Dodaj do ulubionych

Koparki poszerzają Odrę. RZGW chce zapobiegać p...

27.03.13, 08:20
"Są dofinansowane z czterech źródeł: Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju, Banku Rozwoju Rady Europy, Funduszu Spójności, a także z budżetu państwa."

A ciężar sukcesu i tak weźmie na siebie Du.kiewicz :)
Obserwuj wątek
  • Gość: Jonek Pięknie i ładnie ale... IP: *.e-wro.net.pl 27.03.13, 16:18
   Jako Wrocławianin cieszę się z tego niezmiernie. Po budowie wału na Kozanowie działa się dalej aby uchronić moje kochane miasto przed powodziami. Wprawdzie taka powódź jak w 1997 roku pewnie i tak się przeleje ale taka powódź to niezwykła rzadkość, zatem można uznać, że miasto będzie bezpieczne. Uratuje się Wrocław ale co z innymi miastami i wioskami. Albo na jazach Bartoszowickim i Opatowickim spiętrzy się Odrę i zaleje miejscowość przed Wrocławiem albo przez zmodernizowany wrocławski węzeł wodny sprawnie przepuści dużą wodę i zaleje miejscowości za Wrocławiem. Matki natury i praw fizyki nie oszukamy - to co się NIE wyleje we Wrocławiu wyleje się gdzie indziej. Aby uratować i Wrocław i Opole i wiele innych miejscowości trzeba wybudować wielki zbiornik retencyjny. Ale aby nie być posądzanym o typowo polskie marudzenie nadmieniam, że i tak jestem zadowolony że coś się robi. Miejmy nadzieję, że od lat obiecywany zbiornik retencyjny Racibórz także powstanie.
   • Gość: janisko Re: Pięknie i ładnie ale... IP: *.man.tk-internet.pl 27.03.13, 18:24
    Każdy kolego dba o swoją dupę i nic w tym dziwnego.

    Poza tym, nie wiem o co Ci chodzi. Większa przepustowość we Wrocławiu to MNIEJSZY stan przed Wrocławiem. To co jest pod Wrocławiem jest w gorszej sytuacji tylko w wariancie, kiedy woda wlałaby się do Wrocławia bez modernizacji. Jeżeni nie jest tak wysoka - co ma spłynąć to spłynie, dzięki przepustowości zrobi to jednostajnie bez wzmożonej fali.

  • budro2 Koparki poszerzają Odrę. RZGW chce zapobiegać p... 14.04.13, 14:37
   CHIŃCZYCY, CHIŃCZYCY, CHIŃCZYCY- Czy wiecie że Oni zrobią nam porządek z Odrą. Oby nie było tak jak z A2. Hydrotechniką zajmuję się 25lat i wiem że budowano (remontowano) średnio jeden obiekt na rok na całym Dolnym Śląsku a teraz trzeba zrobić prawie dwadzieścia w ciągu dwóch (max trzech) lat z pieniędzy unijnych.
   Po 2000r prawie przestano robić cokolwiek i zbankrutowały wszystkie nasze firmy hydrotechniczne na Dolnym Śląsku. Maciarewicz powiedziałby że to celowa polityka. Inne nie chińskie firmy które wygrały przetargi mają małe doświadczenie i są tego pierwsze skutki (wypadek na Opatowicach). Poza tym nie da się wszystkiego robić jednocześnie np jeżeli koparki kopią to nie płynie woda przez kanał powodziowy ale płynie przez Opatowice i zabiera pchacze i barki!!!!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka