Dodaj do ulubionych

nasza pechowa A4...

16.11.04, 17:42
"Joanna B., kierownik projektu "Przebudowy i modernizacji autostrady A4 Wrocław - Krzywa" może trafić nawet na 10 lat do więzienia. Powód - zła jakość betonu na autostradzie. Doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożyła w prokuraturze wrocławska delegatura Najwyższej Izby Kontroli" - pisze "Słowo Polskie. Gazeta Wrocławska".

"Zdaniem NIK, Joanna B., zastępca dyrektora wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, i jednocześnie kierownik projektu "Przebudowy i modernizacji autostrady A4 Wrocław - Krzywa", jako funkcjonariusz publiczny, nie dopełniła obowiązku nadzoru nad realizacją zadania przebudowy i modernizacji autostrady. Kontrolerzy NIK mieli szczególnie zastrzeżenia do jakości i wytrzymałości betonowej nawierzchni autostrady" - podaje dziennik.

"Wnioski inspektorów NIK-u, które zawarli w swoim wystąpieniu pokontrolnym, są druzgocące. Podczas remontu autostrady A4 między Wądrożem a Wrocławiem faktury były płacone niezgodnie z prawem, do jej budowy używano kiepskich materiałów, a badania wskazują, że rozsypie się ona nawet 12 lat wcześniej niż powinna (miała wytrzymać 30). Według NIK-u Joanna B. nie dość, że wiedziała o niedociągnięciach, ale nawet pozwoliła na wylewanie na autostradzie nawierzchni gorszej jakości. Takie postępowanie jest sprzeczne z ustawą o zamówieniach publicznych" - informuje "Słowo Polskie. Gazeta Wrocławska".

"Część niedociągnięć już po kontroli została usunięta. Najbardziej nierówny odcinek miał zostać wymieniony, harmonogramy - których zdaniem NIK brakowało - uzupełnione. Tuż po kontroli drogowcy bronili się twierdząc, że badania wytrzymałości są niekorzystne bo betonowa mieszkanka użyta na autostradzie po prostu "dłużej dojrzewa", czego wcześniej nie wiedzieli. Kłopot w tym, że w badaniach jakie pół roku po kontroli NIK przeprowadzili eksperci z Instytutu Badań Dróg i Mostów znów wyszło, że normy wytrzymałości nie zostały dotrzymane" - pisze gazeta.

zródło: motoryzacja.interia.pl
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka