Dodaj do ulubionych

pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!!

IP: *.oulu.fi / *.oulu.fi 08.10.02, 11:06
HEJ WROCLAWIANIE!
CO SLYCHAC W MIESCIE? CO Z EXPO? JA JESTEM TOTALNIE ODCIETA OD INFORMACJI Z
KRAJU, BO JESTEM TERAZ W POLNOCNEJ FINLANDII.JAK POGODA WE WROCKU? U NAS NA
RAZIE JEST KOLO ZERA, ALE W GRUDNIU MA BYC -30.
AHA, JEZELI MACIE JAKIEC SPECJALNE ZAMOWIENIA DO SW.MIKOLAJA TO MOGE
PRZEKAZAC.ZA DWA TYGODNIE BEDE W ROVANIEMI.
POZDROWIENIA!
Obserwuj wątek
    • Gość: STrup Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.chem.uni.wroc.pl 08.10.02, 12:04
      Gość portalu: asik napisał(a):

> HEJ WROCLAWIANIE!
      > CO SLYCHAC W MIESCIE? CO Z EXPO? JA JESTEM TOTALNIE ODCIETA OD INFORMACJI Z
      > KRAJU, BO JESTEM TERAZ W POLNOCNEJ FINLANDII.JAK POGODA WE WROCKU? U NAS NA
      > RAZIE JEST KOLO ZERA, ALE W GRUDNIU MA BYC -30.
      > AHA, JEZELI MACIE JAKIEC SPECJALNE ZAMOWIENIA DO SW.MIKOLAJA TO MOGE
      > PRZEKAZAC.ZA DWA TYGODNIE BEDE W ROVANIEMI.
      > POZDROWIENIA!

Życzenia do Św. Mikołaja? To proste!
      EXPO 2010 we Wrocku!!!
          • Gość: asik Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.oulu.fi 10.10.02, 21:40
            Gość portalu: zuza napisał(a):

> Czesc!
            > Ja tez jestem w Finlandii,z tym ze w samej stolicy.Pogoda tez nie
            > dopisuje,chyba trzeba sie szykowac na zime.Pozdrawiam Cie goraco!Co porabiasz
            w Oulu?

JA JESTEM NA STYPENDIUM. STUDIUJE NA WYDZIALE ARCHITEKTURY TUTAJ W OULU. W
            ZASADZIE TO DOPIERO PRZYJECHALAM I ZOSTAJE DO KONCA MARCA: A JAKA POGODA W
            HELSINKACH;BO WYBIERAM SIE W PONIEDZIALEK? JA TEZ POZDRAWIAM CIEBIE GORACO! A
            CO TY PORABIASZ W HELSINKACH?
            • Gość: zuza Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.pp.htv.fi 11.10.02, 09:28
              Czesc!Milo,ze sie odezwalas.W Helsinkach od kilku dni potwornie zimno,cos okolo
              3 stopni,w nocy przymrozki,wiec proponuje bys zabrala juz zimowa kurtke.Poza
              tym pieknie,szczegolnie nad morzem.
              Co do mnie,mieszkam tu od roku,na razie intensywna nauka finskiego,potem chce
              tu studiowac.Jak z Twoim finskim?Jakie pierwsze wrazenia z Polnocy?Czy
              przyjechalas z architektury z Wroclawia?Pozdrawiam!
              • Gość: asik Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.oulu.fi 11.10.02, 16:43
                Dzieki za informacje!!!To bardzo milo poznac kogos z Polski przez
                internet.Przyjechalysmy we dwie z architektury z Wroclawia. Jak skonczy sie
                stypendium to moze bedziemy szukac jakiejs praktyki w Helsinkach. A z finskim
                kiepsko.Mialam narazie tylko jedna lekcje i stwierdzam ze tan jezyk chyba mnie
                przerasta.Odezwij sie jeszcze.Moze spotkamy sie w Helsinkach...
                Pozdrawiam!
                • Gość: zuza Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.pp.htv.fi 11.10.02, 18:13
                  Czesc Asiku!Ja tez jestem z Wroclawia i nawet nie wiesz ,jak mi jest milo
                  spotkac kogos wlasnie z tego miasta.Finskim sie nie przejmuj,z czasem mozna go
                  polubic(i to nawet bardzo).Jestem dopiero na poczatku nauki,a podoba mi sie
                  coraz bardziej.Kiedy bedziecie w Helsinkach?Przyjezdacie na Uniwersytet czy
                  rekreacyjnie?Pozdrawiam!
                  • Gość: asik Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.oulu.fi 11.10.02, 21:41
                    HEJ!!!
                    W Helsinkach w przyszlym tygodniu bedziemy na zorganizowanej wycieczce ze
                    szkoly, ktora niestety ma dosc napiety plan. No a potem w polowie grudnia, w
                    drodze do domku na swieta.Mozliwe jest ze w piatek(ten za tydzien) bedziemy
                    miec wolne popoludnie.Mozemy wymienic sie mailami, zeby dalej miec ze soba
                    kontakt.Chociaz nie wiem jak to bedzie ze sprawdzaniem poczty w Helsinkach.
                    Pozdrawiam!!
                    • piootr Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! 11.10.02, 21:49
                      Gos´c´ portalu: asik napisa?(a):

> Chociaz nie wiem jak to bedzie ze sprawdzaniem poczty w Helsinkach.
                      > Pozdrawiam!!

Nie powinno byc zle, internet jest w wielu knajpach, np. teraz nadaje z VIA, i
                      to za darmo(!)

Pozdrawiam serdecznie,
                      Piotr
                  • piootr Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! 11.10.02, 21:45
                    Gos´c´ portalu: zuza napisa?(a):

> Czesc Asiku!Ja tez jestem z Wroclawia i nawet nie wiesz ,jak mi jest milo
                    > spotkac kogos wlasnie z tego miasta.Finskim sie nie przejmuj,z czasem mozna
                    go
                    > polubic(i to nawet bardzo).Jestem dopiero na poczatku nauki,a podoba mi sie
                    > coraz bardziej.Kiedy bedziecie w Helsinkach?Przyjezdacie na Uniwersytet czy
                    > rekreacyjnie?Pozdrawiam!

Ratunku, jestem w Helsinkach od kilku dni, ale jeszcze tydzien i popadne w
                    depresje :-) Ciagle pochmurno, ciagle zimno, i na dodatek nie da sie
                    fotografowac, bo co chwile ktos podchodzi i pyta po co robie zdjecia. Zanim
                    firma mnie stad zabierze (za dwa tygodnie) skoncze chyba w jakims wiezieniu o
                    zaostrzonym rygorze. Zuza, poradz prosze, jak polubic to miasto?

Pozdrowienia dla Jurka, Malgosi MKK, Kirkola, Wedzonki, Marshy, Efki, i
                    wszystkich z ktorymi spedzalem godziny na forum jakis rok temu :-) Jakze
                    tesknie za Wroclawiem!

Piotr.
                    • Gość: Rafis Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.10.02, 21:48
                      piootr napisał(a):

> Gos´c´ portalu: zuza napisa?(a):
                      >
                      > > Czesc Asiku!Ja tez jestem z Wroclawia i nawet nie wiesz ,jak mi jest milo
                      > > spotkac kogos wlasnie z tego miasta.Finskim sie nie przejmuj,z czasem mozn
                      > a
                      > go
                      > > polubic(i to nawet bardzo).Jestem dopiero na poczatku nauki,a podoba mi si
                      > e
                      > > coraz bardziej.Kiedy bedziecie w Helsinkach?Przyjezdacie na Uniwersytet cz
                      > y
                      > > rekreacyjnie?Pozdrawiam!
                      >
                      >
                      > Ratunku, jestem w Helsinkach od kilku dni, ale jeszcze tydzien i popadne w
                      > depresje :-) Ciagle pochmurno, ciagle zimno,

We Wrocku jest tak samo,nie masz czego żałować;P

i na dodatek nie da sie
                      > fotografowac, bo co chwile ktos podchodzi i pyta po co robie zdjecia.
                      z tym jest u nas łatwiej ;-)

Zanim
                      > firma mnie stad zabierze (za dwa tygodnie) skoncze chyba w jakims wiezieniu
                      o
                      > zaostrzonym rygorze. Zuza, poradz prosze, jak polubic to miasto?
                      >
                      > Pozdrowienia dla Jurka, Malgosi MKK, Kirkola, Wedzonki, Marshy, Efki, i
                      > wszystkich z ktorymi spedzalem godziny na forum jakis rok temu :-) Jakze
                      > tesknie za Wroclawiem!
                      >
                      > Piotr.

mimo,że nie wymieniony to jednak pozdrawiam ;-)
                      • piootr Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! 11.10.02, 21:56
                        Gos´c´ portalu: Rafis napisa?(a):

> piootr napisa?(a):
                        >
                        > > Gos´c´ portalu: zuza napisa?(a):
                        > >
                        > > > Czesc Asiku!Ja tez jestem z Wroclawia i nawet nie wiesz ,jak mi jest
                        > milo
                        > > > spotkac kogos wlasnie z tego miasta.Finskim sie nie przejmuj,z czasem
                        > mozn
                        > > a
                        > > go
                        > > > polubic(i to nawet bardzo).Jestem dopiero na poczatku nauki,a podoba
                        > mi si
                        > > e
                        > > > coraz bardziej.Kiedy bedziecie w Helsinkach?Przyjezdacie na Uniwersyt
                        > et cz
                        > > y
                        > > > rekreacyjnie?Pozdrawiam!
                        > >
                        > >
                        > > Ratunku, jestem w Helsinkach od kilku dni, ale jeszcze tydzien i popadne w
                        >
                        > > depresje :-) Ciagle pochmurno, ciagle zimno,
                        >
                        > We Wrocku jest tak samo,nie masz czego z˙a?owac´;P
                        >
                        >

Czesc Rafis, dzieki za pocieszenie, ale szczerze mowiac chmury wroclawskie w
                        porownaniu z tymi po prostu sie usmiechaja :-)
                        • Gość: Rafis Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.10.02, 22:00
                          piootr napisał(a):

> Gos´c´ portalu: Rafis napisa?(a):
                          >
                          > > piootr napisa?(a):
                          > >
                          > > > Gos´c´ portalu: zuza napisa?(a):
                          > > >
                          > > > > Czesc Asiku!Ja tez jestem z Wroclawia i nawet nie wiesz ,jak mi
                          > jest
                          > > milo
                          > > > > spotkac kogos wlasnie z tego miasta.Finskim sie nie przejmuj,z c
                          > zasem
                          > > mozn
                          > > > a
                          > > > go
                          > > > > polubic(i to nawet bardzo).Jestem dopiero na poczatku nauki,a po
                          > doba
                          > > mi si
                          > > > e
                          > > > > coraz bardziej.Kiedy bedziecie w Helsinkach?Przyjezdacie na Uniw
                          > ersyt
                          > > et cz
                          > > > y
                          > > > > rekreacyjnie?Pozdrawiam!
                          > > >
                          > > >
                          > > > Ratunku, jestem w Helsinkach od kilku dni, ale jeszcze tydzien i popa
                          > dne w
                          > >
                          > > > depresje :-) Ciagle pochmurno, ciagle zimno,
                          > >
                          > > We Wrocku jest tak samo,nie masz czego z˙a?owac´;P
                          > >
                          > >
                          >
                          > Czesc Rafis, dzieki za pocieszenie, ale szczerze mowiac chmury wroclawskie w
                          > porownaniu z tymi po prostu sie usmiechaja :-)

aż tak zle w tych Helsinkach?
                          Jakie jest to miasto?-nigdy nie byłem ;-)
                          Warto pojechać?
                          Jakie masz odczucia?
                          • piootr Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! 11.10.02, 22:17
                            Gos´c´ portalu: Rafis napisa?(a):

>
                            > az˙ tak zle w tych Helsinkach?
                            > Jakie jest to miasto?-nigdy nie by?em ;-)
                            > Warto pojechac´?
                            > Jakie masz odczucia?

Czuje ze jestem malo obiektywny, ale przynajmniej chwilowo mam wrazenie ze jest
                            tu po prostu ponuro. Finki sa dosc skrajne w urodzie, wiekszosc to brzydule,
                            ale przyznac trzeba ze pozostale 10% to "gorna polka" w Polsce. Takie Marshe,
                            mowiac obrazowo :-)
                            Lody jada sie tu chyba nawet przy -30 za oknem, architektura bardzo
                            specyficzna, ale nie zachwycajaca. Drogi przynajmniej wokol Helsinek bardzo
                            dobre, dalej na polnoc podobno gorsze, to jednak wiem tylko ze slyszenia. Jesli
                            mialbym wybierac, bez zastanowienia biore Wroclaw. Zreszta pod wzgledem liczby
                            ludnosci to miasta bardzo zblizone.
                            Jezyk Finski to kompletna czarna magia.
                            • Gość: Rafis Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.10.02, 22:24
                              piootr napisał(a):

> Gos´c´ portalu: Rafis napisa?(a):
                              >
                              > >
                              > > az˙ tak zle w tych Helsinkach?
                              > > Jakie jest to miasto?-nigdy nie by?em ;-)
                              > > Warto pojechac´?
                              > > Jakie masz odczucia?
                              >
                              >
                              > Czuje ze jestem malo obiektywny, ale przynajmniej chwilowo mam wrazenie ze
                              jest
                              >
                              > tu po prostu ponuro. Finki sa dosc skrajne w urodzie, wiekszosc to brzydule,
                              > ale przyznac trzeba ze pozostale 10% to "gorna polka" w Polsce. Takie
                              Marshe,
                              > mowiac obrazowo :-)
                              > Lody jada sie tu chyba nawet przy -30 za oknem, architektura bardzo
                              > specyficzna, ale nie zachwycajaca. Drogi przynajmniej wokol Helsinek bardzo
                              > dobre, dalej na polnoc podobno gorsze, to jednak wiem tylko ze slyszenia.
                              Jesli
                              >
                              > mialbym wybierac, bez zastanowienia biore Wroclaw. Zreszta pod wzgledem
                              liczby
                              > ludnosci to miasta bardzo zblizone.
                              > Jezyk Finski to kompletna czarna magia.

dzięki za wyjaśnienie :-)
                    • Gość: zuza Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.pp.htv.fi 12.10.02, 19:12
                      piootr napisał(a):

> Gos´c´ portalu: zuza napisa?(a):
                      >
                      > > Czesc Asiku!Ja tez jestem z Wroclawia i nawet nie wiesz ,jak mi jest milo
                      > > spotkac kogos wlasnie z tego miasta.Finskim sie nie przejmuj,z czasem mozn
                      > a
                      > go
                      > > polubic(i to nawet bardzo).Jestem dopiero na poczatku nauki,a podoba mi si
                      > e
                      > > coraz bardziej.Kiedy bedziecie w Helsinkach?Przyjezdacie na Uniwersytet cz
                      > y
                      > > rekreacyjnie?Pozdrawiam!
                      >
                      >
                      > Ratunku, jestem w Helsinkach od kilku dni, ale jeszcze tydzien i popadne w
                      > depresje :-) Ciagle pochmurno, ciagle zimno, i na dodatek nie da sie
                      > fotografowac, bo co chwile ktos podchodzi i pyta po co robie zdjecia. Zanim
                      > firma mnie stad zabierze (za dwa tygodnie) skoncze chyba w jakims wiezieniu o
                      > zaostrzonym rygorze. Zuza, poradz prosze, jak polubic to miasto?
                      >
                      > Pozdrowienia dla Jurka, Malgosi MKK, Kirkola, Wedzonki, Marshy, Efki, i
                      > wszystkich z ktorymi spedzalem godziny na forum jakis rok temu :-) Jakze
                      > tesknie za Wroclawiem!
                      >
                      > Piotr.
                      Czesc Piotrze!Teraz nie jest jeszcze tak zle,w styczniu dzien bedzie sie
                      zaczynal okolo 10 a noc o 15!Nie narzekaj,wiec!Radze Ci bys porozgladal sie
                      troche po Helsinkach.Gdy przyjechalam tutaj tez myslalam,ze nic sie nie
                      dzieje.Powrot do Wroclawia planowalam juz na lato.A jednak zostalam i powiem
                      Ci, jest tu naprawde niezle.Tym bardziej,ze Helsinki szalenie podobne sa do
                      stolicy Dolnego Slaska.Jesli masz tylko dwa tygodnie na poznanie
                      miasta,proponuje bys przejrzal gazete "City",tam sa adresy miejsc,ktore warto
                      odwiedzic(gazeta jest praktycznie w kazdym sklepie-darmowa).
                      Co do robienia zdjec,przyznam,ze jestem bardzo zdziwiona,ze ktos Ci robil
                      jakies uwagi.Ludzie tu sa bardzo milo nastawieni do wszelkich artystycznych
                      dusz.Dla mnie ,osobiscie,polecam dluzszy spacer brzegiem morza,obrazow takich
                      nie znajdziesz nigdzie!Z cala odpowiedzialnoscia moge powiedziec,ze
                      najpiekniejsze niebo znajdziesz wlasnie tu.
                      Warte odwiedzenia sa wszelkie place(szczegolnie Kauppatori,niedaleko portu,skad
                      odplywaja statki do Szwecji).Znajdziesz tam nie tylko wszelkiej masci rybki,ale
                      i cudne prezenty dla wszystkich znajomych z Polski.
                      Pozdrawiam goraco i zycze milych wrazen!
                      Ach,bym zapomniala zareklamowac mojego ukochanego miejsca-Kaapeli.Miejsce
                      niezwykle z niezwykla iloscia galerii,pracownii i miejsc,gdzie mozna uprawiac
                      kazdy rodzaj sztuki i nikt tego nie kwestionuje!
    • Gość: zuza Re: pozdrowienia z dalekiej Polnocy!!!! IP: *.pp.htv.fi 12.10.02, 15:40
      Czesc Asiku!Nie wiem,czy bedziemy mogly sie spotkac w piatek popoludniu,bo mam
      wtedy zajecia,a wieczorem czeka mnie otwarcie wystawy znajomych.Ale wszystko
      moze sie zmienic i dostaniecie moze popoludnie wolne jeszcze w jakis inny
      dzien.To moj email zuza26@gazeta.pl .W Helsinkach bez problemu sprawdzicie
      poczte,bo nawet w domach handlowych jest po kilka stanowisk z internetem
      (polecam w Stockmannie).Pozdrawiam cieplo!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka