Dodaj do ulubionych

Badania obciążeniowe na moście Tysiąclecia

IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 05.09.04, 22:45
Kiedy oficjalne otwarcie??
Obserwuj wątek
      • Gość: Grzegorz Re: Badania obciążeniowe na moście Tysiąclecia IP: *.winuel.com.pl 07.09.04, 12:42
        To ja już nie wiem...
        Mówiono, że most zostanie ukończony do września.
        Mając jakieś doświadczenie w czytaniu komunikatów ZDIK-u dopowiadałem sobie, że
        most zostanie ukończony do ostatniego dnia września. Późniejsze komunikaty
        potwierdziły moją wersję :-(
        Niestety potem pojawił się jeszcze tekst, że do września zostaną ukończone
        prace budowlane, potem będą odbiory i most zostanie otwarty w październku.
        Znowóż dopowiadam sobie jak to ja rozumiem: uroczyste otwarcie odbędzie się
        ostatniego dnia października...
        Co z kolei oznacza że samochód szarego obywatela zostanie na most wpuszczony
        pierwszego listopada...

Mam nadzieję że się mylę...

Ponawiam pytanie: czy jest ktoś, kto WIE, kiedy most tysiąclecia zostanie
        udostępniony do ruchu samochodowego?
    • Gość: bronek Bzdurne inwestycje we Wrocławiu! IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 06.09.04, 10:44
      Mamy chyba wyjątkowy talent do wywalania pieniedzy w błoto.
      1. Zamiast ciagnąć dalej obwodnicę, robi się kilka duzych remontów w centrum
      miasta, co pewnie bedzie skutkowało koniecznością przeprowadzenia kolejnych
      remontów (ulic objazdów) i tak w kółko. A most tysiaclecia prowadzi do nikąd...
      A tak na marginesie niewielkim kosztem można było stworzyc fajne trasy rowerowe
      i spacerowe robiąc podjazdy z wałów przy Odrze. Ale po co, njważniejszy jest
      ruch samochodowy.
      2. remont Osobowickiej, w którym wymieniono praktycznie wszystko pozostawił
      stare, kolizyjne trasy tramwajowe. Tak to trzeba byc geniuszem.
      3. Remont Jedności Narodowej, ulicy, któram prowadzi do skrzyżowania z inna
      dużą ulicą (Wyszyńskiego) i obie kończą się wąskim mostem. Zbudowanie tam
      drugiego mostu i drugiego pasa do Kromera(200m) roziązało by wiecej problemów
      komunikacyjnych niz remont całej ulicy (a przy okazji dla czego nie zrobiono
      ścieżek rowerowych?)

Dobrze że się jednak coś robi, tylko dla czego tak głupio?
      • piast9 Re: Bzdurne inwestycje we Wrocławiu! 06.09.04, 18:19
        Gość portalu: bronek napisał(a):

> 1. Zamiast ciagnąć dalej obwodnicę, robi się kilka duzych remontów w centrum
        > miasta, co pewnie bedzie skutkowało koniecznością przeprowadzenia kolejnych
        > remontów (ulic objazdów) i tak w kółko. A most tysiaclecia prowadzi do
        > nikąd...
        Niektóre z tych remontów były konieczne (pl. 1 maja). Inne remonty to jest
        faktycznie wyrzucenie kasy w błoto. Z tych ulic trzeba najpierw zdjąć
        obciążenie, a potem robić gruntowne remonty.

> 3. Remont Jedności Narodowej, ulicy, któram prowadzi do skrzyżowania z inna
        > dużą ulicą (Wyszyńskiego) i obie kończą się wąskim mostem. Zbudowanie tam
        > drugiego mostu i drugiego pasa do Kromera(200m) roziązało by wiecej problemów
        > komunikacyjnych niz remont całej ulicy (a przy okazji dla czego nie zrobiono
        > ścieżek rowerowych?)
        Drugi most Warszawski ma być budowany.

> Dobrze że się jednak coś robi, tylko dla czego tak głupio?
        Jaki pan taki kram.
    • Gość: erni Co zrobiono: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.04, 10:21
      Na moście zostały ustawione obładowane piaskiem samochody ciężarowe o łącznej
      masie 500 ton i w wybranym punkcie mostu zmierzono, o ile ugnie się przęsło.
      Próby i pomiary obciążeniowe przeprowadził Zakład Mostów Politechniki
      Wrocławskiej. Otrzymany wynik ugięcia, w granicach dziesięciu milimetrów,
      pokazał, że wszystko jest w porządku. W najbliższy weekend, tj. 11 i 12
      września, naukowcy obciążą tzw. most wantowy, czyli tę część konstrukcji, która
      wisi na wantach nad samą rzeką.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka