieniają się, bowiem w bozon Higgsa, tzn. mają masę, ale jej jednocześnie nie mają i ekonomia zmienia się w mechanikę kwantową, bo konta wykazują, że kasa jest jednocześnie w dwóch a nawet w trzech miejscach i to jednocześnie. Tego nie da się rozgryźć, bo to wie tylko nasz bohater a przypuszczam, że prędkości są tu takie, że i on do końca nie wie, co i jak. Pewne jest to, że po likwidacji tej patologicznej struktury trzeba będzie ten bajzel posprzątać, ale przypuszczam, że wym. koteria oraz pułkownik krzywdy nie da sobie zrobić. W gorszej sytuacji będzie rzesza popleczników, którzy ślepo wierzyli i zajadle bronili interesów tej kliki i ich mecenasi, bo na ich konto a jednocześnie na szkodę działkowców pracuje cała rzesza prawników.
      Jaka z tego wynika konkluzja, że należy bezwzględnie wstrzymać się z wpłatami na rzecz wspierania tego klanu i równie bezwzględnie zadbać o to, aby dane osób, które podpisały ten rzekomy projekt obywatelski nie trafiły na listy poparcia LSD i PSL. Pieniądze działkowców są marnowane, a nadto wydawane do walki z działkowcami i trzeba leśnych dziadków odseparować od kasy działkowców i to będzie na nich skuteczny lek i w taki prosty sposób możemy się ich pozbyć.
      Z tego wynika jeszcze jedna konkluzja, a mianowicie osoby uczciwe, które do tej pory w dobrej wierze zajmowały jakiekolwiek stanowiska w pzd powinny niezwłocznie złożyć rezygnacje, ponieważ to odium może być również ich udziałem. To na razie tyle, a w kolejce do publikacji mam dwa dokumenty (30 stron) i wiele ciekawych informacji, tak więc zapraszam do śledzenia tego wątku.
      Pozdrawiam ]:->
      • jasiek.pl Re: PZD go home! 11.02.13, 18:47
       Kumbaka! Ty jesteś wszędzie: Wałbrzych, Zielona Góra, Olsztyn, Pyrzyce i Kozia Wólka. Uprawiasz pełną gębą „socjotechniczną manipulację” manipulując ludzkim rozumem twoich wielbicieli. Najważniejsze żeby zakodowali sobie twoją info ciągle powtarzaną. Podobnie robią twoi kumple w Zielonej Dolinie!
       „Przyklejasz etykietki” tej charakterystycznej grupie z PZD, przypisujesz cechy które pochodzą często ze stereotypu a nie wiedzy o danej osobie. Na zasadzie jedna pani powiedziała drugiej pani. Czyli uprawiasz pełną gębą także „stygmatyzacje”!
       Walczysz z zakorzenioną w działkowych strukturach „sb-cją która niszczy opozycję”. Te struktury mają „charakter militarny ponieważ posługują się bojówkarzami, którzy są dyspozycyjni i mogą ci np. spalić altanę, zablokować wejście na zebranie albo oczernić w ogrodzie. Poza tym często są to różnego rodzaju funkcjonariusze tj. byli milicjanci, prokuratorzy, czy stalinowscy sędziowie tudzież wojskowi i tu podam przykład. Pułkownik Z. Śliwa jest prezesem rod im. Armii Wojska Polskiego w Poznaniu”. A kto ma być wg Ciebie? Sierżant Pawlak?
       Bojowniku o wolność i demokrację. Ten styl trzeba było stosować w latach 80-tych i odrobinę póżniej. Gdzie byłeś jeżeli dopiero teraz wyciągasz sztandary i wołasz ludzi: na barykady „choćta” ze mną, z nami! Atmosfera która panuje na twoich stronach przypomina mi tą która panuje na łamach „Gazety Polskiej” lub PISu. To jest „stan wojenny” lecz do walki z „leśnymi ludkami” najbardziej pasuje las. W kieleckim są dobre tereny!
       Jeszcze jedno: kiedy ty masz czas na sianie rzeżuchy lub sadzenie bobu. Ciągłe ślęczenie przed PC i spotkania na terenie kraju. Zniszczysz przeciwnika a wówczas okaże się że już nadszedł czas na „kompost” ……
       • kumbaka Re: PZD go home! 12.02.13, 23:31
        Jasiek poczytaj sobie. Witam i zapraszam na mój post zbiorczy, w którym postaram się odpowiedzieć na pytania zawarte w różnych wątkach, ponieważ uważam, że należy informować działkowców na możliwie szeroką skalę tym samym edukować a to będzie gwarancją na to, że poradzimy sobie z armią leśnych dziadków i zaordynujemy im kompostowanie po wsze czasy.
        Zacznę jednak od zaproszenia Państwa do obejrzenia kolejnego filmu, który pokazuje dewastację ogrodu ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu, jako skutek zaniedbań w zabezpieczeniu ogrodu i chodzi tu o nieróbstwo działaczy PZD.
        www.youtube.com/watch?v=WTebKMkEG0M
        Ten film zostanie jutro przekazany do prokuratury z wnioskiem o ściganie sprawców oraz do sądu, gdzie toczy się sprawa z powództwa działkowca przeciwko PZD.
        Tak na marginesie zwracam się z apelem do działkowców, o udzielenie informacji na temat samochodu osobowego tj. zielonego Tico (numery rejestracyjne), bo być może jego właściciel jest zamieszany w sprawę wym. dewastacji. Oczywiście szkoda mi czasu, aby coś tu analizować, bo sprawa jest oczywista, leśne dziadki i ta cała struktura jest nieprzydatna i powinna zostać jak najszybciej zlikwidowana, a ogrody powinny wrócić we władanie działkowców i oni sami zdecydują jak je zabezpieczyć, we własnym zakresie, czy wynająć odpowiedniego administratora, który zrobi w tym zakresie porządek. A teraz postaram się odpowiedzieć na liczne pytania kierowane pod naszym adresem na różnych forach i zgłaszane pocztą elektroniczną, ale na początek jedna uwaga, bo kilka dni wcześniej skierowaliśmy do sądu i min. do posłów pismo liczące 14 stron, z przywołaniem kilkudziesięciu innych dokumentów, publikacji, zdjęć itd. i będziemy sukcesywnie ten dokument publikować i komentować i właśnie tam znajdzie się szereg informacji i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania, czy kwestie. Tak, więc proszę poczekać. Mona witaj i pozdrawiam, cieszę się, że możemy Cię tu gościć, bo myślałem, że już odpuściłaś sobie temat tej leśnej braci, ale skoro jesteś to zaraz po rozesłaniu postów na poszczególne fora prześlę ci kolejne pismo procesowe dot. znanej Ci sprawy. Wyobraź sobie, że sprawa ta toczy się nadal i końca nie widać, bo Kulik już 3 razy nie stawił się na rozprawę i dziwne jest to, że mimo widocznego faktu lekceważenia sądu to nie został jeszcze ukarany za niestawiennictwo, ale nam się już nie śpieszy, bo czas gra na naszą korzyść. Jak widzisz pracuję i prowadzę wątki w wielu miejscach, ale także zakładam wolne ogrody, pomagam w tworzeniu stowarzyszeń ogrodowych i co najważniejsze budzę w działkowcach motywy do samodzielnego myślenia i działania na rzecz uwolnienia polskiego ruchu działkowego od tego pasożyta, który żerował na nas i szkodził nam. Mam też radochę, bo pokazuję tą patologię, tępotę działaczy z najwyższego szczebla i widzę skuteczność mojego działania, bo aktywistów ubywa z dnia na dzień i przyjdzie czas, że będą się po mysich norach chować. Mona jak widzisz nadal atakują mnie i próbują uwłaczać i jak pojawiają się przymiotniki to wiem, że mój ostatni post był celny i trafiony. Ostatnio napisałem o spółkach i lewych interesach funkcjonariuszy PZD i od razu aktywistom nerwy puściły. PZD posiada 100 % udziałów min. w Wydawnictwie Działowiec, ale nie podałem, że jest to spółka z o.o. o kapitale bilansowym 11 mln. PLN. Zupełnie przyzwoicie, ale na tym nie koniec, bo tych lewych interesów jest, co niemiara i wkrótce będziemy również o tym działkowców informować. Proszę Państwa dopiero jak leśne dziadki stracą stanowiska i będziemy mieli wgląd w dokumentację będą wychodziły kolejne „kwiatki” i przekonacie się, jak była prowadzona gospodarka naszym mieniem działkowym, kto jest właścicielem domów działkowca, a kto czerpał tam zyski z dzierżawy, wynajmu itd. Już teraz apeluję do nowych stowarzyszeń, aby mieli to na uwadze i proszę nie zapominać o przejrzeniu ksiąg wieczystych, aby nie było później niemiłych niespodzianek. Tak wstęp mamy, Mona jest z nami i z tego powodu jest mi miło, to teraz kilka odpowiedzi. Jakiś Czereśniak nie wierzy póki nie zobaczy zeskanowanych wyroków – niedowiarku poczekaj procesy są w toku i prowadzimy jeden a później kolejny i następny. Jeśli chodzi o sprawy karne przeciwko aktywistom to sprawa nie jest tu taka prosta, bo proszę zobaczyć, co napisał sąd:
        img854.imageshack.us/img854/8472/293wkord2011a.jpg
        img338.imageshack.us/img338/5767/293wkord2011b.jpg
        że aktywiści PZD nie ponoszą odpowiedzialności, bo nie są funkcjonariuszami publicznymi. Oni są dobrze instruowani i jak jeden mąż odpowiadają, że są tylko działaczami społecznymi i za nic nie odpowiadają. Oczywiście to nie jest koniec tej sprawy, bo jak zauważył sąd niewykluczone jest złożenie nowego zawiadomienia i przestępstwach działaczy PZD i takie zostanie złożone i tu również nie ma pośpiechu a raczej wskazana jest zwłoka i złożymy bardzo obszerne zawiadomienie jak stracą możliwość finansowania prawników z naszej działkowej kasy. A poza tym cały czas gromadzimy materiał dowodowy i tu mamy nagrania zeznań w sądzie i wkrótce sami Państwo się przekonacie, co oni opowiadają na sali sądowej. Ten tchórz nam wszystko wstrzymuje, ale boi się odpowiedzieć na pytania choćby związane z tym:
        img577.imageshack.us/img577/1843/paszkwil.jpg
        Mona a ten obrazek libacji alkoholowej z udziałem leśnej babki:
        img267.imageshack.us/img267/8711/klimkwialkohol.jpg
        Wyobraź sobie, że dostarczył go nam sam Jachu prezes rod – dobre, co?
        Kolejna leśna babka Jaśka coś wie, ale nie napisze – nie martw się przyjdzie czas to przed sądem będziesz miała okazję tak jak Olsztyniak, aby opowiedzieć, co wiesz.
        Teraz odpowiem Lili: bezpodstawnie atakujesz TK, nie mając do tego żadnych kwalifikacji, uprawnień ani argumentów. Ustawa o rod naruszała konstytucję, bo tworzyła monopol pzd, gdzie działkowcy musieli z mocy prawa a nie woli (wolność zrzeszania się) należeć do tej patologicznej organizacji, nawet w przypadku, kiedy zgodnie z prawem nabyli prawa do działki, którą stworzyła ich rodzina. Nie ma tu mowy o naruszeniu ustawy o stowarzyszeniach, bo po pierwsze TK nie orzeka o tym a po drugie PZD jest zarejestrowany w KRS, jako inna organizacja społeczna. Lili nie pleć, więc głupstw i nie powtarzaj jak papuga, bo nie jest w interesie działkowców w tak głupi sposób atakować organy państwa. Tu przypomina mi się Ochrymiuk (aktywistka KKR), gdzie w podobny sposób wypowiadała się o NIK, co jedynie świadczy o tym, że ta leśna babka żyje w PZDMatrix. Lili niepotrzebnie atakujesz posła Huskowskiego, obejrzyj lepiej ten film i zajmij się patologią w PZD zwłaszcza w okręgu sudeckim. Zadaj pytanie Kulikowi, dlaczego nie wyciągnął wniosków w stosunku do działaczy z ROD Podzamcze, spytaj go o kochankę itd. Lili zadajesz pytania, dlaczego? Odpowiem Ci, dlatego, że chcieliście nam odebrać nasze ogrody, tylko za to, że mieliśmy rację w sprawie ustawy o ROD i za to, że pokazujemy waszą nieudolność. Na koniec dwa zdania do Jaśka: Jasiu twój tok myślenia mnie zwalił z nóg, bo np., jeżeli ogród nazywa się ROD pod grzybem to prezesem musi być Jędrowiec a jeżeli tak to od razu musi być prezesem okręgu i oczywiście przysługuje mu stołek w RK – brawo! Kolego mój styl jest adekwatny do ataku funkcjonariuszy pzd i nie ma tu mowy o manipulacji, bo przedstawiamy dokumenty, filmy itd. Proszę bardzo może ten film też jest zmontowany, a może prawda jest inna i nie było tam włamań, a działacze Paprocki i Klimków świetnie zabezpieczyli wym. ogród. Kolego to Ty się zastanó
       • icdn Re: PZD go home! 08.04.13, 22:20
        Nie wiesz jeszcze, że teraz nie uprawia się działki, tylko się na niej odpoczywa. Idzie się po to, żeby pogrilować, poopalać się, popiwkować w miłym towarzystwie sąsiadów, a nie narobić się , jak dziki wół. Minęły czasy obowiązkowych poletek.
        Ja też bywam na różnych forach-to nie grzech. W większości po to, by poznać nastroje działkowców przed styczniem( oj burza jest w ogrodach-'kochamy cię' za to PZD) i czasem nałożyć czegoś konstruktywnego w te sprane przez PZD mózgi. Trochę czytam i poruszam się w mediach, więc może wiem nieco więcej niż przeciętny działkowiec (a może mi się tylko wydaje), mam silniejszą osobowość niż przeciętny działkowiec(a może mi się tylko wydaje). Ale nade wszystko mam sporo doświadczenia w obserwacji współpracy PZD z ogrodami-nie tylko moim rodzimym i dlatego czasami się dzielę moimi przemyśleniami z innymi działkowcami w Polsce, może to wesprze ich w tworzeniu nowej rzeczywistości.
        A propos wspomnianej przez ciebie 'Zielonej Doliny'-pozdrawiam ich i mam nadzieję, że i nasz ogród będzie niedługo stowarzyszeniem, jak oni, choć PZD siłą próbuje nas utrzymać przy sobie(bo a nóż w styczniu wcieli nas od razu w swoje stowarzyszenie, a jak się wykręcimy-umarł w butach!).
        W każdym ogrodzie ma PZDjeszcze(jeszcze kilku) swoich wysłanników( nierzadko-jak piszesz jest to jeszcze hunta wojskowo-policyjna-na emeryturze, ale już wymierają) i oni dzielą działkowców na przeciwników i zwolenników na opisanej przez ciebie zasadzie; jedna pani drugiej pani...
        Nie dajmy się zmanipulować i zróbmy po prostu swoje, to co nam serce wskazuje dla dobra dzałek i działkowców!!!!!!!!! Pozdro z Mazowsza.
  • kumbaka Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 18.02.13, 19:45
   GN działa i zaprasza do zapoznania się z vademecum dot. patologii w Polskim Związku Działkowców. Na zlecenie sądu dokonaliśmy zwięzłego opracowania wym. problemu i korzystając z dostępnych publikacji czy innych materiałów udowodniliśmy tezę, że PZD jest nieprzydatny, a nawet działa na szkodę działkowców i z tego powodu konieczna jest sanacja ruchu działkowego w Polsce a właściwie jego budowa od podstaw tzw. opcja zero, która ma szansę na realizację, ale o tym napiszę później. Na portalu BZ opublikowano art. pt. „Wciąż nie koniec problemów działkowców” i zapraszam do jego komentowania tudzież zgłaszania opinii lub krytycznych uwag a także zgłaszania pytań i postaramy się niezrozumiałe kwestie wyjaśnić lub uzupełnić. Publikacja jest dostępna na stronie:
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9189
   Przypomnę tylko, że wym. proces toczy się z powództwa działkowca, który złożył pozew o uchylenie uchwały zarządu ROD „Podzamcze” o pozbawieniu go prawa użytkowania działki, ale także przedmiotem tego procesu jest wniosek o podjęcie funkcji kontrolnej sądu, który ma stwierdzić istniejącą patologię i zawiadomić stosowne organy państwa. Nie wchodząc w szczegóły w tym miejscu podniosę tylko jedną kwestię tj. ustanowienia i finansowania radcy prawnego przez wym. zarząd. Proszę Państwa ta decyzja o pozbawieniu prawa użytkowania ogrodu przez działkowca została podjęta przez całą rzeszę Leśnych Dziadków w tym przez zarząd ROD gdzie prezesem jest J. Paprocki, następnie została podtrzymana przez Komisję Rozjemczą W. Olesińskiego, również Okręgowa Komisja Rozjemcza S. Terecha uznała ją za prawidłową a na koniec Olga Ochrymiuk przewodnicząca Krajowej Komisji Rozjemczej stwierdziła jej prawomocność – w takim wypadku rodzi się pytanie, czego oni obawiają się, że ustanowili pełnomocnika? Na uwagę zasługuje tu fakt, że usługi tego prawnika zostały sfinansowane z naszej działkowej kasy i nie było do tego podstaw, bo działkowcy nie wyrazili na to zgody, a uchwalony przez nich preliminarz finansowy również takich wydatków nie przewidywał. Składki działkowców nie mogą być wykorzystywane przeciwko działkowcom i to jest oczywiste a nadto zarząd sięgnął do naszej kasy, aby bronić tylko swojego interesu.
   Taki stan rzeczy można uznać za haniebny, bo jest to trwonienie naszych pieniędzy, które są niezbędne chociażby na zabezpieczenie ogrodu. Właśnie proszę obejrzeć film „Wandalizm w ROD „Podzamcze”, który pokazuje brak jakiegokolwiek zabezpieczenia ogrodu i wynik tego zaniedbania tj. dewastacja naszego ogrodu.
   Film dostępny jest na stronie:
   www.youtube.com/watch?v=WTebKMkEG0M
   Z tego filmu można wyciągnąć jeszcze jeden wniosek, że PZD nie dba o nasze ogrody, pozostawia je samym sobie, zawłaszcza nasze składkowe pieniądze i tu należy dodać, że budżet kadencyjny tego ogrodu to 500.000 PLN. Jest to duża kwota a ogród niszczeje a poza tym jak można zaobserwować nie są usuwane śmieci, mimo, że działkowcy składają dodatkowo na ten cel około 62.000 PLN rocznie. Co się dzieje z tymi pieniędzmi tego nie wiadomo, ale zapewne lądują w kieszeniach Leśnych Dziadków. W tym miejscu GN ROD „Podzamcze” apeluje do działkowców, aby wstrzymać się z płaceniem składki członkowskiej za ten rok, ponieważ pieniądze te zostaną bezpowrotnie stracone i wydane na inne cele pozastatutowe.
   W Warszawie przed KRS toczy się obecnie postępowanie, którego wynikiem może być wykreślenie PZD z KRS lub ustanowienie kuratora. PZD nie dopełnił szeregu obowiązków i tak nie ujawnił organów terenowych, nie ujawniał bilansów finansowych, ale także faktycznie mimo braku rejestracji prowadził działalność gospodarczą poprzez swoje spółki, których jest właścicielem tj. Dom Działkowca Polskiego sp. z o.o. i Wydawnictwo Działkowiec sp. z o.o. Nie ulega, więc wątpliwości, że historia PZD kończy się bezpowrotnie i nie ma najmniejszych szans na wyjście z tej opresji i ostatnią szansę pogrzebano składając kolejny bubel prawny swojego autorstwa bez konsultacji z działkowcami. Wykazaliśmy też, że PZD walczy z organami państwa i walka ta jest z góry przegrana, ale także walczy z działkowcami i jednocześnie skarży Polskę do ETPCz w Strasburgu, zarzucając min. Trybunałowi Konstytucyjnemu naruszenie prawa. PZD opracował także projekt ustawy o ROD, który w istocie jest tylko w interesie struktury tj. utrzymuje dotychczasowe organy, które tylko zmieniają nazwę. Wykazaliśmy, że ten projekt narusza Konstytucję, ale także stoi w sprzeczności z wyrokiem TK i nie ma żadnych szans na realizację, a więc po raz kolejny wydano nasze pieniądze, które zostały zmarnowane. Takie ustalenia potwierdzają parlamentarzyści PO min. posłanka M. Janyska czy J. Lassota. Partia rządząca przygotowuje projekt, który ma wykonać wyrok TK i tak przesądzona jest likwidacja PZD i ogrody mają być prowadzone przez stowarzyszenia, które będą tworzone od podstaw przez działkowców i to jest szansa na pozbycie się tej pasożytniczej struktury, która broniła tylko swoich interesów.
   Wszystko teraz zależy od nas samych działkowców i ogrody mogą do nas wrócić.
   Teraz zmieniam trochę temat, ale nadal będę poruszał się w motywie ziemi i zapraszam do zapoznania się z protestem rolników, którzy potrafili się zorganizować tworząc Komitet Protestacyjny Woj. Zachodniopomorskiego i opowiedzieli się „za … polskością Polski”. Nasze dziedzictwo narodowe jest wysprzedawane, ale oficjalne media jakoś o tym nie piszą i nasi wybrańcy również nie zajmują się tym tematem, ale tym „odłogiem” zajął się redaktor Lech L. Przychodzki, który na portalu BZ zanotował:
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9004
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9053
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9079
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9131
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9151
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9174
   Jak z tego wynika, to mamy w kraju wiele spraw do załatwienia, a nasza uwaga kierowana jest na nieużytki a wiadomo, że z ugorów żadnych korzyści raczej nie będzie. Wniosek jest taki, że zajmujemy się tym, co nie trzeba i tak się dzieje w każdej dziedzinie. Służę przykładami, komendant miejski policji w Wałbrzychu poprawia stan bezpieczeństwa w mieście likwidując komisariaty na dzielnicach, a włodarze miasta (lekarze specjaliści – bez jaj tak jest) budują nam aqua park i hotel, Starą Kopalnię i oczywiście efekt tego może być tylko opłakany. Proszę zobaczyć:
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9227
   www.youtube.com/watch?v=1Dgdc8P___4
   Projekt Stara Kopalnia miał być, właśnie miał być tym, tamtym, a teraz ma być zupełnie czymś innym i oczywiście szkoda o tym pisać, ale na koniec mała dygresja, mamy kryzys, wszędzie brakuje pieniędzy, nawet UE tnie budżet i może właśnie przyszła pora i może ktoś powinien odpowiedzieć za to ewidentne marnotrawstwo, niekompetencje itd. Póki, co, zgłaszam postulat, aby rolników z Pomorza przesiedlić do Wałbrzycha a naszych Leśnych Dziadków wyekspediować do kraju wym. Olgi i może czesanie białych niedźwiedzi, trochę by ich otrzeźwiło a pozostałych wyrwało
   z tego letargu, bo tu i teraz decydują
   • kumbaka Malwersacje w PZD 23.02.13, 14:42
    Witam Wrocław, wcześniej pisałem już o malwersacjach funduszy działkowców, funkcjonowania w tym zakresie szarej strefy, gdzie pieniądze krążą z ręki do ręki a na końcu trafiają do kieszeni funkcjonariusza albo klakiera PZD. Nasz dokument tj. vademecum dot. patologii w PZD spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem i pozytywnymi opiniami. Dzisiaj mam dla Państwa rozwinięcie tego tematu oraz jego potwierdzenie poprzez demonstrację dokumentów z KRS. Zapraszam do obejrzenia filmu pt. „10 tygodni, które wstrząsnęły Kwitnącą Doliną cz. 9”, który dostępny jest na stronie: www.youtube.com/watch?v=RMWfTlxB3Iw
    Proszę Państwa nie ma już żadnych wątpliwości nasze pieniądze składkowe były wyprowadzane z kasy PZD i służyły kacykom PZD do robienia lewych interesów. Po to PZD powołało tzw. spółki córki, aby kręcić jak to określił redaktor Dobiesław Wieliński „lody”, ale dodatkowo oszustwo polegało tu na tym, że trefny towar był podwójnie fakturowany i wyceniany i sprzedawany. Oczywiście rachunek był wystawiany działkowcom, a ci agitowani przez adherentów rodziny Kondrackiego płacili jak za przysłowiowe zboże. Należy przyznać, że interes się kręcił nieźle i kręciłby się nadal, gdyby nie TK i grupa zapaleńców, która powiedziała STOP nadużyciom, złodziejstwu i okradaniu działkowców i Państwa Polskiego. PZD przejęło osiedla rekreacyjne i to bez wątpienia jest materia dla CBA, jestem tego pewien na 100%. Proszę zobaczyć, że te spółki-córki nie mają nic wspólnego z ruchem związkowym, że są to spółki prawa handlowego, a więc podmioty powołane, do tego, aby generować zysk. Tutaj zysku nie było, ale były lokaty, straty i to również można uznać za działanie na szkodę spółki, a za to grożą już nie tylko sankcje fiskalne, ale także karne. Do tej pory nikt takiego przestępstwa nie zgłosił, ponieważ wszystkie stanowiska zajmują: Kondracki, rodzina i koteria, która jest w 100% od niego zależna. Przy czym należy dodać, że nad lewymi interesami czuwa sztab prawników z warszawskich kancelarii i wszystkim im się dobrze żyje na nasz koszt. Oczywiście te interesy centralne mają przełożenie na mniejsze interesiki okręgowe i lokalne, ale macki ma wszędzie klan Kondrackich. Proszę Państwa, okazuje się, że aby w Polsce uprawiać ogródek to nie wystarczy przymusowo zapisać się do PZD, ale także trzeba łożyć na rodzinne latyfundium Kondrackich i uprawiać zgodnie z zapisem w KRS „grzyby, warzywa i wspierać transport, handel ciągników” i cholera wie jeszcze, co, w każdym bądź razie, aby żyło się dobrze PRL-owskiej nomenklaturze. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to okazane dokumenty tj. dowody wpłat gotówkowych na sumy 1.600.000 i 1.100.000 PLN nie pozostawiają już żadnych złudzeń. Proszę zobaczyć, że ten Tuptuś w reklamówce albo w tasi przyszedł do kasy i wpłacił gotówką, która była niewiadomego pochodzenia. Przecież takie transakcje odbywają się wyłącznie bezgotówkowo, poprzez przelewy bankowe, albo przekazy, czy inne noty obciążeniowe itp. Te przykłady pokazują, że prezes może pobrać z kasy milion albo dwa miliony PLN i na rozliczenie tak wysokich środków wystarcza zwykły kwit z pieczątką. Taką gospodarkę finansową trzeba będzie dokładnie prześwietlić, przeprowadzić szczegółowy audyt finansów i to będzie pierwsze zadanie dla ustanowionego nad PZD kuratora. Na uwadze trzeba mieć też fakt, że w PZD nie ma żadnej kontroli wewnętrznej, bo komisja rewizyjna pod kierunkiem M. Fojt jest tylko marionetką w ręku prezesa, podobnie jak komisja rozjemcza pod kierownictwem Olgi Ochrymiuk, która nigdy nie podejmuje tematu malwersacji, po prostu działacze mają zielone światło i mogą spokojnie doić działkowców. Przyjętym zwyczajem w PZD zwłaszcza podczas zjazdów krajowych jest to, że tam nikt nikogo o nic nie pyta, wszystko jest wcześniej ustalone, listy kandydatów na stołki po odczytaniu zamknięte, a bilans i rozliczenie przyjmowane są w ciemno, ale za to przy pełnym zaufaniu do prezesa i jego rodziny i podparte „autorytetem” Kulika, Fojt, Ochrymiuk i Kostrzewy. Tak to działa i taki mamy skutek, lecz efekty końcowe będą dla nich opłakane, ale najważniejsze jest to, aby te wyprowadzone pieniądze z powrotem trafiły do kasy działkowców. W takiej sytuacji liczba działaczy dramatycznie się skurczy i trzeba będzie ich szukać z przysłowiową świecą. Proszę Państwa docieramy już do wszystkich okręgów i apelujemy o dalsze rozpowszechnianie naszych komunikatów, ponieważ rzetelna informacja przekazana działkowcom pozwoli na uniknięcie błędów i będą mogli odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Oczywiście niektórym to i tak nie grozi, bo np. prezes ogrodu ROD Staszica w Katowicach jest niereformowalny i zamiast przekazać nasz komunikat działkowcom z ogrodu to nam grozi, wypisując różnego rodzaju bzdury, które tu pominę. Chodzi mu o to, że liczy się tylko PZD i jego projekt, który jak podnosi inny Leśny Dziadek zakłada możliwość secesji ogrodu z PZD. Oczywiście jest to przykład zwykłego kłamstwa, ponieważ wyjście ze struktur PZD pozostanie nierealne. Najlepiej jak przytoczę te opracowane przez prawników Kondrackiego przepisy:
    „ Art. 61. 1. W terminie 24 miesięcy od wejścia w życie ustawy, walne zebranie członków stowarzyszenia ogrodowego, o którym mowa w art. 58 ust. 1, korzystających z działek w terenowej jednostce organizacyjnej tego stowarzyszenia, będącej do dnia wejścia w życie ustawy rodzinnym ogrodem działkowym, może podjąć decyzję o powołaniu odrębnego stowarzyszenia ogrodowego, które przejmie prowadzenie tego ROD (uchwała o wyodrębnieniu ROD).
    2. Uchwała o wyodrębnieniu ROD podejmowana jest bezwzględną większością głosów, przy obecności, co najmniej połowy liczby członków stowarzyszenia ogrodowego z ROD, którego uchwała dotyczy.”
    Proszę bardzo mamy termin 24 miesiące i tzw. większość kwalifikowaną. Ustalałem ostatnio adresy ogrodów i przeglądałem ich strony, gdzie były komunikaty o zebraniach ( z wyłączeniem ROD Podzamcze, bo tam nigdy takich informacji nie ogłaszają) i wszędzie niemal na czerwono był od razu podany drugi termin, co oznacza, że wszystkie zebrania odbędą się w drugim terminie przy frekwencji liczonej w promilach. Dla ważności tych zebrań i wyboru prezesów i pozostałych funkcyjnych tzw. kworum nie jest potrzebne, ale przy secesji z PZD Kondracki stawia zaporę praktycznie nie do przejścia. Załóżmy jednak, że w jakimś małym ogrodzie zbierze się określona większość i podejmie decyzję o secesji, ale tu mamy drugi warunek, który jest jeszcze bardziej zaporowy, bo działkowcy mają na to tylko 24 miesiące i po tym amen do końca świata i jeden dzień będą musieli trwać w PZD. Podam przykład z opisywanego tu procesu, gdzie działacze podjęli uchwałę o skreśleniu działkowca z listy członków PZD w 2010 r. a w 2011 r. został złożony pozew o uchylenie tej uchwały i końca procesu jeszcze nie widać. W czerwcu minie dokładnie trzy lata. Proszę Państwa te przepisy są opracowane tylko w jednym celu, aby zachować interes obecnej nomenklatury, która chce się jeszcze bardziej zagnieździć i tym razem po wsze czasy. Oczywiście okręt PZD idzie na dno i nic i nikt już mu w tym nie przeszkodzi. Nie mniej jednak działkowcy muszą wykorzystać obecne zebrania sprawozdawczo-wyborcze i wybrać nowe władze, które odetną się od tej patologii i siądą do stołu negocjacyjnego, zgłoszą nasze postulaty, propozycje korzystnych dla nas rozwiązań. I wiem jedno, że skompromitowana rada krajowa, żenujące stylem kierownictwo PZD nic działkowcom nie załatwi. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce, bo nikt za nas tego nie zrobi i np. projekt posła Huskowskiego idzie w dobrym kierunku tj. likwidacji PZD, budowy stowarzyszeń od podstaw i trzeba tylko go skorygować choćby o te altany i możemy to uzyskać.
    Pozdrawiam ]:->
    • kumbaka Re: Malwersacje w PZD 26.02.13, 22:42
     Widzę że dyskusja na temat likwidacji PZD trochę stanęła, ale zapewniam, że wkrótce to się zmieni za sprawą ROD Pokój z Wrocławia, bo podjęliśmy dialog z tym ogrodem.
     A póki co to proszę rozpowszechniać nasze informacje i zakładać wątki w innych miejscowościach, ponieważ tylko w ten sposób można poradzić sobie z tępą propagandą PZD.
     Tekst o malwersacjach dostępny jest na stronie:
     www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9323
     Natomiast nowe wieści z Zielonej Doliny:
     img843.imageshack.us/img843/8043/b42.pdf
     Pozdrawiam ]:->
     • kumbaka Goodbye PeZetDe 02.03.13, 20:33
      Witam we Wrocławiu, Grupa Niezależna ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu kontynuuje rozważania na temat patologii w Polskim Związku Działkowym, które skutkowały tym, że organizacja ta stała się nieprzydatna i uległa samozagładzie. Pełną odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi ekipa E. Kondrackiego, która wcześniej mamiła działkowców twierdzeniem, że ustawa o ROD jest konstytucyjna a następnie jak Trybunał Konstytucyjny obalił tą tezę, (którą zresztą przewidywaliśmy) po raz drugi oszukała działkowców obiecując im reaktywację PZD (projekt obywatelski) a tym samym utrzymanie status quo. Celem działania tej skompromitowanej ekipy było tylko odwrócenie uwagi od rzeczywiście podejmowanych działań zmierzających do tego, aby wywłaszczyć działkowców z funduszy na rzecz partyjnej nomenklatury, która po likwidacji PZD straci intratne synekury. Proszę zobaczyć, jaki chytry plan, działkowcy w trwodze walczą o utrzymanie ogrodów, a tymczasem działacze spokojnie zabezpieczają swoje interesy i losem działkowców w ogóle się nie przejmują. Ale o tym za chwilę. Ostatnio pisaliśmy o malwersacjach finansowych i spółkach prawa handlowego, które utworzyli aktywiści PZD, po to, aby interes się jeszcze szybciej kręcił i aby można było spokojnie robić lewe interesy na koszt działkowców. Jest to opisane na portalu BZ w art. pt. „Jak i dlaczego musimy rozstać się z PZD”. Dostępny jest on na stronie:
      www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9323
      Można również o tym poczytać w biuletynie wewnętrznym Zielonej Doliny nr 42, który jest opublikowany na stronie:
      img843.imageshack.us/img843/8043/b42.pdf
      Te informacje przypominam z tego powodu, ponieważ ten komunikat będzie szeroko kolportowany min. rozsyłany do posłów, instytucji, mediów w kraju i za granicą i GN zwraca się do wszystkich adresatów o jego dalsze propagowanie, ponieważ pełna informacja na temat patologii w PZD przyczyni się do sanacji ruchu działkowego w Polsce, ale już bez PZD i jego żerujących na działkowcach działaczy.
      Proszę Państwa na początku podałem tezę, że działacze przygotowali i przeprowadzili plan awaryjny, który ma na celu utrzymanie stołków i dochodów i teraz przejdę do jej uzasadnienia. 14 listopada 2012 r. ekipa E. Kondrackiego rejestruje w KRS pod numerem 0000439816 Fundację Rozwoju Ogrodów Działkowych i prezesem zarządu zostaje Kostrzewa Antoni Ryszard, tu przypomnę członek Rady Krajowej PZD a wcześniej wiceprezes PZD. Wpis można zobaczyć min. na stronie KRS: ems.ms.gov.pl/krs/danepodmiotu lub na stronie:
      www.krs-online.com.pl/fundacja-rozwoju-ogrodow-dzialkowych-krs-772586.html
      Dla uzupełnienia a właściwie dla uzyskania pełnej dokumentacji trzeba ujawnić także funkcjonariuszy Rady Krajowej PZD, którzy ten plan przygotowali, ale także trzeba pamiętać o M. Fojt przewodniczącej Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD i O. Ochrymiuk przewodniczącej Krajowej Komisji Rozjemczej PZD, które w pełni aprobowały ten scenariusz, który ma polegać na tym, aby pieniądze składkowe działkowców znalazły się poza naszym zasięgiem. Na poniżej wym. stronie jest przedstawione całe to kute na cztery nogi gremium:
      img405.imageshack.us/img405/4611/krspzdiichfundacjirozwo.pdf
      Proszę Państwa nie ulega najmniejszej wątpliwości, że E. Kondracki i jego serwiliści chcą wyprowadzić z PZD kwotę 50.000.000 PLN do wym. fundacji, a przypomnę, że pieniądze te miały być przeznaczone na modernizacje ogrodów działkowych w Polsce a zamiast tego po raz kolejny działacze zasiądą w zarządzie i radzie nadzorczej wym. fundacji i za puste debaty na temat rozwoju ogrodów działkowych będą się sowicie wynagradzać, natomiast działkowcy zostaną pozbawieni szansy na uzyskanie środków na modernizacje swoich ogrodów, mimo, że zgromadzili na ten cel fundusze. Po raz kolejny działkowcy zostali oszukani, bo wcześniej prominentni działacze PZD za pieniądze działkowców utworzyli sobie intratne etaty w spółkach prawa handlowego, ale to im nie wystarczyło i teraz dodatkowo stworzyli sobie wym. fundację, której byt nie ma żadnego uzasadnienia, ponieważ wcześniej zgromadzone na ten cel środki powinny zostać przekazane ogrodom na modernizację i to byłby dodatkowy atut, aby nie likwidować dobrze urządzonych i zmodernizowanych ogrodów. Jednym słowem pieniądze działkowców są wykorzystywane do celów pozastatutowych i marnowane są na interesy działaczy z Rady Krajowej PZD oraz na utrzymywanie kancelarii prawniczych, które tu również korzystają i czerpią znaczne korzyści. Taki patologiczny stan rzeczy jednoznacznie dyskwalifikuje PZD, jako podmiot, który może zabierać głos w sprawach działkowców, natomiast działkowcy powinni powstrzymać się z płaceniem składek członkowskich na rzecz PZD, ponieważ nie mają oni obowiązku finansować podejrzanych interesów funkcjonariuszy PZD, spółek czy fundacji. Tak na marginesie dodam tylko, że członkiem RK jest Z. Śliwa, który jednocześnie jest prezesem OZ w Poznaniu, a z Wielkopolski GN otrzymuje największą ilość niepokojących sygnałów i prezesi ROD z tego rejonu z jednej strony wspierają nasze starania o likwidację PZD i budowę samorządu ogrodniczego od podstaw, a z drugiej strony nie mogą w tym procesie aktywnie uczestniczyć, bo są z miejsca „ustawiani” przez wym. PRL-owskiego pułkownika. W ogrodach, które zamierzają się usamodzielnić wprowadza się natychmiast zarządy komisaryczne, a rzekomo projekt obywatelski i PZD dopuszcza secesję i jak się okazuje tylko na papierze. Otrzymaliśmy także informację, że w Poznaniu biura PZD są już wysprzątane i nie udostępnia się już żadnych dokumentów. Jednym słowem działacze RK dokładnie wiedzą, że czas PZD przeminął, wkrótce ten rzekomo obywatelski projekt E. Kondrackiego i jego kolesi przepadnie w sejmie, ale za to pozostaną spółki prawa handlowego i wym. fundacja, czyli taktyczny desant ma szansę na powodzenie i działacze zostaną w pełni zabezpieczeni. Tak może być, ale nie musi i trzeba koniecznie i niezwłocznie zawiadomić organy państwa celem natychmiastowego wprowadzenia kuratora do PZD, który zabezpieczy nasze działkowe fundusze. Niebawem zostanie zrealizowany na ten temat kolejny film i redaktor Dobiesław Wieliński publicznie zaapeluje do instytucji państwowych o podjęcie stosownych decyzji. Przed KRS toczy się w tej sprawie postępowanie i dlatego GN proponuje złożenie stosownego wniosku, o zabezpieczenie funduszy działkowców przed ich bezprawnym wyprowadzeniem poza PZD. Jest to sprawa priorytetowa i inne sprawy, które tu zamierzałem podjąć muszą poczekać. Na zakończenie zapraszam do zapoznania się z procesem działkowca z Wałbrzycha, który walczy z PZD o prawo uprawiania swojego ogrodu, natomiast zarząd ROD „Podzamcze” ustanowił w tej sprawie radcę prawnego również na koszt działkowców, aby bronił ich interesów i pozbawił działkowca prawa do użytkowania swojego ogrodu. Tu przypomnę, że projekt E. Kondrackiego rzekomo dopuszcza możliwość uprawiania ogrodu poza PZD, natomiast rzeczywistość jak się po raz drugi okazuje jest zupełnie inna. Film dostępny jest na stronie: www.youtube.com/watch?v=4mY1eZzwbTw
      Wkrótce opublikujemy ścieżkę dźwiękową z kolejnych rozpraw i dokumenty z tej bulwersującej środowisko działkowców sprawie.
      GN ROD „Podzamcze”
     • Gość: marecki Działkowcy działkowcom IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.03.13, 20:52
      Kumbako ty stary esbeku nawet tu się wpakowałeś. A poszedł ty judaszu stąd. Kiedy s to PRL-owi właziłeś bez wazeliny, a dzisiaj też to robisz, tyle tylko, że opozycji. Wydaje ci się, że dalej potrafisz przekonywać, że białe jest czarne. Tu na forum są od ciebie mądrzejsi i rozszyfrowali ciebie, żeś chory.
    • kumbaka Syndykat Falszu = PZD 11.04.13, 22:56
     Marecki leśny ludku jedziesz protestować do Warszawy? Działkowcy z naszego ogrodu chcą się odłączyć od "warszawki" i zapewne nie będą dalej utrzymywać tych leśnych nierobów. Psioczyliście na Huskowskiego a tu proszę jak zgłasza się rozsądne propozycje to zostają uwzględnione i tak się stało, bo niekorzystna regulacja dot. altan została uwzględniona. Proszę, wiec zaprzestać formułować nierealnych postulatów typu obrona pzd, bo TK skasował ten przymusowy monopol. Ostatnio na radzie krajowej 3 reprezentantów właśnie z Wrocławia opowiedziało się za projektem PEŁO, tak więc szkoda marnować czasu i pieniędzy na dalszą obronę pzd. Zapraszam do zapoznania się z kolejnymi materiałami GN:
     Linki do filmu i proklamacji:

     www.youtube.com/watch?v=pHbrr3-aGGo
     pzd-2008wszystkoozwiazku.blog.onet.pl/2013/04/04/grupa-niezalezna-rod-podzamcze-w-walbrzychu-o-polskim-zwiazku-dzialkowcow/
     Pozdrawiam ]:->

  • icdn Działki w ręce działkowców. Spór o projekt usta... 15.04.13, 23:19
   17.04. - I czytanie projektów w sejmie. Projekt niby obywatelski miał być projektem działkowców, prawda? To dlaczego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej tego projektu ma swoją siedzibę w głównym gnieżdzie Krajowej Rady PZD, na Bobrowieckiej 1-wot i zagwozdka.
   W komitecie owym widnieje niejaka p. Franke, niedawna prezes mazowieckiej okregówki(teraz za nią jest młodsza p.o.-czyli pewnie dawna liczy na szczęśliwy come back po nawałnicach).
   Panią F. dane mi było poznać osobiście w dwóch newralgicznych dla PZD i działkowców terminach, a mianowicie na kilka miesięcy przed TK, kiedy to potrafiła wykrzykiwać na prezesów ogrodów, jak na swoich podwładnych-i to jest jedna twarz tej pani.
   Natomiast, po ogłoszeniu wyroku TK na podobnym zebraniu z prezesami, była już potulna jak baranek przyjmując cięgi od tych drugich. 'Człowiek jest jak księżyc-ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu'. Obie strony tej pani są nie do pokazania-to czysta premedytacja.
   Miejmy nadzieję, że sejm pokaże ludzką twarz działkowcom-nie PZD. PLEASE!
   Mazowsze pozdrawia!
   • kumbaka Syndykat Falszu = PZD 18.04.13, 22:27
    Dla mnie każdy projekt, który przewiduje utrzymanie likwidacji jest dobry, natomiast ten rzekomo obywatelski nie ma żadnych szan na uchwalenie. Opracowaliśmy kolejną część naszej proklamacji i każde takie opracowanie przybliża nas do uzyskania wolności w naszych ogrodach. Proszę ten dokument rozpowszechniać. A tak na marginesie, mam pytanie, co ma do powiedzenia w tej sprawie Pan Netczuk prezes ROD Pokój, czy nadal wierzy swoim kolesiom z rk?
    Proklamacja GN ROD Podzamcze jest dostępna na stronie:
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9945
    Wiadomość z wolnego ogrodu – koniec bezkarności funkcjonariuszy pzd:
    W dniu dzisiejszym w sądzie rejonowym w Poznaniu zakończył się proces dwóch członków zarządu ROD Kwitnąca Dolina w Swarzędzu. Sprawa dotyczyła fałszowania dokumentacji finansowej na szkodę działkowców. Przekręt wykryli działkowcy, a nie komisja rewizyjna. Sąd skazał skarbnika i prezesa zarządu na karę 1 roku w zawieszeniu na trzy lata, grzywny po 500,- zł, koszty sądowe i zwrot zagarniętych kwot. Tj. dokładnie tyle ile żądał prokurator i oskarżyciele posiłkowi. Oczywiście PZD nie piśnie na ten temat ani słowa, mimo że ich przedstawiciel był podczas mowy oskarżycielskiej prokuratora. W uzasadnieniu sędzia stwierdziła, że oskarżeni świadomie dopuścili się fałszowania dowodów KP licząc na brak ekonomicznej edukacji działkowców. Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżeni mają tydzień na złożenie apelacji do sądu okręgowego. Skarbnik zdążyła sprzedać działkę i wynieść się z ogrodu, eksprezes nadal pozostaje członkiem PZD. To ta sprawa stała się przyczyną rewolty w ogrodzie i zaczątkiem działań na rzecz utworzenia niezależnego stowarzyszenia.

    Pozdrawiam ]:->
  • piotrko777 PO-komuchy - ręce precz od działek 05.06.13, 09:53
   PO-komuchy - ręce precz od działek - nacjonalizację już jedną mieliśmy.
   Gdyby Donald mnie nie oszukał podobnie jak innych przedwyborczymi obietnicami z całą pewnością premierem by nie był. Nie wiedziałem że głosuję na PO-komuchów. A może Donald to "piąta kolumna" niemieckich neonazistów. We wszystko już jestem w stanie uwierzyć patrząc co wyprawia z naszą ojczyzną.
  • ma-tylda13 Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 05.06.13, 10:03
   Działka jest m.in. podstawą ekologicznego wychowania dzieci i młodzieży. Mają tutaj praktykę a nie teorię szkolną jak troszczyć się o naturę. Poznają w praktyce jak wygląda ekologiczne gospodarowanie z wykorzystaniem kompostowania odpadów życia codziennego. Jaką dla nich alternatywę zgotował Tusk: wychowanie w blokowiskach. Tak pomaga się rodzinie?
   • radeberger Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 05.06.13, 10:05
    ma-tylda13 napisała:

    > Działka jest m.in. podstawą ekologicznego wychowania dzieci i młodzieży. Mają t
    > utaj praktykę a nie teorię szkolną jak troszczyć się o naturę. Poznają w prakty
    > ce jak wygląda ekologiczne gospodarowanie z wykorzystaniem kompostowania odpadó
    > w życia codziennego. Jaką dla nich alternatywę zgotował Tusk: wychowanie w blok
    > owiskach. Tak pomaga się rodzinie?

    Tak, tak - zbierajac liscie na dzialeczce bedzie w przyszlosci walczacym ekologiem. Powinni was z tych dzialek wypierniczyc 20 lat temu.
    I nie obchodz mnie co tam bedzie - park, czy bloki. I tak z dzialek jako mieszkaniec miasta nie mam NIC.
   • anka-663 Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 06.06.13, 16:59
    ma-tylda nie przesadzaj z tym ekologicznym wychowaniem-młodych to obchodzi, jak zeszłoroczny śnieg. Naprawdę uważasz, że odpady życia codziennego można kompostować-chyba sama nie bardzo się w tym orientujesz.
    Tusk jeszcze nic nie zgotował, a raczej PZD z tym bublem -ustawą z 2005r, ale ty chyba nic o tym nie wiesz, prawda? A wiesz, ile u nas ludzi ma działki-1/3 mieszkańców-więc nie twierdź, że potrzeby reszty rodzin się nie liczą. Idź więc środkiem drogi-my działkowcy nie jesteśmy pępkiem świata.
    • Gość: Matylda Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 00:20
     Jeśli chcesz coś wiedzieć na temat kompostowania po prostu zapytaj. Kto pyta nie błądzi. ;-)

     Nie rozumiem dlaczego jesteś podobnie jak PO wrogo nastawiona do wychowania w ekologicznym duchu. Dziękuję Bogu że jesteśmy w UE. To dzięki UE obligowani jesteśmy by wprowadzać m.in. ekologiczne akty prawne. Wyjrzyj przez okno i zobacz jakie ptaszki tam zobaczysz. U ciebie pewnie będą to gawrony, wrony i kruki. Na działkach podobnie jak w obszarach wiejskich można jeszcze spotkać unikatowe już wróbelki i sikorki.

     Jeśli mam wybierać między PO i PZD to wybieram tych drugich. Widzę że podobnie jak PO uważasz że emeryt działkowiec to taki przygłup który nie potrafi samodzielnie myśleć. Przekonamy się o tym przy okazji kolejnych wyborów. Stanowimy około 4 milionowy elektorat. To tyle wyborców ile dało w ostatnich wyborach PiS-owi 34% posłów w Sejmie. W dużej części są to byli szeregowi działacze Solidarności. Ty dziewczynko pewnie znasz te czasy jedynie z lekcji historii.

     Czy uważasz że potrzebą 2/3 obywateli naszego kraju którzy nie posiadają działek jest zbudowanie na ich miejscu betonowej pustyni. Masz jakieś ich upoważnienie by się wypowiadać w ich imieniu. Wskaż chociaż jedną osobę (nie liczę deweloperów i przekupnych urzędników i polityków) której przeszkadza moja działka.

     Tusk chciałby zgotować ale faktycznie nie zgotował. Mam nadzieję że nie będzie na to społecznego przyzwolenia. Sprawa ekologii jest ważna nie tylko dla działkowców. A naród mamy mądry i sprawiedliwy. Sam oceni jak PO przyczyniło się do upadku moralnego kraju i nie tylko.

     To nie organizacje typu PZD wprowadzają w życie ustawy w naszym kraju. Chyba opuściłaś tę lekcję WOS-u.

     Pozdrawiam serdecznie ;-)


     • anka-663 Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 07.06.13, 22:13
      Mogę cię Matyldo zabrać na lekcję poglądową-kompostownik mam na swojej działce. Nie wiem, kto tu kogo będzie uczył. Źle interpretujesz wypowiedzi-nie ma tam wrogości do ekologii, to raczej ty z sarkazmem wypowiadasz się o gawronach, wronach i krukach-przecież wszystkie ptaki nasze są. To ty(nie ja) uważasz, że działkowiec(dlaczego emeryt-50+to nie jest wiek emerytalny) nie potrafi myśleć, działać, decydować o swojej przyszłości-zrobimy 'wolna amerykankę' ('Zielona Rzeczpospolita'). Niestety, nie będzie mu najlepiej z PZD- i tu nasze drogi się rozchodzą. Trzeba było od razu pisać o 4 mln elektoratu, o twoich wyborach PZD-tak tylko pisze aktyw PZD-to jego zużyte już slogany.
      I nie cukruj mi z tą dziewczynką, chociaż -niech ci będzie:babcia z wnuczkami, a tu proszę -młody powiew.No, ale ty jaka musisz być za to wiekowa-wiem, wiem, w PZD tylko tacy są.
      Więc, jak się już zorientowałaś, o'Solidarności' mogłabym sama mówić na lekcjach historii-znam to z autopsji-czasem przejeżdżam koło cmentarza, przy którym lądował helikopterem Wałęsa-znasz ten fakt?
      A, jeśli nie wiesz, co sadzą o nas nie działkowcy, to nie jesteś 'medialna'-wejdź na jakiekolwiek forum działkowców to się przekonasz. Oni też mają prawo do gruntu miejskiego, bo to tak samo ich grunt, jak nasz-my tylko go tymczasowo dzierżawimy. Oni nie tylko mówią o deweloperach-to slogan PZD. A co ze szpitalami, przedszkolami, hospicjami, parkami(dla wszystkich mieszkańców-również dla ciebie). Dowiesz się więc 'komu przeszkadza twoja działka'. A ekologia nie kończy się na działkach-to słaby argument.
      Jeśli chodzi o ustawę z 2005r.-to nie bądź hipokrytą, bo wiesz doskonale, że SLD wprowadziło ją dla PZD i już wtedy z sejmu podniosły się głosy o jej niekonstytucyjności. Również działkowcy alarmowali. Dlatego PZD zbierało podpisy w jej( swojej) obronie. Poczytaj choćby internet-to się dowiesz, jakie herezje wypisywał aktyw PZD w obronie tej ustawy-dziś już nie do pomyślenia.
      Tyle dyskusji merytorycznej. A jak PO przyczyniło się (jak piszesz) do upadku moralnego kraju-nie mam zielonego pojęcia. Czy kraj jest upadły moralnie-nie sądzę. Jeśli ty tak sądzisz-to uważam, że nie godzi się mieszkać w upadłym moralnie kraju.
      • Gość: Matylda Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 02:14
       Nie wiem czy wiesz, że nie wystarczy mieć kompostownika. Wypadałoby nauczyć się go jeszcze używać. Jeśli jesteś babcią to Ty niezły horror szykujesz dla wnuków: beton, smród i ... gmo pewnie bo to takie nowoczesne amerykańskie.

       A nie wiesz czy po wylądowaniu ... wysikał się? Chyba znasz fakt o którym mówię. Możesz tylko mówić o tych sprawach. Dlaczego w nich nie uczestniczyłaś jak większość Polaków.

       Większość niedziałkowych internautów jest przychylna ekologicznej idei zielonych działek. Ty jesteś chyba jakaś chora z nienawiści. Wyluzuj trochę.

       Gmina nie ma żadnego prawa do ogrodów działkowych: "Wszystko co jest na działkach powstało ze składek działkowców na nieużytkach których nikt nie chciał. Nikt nam niczego nie zafundował. To że miasto się rozwija to rzecz normalna. Cmentarze także będziecie deportować z miast? Wokół jest najczęściej wiele innych niezagospodarowanych terenów. Teren uzbrojony przez działkowców to jednak smakowity kąsek." Jeśli Ci się to nie podoba to po co trzymasz tę działkę. Denerwujesz się i przykrość sprawiasz sąsiadom. Oddaj ją i zbuduj sobie działkę na ziemi gminy. Niezależną od PZD. Może to przyniesie Tobie odrobinę radości.

       To co mówisz zakrawa już na obłąkanie. Czy słyszałaś by w ostatnich latach ktoś budował szpitale, przedszkola, hospicja czy choćby parki? Ty chyba nie za bardzo wiesz co dzieje się w kraju. Naprawdę nie słyszałaś nic o protestach przeciwko zamykaniu szkół czy szpitali?

       Jeśli zgubiłaś okulary i nie doczytałaś to przypomnę Tobie, że "naród mamy mądry i sprawiedliwy. Sam oceni jak PO przyczyniło się do upadku moralnego kraju i nie tylko." Powoli zapomina się nazw partii które podobnie jak teraz PO zapomniały o wyborcach. Za kilka lat może o PO także nikt nie będzie pamiętał. Tusk jednoczy się z SLD bo chce iść do europarlamentu. Pozostanie paru krzykaczy...

       Nie jestem działaczką PZD. Nawet na zebrania nie chodzę. Chcę w spokoju uprawiać moją działkę.
       • anka-663 Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 08.06.13, 09:08
        Matylda-czy ty masz kompostownik po to, żeby był, bo ja nie.
        Własnie w tej chwili u nas budują przedszkole. Niedawno wybudowali ogromne gimnazjum. Nie insynuuj, że wszystko się teraz tylko zamyka i niszczy, to raczej 'komuna' sprowadzała urządzenia, gnijące pod płotem latami.
        Nie zapamiętuję tego(w odróznieniu od ciebie), kto gdzie sikał, nieważne jest to do dalszego biegu historii.
        Grunty pod działki są gminy-PZD co jakiś czas podpisuje z nią umowę dzierżawy. Ostatnio u nas gmina zgodziła się na dzierżawę dla PZD-no na ile? Na 15 lat-'szmat czasu' nieprawdasz?
        Co za uzbrojenie masz na działkach-owszem grunt jest (lub czasami jeszcze nie do końca) przygotowany pod ogrodnictwo działkowe-czy to uzbrojenie jest smakowitym kąskiem- polemizowałabym.
        I znów źle interpretujesz wypowiedzi-nie jestem przeciwko ogrodom, a przeciwko PZD owszem. Moi sąsiedzi o tym wiedzą i podzielają ten pogląd (jak większość działkowców w Polsce)-Aktyw i wokół kilka osób jest za PZD. Reszta jest za utrzymaniem ogrodów, ale przeciwko PZD. Spójrz na demonstracje-kilkanaście osób(aktyw). We Wrocławiu- aktyw ściągnęli z całego województwa-ktoś pod artykułem wyliczył, że nawet nie musieli się zbytnio wysilać. O banerach z hasłami odnośnie projektów ustaw też żaden działkowiec nie decydował-a to podobno nasz głos.Do Wa-wy też PZD (łącznie z SLD) 'zapraszało' na majowy pochód(?)-zapewniając wszystko. A na stronach PZD i w ich wydawnictwach-jedna wielka propaganda. Cel ukryty(pod hasłem'obrona ogrodów działkowych i działkowców')- obrona własnych posadek. A jak nas broni PZD (jego obronę zapisaną mamy w statucie) na ogrody zamierzajace założyć stowarzyszenie sciąga zarząd komisaryczny(czyli rządy Wa-wy)-motyw się zawsze znajdzie.
        Szkoda, że nie chodzisz na zebrania (dziwnym jesteś działkowcem, jak cię nie interesują sprawy ogrodowe, a PZD bronisz jak lwica). Jeśli trochę masz świadomości, to zobaczyłabyś, jaką PZD uprawia tam propagandę.
        Okulary nie są mi jeszcze potrzebne. Myśl elastycznie-babcia obecnie- to nie koniecznie osoba .....dziesięcioletnia z robótką na drutach w rękach.
        ps Z badań okresowych bynajmiej nie wynika dla mnie nic niepokojącego, więc nie dbam o pseudo-diagnozy na odległość.
        • Gość: Matylda Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 11:47
         Widzę że w zasadzie więcej nas łączy niż dzieli. Także nie przepadam za PZD jak większość działkowców. Ale teraz nie ma wyboru. Albo wesprzemy ustawę PZD albo stracimy nasze działeczki. Nawet czasu już nie ma za wiele by się zastanawiać. Jeśli prace w Semie opóźni platforma to już w lutym 2014 możemy zostać na lodzie w dosłownym tego słowa znaczeniu.
         • anka-663 Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 08.06.13, 16:25
          Jest wybór-trzeba przygotować się na styczeń, czyli założyć stowarzyszenie, bo w przeciwnym razie w styczniu(nie w lutym , jak piszesz) zostaniemy 'na lodzie', bez statusu prawnego. PZD nie będzie, zarządy ogrodowe stracą moc-kto będzie rządził ogrodem? A przecież codziennie mogą zdarzyć się tu nieprzewidziane sytuacje, gdzie trzeba szybkiej reakcji siły rządzącej- i co wtedy?
          Nasze ogrody zostają-jesteśmy od niedawna naniesieni do mpzp. Więc została nam tylko batalia o niezależność-nigdy nie poprzemy projektu PZDowskiego, ktory daje nam niewolę a milczy o rozliczeniu finansowym z konta PZD(przecież to środki działkowców). A Polak ma zagwarantrowane konstytucjonalne prawo do wolności zrzeszania się, prawda?
          Do tej pory jak jest z PZD-chcesz mieć działkę, musisz być w PZD. Nie jesteś w PZD nie masz prawa do działki(art.29 ust.2 Statut PZD).
          Co roku wydajemy na administrację PZD 17mln zł(pieniądze działkowców). Po co? Żeby mieć 'czapę' nad sobą?
          • robocop13 Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 10.06.13, 22:58
           anka-663 napisał(a):

           > Jest wybór-trzeba przygotować się na styczeń, czyli założyć stowarzyszenie, bo
           > w przeciwnym razie w styczniu(nie w lutym , jak piszesz) zostaniemy 'na lodzie'
           > , bez statusu prawnego. PZD nie będzie, zarządy ogrodowe stracą moc-kto będzie
           > rządził ogrodem? A przecież codziennie mogą zdarzyć się tu nieprzewidziane sytu
           > acje, gdzie trzeba szybkiej reakcji siły rządzącej- i co wtedy?
           > Nasze ogrody zostają-jesteśmy od niedawna naniesieni do mpzp. Więc została nam
           > tylko batalia o niezależność-nigdy nie poprzemy projektu PZDowskiego, ktory daj
           > e nam niewolę a milczy o rozliczeniu finansowym z konta PZD(przecież to środki
           > działkowców). A Polak ma zagwarantrowane konstytucjonalne prawo do wolności zrz
           > eszania się, prawda?
           > Do tej pory jak jest z PZD-chcesz mieć działkę, musisz być w PZD. Nie jesteś w
           > PZD nie masz prawa do działki(art.29 ust.2 Statut PZD).
           > Co roku wydajemy na administrację PZD 17mln zł(pieniądze działkowców). Po co? Ż
           > eby mieć 'czapę' nad sobą?

           Jeśli uchwalą dobrą ustawę to ok. Ale jeśli pod naciskiem developerów platforma przyczyni się do tego że ustawy nie będzie na czas?

           A kto Ci zabrania utworzyć zrzeszenie?

           Policz ile płacisz teraz i zastanów się ile będziesz musiała zapłacić gminie.

           Czapę i tak będziesz miała nad sobą zawsze ... chyba że zostaniesz prezydentem ... czego Ci serdecznie życzę.
           • anka-663 Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 11.06.13, 06:51
            Robocop-stanowisko PZD już znam, nie musisz powielać. Boicie się, że do stycznia jeszcze wiele ogrodów od was odejdzie? A do stycznia macie nadzieję na PZD bis. A gdzie tu jest zgodność z konstytucją?
            2 czap nikt nie nosi-gmina i PZD-wy na to liczycie. W styczniu zakładać stowarzyszenie-to dla nas jest 'lód'-PZD 'jakby' tego nie widział.
            Wolałabym dyskutować z działkowcami, niż z aktywem PZD. Myślicie, że jak się schowacie za nikiem, to was działkowiec nie rozszyfruje. Wasza propaganda was zdradza.
            • robocop13 Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 14.06.13, 11:09
             anka-663 napisał(a):

             > Robocop-stanowisko PZD już znam, nie musisz powielać. Boicie się, że do styczni
             > a jeszcze wiele ogrodów od was odejdzie? A do stycznia macie nadzieję na PZD bi
             > s. A gdzie tu jest zgodność z konstytucją?
             > 2 czap nikt nie nosi-gmina i PZD-wy na to liczycie. W styczniu zakładać stowarz
             > yszenie-to dla nas jest 'lód'-PZD 'jakby' tego nie widział.
             > Wolałabym dyskutować z działkowcami, niż z aktywem PZD. Myślicie, że jak się sc
             > howacie za nikiem, to was działkowiec nie rozszyfruje. Wasza propaganda was zdr
             > adza.

             Zapraszam na moją działkę to się przekonasz że nie mam nawet aspiracji być działaczem. Bo jak inaczej Ci udowodnić.

             Tego terminu nie ustalał przecież PZD. Od daty złożenia do TK i samego TK zależało.

             Tutaj znajdziesz projekty ustaw: sites.google.com/site/projektustawyorod/

             Sama porównaj co dla działkowca lepsze. Jeśli my będziemy podzieleni to wykorzysta to silne w parlamencie lobby developerów.

             Mój stosunek do tej sprawy znajdziesz tutaj: forum.gazeta.pl/forum/w,28,145116202,145116202,Kolejna_partia_wyklada_sie_na_.html

             • anka-663 Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 14.06.13, 16:52
              Dzięki, widziałam już działki aktywu PZD.......nad jeziorem, a chaty jakieeeeeee! 25m kw działkowca kilkakrotnie obróciłoby się w niej(takie grunty też PZD dostawało).
              Projekty znam-gapami pasiona nie jestem-byłam chora jak przeczytałam art. 58-61 proj. niby obywatelskiego. Tego dla nas i przyszłych pokoleń działkowców nie chcę. I nie ględź o wyodrębnieniu-jak znasz realia działkowe, to wiesz, że to mało prawdopodobne.
              Nie używaj też szyldu 'w kupie siła", bo to nie dotyczy działek. Do obrony naszej pietruszki wystarczy, a może właśnie przede wszystkim, potrzebna nam jest wspólnota lokalna i pertraktacje z władzami miasta. PZD nam jest tu zbędne.
              Nie insynuuj też o deweloperach-to utarty slogan PZD.
              Natomiast przed specustawą nikt się nie obroni. Znam sprawę i odszkodowania z tego tytułu też. Pewnie ze 3 razy lepiej można się za to zagospodarować, gdyby nie to przywiązanie.
       • icdn Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. 08.06.13, 10:00
        A wydawało mi się, że rozmawiamy na temat poblemów działkowców.
        Co to znaczy, że zapomniał ktoś o wyborcach?-to trzeba o nich pamiętać? To jakieś pomylenie spraw. Poseł ma tak działać dla Polski, żeby był dobrze postrzegany przez Polaków-nie przed wyborami i dla wyborców-dla Polaków i cały czas. Nikt chyba nie słucha ich bredni przedwyborczych-liczy się całość działania i za to się ocenia w czasie wyborów.
        Więc nie rzucaj frazesami.
        'Komuna'(to nie prawdziwa komuna-doczytaj), PO-każde z nich ma dobre i słabe strony-nie mogę się utożsamić z żadną z nich(twój zonk). Niewiele mnie obchodzą inne partyjki-po prostu obserwuję działalność i głosuję na taką, która moim zdaniem jest najbardziej bliska mojej wizji nowoczesnej Polski.
        Mam jednak nadzieję, że dalsza dyskusja na tym forum rozwinie się w kierunku problemów działkowców-politykę zostawmy sobie na boku. Przecież działkowiec-to nie jakiś partyjniak-to osoba lubiąca odpoczynek na 'łonie przyrody'. Wchodząc do ogrodu działkowego- za bramą zostawiamy zawody, przekonania polityczne i inne troski życia codziennego.
        • Gość: Działkowicz Polski Podstawowym problemem działkowców jest teraz walka IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 10:54
         Podstawowym problemem działkowców jest teraz walka (niestety) o przetrwanie.

         Mówimy o tym samym. W końcu Polak = wyborca. Piszesz jaki powinien być poseł A gdzie tacy są? Gdyby np. Tusk mnie nie oszukał jak innych w swojej kampanii przedwyborczej z pewnością nie byłby teraz premierem.

         Przejdź na inne forum jeśli chcesz podyskutować na inne tematy działkowców. Ten jest nt.: "Działki w ręce działkowców. Spór o projekt ustawy o ogrodach".
         • Gość: babka z działki Re: Podstawowym problemem działkowców jest teraz IP: *.219.c82.petrotel.pl 08.06.13, 16:56
          A nie czekanie na ustawę? Walczy PZD-bo wie, że projekt jego nie jest zgodny z konstytucją(przynajmniej jego część). PZD walczy z PO, bo ci chcą go zlikwidować.A co da walka z PO? Przecież żaden projekt nie przejdzie w całości, a części niezgodne z konstytucją będą wywalone(PZD doskonale wie, co nie przejdzie i dlatego tak walczy-posługując się działkowcami-co za perfidia).
          Sejm nie dopuści pod głosowanie kolejnego bubla-to byłaby kompromitacja i narażanie się na ponowny TK.
          • robocop13 PZD samo oddaje władzę. 14.06.13, 10:56
           Gość portalu: babka z działki napisał(a):

           > A nie czekanie na ustawę? Walczy PZD-bo wie, że projekt jego nie jest zgodny z
           > konstytucją(przynajmniej jego część). PZD walczy z PO, bo ci chcą go zlikwidow
           > ać.A co da walka z PO? Przecież żaden projekt nie przejdzie w całości, a części
           > niezgodne z konstytucją będą wywalone(PZD doskonale wie, co nie przejdzie i dl
           > atego tak walczy-posługując się działkowcami-co za perfidia).
           > Sejm nie dopuści pod głosowanie kolejnego bubla-to byłaby kompromitacja i naraż
           > anie się na ponowny TK.

           Żartujesz? Kompromitacja Sejmu to codzienność. Pokaż mi ustawę bez bubli. Sam nie wiem czy to stado baranów że aż tyle bubli uchwalają czy robią to specjalnie.

           A PZD samo oddaje władzę. Zgodnie z projektem ustawy po 24 miesiącach od wprowadzenia ustawy każdy ogród działkowy będzie mógł się wyodrębnić.
         • icdn Re: Podstawowym problemem działkowców jest teraz 08.06.13, 17:31
          To sobie walcz Działkowcu(nie Działkowiczu) Polski. Dobrze, że to nazwa własna, bo takie naiwności wypisujesz, aż żal.
          Idź do siedziby posła PO z protestem, ale przedtem załóż maskę, bo nie dogadasz się z nim w styczniu, jak cię pozna. Przecież następna władza będzie wybierana już po wszystkim.
          A kto ci kazał jeść kiełbasę przedwyborczą naiwniaku. Obchałeś się jej, a teraz mówisz, że ci stanęła w gardle. Nie potrafisz myśleć samodzielnie?
          Dokonuj świadomych wyborów to nie będziesz miał kaca moralnego.
          Twierdzisz, że nie ma uczciwych posłów-no chyba paru by się znalazło. A przecież zawsze możesz ty nim zostać. Pokażesz wtedy, że punkt widzenia nie zależy od punktu siedzenia, prawda?
          • robocop13 Re: Podstawowym problemem działkowców jest teraz 10.06.13, 23:04
           icdn napisała:

           > To sobie walcz Działkowcu(nie Działkowiczu) Polski. Dobrze, że to nazwa własna,
           > bo takie naiwności wypisujesz, aż żal.
           > Idź do siedziby posła PO z protestem, ale przedtem załóż maskę, bo nie dogadasz
           > się z nim w styczniu, jak cię pozna. Przecież następna władza będzie wybierana
           > już po wszystkim.
           > A kto ci kazał jeść kiełbasę przedwyborczą naiwniaku. Obchałeś się jej, a teraz
           > mówisz, że ci stanęła w gardle. Nie potrafisz myśleć samodzielnie?
           > Dokonuj świadomych wyborów to nie będziesz miał kaca moralnego.
           > Twierdzisz, że nie ma uczciwych posłów-no chyba paru by się znalazło. A przecie
           > ż zawsze możesz ty nim zostać. Pokażesz wtedy, że punkt widzenia nie zależy od
           > punktu siedzenia, prawda?

           A ja zostanę przy działkowiczu ... obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=554

           Coś nie kumasz tematu. Naucz się czytać ze zrozumieniem tego co czytasz.

   • Gość: emeryt działkowicz Re: Zniszczyć łatwo. Budować trzeba latami. IP: 88.156.95.* 22.11.14, 21:59
    > Działka jest m.in. podstawą ekologicznego wychowania dzieci i młodzieży. Mają tutaj praktykę
    > a nie teorię szkolną jak troszczyć się o naturę. Poznają w praktyce jak wygląda ekologiczne
    > gospodarowanie z wykorzystaniem kompostowania odpadów życia codziennego. Jaką dla nich
    > alternatywę zgotował Tusk: wychowanie w blokowiskach. Tak pomaga się rodzinie?
    Moje dzieci były wychowywane w domu i na działce. Są już dorosłe i mają własne dzieci. Działka wychowuje dzieci i uczy ich tego czego nie nauczą się zarówno w domu jak i w szkole. Działka to szkoła życia.
   • anka-663 Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us 17.11.13, 12:35
    Chorą nazywasz chęć uwłszczenia działkowców i danie im więcej praw niż tylko istnienie w związku, który muszą opłacać-bez żadnych innych praw. A Ty kim jesteś w tym dziwacznym związku-górą aktywu, czy pieskiem, czyli aktywem działkowym.Ci pierwsi mają trochę więcej do powiedzenia-drudzy stanowią uzupełnienie sali na kongresach(coby guru nie mówił do kilkunastu ukartowanych osób). Oni mogą co najwyżej wyjść z sali (w akcie gniewu). Byłeś kiedyś na takim kongresie? A ja tak-obiad, na który zapraszał wszechmocny-może oddali biednym.
    Więc, radzę Tobie iść do lekarza-bo diagnozuję u Ciebie utratę świadomości działkowca-a może nigdy nim nie byłeś, a Twoja choroba-to żądza wyciśnięcia z działkowców-emerytów ostatnich soków.
    • Gość: toni Re: Działki w ręce działkowców. Spór o projekt us IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.11.13, 18:27
     Przeczytaj co Huskowski napisał w projekcie. On uwłaszczał gminy do naszych ogrodów, naszego wspólnego majątku i nawet twoją altanką. Moją też i jeszcze chciał żebyśmy podatki płacili za własne altany. Ja do lekarza nie muszę iść bo rozum mam w porzo. Ale tobie radzę najpierw przeczytać i zrozumieć, jak chcesz dyskutować na temat projektu Huskowskiego. Braku wiedzy nigdy nie zastąpisz jadowitym paplaniem i epitetami.
     • Gość: Kumbaka Likwidacja pzd IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.13, 21:43
      Proszę Państwa nie ma sensu rozmawiać o projekcie Huskowskiego, bo rozpatrywany jest projekt Kondrackiego. Projekt ten nie realizuje wyroku TK, bo nadal pozostaje monopol pzd i kierownicza rola dożywotniego prezesa. Ciekawe jest co innego, mieliśmy szansę na uwłaszczenie, co oznacza to, że działki byłyby nasze i leśne matołki nie mogliby nam ich odebrać, ale działacze pzd wywalczyli, że to oni nadal będą rządzić ogrodami. Czy tak będzie osobiście wątpię, bo nie wiadomo, czy uda się uchwalić ustawę w terminie. Faktem jest to, że ten komunistyczny balast jeszcze jakiś czas będzie nam szkodził, a z jakimi oszustami mamy do czynienia to proszę sobie przeczytać:
      wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,14914207,Dzialkowcy_z_ul__Wiaduktowej_musza_oddac_dzialki_i.html
      Podpisuję się pod wpisem z tego forum:
      "Ktoś, kto jeszcze miał wątpliwości czy rozwiązać PZD chyba już się pozbył ich całkowicie.
      Przez parę lat, zatajać przed swoimi członkami zabagnioną sprawę własności gruntów (licząc na cud chyba), pobierając przy tym opłaty za korzystanie z tego gruntu nie będącego ich własnością. To jest przestępstwo!!! Czerpanie korzyści z nieprawnego posiadania cudzej własności!!!
      Teraz biedne "misie" robią wszystko by pomóc ludziom wpuszczonym przez siebie w maliny (cudze zresztą).
      Hipokryzja i przestępstwo! Sprawa dla prokuratora!"
      Nie chcę się powtarzać, bo podałem link do Forum Stowarzyszeń Ogrodowych, gdzie jest komunikat GN ROD Podzamcze i tam jest sporo ciekawych informacji:
      www.facebook.com/groups/dzialki/?notif_t=group_added_to_group
      Pozdrawiam ]:->

      • Gość: Kumbaka Likwidacja pzd IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.13, 22:38
       W zasadzie na początek mogę przedstawić mój post z forum w Zielonej Górze, bo właściwie piszą tam ci sami aktywiści:
       "Witam ICDN, ten zwykły działkowiec to typowy leśny ludek, który rzeczywiście nie ma nic do powiedzenia a próbuje nas obrażać, co jest niemożliwe, bo rozumiemy ich traumę i to, że odchodzą do lamusa i niech im ……………….. Jeśli chodzi o matołectwo, to z mojej strony nie jest to próba obrażania kogokolwiek, tylko jest to stwierdzenie faktu i właśnie rzeczowa ocena aktywu pzd. Ich guru ma 75 lat, a przecież są od niego jeszcze starsi, bo stanowiska w pzd piastuje się dożywotnio tak, więc taka przypadłość jak matołectwo w tej grupie wiekowej występuje na porządku dziennym a dodatkowo często ma to związkiem z tarczycą, a jak wiadomo Polska jodem nie stoi. Sądzę, że jest to wystarczające wyjaśnienie, a argumentów mamy dużo, a sądy opieramy na dokumentach, dowodach itd. Podam przykład: nasza teza, że działacze pzd nie są działkowcami tylko figurantami np. Kulik wiceprezes pzd, prezes okręgu ze Szczawna Zdroju, gdzie obecnie w siedzibie tego zarządu mieszka (poprzednio mieszkał w Świebodzicach) a gdzie uprawia ogród? W ROD „Kościuszki” w Wałbrzychu. Czy ktoś uwierzy w to, że ten ludek mieszkając w Świebodzicach uprawiał ogród w Wałbrzychu? To są fakty, można to sprawdzić i proszę aktywistów zapytać, bo przecież oni go znają.
       Na koniec jedna uwaga – leśny dziadku napij się melisy i zastanów się zanim coś napiszesz, ale nie podpisuj, jako działkowiec, tylko aktywista, zwolennik czy działacz pzd i podaj zajmowane stanowisko w rod, czy okręgu – nie wstydź się.
       QQ to ty nie rób jaj. Leśne ludki zarządzają w ogrodach na zasadzie zebrań w drugich terminach, bo frekwencja na zebraniach jest na poziomie promili. QQ, kogo ty reprezentujesz i w czyim imieniu zarządzasz? Reprezentujesz tylko interesy koterii dożywotniego prezesa i nie masz nic do powiedzenia tylko czekasz jak ci coś wpadnie do kieszeni, dlatego tak wiernie merdasz mu ogonem. To się skończy i dowiedz się, gdzie jest najbliższy MOPS, bo pasożytowanie na działkowcach dobiega końca. Nowe stowarzyszenia w tym pzd, będą podlegały przepisom o stowarzyszeniach, a więc będzie nadzór, pełna księgowość, obowiązek przedstawienia bilansu, rejestracji aktywistów a to dla was będzie oznaczało autodestrukcję. Szeregi wasze będą topniały, topniały i spłyną na drugą stronę Styksu - amen.
       A na koniec przytoczę jeden wpis z forum wolnego od tępej propagandy pzd:
       Piotr Szramski
       „Witam .Od trzech lat jestem szczęśliwym człowiekiem, bo wolny jestem od PZD. Cały czas śledzę sytuacje po wyroku TK. Wydawało się, że w końcu znalazła się partia, która zrobi z tą patologią porządek. Niestety, ale wygląda na to, że nie. Po ostatnich wiadomościach jestem w szoku. Jak premier mógł się tak ugiąć!!!!!Po co w takim razie były te prace w komisjach? Po co te przepychanki, znoszenie ze stoickim spokojem przez Panią poseł K. Sibińską arogancji posła Kownackiego itd. Pan premier powinien od razu nakazać posłom przyjąć projekt PZD ( z obywatelskim nie ma on nic wspólnego) i jeszcze uzupełnić go o pobożne życzenia naczelnego PZD. Jestem po prostu wściekły. PO mojego głosu i mojej rodziny nie będzie miała, mimo że wielu posłów z tej partii szanuję. Szanowni działkowcy mam tylko nadzieję, że mimo wszystko uda się, chociaż niektórym ogrodom odłączyć się od tej patologii, czego z całego serca wam życzę. Pozdrawiam Wolny od PZD.”
       Proszę Państwa odnieśliśmy i tak wielki sukces, bo pzd idzie do likwidacji, a najważniejsze jest to, że będzie można uprawiać ogrody bez przynależności do tej patologii i trzeba to nagłaśniać. Wkrótce przekonamy się ilu będzie chętnych, aby dalej finansować tą partyjną nomenklaturę a jeżeli tacy się znajdą to ich wola, a na pewno my nie zapłacimy już ani grosza na utrzymanie takich aktywistów jak Kulik, Kondracki czy Moszkowski.
       Proszę się nie obawiać aktywiści już nam nic nie zrobią, a jak odetniemy ich od kasy to rozpłyną się w jesiennej mgle. Proszę mi wierzyć, że wkrótce nikt nie będzie pamiętał o leśnych dziadkach, bo ten relikt nic dobrego dla działkowców nie zrobił."
       Qwerty - masz rację, złodziej zawsze pozostanie złodziejem i zmiana nazwy tu nic nie zmieni, ale warto zwrócić uwagę, że leśny ludek grozi złożeniem donosu: a donoś sobie ile chcesz i gdzie chcesz, a wkrótce działkowcy przestaną się was bać i rozliczą was. Takich wałków będzie więcej i będziemy je skrupulatnie opisywać. Działkowcy jesteśmy wolni i tym "pasożytom" dziękujemy!
       Wolny od pzd Wasz Kumbaka
       Pozdrawiam ]:->
       • Gość: wrocławiak Re: chwasty na kompost IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.11.13, 16:30
        Kumbaka - chwaście pospolity. Ty się już nie wyzbędziesz swoich ubeckich podejrzeń, na bazie których budujesz falszywe oskarżenia na tych co się na forum wypowiadają, a już nie mówiąc o "oskarżeniach" leśnych dziadków i PZD. Tak tylko ubecy potrafili. Wg ciebie wszyscy są do niczego, bo złodzieje itd., tylko ty jedyny masz o sobie mniemanie, że jesteś naj, naj, naj. No i niech ci tak będzie.
        • Gość: Kumbaka Likwidacja pzd IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.13, 19:32
         Tak, w zasadzie nie komentuje obraźliwych postów, ale tym razem zrobię wyjątek, bo rozumiem towarzyszy z pzd, świat się im zawalił a w traumie robi się różne rzeczy. Wrocławiaku, pzddowcu, cóż na to mogę poradzić, że idziecie do lamusa, przecież sami sobie jesteście winni, bo trzeba było z działkowcami rozmawiać, dopuścić ich do stanowisk itd. Rozumiem też, że nie oczekujesz ode mnie pocieszenia, bo otucha od osoby, która akurat cieszy się z tego, że pzd zostanie zlikwidowane może odnieść odwrotny skutek i pogłębi tylko Twoją rozpacz, po utracie lukratywnych stanowisk, czy oderwania od kasy działkowców. Wasz świat legł w gruzach, ale za to będziecie mieli nadzór i my działkowcy będziemy mogli was rozliczyć oraz w razie potrzeby pociągnąć do odpowiedzialności. Trzeba się z tym pogodzić i przestać ujadać, bo nic to nie da a może zaszkodzić zdrowiu. Wrocławiaku, jak widzisz rozumiem Twoje frustracje, ale jak chcesz podjąć merytoryczną dyskusję to proszę o konkrety, które zarzuty według Ciebie są bezpodstawne? Czego nie rozumiesz? Nie mniej jednak zanim to zrobisz, to zapoznaj się jeszcze raz z materiałami i zobacz, co zrobili Twoi koledzy aktywiści pzd z ROD Podzamcze w Wałbrzychu, czy tow. Kulik z ozs w Szczawnie Zdroju – podejdź do sprawy bezstronnie, może niech z dokumentami zapozna się osoba trzecia i dopiero wtedy zabierz głos. Właśnie to Was zgubiło, że zamiast rozliczyć i wyrzucić nierobów i złodziei z Waszego grona to atakujecie działkowca, który tylko broni swojego ogrodu, przed wyciągniętymi łapami pazernych leśnych dziadków. Na początku Wam się to udawało, ale to draństwo musiało w końcu wywołać powszechny opór i obronę, a następnie atak na pzd. Ten Wasz 75 letni guru, któremu tak wiernie służycie, czy on zrobił coś, aby obronić ogród działkowca? Wręcz przeciwnie to on i tow. Kulik agitowali, aby działowcowi zabrać ogród. Wrocławiaku, kończąc nie sil się na inwektywy pod moim adresem, bo nie jesteś w stanie mnie obrazić, a tylko wydajesz świadectwo sobie i towarzyszom z pzd. Laskowik długo szedł po rozum do głowy, bo nie wiedział, że to tak daleko, a to oznacza, że uczciwi działacze pzd też mogą podziękować tej partyjnej nomenklaturze, która jest odpowiedzialna za to, co się teraz dzieje i wysłać ich na zieloną trawkę. W pierwszej kolejności wyrzucić trzeba tych, którzy mają po dwa stanowiska, jedno w ogrodzie i drugie w okręgu, bo oni będą przeszkadzać w uwolnieniu się od tej patologii i będą bronić swoich stołków. Trzeba też szeroko informować działkowców, że będzie można uprawiać ogrody bez przynależności do tej patologii. Przed nami dużo pracy, ale damy sobie radę, nie musimy utrzymywać pasożytów, a nasze składkowe pieniądze będą przeznaczane na nasze ogrody, na ich rozwój, zabezpieczenie, utrzymanie itd.
         Wolny od pzd Wasz Kumbaka
         Pozdrawiam ]:->
        • Gość: Też działkowiec I tak działkowcy zdecydują IP: *.c155.petrotel.pl 21.11.13, 21:47
         jak będzie dalej wyglądał ich ogród i przez kogo ma być zarządzany-może sobie tu PZD dywagować do woli! Wiem, na co stać działkowców, poznałem ostatnio ich siłę na naszym ogrodzie-i jak będzie chodziło o sprawę 'być albo nie być'-to mobilizacja będzie.My Polacy potrafimy jednoczyć się w słusznej sprawie! A ludzie świadomi nie pozwolą, żeby PZD dalej manipulowało mniej świadomymi działkowcami! PZD zobaczyło, że nie ma poparcia u działkowców-no cóż, na szacunek trzeba sobie zasłużyć!
         • Gość: toni Re: I tak działkowcy zdecydują IP: 78.8.192.* 22.11.13, 18:10
          Mnie tam żadne kumbaki nie interesują, bo on myśli inaczej i wolno mu. Taka jest widocznie jego natura, podobnie jak ci, co kochają sie inaczej.
          Działkowcy rzeczywiście będą mogli decydować kogo chcą aby w ogrodzie rządził. Wolność wyboru i dobrze. Jak sobie pościelimy, to tak się wyśpimy. Czy to będzie dobre rozwiązanie to się okaże. Nie ma co od razu przesądzać.Pożyjemy, zobaczymy.
             • Gość: józek Re: I tak działkowcy zdecydują IP: *.play-internet.pl 29.11.13, 09:18
              Ano po to, żeby wejsć na poziom paranoi, którą sa działki na sródmiejskich terenach. Pozamykane, uszczelnione, odizolowane, z niedostępnymi alejkami, wylewające się na wały przeciwpowodziowe, smrodzące ogniskami i grillami itd. Proponuję wokół zasieki z drutu kolczastego i pola minowe. To działkowcom. A władzom przeniesienie tego archaicznego dziadostwa na tereny w przyzwoitej odległosci od Wrocławia.
              • anka-663 Re: I tak działkowcy zdecydują 29.11.13, 19:36
               Poniekąd masz rację, ale nie nakażemy takim działkowcom wyburzenia ruiny i postawienia lepszej chaty. Można monitować jedynie, jeśli zielsko z zaniedbanej działki rozsiewa się na inne lub wokół roznosi się smród albo szkaradztwo budowlane jest niebezpieczne dla otoczenia. Myślę, że rudery na działkach zginą, jak kiedyś lepianki, bo ludzie i tu chcą mieć coraz lepsze warunki-no i są już takie 'cudeńka' działkowe.
               A z drugiej strony popatrz na niektóre blokowiska-obdrapane z genitaliami na ścianach i 'kwieciem mowy polskiej', a też takie z firankami, kwiatkami i lśniącymi posadzkami-jacy mieszkańcy, takie obejście. I tak jest wszędzie.
               • Gość: józek Re: I tak działkowcy zdecydują IP: *.play-internet.pl 29.11.13, 20:12
                Niech będzie, anko-663. Niech miasto sprzeda działkowcom atrakcyjne tereny po cenach rynkowych, tak jak płacą deweloperzy. Po kilka tysięcy złotych za metr kwadratowy. Niech mają pierwszeństwo wykupu. Wtedy mogą sobie nawet wybudować wieżyczki strzeleckie i wykopać rowy przeciwczołgowe, żeby przypadkiem nikt nie wszedł lub nie wjechał w ich alejki.
                • anka-663 Re: I tak działkowcy zdecydują 03.12.13, 14:24
                 A widzisz, mnie zazdrość nie ściskała, jak kupowałeś swoje M- za 'złotówkę",a też było moje, chociaż mieszkałeś w nim dzieści lat. I nikt nie domagał się ceny deweloperskiej.Więc jaki tu masz cel ukryty? Pytanie retoryczne, bo już wiem.
                 • kumbaka PZD - upragniona likwidacja 03.12.13, 21:24
                  Proszę Państwa wracamy do działek.
                  Wracamy i dalej głosimy dobrą nowinę o końcu pzd. Ustawa o ROD jest w senacie i GN zgłosiła szereg zastrzeżeń i poprawek. Oto wstęp do tego wystąpienia, które blokowano, ale udało się i jest:
                  „Przedmiotowa ustawa rażąco narusza Konstytucję, Europejską Konwencję Praw Człowieka, a nawet prawo o stowarzyszeniach. Została przyjęta w dość podejrzanych okolicznościach, ponieważ wcześniej uwzględniono w dużej mierze interesy działkowców, natomiast po zamkniętym spotkaniu liderów PO i PZD całkowicie zmieniono nastawienie i pominięto interes działkowców na rzecz anachronicznej organizacji PZD. W przypadku nie uwzględnienia zgłoszonych zastrzeżeń ustawa zostanie zaskarżona do Trybunału w Strasburgu i Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście GN powiadamia również służby tj. prokuraturę i CBA. Na koniec jeszcze jedna uwaga, nie ma żadnego zagrożenia dla działkowców w przypadku uprawomocnienia się wyroku Trybunału Konstytucyjnego, bo likwidacji ulega tylko PZD (administrator ogrodów), natomiast w mocy pozostają pozostałe przepisy i ROD są następcą prawnym po PZD, dlatego trzeba wypracować takie regulacje, które będą gwarantowały stabilną podstawę funkcjonowania ROD, a nie tymczasową. Ustawa w obecnym kształcie jest niekonstytucyjna, jest zwykłym bublem, uchwalonym na zamówienie PZD i jego działaczy. Przykładem jest tu wprowadzenie do ustawy działalności gospodarczej tj. prowadzenia wydawnictwa, w którym mają interes dożywotni prezes PZD i jego córka, natomiast nie ma żadnego uzasadnienia, aby działkowcy musieli utrzymywać to wydawnictwo. Również wynajęci przez PZD prawnicy działali tylko na korzyść struktury – ustawa przewiduje możliwość szeregu procesów i PZD zostało zwolnione od kosztów, natomiast o działkowcach nikt nie wspomniał, a ustawa o kosztach sądowych zawiera w tym zakresie lukę. Taki stan rzeczy jest nie do przyjęcia i dlatego działkowcy niezależni podejmą odpowiednie kroki prawne, aby przepisy regulowały prawa działkowców, a nie struktury PZD, która od lat pasożytuje na działkowcach. GN apeluje o rozliczenie tych pełnomocników, którzy działają tylko na korzyść ekipy Kondrackiego.”
                  Komunikat GN ROD Podzamcze dostępny jest na stronie:
                  img571.imageshack.us/img571/4159/s4x.pdf
                  a także na stronie senatu, ale tam podano, go obróbce i linki nie działają, poprawnie. Podam Państwu link do strony senatu, gdzie są dostępne inne wystąpienia a komunikat GN znajduje się w zakładce Rodzinne Ogrody Działkowe:
                  www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/posiedzenia,10,1,komisja-samorzadu-terytorialnego-i-administracji-panstwowej.html
                  Przy okazji wychodzi coraz więcej wałków i tu podam przykład „ogrodowego bestialstwa”:
                  www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1011&addComment=no
                  A ponieważ materiału jest dużo to na tym zakończę, podając link do 14 odcinka filmu z Zielonej Doliny:
                  www.youtube.com/watch?v=VVLPdkAroXs&feature=youtu.be
                  A jak ktoś wytrzyma to tu jest link do dzisiejszego posiedzenie „refleksyjnej” komisji senatu:
                  senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?code=8KGN139KSTAP1291
                  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
                  Pozdrawiam ]:->
                  • Gość: toni likwidacja kumbaki IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.12.13, 17:23
                   Te twoje donosy do Senatu, to możesz sam sobie nimi podetrzeć cztery litery, Tyle są one warte co i ty. W odpowiednim czasie napiszę na forum o twoim dorobku, ale prawdę i dowody podam. Z pewnością nie będę walił na oślep i ze skrzywioną wiedzą i jadem, tak jak ty to robisz, bo inaczej nie potrafisz ze względu na fakt twojej przypadłości.
                   • Gość: qwertyu Re: likwidacja kumbaki IP: *.147.14.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.12.13, 19:31
                    Oj działkowcy działkowcy ależ jesteście żałośni. Miasto uchwala nowe plany zagospodarowania przestrzennego i w odpowiednim momencie wam te żałosne działeczki zabierze. Deweloperzy zapłacą za drzewka i inne pierdoły a wy nic tylko kłótnia i prywata. Porąbany pomysł aby w centrum miasta były działki z altankami jak z rumuńskich koczowisk. A tam gdzie nie da się budować to zrobi się parki dla wszystkich. Tylko po wyborach. Miasto z was nic nie ma a blokujecie najlepsze grunty.
                    • Gość: Kumbaka Likwidacja pzd IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.13, 19:57
                     Qwerty masz rację i jeżeli nie przejdą nasz poprawki to np. we Wrocławiu ogrody będą likwidowane, bo nowa ustawa nie stanowi w tym zakresie żadnej ochrony. Akurat mnie to nie dotyczy, ale będzie to zasługa działaczy pzd i tej koterii warszawskiej, bo nie ulega wątpliwości, że funkcjonariusze pzd najwięcej zarabiają na likwidacji ogrodów i liczą na duży zysk.
                     Zapraszam do zapoznania się z kolejnym przykładem „bestialstwa” leśnych dziadków, a rozpocznę od komentarza z forum:

                     „PZD to faszystowsko-komunistyczna organizacja, która ludziom potrafi zgotować piekło na ziemi. Jest to pasożytniczy związek żerujący na przymusowych członkach oraz gruntach Gmin i Skarbu Państwa. Mimo wyroku Trybunału, który ludziom dał nadzieję, działacze PZD w Sejmie po raz kolejny przepychają swoją ustawę, która tych bandytów i tyranów z PZD dalej utrzyma przy władzy a użytkowników działek pogrąży w dalszej ich niewoli. PRECZ Z PZD!!!!!!”
                     Więcej podobnych wpisów znajduje się pod artykułem „Zmienili mi zamki do altany”:
                     www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1011&addComment=no
                     Pzd zostaje zlikwidowane i nie ma od tego odwrotu, pozostaje tylko jedno pytanie, które rozstrzygnie senat, tj. czy nastąpi to już w styczniu 2014 r., czy w kolejnych miesiącach tego roku i tyle. Leśne ludki stracą swoje stanowiska, bo działkowcy nie będą musieli już utrzymywać okręgów, rady krajowej i tej związanej z tym patologii. Dlatego dziwię się, że na kilku forach w kraju leśny ludek o nicku toni jeszcze grozi i straszy. Jest duże prawdopodobieństwo, że za tym nickiem stoi leśna babka z ROD Podzamcze, wielostołkowa działaczka pzd, która niebawem straci intratną posadę. Jej nazwisko pojawiło się również w senacie, gdzie nawołuje do uchwalenia ustawy i szkaluje działkowców, którzy działają w naszym interesie. Drugi typ to Jachu, mający również dwa stołki jeden w zarządzie ogrodu a drugi w zarządzie okręgu. Takich działaczy trzeba pozbawić stanowisk w pierwszej kolejności, bo oni będą bronić tylko swoich stołków i będą opóźniać secesję ogrodów z pod władztwa pzd. Proszę zobaczyć jak toni grozi działkowcowi, bo on dalej myśli, że będzie mógł wykorzystywać pieniądze działowców do walki z działkowcami. Trzeba ich odciąć od naszych pieniędzy i rozliczyć ich, gdzie i na co poszły fundusze działkowców. Spokojnie to zrobimy, już nam nie uciekną, a teraz zmienia się wszystko, będzie pełna księgowość, rachunek bankowy i dotychczasowe przekręty nie będą już możliwe. Ta jawność spowoduje to, że będą oni mieli trudności w obsadzeniu stanowisk, a kadencje ich władz kończą się i nie sądzę, aby ktoś rozumny objął stanowisko w pzd. Bardzo dobrze, że na forum wpisał się toni, bo jest to ewidentnie leśny ludek, który żyje w martixie PRL-u i proszę zobaczyć, co on pisze - on nie zajmuje się analizą wystąpienia działkowca, który ma prawo zgłosić poprawki do ustawy, zwłaszcza, że są w interesie działkowców, ale dla niego to są donosy. Dalej grozi, że on zajmie się moim dorobkiem, zapewne będzie szkalował zwykłego działkowca. Proszę Państwa jest różnica, kiedy my działkowcy krytykujemy nieudolnych dożywotnich funkcjonariuszy pzd, bo oni zajmują stanowiska, mają obowiązki, pobierają wynagrodzenie, a np. atakiem na moją osobę, dodam prywatną osobę, przez aktywistę pzd, który do tego celu wykorzystuje zajmowane stanowisko i dotychczas wykorzystywał do tego celu fundusze działkowców. To dziadostwo musiało się kiedyś skończyć i jesteśmy na dobrej drodze, aby ich rozliczyć, bo nie damy się zastraszyć i będziemy domagać się pełnego rozliczenia tego draństwa a następnie pociągnięcia do odpowiedzialności. Jeden z tego leśnego towarzystwa właśnie na forum pomówił naszego pełnomocnika i trwa śledztwo min. w tej sprawie, które zostało przeniesione do Dzierżoniowa tak, aby byli funkcjonariusze w tym milicji nie mieli możliwości wpływania na jego wynik. Niebawem dowiemy się, kto był taki mocny i poinformujemy Państwa, ale także pociągniemy go do odpowiedzialności za oszczerstwa. Nowa ustawa otwiera nam drzwi do wolności i musimy z tego korzystać. Nie można godzić się na to, aby nas działacze pzd obrażali a swoje stołki wykorzystywali do zastraszania nas, zresztą, jaka to kultura to niech zaświadczy przykład odpowiedzi, którą otrzymaliśmy od jednego prezesa.
                     „Odwal się. Nie życzę sobie zaśmiecania poczty przez takie gó...ane informacje. Lecz się człowieku. Żegnam”. Prezes ROD Stokrotka Strzegom.
                     To jest kolejny przykład - on nie odnosi się do meritum sprawy tylko próbuje nas działkowców obrażać i wykorzystując do tego zajmowane stanowisko prezesa ogrodu. Należy też mieć na uwadze, że nasze komunikaty nie są przekazywane tylko do wiadomości prezesa, ale są wysyłane przede wszystkim do działkowców z tego ogrodu. Natomiast wcześniej toni groził działkowcowi - proszę państwa to są metody esbeckie: poniżanie, obrażanie, grożenie, tak działają działacze pzd, dlatego apeluję do działkowców, trzeba ich usunąć ze stanowisk w naszych ogrodach i odciąć od naszych działkowych funduszy, a przekonacie się Państwo ile pieniędzy pozostanie w ogrodach, które będzie można zagospodarować w dla naszego wspólnego dobra.
                     To na razie tyle, bo tych przekrętów wychodzi coraz więcej i piszemy o tym na FB Forum Stowarzyszeń Ogrodowych, ale jest to grupa zamknięta, natomiast zapraszam na stronę:
                     www.facebook.com/groups/cba.na.pzd/
                     CBA na PZD, która jest otwarta dla wszystkich. Natomiast szczególnie zainteresowanych proszę o kontakt to udostępnię w/wym. stronę, gdzie hitem jest codzienny felieton: „Z życia biura KR PZD”.
                     To na razie tyle, bo muszę zająć się spamem toniego.
                     Wolny od pzd Wasz Kumbaka
                     Pozdrawiam ]:->